Хліб має залишатися хлібом. Ватикан заборонив використання безглютенового хліба під час Святого Причастя. Рішення зобов'язані наслідувати 1,2 млрд католиків по всьому світу. Парафіяни, у яких є непереносимість елементів, що містяться в пшениці, будуть розчаровані, повідомляє The Independent. На вимогу Папи Римського Франциска це оголошення було зроблено в листі до єпископів кардиналом Робером Сара, Префектом Конгрегації богослужіння і дисципліни таїнств.
«Саме єпископ - головний розповсюджувач таїнств Божих і захисник богослужбового життя в Церкві, тому йому ми довіряємо стежити за якістю хліба і вина, які використовуються під час Причастя», - написав Префект.
Хліб має бути свіжим, зробленим з бездріжджового прісного тіста, з пшеничного борошна. Правда, хліб з низьким вмістом глютену, але з достатньою кількістю протеїну, буде дозволений. Головне, виключити можливість харчових добавок.
Римські католики вірять, що хліб і вино, що подаються під час Святого Причастя, втілюються в кров і плоть Христа. Це відбувається через процес євхаристії.
Згідно з новим законом, хліб, зроблений не з борошна, і навіть з домішкою інших інгредієнтів, «не буде вважатися дійсним для застосування під час таїнства Причастя».
Префект додав, що рішення було потрібне, так як хліб для церковних таїнств зараз береться звідусіль, включаючи супермаркети та інтернет-магазини, замість того, щоб вироблятися в релігійних громадах. Такі інгредієнти в хлібі, як фрукти, цукор або мед є серйозним порушенням церковних завітів.
Особистість пекаря також має вирізнятися чесністю і порядністю. Інші вимоги включають «правильне» вино, зроблене з натурального винограду без будь-яких домішок. Забороняється використовувати вино сумнівного виробництва.
Поборники нових законів вважають, що саме це і є головною причиною довговічності католицької церкви - відданість традиціям.
«Саме традиції зараз так потрібні в нашому нестабільному суспільстві», - сказав служитель Церкви святого Павла з Калгарі, Австралія.