"Укртрансгаз" щодня піддається кібератакам. Для їх запобігання вже створюються галузеві центри з кіберзахисту. Про це 20 липня на прес-конференції заявив начальник управління зв'язку та інформаційних систем ВАТ «Укртрансгаз» Віктор Чепурний, передає кореспондент АСН.
"В кінці червня Україна постраждала від кібератаки внаслідок вірусу Petya.A. Це був своєрідний тест на проникнення в системи українських підприємств, який «Укртрансгаз» склав успішно", - заявив він.
У той же час, заступник директора з інформаційних технологій ДП НЕК «Укренерго» Вадим Горюшко заявив, що через вірус Petya, який 27 червня атакував Україну, «Укренерго» зазнала наймасштабнішої поразки системи за всю історію існування компанії.
"Національна енергетична компанія Укренерго зазнала масштабного зараження великої кількості робочих місць, в результаті чого сталося відключення офісних і технологічних систем", - заявив він.
Горюшко зазначив, що компанія має понад 150 різних напрямків, точок, філій підприємств, які здійснюють між собою інформаційний обмін. Тому мережева інфраструктура держпідприємства дуже розгалужена.
"Цей інформаційний обмін налаштовувався десятиліттями. І, мабуть, ця інфраструктура не розвивалася досить динамічно з розвитком засобів сучасних атак, які використовують хакери тепер все частіше і частіше", - додав він.
У свою чергу IT-директор НАЕК "Енергоатом" Олександр Лісовий заявив, що компанії, яка відповідає за роботу всіх атомних станцій у країні, постійно моніторить, чи здійснюються на її системи кібератаки.
"На даний момент стан кібербезпеки компанії моніториться на регулярній основі. Ми працюємо в напрямку оновлення і створення заходів, спрямованих на мінімізацію кібератак", - підкреслив він.
Як зазначив директор Департаменту інформаційних технологій та інформаційно-аналітичного забезпечення Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Олексій Гладков, сьогодні вже розробляється методика та інструментарій, щоб можливі кібератаки у майбутньому не так негативно впливали на роботу енергетичних компаній.
"Основне наше завдання - це створення галузевих центрів з кіберзахисту. Серед основних функцій галузевої системи кібербезпеки - ідентифікація кібератаки, захист даних, реакція на атаку і повне відновлення роботи підприємства. Головне - створити захищене середовище в паливно-енергетичному комплексі", - підкреслив він.