counter

Підсумок роботи 6-ї сесії Ради: троє жодного разу не голосували, 49 - пропустили майже всі засідання


Переглядів: 67


Підсумок роботи 6-ї сесії Ради: троє жодного разу не голосували, 49 - пропустили майже всі засідання

Майже половина народних депутатів, м'яко кажучи, лінувалися під час 6-ї сесії Верховної Ради. За даними дослідження, проведеного Комітетом виборців України, 139 народних депутатів взяли участь менш ніж у 50% голосувань, ще 49 депутатів - пропустили більше 90% голосувань.

«Таким чином 45% депутатського корпусу взяла участь менш ніж у половині голосувань», - зазначив під час прес-конференції генеральний директор КВУ Олексій Кошель.

Разом з тим три народні обранці повністю проігнорували свої обов'язки, не взявши участі ні в одному голосуванні. І якщо для двох депутатів-утікачів Олександра Онищенка і Сергія Клюєва це закономірно, то чому нардеп від Опозиційного блоку Євген Бакулін жодного разу не натиснув кнопку в сесійній залі, залишається загадкою.

Верховна Рада, парламент, законопроекти, КВУ, комітет виборців, активність, голосування

Серед «плідних роботяг» під час пленарних засідань, за даними дослідження, більшість - представники того ж Опозиційного блоку.

Зокрема, в ТОП-10 депутатів, які ігнорували голосування, увійшли Сергій Льовочкін, Вадим Рабинович, вже згаданий Євген Бакулін.

Не занадто активними були і деякі депутати від коаліції. Зокрема, в антирейтинг потрапив депутат від Народного фронту Денис Дзендзерський і від Блоку Петра Порошенка Віталій Чепинога.

Верховна Рада, парламент, законопроекти, КВУ, комітет виборців, активність, голосування

Що стосується лідерів фракцій, які повинні показувати своїм прикладом, як потрібно працювати, то тут теж не так все гладко. Уже традиційно в лідерах Опоблок. Лідер цієї фракції Юрій Бойко пропустив 98% голосувань.

«Тобто політик як правило перебуває в сесійній залі, він може диригувати роботою фракції, проводити брифінги, виступати, але при цьому не натискати на кнопку», - прокоментував Кошель.

На другому місці в антирейтингу активності серед лідерів фракцій керівниця партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, яка під час 6-ї сесії Верховної Ради пропустила 82% голосувань. На третьому місці - лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який не взяв участі у 46% голосувань.

«Якщо Юрій Бойко і Опозиційний блок дуже часто працюють у режимі реального бойкоту, то для Юлії Тимошенко і Олега Ляшка, очевидно, є більш важливим прояв своєї діяльності як лідерів фракцій, як політиків, як кандидатів у президенти. При цьому вони не виконують належним чином свої функції як народні депутати України», - зазначив генеральний директор КВУ.

Верховна Рада, парламент, законопроекти, КВУ, комітет виборців, активність, голосування

Але якщо вищезгадані депутати хоч і не голосують, то хоча б ходять до Верховної Ради, то є когорта народних обранців, які дозволяють собі не з'являтися на кожне друге парламентське засідання. За даними дослідження, 49 депутатів пропустили більше 50 сесійних засідань Верховної Ради 6-го скликання. Варто відзначити, що всього таких засідань протягом сесії було 61. 

Верховна Рада, парламент, законопроекти, КВУ, комітет виборців, активність, голосування

«Участь народного депутата в голосуваннях, згідно із законодавством, є не правом, а обов'язком депутата. Депутату нараховується заробітна плата згідно з результатами саме письмового а не електронного голосування. Тому ми виступаємо з ініціативою, щоб на депутатів накладалися штрафні санкції за їхню неучасть у голосуваннях», - зазначив Кошель.

Зате окремі депутати більш відповідально ставилися до майже всіх голосувань парламенту. Серед політиків, які взяли участь в більшості голосувань, переважно члени правлячої партії Блоку Петра Порошенка. Зокрема Віктор Пинзеник не взяв участі лише в 6 голосуваннях з 2081, Іван Спориш - в 10 голосування. Серед найактивніших також депутат від Народного Фронту Михайло Бондар, який пропустив лише 9 голосувань за сесію.

Водночас генеральний директор КВУ зазначив, що парламент восьмого скликання побив рекорд з реєстрації законопроектів. Станом на 9 липня за час роботи парламенту в нинішньому складі було зареєстровано 5486 законопроектів і 4188 проектів постанов, що є рекордом в історії українського парламентаризму. І не дуже хорошим рекордом.

«Така кількість законопроектів ускладнює роботу парламентських комітетів, і їх неможливо розглянути в сесійній залі, навіть якщо депутати будуть працювати цілодобово і в щоденному режимі», - зазначив Кошель.

Законодавча активність депутатів під час 6-ї сесії дещо спала. За цей час у Раді було зареєстровано 605 проектів законів, а всього протягом сесії було ухвалено станом на 11 липня 275 законів.

«Законами стають 24% законопроектів уряду, 83% законопроектів Президента і лише близько 10% законопроектів народних депутатів», - зазначив аналітик КВУ Денис Рибачок.

Однак обидва експерти відзначили, що парламент за всі роки свого існування так і не навчився виставляти пріоритети. Дуже часто приймаються законопроекти, які не є першочерговими для громадян. Зате більш соціально важливі документи не розглядаються роками.

 

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,41169285774231-/ /-pc-/
Top