Уряд дозволив переплановувати квартири і встановлювати тимчасові будівлі без узгодження з профільними органами. Відповідну постанову Кабмін прийняв 7 червня 2017 року. Нею визначено перелік будівельних робіт, які не вимагають документів на їх виконання, а також їх не потрібно здавати в експлуатацію.
Зокрема, тепер не потрібно отримувати дозвіл для того, щоб змінити планування квартири або будинку, а також поміняти покрівлю. Але це за умови, якщо роботи не торкнуться несучих і огороджувальних стін.
Як не дивно, в постанові також указується, що відтепер без дозволу можна замінити вікна та двері. Хоча до цього такі роботи відповідно теж не потребували.
Переоснащення внутрішніх систем опалення, вентиляції, водопостачання, водовідведення, газопостачання, а також встановлення в будівлях і спорудах лічильників на електроенергію, гарячу і холодну воду теж тепер не вимагає дозволів.
Разом з тим тепер не потрібні спеціальні документи на виконання будівельних робіт, якщо ви встановлюєте біля індивідуального житлового, садового або дачного будинку тимчасову споруду без фундаменту. Це, зокрема, стосується навісів, альтанок, наметів, накриття, сходів, естакад, літніх душових, теплиць, гаражів, а також свердловин, колодязів, люфт-клозетів, вбиралень, вигрібних ям, зборів, відкритих басейнів та басейнів з накриттям, погребів, воріт, хвірток і терас.
Будівельні роботи відтепер не узгоджуються і при розміщенні тимчасових споруд для торгівлі, зокрема МАФів, і облаштуванні засобів безперешкодного доступу до об'єктів житлово-комунального та громадського призначення для осіб з інвалідністю.
Без дозволу можна також зносити або демонтувати будівлі і споруди без подальшого будівництва, відновлювати елементи благоустрою, дитячі, спортивні майданчики, майданчики для вигулу домашніх тварин і відпочинку людей.
Крім цього, до будівельних робіт, що не вимагають отримання дозволів, віднесені також:
- приєднання та підключення до інженерних мереж індивідуальних житлових, садових, дачних будинків, господарських будівель, гаражів, розташованих на присадибних земельних ділянках;
- монтаж технічних засобів телекомунікацій та антенних споруд зв'язку;
- відновлення окремих конструкцій будівель і споруд з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та відновлення функціонування об'єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення;
- розміщення на автомобільних дорогах елементів санітарного облаштування і технічних засобів;
- будівництво фортифікаційних споруд, інженерно-технічного облаштування для зміцнення обороноздатності держави в зоні антитерористичної операції;
- знесення за рішенням суду самовільно побудованих об'єктів;
- будівельні роботи, пов'язані з залізничним транспортом.
У той же час дія цієї постанови не поширюється на об'єкти, що належать до пам'яток культурної спадщини.