З новинами про те, що в антарктичних льодах з'явилися величезні тріщини і що світовий запас їжі перебуває під загрозою, майбутнє людства здається більш ніж сумним. На щастя, на кліматичному горизонті з'явилися хороші новини, багато з них - звідки не чекали - з Китаю.
За останні роки Китай воістину лідирує в екологічно сприятливих проектах. Нещодавно уряд оголосив про завершення будівництва найбільшої в світі плавучої сонячної електростанції. Тепер з метою знизити вироблення токсичних газів почалося будівництво першого в світі «лісового міста» в Лючжоу, провінція Гуансі, повідомляє TheIndependent.
Місто спроектоване Стефано Боері, який також відповідає за дизайн двох «лісових хмарочосів» у місті Нанкін.
Після завершення будівництва місто стане домівкою для 30 тисяч людей і завдяки великій кількості рослинності зможе поглинути майже 10 тисяч тонн вуглекислого газу і 57 тонн інших атмосферних забруднень на рік. При цьому воно вироблятиме приблизно 900 тонн кисню на рік.
Подібні значні цифри будуть досягнуті за допомогою майже мільйона рослин 100 різних видів. Це не враховуючи 40 тисяч дерев, висаджених у фасадах всіх можливих міських поверхонь.
Нове Лісове місто Лючжоу буде пов'язане з уже існуючим містом Лючжоу через систему швидкісних залізниць і за допомогою електричних автомобілів. Також у ньому буде кілька шкіл і дві лікарні. Є плани зробити місто енергетично самодостатнім за допомогою геотермальних і сонячних джерел енергії.
На сайті Стефано Боері проект описується таким чином: «Висаджування рослин не тільки в парках, садах і вздовж вулиць, а й на фасадах будівель дасть можливість енергетично самодостатньому місту поліпшити якість повітря (поглинаючи вуглекислий газ і дрібний пил), також знизити середньорічну температуру, створити звукоізолюючий бар'єр і підвищити біорізноманіття живих істот, створюючи середовище проживання для птахів, комах і дрібних тварин».