Як захистити київські зелені зони від незаконних забудов, розповідали журналістам на прикладі парку «Смородинський».
Сьогодні біля Свято-Миколаївського храму та Меморіалу загиблим у результаті Чорнобильської катастрофи можна погуляти з дітьми, подихати повітрям, позайматися фізкультурою.
«У нас умовно є парки, сквери, але не зроблені проекти землеустрою щодо кордонів цих парків, - говорить депутат Київради Дмитро Банас. - І однією з ідей, яка стосується саме створення ландшафтного парку «Смородинський», а це 25 гектарів київських пагорбів, - встановити чіткі межі. Треба зробити проекти землеустрою, щоб на публічній кадастровій мапі конкретно було видно межі цього парку. Це дозволить виключити будь-якої землевідведення на цій території у майбутньому».
Депутат зазначає, що до 2000 рр. тут взагалі не було будинків, а лише зелена зона.
«Відомий археолог Вікентій Хвойка на цих висотах розкопав трипільську культуру 3000 тис. років до нашої ери і стоянку первісних людей, - каже Наталя Гребельник, завідувачка бібліотеки імені Шевченка, а сьогодні ще й екскурсовод. - Тутешні печери були досліджені. У них знайшлися графіті, найстарше з яких датується 1734 роком. У них під час Другої світової війни ховалися люди».