8 червня Верховна Рада прийняла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який є частиною медичної реформи.
Після впровадження пропонованої Кабінетом міністрів реформи "швидка" все ще рятуватиме людей, однак процес подальшого одужання вже буде платним. Так само - пологи, операції та консультації у хірургів, ЛОР-лікарів і окулістів, за все доведеться платити з власної кишені. Про це під час засідання Верховної Ради заявив член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Андрій Шибко, передає кореспондент АСН.
"Що означає реформа, яку нам пропонують сьогодні? Це не реформа, а державні фінансові гарантії. Я просто розповім для народу України - що це значить. Перше. Держава гарантує екстрену медичну допомогу. Тобто до людини приїде "швидка допомога", стабілізує її фізичний стан, наприклад, тиск. А що далі? Далі заплати!" - заявив він.
З його слів, у законі також гарантується безкоштовна медична допомога на первинному рівні. "Тобто, ви прийшли до сімейного лікаря, до терапевта. Але він далі виписує: вам потрібно проконсультуватися у хірурга, у окуліста, у ЛОР-лікаря. Що тут? Правильно. Знову співооплата", - підкреслив він.
Нардеп пояснив, що, відповідно до медреформи Кабміну, держава гарантує паліативну медицину - "тобто, коли людина вже не може далі жити".
Шибко нагадав, що спочатку ставилась вимога про безкоштовне медичне обслуговування дітей, проте в остаточній версії документа вона зникла.
"Ми вимагали, щоб у законі хоча б були враховані норми, коли держава гарантує безкоштовну медицину на вторинному і третинному рівнях для дітей до 14 років, а також жінкам під час пологів. Робоча група і президент це підтримали, але в підсумковій редакції закону ці норми не враховані! Цього немає! Ми викреслюємо майбутнє дітей, матерів і пенсіонерів, які взагалі будуть позбавлені можливості лікуватися!" - сказав він.