ООН просить авіакомпанії навчати персонал для допомоги жертвам работоргівлі. Бортпровідники, на думку організації, можуть допомагати в ідентифікації людей, найчастіше молодих дівчат, яких насильно перевозять за кордон для сексуальної експлуатації чи примусової праці, пише The Guardian.
Управління ООН з наркотиків і злочинності також просить авіалінії поширювати серед пасажирів і персоналу аеропортів інформаційні брошури про те, як розпізнати можливу жертву работоргівлі. Згідно з даними, наданими Міжнародною організацією праці, майже 21 мільйон людей щороку потрапляє фактично в рабство. З них 4,5 мільйона осіб задіяні в сексуальній експлуатації, 14 мільйонів є жертвами примусової праці в таких сферах, як сільське господарство, будівництво, а також працюють як прислуга. Злочинцям це приносить приблизно 150 мільярдів доларів на рік.
На посилену увагу до ролі персоналу авіакомпаній вплинув випадок, що стався на борту літака авіаліній Аляски ще в 2011 році. Тоді бортпровідник залишив записку в туалеті літака для дівчинки-підлітка, коли помітив, що вона виглядає пригніченою і подорожує з добре одягненим чоловіком набагато старшим за неї.
У США вже більш ніж 70 тисяч працівників авіакомпаній навчаються ідентифікувати «торговців» і їхніх жертв з 2013 року в рамках державної програми BlueLightning. На зустрічі Міжнародної асоціації повітряного транспорту, яка пройшла цього тижня, міжнародних перевізників також закликали розробити подібні ініціативи.
Існує кілька ознак, за якими можна ідентифікувати жертву, наприклад, якщо ви бачите дорослу людину з дитиною і між ними відсутній емоційний зв'язок. На сайті компанії Airline Ambassadors International також зазначено, що жертва може боятися охоронців в уніформі, не знати своє місце розташування і бути неналежно одягненою. Звичайно, існує ризик і в ситуації, коли ви правильно ідентифікували жертву. Тому потрібно, не привертаючи увагу, звернутися до представника влади, що перебуває поблизу.
Міжнародні організації сподіваються на те, що підвищення обізнаності серед населення в цілому і персоналу зокрема дасть позитивні результати в боротьбі з торгівлею людьми.