counter

Півмільйона потенційних судових позовів. Суди почали відбирати автомобілі з іноземною реєстрацією

Півмільйона потенційних судових позовів. Суди почали відбирати автомобілі з іноземною реєстрацією

Українські суди за останній час вже винесли кілька рішень, якими зобов'язали власників автомобілів з іноземною реєстрацією сплатити штраф за несплату відповідних податків при ввезенні авто з-за кордону.

Так, днями Вищий адміністративний суд Києва, який є останньою судовою інстанцією, виніс перше рішення щодо водія автомобіля з іноземними номерами, яким наказав заплатити штраф в розмірі 420 тис. грн, повідомляє OpenDataBot.

Правоохоронці встановили, що водій незареєстрованого в Україні Ford Tourneo їздив на машині, яка була ввезена на територію країни ще 17 березня 2015 року громадянином Азербайджану в режимі тимчасового ввезення до 1 року. Українець їздив на автомобілі за дорученням, перевищивши всі терміни перебування нерозмитненого транспортного засобу на території України.

Згідно з рішенням суду, порушник повинен заплатити 300% від несплаченої суми митних платежів, що на сьогоднішній момент складає 420 тис. грн, а також в українця конфіскували автомобіль.

.І це вже не перший такий випадок.

«Останнім часом з'явилася катастрофічна судова практика щодо власників таких авто. Наприклад, у рішенні Київського апеляційного адміністративного суду штраф за таке порушення становив 1 681 846 гривень», - розповідає адвокат Максим Лазарев

Він уточнює, що закон прямо не забороняє їзду на автомобілі з іноземною реєстрацією, проте всі схеми ввезення таких транспортних засобів на територію України є сірими.

Українець легально завезти в Україну автомобіль з іноземною реєстрацією може максимум на 5-10 днів, іноземець - на 1 рік і тільки для особистого користування. Законно їздити на такому автомобілі громадянин України може тільки за дорученням і не більше 1 року. Але ні в першому, ні в другому випадку українець не може стати власником такого автомобіля.

Однак саме таку схему в більшості випадків пропонують закордонні компанії, які займаються «продажем» нерозмитнених автомобілів, зареєстрованих на них же. Вони запевняють клієнтів, що ті стають повноправними власниками транспортного засобу, при цьому факт покупки-продажу його ніде не реєструється.

Придбання в такий спосіб машини несе безліч ризиків. Зокрема, якщо щось станеться з компанією-власником автомобіля або з іноземцем, який цю машину привіз, - покупець не має жодних юридичних гарантій і автомобіль у будь-який момент можуть забрати.

Також якщо машина потрапляє в ДТП або автомобіль затримує поліція, водій не тільки повинен буде сплатити штраф у розмірі до 300% митних платежів, він також може позбутися свого транспортного засобу.

«Якщо водія автомобіля на іноземних номерах затримує поліція, йому треба пояснити, що він тільки керує цим транспортним засобом на таких-то умовах і показати документи, що підтверджують це. Якщо водій буде доводити, що це його автомобіль, поліцейський може викликати представника митної служби, який буде змушений скласти протокол про порушення митного кодексу», - пояснює адвокат Максим Лазарєв.

Якщо автомобіль з іноземною реєстрацією викрали, такий водій не може звернутися в поліцію і розраховувати на подальше розслідування, а якщо закордонна фірма, на якій значаться продані в Україні авто, буде оголошена банкрутом, її борги будуть передані колекторам, а ті будуть намагатися повернути машину, оскільки вона є майном компанії.

За Даними державної фіскальної служби, на кінець 2016 року в Україну ввезено на умовах тимчасового ввезення близько 600 тис. автомобілів. Це майже стільки ж машин, скільки зареєстровано в столиці.

автомобілі, реєстрація, нерозмитнені авто, штраф,

Тетяна СтецьІнші важливі новини і публікації
Жахливе ДТП під Києвом стало першою резонансною аварією після скасування Зеленським покарання за п'яну їзду
Жахливе ДТП під Києвом стало першою резонансною аварією після скасування Зеленським покарання за п'яну їзду
ДТП на Старообухівській трасі, яка сталася вчора під Києвом, стало першим резонансним в Україні після того, як....
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Люди цих Знаків Зодіаку долають безліч перешкод на своєму шляху Їхнє життя повне випробувань, а дорога до щаст....
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Раціон багато в чому впливає на здоров'я і самопочуття Тому вибору продуктів потрібно приділяти підвищену уваг....
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Тіна Кароль продовжує ділитися своїм квітковим річним настрій в своєму instagram-профілі, публікуючи кадри з ф....
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Переможець шоу "Х-Фактор" 2013 року Олександр Порядинський кардинально змінив імідж Схудлий, помітно доросліши....
більше матеріалів
/-0,24259209632874-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top