У Мережі з'явилися фотографії пляжів окупованої Євпаторії в окупованому Криму, який буквально завалені горами гниючих смердючих водоростей. Втім, це аніскільки не бентежить тих нечисленних туристів, які все ж дісталися окупованого півострова.
Фото з горами відходів на пляжі опублікував у своєму ЖЖ блогер під ніком неМихаил. На кадрах видно, як водорості вантажать на катамарани і вивозять у море. В результаті цих "геніальних рішень" вода в морі на 30 м від пляжу вже забарвилася в усі кольори шоколаду. Щоб якось забезпечити відпочивальникам доступ до води, місцеві жителі прорубують канали серед гниючих водоростей, щоб можна було «пробратися до моря і не зав'язнути в рідині».
«Взагалі цього року Криму не щастить, сезон був зірваний негодою, високими цінами укупі з поганим сервісом і відкритою Туреччиною, а ось тепер ще й цим», - зазначив автор поста.
Відзначимо, що це далеко не єдине місто, що зіткнулося в розпал туристичного сезону з екологічною катастрофою. Як повідомило видання «События Крыма», катастрофа загрожує і Коктебелю. За словами члена громадської ради при так званому комітеті з протидії корупції анексованого Криму Андрія Єлецького, на пляжах міста відсутні рятувальники, а море "смердить каналізацією". Чиновник розповів, що "фекалії в морі видно неозброєним оком".
«Там не можна купатися, люди отруяться», - підкреслив Єлецький.
Журналісти також наголошують, що з відомих фактів - тільки в цьому році з фекаліями в море вже зіткнулися жителі селища Героївське під Керчю. Минулого року на каналізаційні стоки, які стікають просто в морську гавань, скаржилися жителі і гості Керчі, Судака, Алупки, Гаспри, Коктебеля та Феодосії.
Якщо в окупованій Євпаторії збирають тонни гнилих водоростей, то на березі біля Севастополя стали регулярно знаходити мертвих дельфінів. Мало того, комунальники міста намагаються не помічати трупи на пляжах, залишаючи їх на піклування місцевих жителів. Ті ж прив'язують до трупа тварини камінь і відвозять на човні в море. Інший метод - закопати мертвого дельфіна в лісосмузі. Аналогічно з Євпаторією, поруч з мертвим тваринам часто купаються дорослі і діти.
Екологи Севастополя відзначають, що протягом 3 місяців до них надійшло не менше 10 звернень з проханнями прибрати мертвих дельфінів з берега. У свою чергу громадський рух Serene Sea взагалі оприлюднив невтішну статистику про те, що при окупантах у Криму за 3 місяці, починаючи з травня, загинуло 160 дельфінів.
Якщо раніше було зрозуміло, чому українці не їдуть відпочивати до окупантів у Крим, то тепер стає ясно, чому і жителі країни-агресора воліють відпочивати в Туреччині чи деінде за кордоном, але не в «кримнаші».