Рік Хейл - годинникар-самоучка, що живе в Каламазу (штат Мічиган, США). Він створює феноменальні годинник величезних розмірів. Деякі з коліс понад два метри в діаметрі. Гігантський розмір дозволяє краще оцінити роботу майстра і тонкі деталі годинникового механізму, на які зазвичай не звертають уваги в годиннику стандартного розміру. До того ж, годинник Хейла не під склом і не оснащені циферблатом - всі рухи механізму видно і виглядає це прекрасно, розповідає The Bloomberg.
Дерево часто використовується у виробництві сучасних годинників зі стандартними спусковими механізмами, шестернями й іншими рухомими частинами. Годинники Хейла стандартними ніяк не назвеш, оскільки в них використовуються анкерні механізми спуску, пелюстковий механізм руху «ромашка» і гвинтові зубчасті колеса. Особливо цікава робота руху ромашки. Це незрозумілий планетарний зубчастий механізм 18-го століття, який виглядає набагато простіше, ніж механізми руху, які ми бачимо в сучасних годинниках.
Хейл називає предметом свого натхнення роботи Джона Харрісона. Харрісон - відомий винахідник морського хронометра, який дозволив морякам визначати точне місце розташування на море.
В юності Харрісон працював теслею і велика частина його робіт була з дерева. Як і Харрісон, Хейл використовує в своїх роботах дерево бакаут, що належить до породи дерев з дуже твердою деревиною. Ця порода дерева володіє природною змазкою у вигляді олії, що не висихає, і не потребує додаткової обробки.
Мета кожного годинникового механізму, звичайно, показати, котра година. Але Хейл визначає іншу мету для своїх робіт. Він вважає, що в першу чергу вони зосереджують увагу людини на теперішньому моменті.