counter

Більшість українців розчаровані діяльністю політичних партій - опитування Демініціативи


Переглядів: 142


Більшість українців розчаровані діяльністю політичних партій - опитування Демініціативи

Українці не довіряють політичним партіям і політикам. Про це на прес-конференції заявив політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Олексій Сидорук, передає кореспондент АСН.

"Наші громадяни традиційно переконані, що діяльність українських партій не відповідає демократичним стандартам - в червні 2017 року таку думку висловили 74% (у серпні 2016 - 70%). Лише 14% вважають інакше", - заявив він.

Серед основних причин того, чому діяльність партій не відповідає демократичним стандартам, українці найчастіше згадували те, що партії відстоюють інтереси тільки своїх лідерів і фінансових спонсорів (45%), не мають реального зв'язку з громадянами (36,5%) і не дотримуються задекларованих цілей і обіцянок (35%).

Лише 29% українців знають, що з минулого року парламентські партії почали отримувати державне фінансування. У серпні 2016 - до початку фактичного розподілу бюджетних коштів між партіями - про це знали 21%.

Підтримка державного фінансування партій за минулий рік ще більше впала: з 16% у серпні 2016 року до 10% в червні 2017-го, при цьому трохи більше цю ідею підтримують в західному регіоні (14,5%).

У той же час більшість українців, як і раніше, вважають, що партії повинні отримувати фінансування від своїх лідерів і рядових членів (такі варіанти вибрали 49% і 48% опитаних). 37% вважають, що партії повинні фінансуватися їхніми прихильниками, 22% - бізнесом, 8% - державою.

Тільки 13% українців (17% серед виборців) готові виділяти кошти на користь партії, в якій вони будуть упевнені, що та відстоює їхні інтереси. Найбільше таких на Заході (17%) і Сході (16%), менше - на Півдні (9%) і в Центрі (11%). Середньомісячна сума такої підтримки склала 78 грн - менше за останні роки.

Загальнонаціональне опитування населення проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 9 по 13 червня 2017 у всіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування проводилося за фінансової підтримки програми «Матра» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Для порівняння наведені результати опитування, які Фонд «Демократичні ініціативи» проводив в різні роки.

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,3894031047821-/ /-pc-/
Top