Міністерство внутрішніх справ пропонує обмежити термін дії водійських посвідчень. Зокрема для непрофесійної категорії водіїв він складе 15 років, а для професійної - лише 5 років. Про це 5 липня під час прес-конференції заявив начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, повідомляє кореспондент АСН.
Разом з тим він додав, що при продовженні терміну дії посвідчення водієві не потрібно буде повторно складати іспити.
Також з часом планується чипувати водійські посвідчення.
«Наші сервісні центри забезпечені вже необхідним обладнанням. Крім того, що це дасть можливість у подальшому зробити кращим обмін інформацією, убезпечити людину від підробок посвідчень, це ще й інші можливості. У більшості країн ЄС водійське посвідчення - це ще і спосіб ідентифікації особистості», - пояснив Криклій.
При цьому він додав, що в законопроектах, які розробляє МВС щодо імплементації європейських вимог до посвідчень водіїв, також планується визначити механізми навчання і підготовки водіїв-професіоналів. Зокрема це стосується водіїв, які перевозять пасажирів і вантажі.
«Зараз ми маємо ситуацію, коли будь-яка людина для особистого користування може отримати вантажівку або автобус, може перевозити по 30-40 пасажирів, і ми розуміємо, які ризики це несе. У жодній європейській країні такого хаосу, такої анархії немає. Там є періодична кваліфікація, перекваліфікація як водіїв, так і екзаменаторів, які приймають у них іспити», - зазначив Криклій.
Разом з тим він не уточнив, який підхід до атестації професійних водіїв вибрали в МВС. За його словами, відповідні законопроекти будуть передані на розгляд парламенту на початку вересня.
Водночас директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Міністерства охорони здоров'я України Юрій Чорний додав, що найближчим часом у країні буде створено та впроваджено Єдиний реєстр медичних установ, які проводять медичні огляди, та Єдиний реєстр результатів медичних оглядів.
«Я сподіваюся, що це дасть можливість на 100% виключити покупку медичних довідок», - підкреслив він.
Нагадаємо, що за підсумками 2016 року сталося близько 200 тис. аварій, у яких загинуло 4862 людей, ще 43 тис. - постраждали. Близько 80% аварій сталося з вини людини.