Депутати Київської міської ради 20 червня ухвалили рішення припинити дію угоди укладеної між Київською міською державною адміністрацією та компанією Київенерго з управління і реформування енергетичного комплексу Києва від 27 вересня 2001 року. Про це повідомляє прес-служба Київради.
Відповідні домовленості з Київенерго закінчується 31 грудня 2017 року. Тому, щоб не переривати угоду в середині опалювального сезону, Київрада продовжила його ще на чотири місяці до 26 квітня 2018 року. За відповідне рішення проголосували 62 депутати з 120.
Згідно з ним, навесні наступного року майно територіальної громади, яким користувалася енергетична компанія, буде повернуто місту і передано комунальному підприємству. Але перед цим буде зроблена інвентаризація експлуатованого майна.
"Йдеться не просто про повернення майна громаді, а повернення його в належному стані. Адже це дві величезні ТЕЦ (ТЕЦ-6 та ТЕЦ-5. - АСН), більше 3000 теплових пунктів, 2600 км мереж, 200 котелень, а також сміттєспалювальний завод "Енергія". Тобто величезний комплекс, який складається з 90 000 об'єктів різних з функціональним призначенням і технічним станом, який нам треба проінвентаризувати", - пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Водночас міська влада повинна виплатити Київенерго компенсацію за проведені «поліпшення» стану енергетичного комплексу. Для цього створена спеціальна комісія.
Нагадаємо, Київенерго генерує і постачає в Києві теплову та електричну енергію. 72,4% акцій компанії належить ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, а 25% + 1 акцією компанії володіє держава.
Раніше голова фракції ВО «Свобода» в міськраді Юрій Сиротюк заявив, що столична громада зараз не є власником жодної акції Київенерго при тому, що до укладення концесійної угоди в 2001 році місту належало 12,5% акцій.