22 червня Верховна Рада ухвалила Закон України "Про комерційний облік комунальних послуг", за що проголосували 238 народних депутатів, передає кореспондент АСН.
У пояснювальній записці до закону зазначається, що в цілому по Україні лічильниками води обладнано близько 77% абонентів, а забезпечення комерційним обліком багатоквартирних будинків становить всього близько 22%.
"Оснащення вузлами обліку споживачів питної води і гарячої води, зокрема з використанням засобів вимірювальної техніки підвищеного класу точності, дозволить заощадити до ¾ неврахованих витрат води у відповідних внутрішньобудинкових системах і, як наслідок, скоротити обсяги споживання підприємствами питного водопостачання електричної енергії, необхідної для виробництва зекономленого обсягу води", - йдеться в пояснювальній записці.
Тому Закон передбачає обов'язкове обладнання всіх будівель, крім тих, які мають автономну мережу тепло- і водопостачання, будинковими вузлами обліку теплової енергії і води. Встановити їх у нежитлових будівлях до 1 жовтня 2017 року, а житлових - до 1 жовтня 2018 року зобов'язаний оператор відповідних зовнішніх мереж.
Також жителі багатоквартирних будинків на 1 жовтня 2018 року будуть зобов'язані встановити індивідуальні квартирні прилади обліку.
Разом з тим новобудови, які не будуть обладнані будинковими вузлами обліку теплової енергії і води, не будуть приєднуватися до мереж водо- і теплопостачання.
При цьому в опозиції виступили проти такого закону, оскільки вважають, що через такі зміни зросте плата за житлово-комунальні послуги, бо споживачі за власні кошти повинні будуть забезпечувати обслуговування вузлів і мереж.
"Оплата за житлово-комунальні послуги зросте. Бо цим законом перекладається на плечі людей обслуговування всіх вузлів, мереж. Тепер навіть перевірка буде проводитися за рахунок людей", - вважає народний депутат "Батьківщини" Вадим Івченко.
Варто також відзначити, що далеко не у всіх квартирах є можливість встановити лічильники води через застарілі радянські технології.