Можливість громадян звертатися зі скаргами в Конституційний суд, яка гарантована українцям новим законом, це лише спроба замилити очі. Таку думку 2 серпня під час прес-конференції висловив політолог Олексій Якубін, передає кореспондент АСН.
На його думку, те, наскільки швидко і без особливих змін був прийнятий закон,свідчить, що нинішній владі він вигідний.
«Механізм формування складу Конституційного суду нагадує спробу Банкової монополізувати цей процес. Тому що ми всі розуміємо, що 6 суддів Президента і переважна більшість суддів Верховної Ради і навіть судді, які будуть обиратися з'їздом суддів - це швидше за все будуть кандидатури Банкової», - вважає експерт.
Якубін не виключає, що за допомогою оновленого Конституційного суду буде зроблена спроба зняти мораторій на продаж землі, а також продовжити на рік повноваження Президента і перенести вибори з 2019 на 2020 рік.
«Не секрет, що на Банковій обговорюється той варіант, який буде пов'язаний з тим, щоб через рішення Конституційного суду продовжити повноваження Президента до 2020 року, мотивуючи це тим, що він обирався з одними повноваженнями, а потім було рішення Конституційного суду, які повернули країну до парламентсько-президентської форми правління, а відповідно і зміни повноважень Президента», - додав політолог.
Він прогнозує, що у зв'язку з планами запустити пенсійну та медичну реформи в Конституційний суд буде надходити багато скарг від громадян на предмет неконституційності деяких положень цих змін.
«Швидше за все Конституційний суд буде визначати скорочення соціальних прав конституційними, тим самим ухвалюючи вигідні для Банкової рішення», - вважає експерт.
Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 31 липня підписав закон «Про Конституційний суд України», який дає можливість будь-якій фізичній або юридичній особі подати скаргу в КСУ