Друга хвиля е-декларування показала, що в Україні не тільки депутати і чиновники можуть бути мільйонерами. Багато багатіїв з чималими доходами зустрічається і серед людей, які без будь-якої винагороди, адже, за законом, медицина у нас безкоштовна, повинні надавати допомогу українцям. Проект «Декларації» склав рейтинг найбагатших медпрацівників України.
Топ-5 найбагатших лікарів обчислювали за загальною сумою задекларованих грошових активів, а разом з тим порахували, скільки ж лікарняних ліжок могло б поміститися у нерухомості самих медиків і членів їхніх сімей.
Так найбагатшим лікарем України за результатами 2016 року виявився ортопед-травматолог Інституту патології хребта та суглобів імені М. І. Ситенка Тарас Ситенко. Варто відзначити, що медик поєднує лікарську роботу з депутатською, оскільки є також депутатом Харківської міськради, а також займається бізнесом.
Ситенко задекларував понад 120 млн грн, майже 10 га землі, квартиру площею 51,5 кв. м. і 9 будинків загальною площею майже 2700 кв. м. Зате його дружина володіє лише 10 сотками землі і квартирою площею 55 кв. м. У всіх апартаментах Ситенка і його сім'ї вмістилося б 430 лікарняних ліжок.
Другим у рейтингу найбагатших медиків став головний лікар Львівського міського пологового будинку №3 Назарій Гичка. Більшість сімейного майна записані саме на дружину лікаря, яка володіє маєтком на 737 кв. м і 12 квартирами у Львові. На самого ж Гичку записаний тільки будинок площею 76 кв. м. Вся їхня нерухомість могла б вмістити майже 200 пацієнтів. Крім того, сім'я відклала на "чорний день" майже 85 млн грн
Бронзове місце в рейтингу зайняв головний лікар Кам'янець-Подільської міської полікініки №1 Борис Цвігун. З нерухомості у сім'ї лікаря є два будинки площею 441 і 154 кв. м, дві нежитлові будівлі площею 458 і 1772 кв. м і більше 7 га землі. У нерухомості головного лікаря можна було б розмістити більше 400 ліжкомісць. Але і це ще не все. Цвігун і його дружина готівкою зберігають не маленьку суму - понад 60 млн грн.
Четверте місце серед найбагатших медиків країни посів головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидора, який задекларував 30 млн грн. У володіннях його і дружини - 4 будинки площею 493 і 32 кв. м, площа ще двох недобудованих не вказана. У них можна було б розмістити 75 пацієнтів. Сидор має 40 років лікарської практики. Його дружина з сином займаються фармацевтичним бізнесом.
Статки п'ятого фіналіста рейтингу виконувача обов'язків головного лікаря Міського дерматодиспансера м. Маріуполя Олександра Ярошенка становлять понад 16 млн грн. У нього в активі має майже 0,5 га землі, будинок на 394 кв. м і частини двох офісів по 127 кв. м