Вчені заявили, що синдром хронічної втоми скоро можна буде визначити за допомогою аналізу крові. Дослідники з Медичної школи Університету Стенфорд виявили, що в крові у людей, які страждають симптомами цього захворювання, спостерігається різке збільшення вмісту 17 різних білків, що виробляються імунною системою. Чим вищий вміст, тим важчий стан, розповідає The Telegraph.
Синдром хронічної втоми, або міалгічний енцефаломієліт, характеризується крайньою втомою, м'язовим болем, порушеннями сну, головними болями і симптомами грипу.
Оскільки його симптоми часто виявляються після хвороби, інфекції або нервового потрясіння, наприклад, автомобільної аварії, вчені підозрюють, що імунна система не може нормально зменшити оберти і продовжує виробляти велику кількість антитіл. Деяким людям допомагають противірусні та протизапальні засоби.
Нове дослідження вперше виявило конкретну причину цього стану: хронічне запалення, викликане імунною системою. Це спосіб тіла реагувати на збудника, тому ми зазвичай відчуваємо слабкість у кінці застуди.
Вчені взяли зразки крові у 192 пацієнтів з подібними симптомами і порівняли їхні з показниками 392 здорових людей. Результати показали, що рівень вмісту цитокінів у крові у пацієнтів з легкими формами захворювання був низьким, а ось у пацієнтів з важкими формами хронічної втоми він був набагато вище. 17 цитокінів безпосередньо пов'язані з розвитком захворювання, 13 з них провокують запалення.
Вміст гормону лептину, який відповідає за голод, також було підвищено. Лептин повідомляє мозку, коли шлунок заповнений, і це головна причина втрати апетиту під час застуди. Лептин зазвичай переважає у жінок і вчені думають, що саме тому на хронічну втому більше скаржаться жінки. В середньому троє з чотирьох пацієнтів є жінками.