Верховна Рада на ранковому засіданні 17 травня ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються поліпшення захисту прав дитини на належне утримання", яким визнала, що аліменти, виплачені на дитину, є її власністю.
За відповідний документ проголосувало 226 народних депутатів, передає кореспондент АСН.
Відповідно до закону, який вносить зміни до Сімейного кодексу України, батьки або інші законні представники дитини, на ім'я якої виплачуються аліменти, розпоряджаються аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.
Водночас неповнолітній може самостійно отримувати аліменти, але розпоряджатися ними має тільки відповідно до Цивільного кодексу України.
Також цим законом був збільшений мінімальний розмір аліментів з 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до 50%. Сьогодні ця сума становить для дітей до 6 років - 713 грн, для дітей від 6 до 18 років - 888 грн.
Разом з тим у законі сказано, що той з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право через суд вимагати стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - 25%, на двох дітей - 30%, на трьох і більше дітей - 50% заробітку платника аліментів. Однак ця сума не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Закон набирає чинності через місяць після опублікування в офіційному виданні.
Також 17 травня парламентарії прийняли ще один законопроект "Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо забезпечення дотримання житлових прав дитини)", який підтримав 231 народний депутат.
Відповідно до закону, представники органів опіки і піклування повинні обов'язково брати участь у судовому засіданні, яке розглядає спори щодо участі одного з батьків у вихованні дитини та місця проживання дитини.
Ця норма також стосується і судових суперечок, які стосуються виселення або зняття дитини з реєстрації місця проживання, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини, управління батьками майном дитини.
Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування в офіційному виданні.