З 24 червня "Укрзалізниця" вводить пряме залізничне сполучення з Болгарією за маршрутом Київ - Варна. Про це повідомила прес-служба підприємства. З 15 червня потяг уже курсує зі Львова до Варни.
«Причіпний вагон відправлятиметься з Києва у складі поїзда №50 Київ - Трускавець 24 червня, 4, 16 і 28 липня, 9, 19 і 27 серпня о 20:12 за київським часом. Зі Львова цей причіпний вагон курсуватиме в складі поїзда № 451/1004 Мінськ - Варна - Мінськ. Прибуття в Варну через добу о 10:30 за місцевим часом», - наголошується в повідомленні.
Орієнтовна вартість квитка в один бік з Києва становить 2840 грн, зі Львова - 2500 грн. Вартість квитків за кордон прив'язана до курсу валют, тому може варіюватися.
Болгарія не єдина країна, куди українці можуть поїхати поїздом. Україна вже має пряме залізничне сполучення також з Польщею, Словаччиною, Чехією, Угорщиною, Молдовою, Румунією.
Найчастіше потяги з України їздять до Польщі - щодня три поїзди. Так дорога з Києва до Перемишля займе майже шість з половиною годин, а коштуватиме це приблизно 400 грн. А ось зі Львова доїхати до Перемишля можна лише за 172 грн.
Дістатися залізницею до Варшави буде значно дорожче. З Києва квиток коштує 2355 грн. Ще один потяг курсує зі Львова до Вроцлава, а вартість проїзду становить 1800 грн.
Ще дорожче буде доїхати до столиці Чехії. Вартість квитка з Києва до Праги - 2900 гривень, а тривалість поїздки більше 32 годин. Цей поїзд курсує щодня і зупиняється в Вінниці, Хмельницькому, Тернополі, Львові та Чопі.
Дістатися поїздом українці можуть і в столицю Словаччини - Братиславу. З Києва квиток коштує 2145 гривень, а дорога займе 30 годин. Їздить поїзд щодня, крім четверга і п'ятниці.2150 грн доведеться віддати за поїздку поїздом з Києва до Бухареста, столиці Румунії. Дорога займає 27 годин. Але курсує поїзд лише один раз на тиждень по п'ятницях.Теж не дуже дешево буде з'їздити поїздом до Угорщини. Квиток Київ - Будапешт обійдеться пасажиру в 1900 грн, а Львів - Будапешт - 1370 грн. Поїзд ходить щодня через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Львів, Чоп і Хайдусобосло.В «Укрзалізниці» відзначають, що в 2017 році для того, щоб потрапити в країни ЄС, залізницею скористалися 34,5 тисячі українців.
І експерти, і представники «Укрзалізниці» вважають, що вартість квитків навряд чи буде знижуватись, оскільки міжнародні перевезення повинні окупати себе. Водночас в українського монополіста запевнили, що мережа залізничних сполучень з ЄС буде розширюватись.