Реклама про кредити з 0% ставкою і без перевірки платоспроможності відтепер в Україні заборонена. Про це в ході засідання круглого столу заявив координатор програм Відділу економічного зростання, USAID Джейкоб Моррін, передає кореспондент АСН.
"Результатом Закону про споживче кредитування стане підвищення справедливості, прозорості та довіри населення до фінансового сектора", - заявив він. При цьому Ігор Прийма - керівник секретаріату Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності - додав, що 10 червня 2017 року Закон уже опублікований і значить - набрав чинності.
З цього часу всі фінансові установи зобов'язані дотримуватися нових норм. Закон поширюється на всі споживчі кредити з терміном більше 1 місяця і на суму більше однієї мінімальної зарплати.
Закон передбачає такі зміни: реклама споживчого кредиту має містити перелік обов'язкової інформації, відображати реальну процентну ставку, а реклама кредитів під так звані "нуль" відсотків і кредитів без перевірки кредитоспроможності буде заборонена. Також законом кредитора зобов'язують надати всю інформацію споживачеві у стандартизованому форматі - так званому "паспорті споживчого кредиту".
Сам договір про споживчий кредит має надаватися для ознайомлення до його підписання. Також стане можливим укласти договір в електронній формі з використанням електронних підписів. У документах вказуватиметься реальна процентна ставка по кредиту, яку повинен заплатити споживач.
На думку голови Ради Незалежної асоціації банків України Романа Шпека, закон "буде новим етапом розвитку банківського сектора і кредитування".
Він позитивно оцінює той факт, що тепер кредитори не зможуть маніпулювати споживчими настроями, обіцяючи кредитування під так звані "0%". "Закон встановлює більш жорсткі, але справедливі умови за споживчим кредитом. Справедливість і прозорість дадуть можливість збільшити обсяги споживчих кредитів", - додав він.