Період відпусток розпочався й українці почали замислюватися, куди ж поїхати відпочити, і бажано, щоб там було море, сонце і пляжі. Поставши перед вибором - поїхати на українські пляжі чи за кордон - забезпечені громадяни частіше вибирають останнє. Але українські туркомпанії кажуть, що наші рекреаційні зони недооцінені, що у нас теж є де комфортно відпочити і поплавати в чистій воді. АСН пропонує перелік курортів, куди варто поїхати цього літа, і ми навіть підрахували, у скільки це обійдеться.
Відпочинок на Азовському морі
1. Кирилівка
Одним з найпопулярніших курортів на Азовському морі є селище Кирилівка, розташоване в Запорізькій області. Там можна не тільки добре відпочити, але й оздоровитися. Крім моря, тут ще й лікувальне повітря, оскільки в Кирилівці змішується степове і морське разом. Також недалеко від берега є грязьові лимани. Але наносити лікувальні грязі на шкіру можна тільки після консультацій з лікарями.
За роки розвитку в селищі, що вже стало популярним серед українців, тут з'явилися дельфінарій, аквапарк і парк атракціонів. Так що зайнятися у вільний від купання час буде чим.
З недоліків - "щільність" відпочиваючих просто величезна, усамітнення в Кирилівці годі й шукати. Також, якщо потрапите в сезон штилю і спеки, є небезпека, що почнеться мор риби через нестачу повітря в воді. Тоді купатися в морі суворо заборонено, хоча місцева влада про це і не попереджає.
Житло в Кирилівці найрізноманітніше: від дорогих готелів по 1500 грн за номер на добу до недорогих баз відпочинку по 70 грн з людини на день.
2. Арабатська стрілка
Широкі піщані пляжі, тепле море і великий вибір житла щорічно привертають на Арабатську стрілку тисячі туристів. Курорт являє собою косу довжиною 100 кілометрів, яка омивається з одного боку озером Сиваш, а з іншого - Азовським морем. У липні-серпні вода тут прогрівається до 30 градусів.
На Арабатській стрілці є гарячі лікувальні джерела, солоне озеро і навіть - страусина ферма. З недоліків - місць для розваг мало. Сюди варто їхати тим, хто хоче по-справжньому відпочити від повсякденної метушні.
Вартість житла на курорті варіюється від 40 грн до 1700 грн на добу.
3. Бердянськ
А ось у Бердянську можна і порозважатися на дискотеках, і позасмагати на пляжі. З недоліків - кристально чистої морської води, в порівнянні з іншими курортами на Азовському морі, тут меньше. Як-не-як - поруч величезний порт і місто.
У Бердянську є кілька аквапарків, дельфінарій і велика кількість кафе, ресторанів і нічних клубів. З проживанням проблем немає, якщо є гроші - від 70 до 2500 грн за добу.
Відпочинок на Чорному морі
4. Коблеве
Коблеве - це один з найбільших курортів на Чорноморському узбережжі, тут, крім моря і піску, є ще й унікальні соснові ліси. Сама місцевість гарна, гориста.
На території курорту розташований один з найбільших і найвідоміших в Україні аквапарків. Також відпочивальники можуть сходити на екскурсію на винний завод "Коблеве" і відвідати дельфінарій, куди ж без них.
Готелі, бази відпочинку і пансіонати розташовані просто на узбережжі. А знайти житло тут можна від 70 грн за людину на добу (це спартанські умови) і до кількох тисяч за повний комфорт.
5. Залізний Порт
Селище Залізний Порт - це молодий курорт. Тут є все для морського відпочинку, крім розваг, так як особливих пам'яток у селищі немає. Проте за 500 метрів від курорту розташований один з найбільших в Україні заповідників - Чорноморський біосферний. Площа заповідника - 100 000 га.
Варто зауважити, що більшість кафе, ресторанів і готелів працюють у Залізному Порту лише в курортний час. Відпочивальників тут приваблюють чисті піщані пляжі, море і повітря.
У Залізному Порту можна відпочити дуже навіть бюджетно. Наприклад, вартість проживання тут стартує з 50 грн за людину на добу.
6. Лазурне
Курорт Лазурне - ідеальне місце для відпочинку сімей з дітьми. Все завдяки неглибокому морю, чистому піщаному дну, особливому південному мікроклімату. У селищі розташовано близько 30 баз відпочинку та дитячих таборів, але можна орендувати житло у приватному секторі.
Для молоді та дорослих на курорті пропонують такі розваги, як катання на яхтах, водних скутерах, екскурсії в заповідник Асканія-Нова, відвідування аквапарку в Скадовську, гарячого йодно-бромового джерела біля села Бехтери.
Житло тут можна орендувати, скажімо так, дешево: від 45 грн за людину на добу для спартанців і 400 гривень за звичний комфорт без шику.
7. Затока
Одним з найбільш відомих і популярних курортів після анексії Криму серед українців стала Затока. Це хоч і молодий курорт, але він стрімко розвивається і росте. Відпочивальників приваблює піщаний пляж, шириною 50 метрів і довжиною 5 кілометрів, і мілководдя. Пляжі курорту розташовані уздовж коси, що розділяє Чорне море і Дністровський лиман.
У Затоці можна добре розважитися, особливо якщо потрапити на курорт в період проведення фестивалю Джаз-Коктебель, який проходить там щорічно в серпні з 2014 року. У затоці функціонують десятки баз відпочинку.
Знайти житло, підходяще за рівнем комфорту і ціною, не складе труднощів. Однак бронювати номери потрібно заздалегідь. Вартість проживання в Затоці стартує від 80 грн за людину на добу і доходить до 400-600 і вище. З кожним роком ціна збільшується через усе більший наплив відпочивальників.