Нове дослідження показало, що Велика Британія, швидше за все, проголосувала б за те, щоб залишитися в Європейському союзі, якби загальний рівень освіти в країні був вищим. Вчені з Університету Лестера кажуть, що, якби всього на 3% більше населення отримало вищу освіту, Велика Британія, ймовірно, залишилася б у ЄС, повідомляє The Independent.
Дослідники розглянули причини, через які люди голосували за «вихід», і з'ясували, що основним фактором в ухваленні рішення був факт відвідування університету або ж доступ до іншого виду вищої освіти.
У статті, опублікованій в журналі World Development, застосовувався метод багатовимірного регресійного аналізу та логіт-модель (модель ймовірності з логістичним розподілом), щоб визначити, чому люди голосували так, а не інакше.
Рівень вищої освіти виявився важливішим фактором, ніж вік, стать, кількість іммігрантів по сусідству, і навіть дохід, при прогнозуванні результатів голосування. Дослідники також виявили, що, якби в референдумі взяла участь менша кількість людей - всього на 7% - результат також змінився б на «Залишитися».
Останній лейбористський уряд поставив перед собою мету надати хоча б половині молодих людей країни доступ до вищої освіти, і за останні десятиліття відсоток молоді з дипломами ВНЗ сильно збільшився. Статистика показує, що кількість молодих людей з вищою освітою, які претендують на роботу, збільшиться з 28,7% у 2002 році до 51,3% в 2022 році.
Д-р Агіос Ганг, який проводив дослідження, сказав: «Референдум викликав серйозні дебати про наміри і мотиви виборців при виборі вектора руху нашої країни. Це той випадок, коли кілька факторів впливають на рішення одночасно, і передбачити кінцевий результат практично неможливо. Результат виявився сюрпризом для більшості спостерігачів, причому в референдумі взяли участь 72,2% британців. Це більше, ніж у будь-яких виборах у Великій Британії за останнє десятиліття».