Депутатам тричі не вистачало голосів, щоб прийняти у першому читанні проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку з ратифікацією Третього додаткового протоколу та Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників", і лише з четвертої спроби проголосуваа 241 нардеп, передає кореспондент АСН.
"Я прошу депутатів не виходи з зали, а заходити", - звертався до нардепів спікер Андрій Парубій.
При цьому нардеп "Самопомочі" Олена Сотник підкреслила, що в залі після вчорашнього вечірнього засідання "половини депутатів просто немає, тому варто припинити фарс".
Метою законопроекту є імплементація в законодавство України положень Третього та Четвертого додаткових протоколів до Європейської конвенції про видачу правопорушників. Завданням проекту Закону є створення умов, необхідних для забезпечення ефективних дій органів досудового розслідування, прокуратури, судів та центральних органів України під час процедури видачі особи, зокрема в порядку спрощеної процедури.
"Зміни спрямовані на удосконалення чинної процедури екстрадиції з України правопорушників, які розшукуються компетентними органами іноземної держави для проведення розслідування у кримінальній справі або виконання вироку. Так у разі ухвалення Закону особа отримає право просити про застосування щодо неї спрощеного порядку видачі одразу ж після затримання у зв’язку з перебуванням у міжнародному розшуку, не очікуючи надходження формального запиту про екстрадицію. Це дасть можливість скоротити строки перебування такої особи під вартою на території України з метою її екстрадиції іншій державі", - зазначено у пояснювальній записці.
Передбачається, що запровадження дієвого механізму застосування спрощеної процедури екстрадиції матиме, серед іншого, наслідком значне зменшення часу перебування особи під вартою, що дасть можливість скоротити фактичні витрати на утримання таких осіб.
Це дасть можливість вивести практику застосування екстрадиції на сучасний європейський рівень, надати право особам, які розшукуються іноземними державами у зв’язку із вчиненням злочину, значно скоротити період очікування видачі, що, у свою чергу, сприятиме реалізації права таких осіб на справедливий суд.