У Центрі прав людини ім. Карра при Гарвардському університеті підрахували - середня прибуток, який жертва работоргівлі приносить своїм експлуататорам, становить $3 978 на рік. Секс-торгівля настільки непропорційно вигідна в порівнянні з іншими формами рабства, що середній прибуток з кожної жертви становить $36,000, розповідає The Guardian.
В середньому, річний прибуток від работоргівлі становить $150 млрд.
У своїй книзі «Сучасне рабство», яка буде опублікована в жовтні, дослідники пишуть, що секс-торгівля становить 50% від загального прибутку сучасного рабства, незважаючи на те, що на секс-торгівлю припадає лише 5% «людського ринку».
Для створення книги він проаналізував дані, отримані з 51 країни за 15-річний період, а також докладні інтерв'ю, які він провів з 5000 жертв. Міжнародна організація праці ООН вважає, що щонайменше 21 мільйон людей перебуває в якійсь формі сучасного рабства по всьому світу.
Два століття тому рабство включало тривалі, дорогі перевезення і високі показники смертності, сучасна работоргівля приносить більш високий прибуток. Глобальні міграційні потоки дають работорговцям можливість легко знайти і викрасти своїх жертв, яких відправляють працювати в різні галузі світової економіки, такі як мода, краса, розведення морепродуктів і комерційний секс.
«Рабів купують, використовують на виробництві та викидають, коли вони знесилюються, на вулицю у відносно короткі терміни і вони забезпечують величезний прибуток для експлуататорів. Світ мляво реагує на рабство, що дозволяє йому зберегти свою актуальність для злочинців», - зазначають науковці.
Минулого тижня Управління ООН з наркотиків і злочинності попередило, що глобальні світові конфлікти ставлять під загрозу все більше і більше людей. Торгівля людьми зараз така ж прибуткова сфера злочинної діяльності, як торгівля зброєю і наркотиками.
У грудні минулого року була опублікований Глобальна доповідь ООН про торгівлю людьми. Вона виявила понад 500 основних маршрутів работоргівлі в період між 2012-2014 роками. Незважаючи на те, що рабство є злочином у кожній країні світу, в минулому році тільки 9071 людина була засуджена за злочини в сфері работоргівлі по всьому світу.