Нові дані, опубліковані в провідному американському науковому журналі «Proceedings of the National Academy of Sciences», показують, що процес зникнення біологічних видів з лиця землі протікає в 100 разів швидше, ніж за минулу тисячу років, повідомляє The Independent.
Вчені підрахували 26,700 видів птахів, земноводних, ссавців і рептилій і прийшли до висновку, що шосте за рахунком глобальне зникнення видів, викликане життєдіяльністю людини, проходить гірше, ніж вони припускали.
Дослідження проводилося спільними зусиллями вчених зі Стенфорда і Університету Мехіко. Вони виявили приголомшливі показники. Поточна швидкість зникнення видів за минуле сторіччя становить 2 види на рік, тоді як показники за останні два мільйони років становили лише два види на 100 років.
«Майже половина тварин, які раніше ділили з нами Землю, вже зникли. Це мільярдні популяції. Шосте глобальне зникнення вже почалося і час для реагування скорочується, у нас є 30 років, не більше. Всі показники говорять, що за найближчі 20 років людиною буде завдано найсильнішого удару по біорізноманіттю, і це, звичайно, позначиться і на самій людині. Ми зіткнемося з серйозними екологічними, економічними та соціальними наслідками своєї діяльності», - написано у статті.
Майк Баррет, директор з науки Всесвітнього фонду дикої природи в Британії, дав коментар виданню:
«Ми більше не можемо ігнорувати вплив людини на планету, від винищення заборонених видів до вирубки лісів. Ми знаємо, як це зупинити. Необхідно, щоб уряд, бізнес-компанії і кожна окрема людина переглянули свої погляди на виробництво і споживання. А також переоцінили необхідність охорони природи. Ми повинні діяти зараз, поки ще не пізно!»