З 2014 по 2016 рік українці подали до країн ЄС майже 45 тис. заяв про надання притулку, майже половина з них до цього часу перебувають на розгляді, а більшість з розглянутих - відхилені. Про це свідчать результати дослідження, проведеного аналітичним центром CEDOS.
Водночас, як зазначила під час прес-конференції 17 травня аналітик з питань міграції аналітичного центру Анастасія Фетисова, подача заяви на отримання притулку є одним із методів для українців тривалий час перебувати в Європі.
«У контексті міграційної кризи в ЄС заяви про надання притулку розглядаються дуже довго. Перша заява може розглядатися до року, потім кожен заявник має право подати апеляцію, і апеляція теж може розглядатися до року. Таким чином до 2 років українець, який подав заявку на притулок у ЄС, може легально перебувати в країні Євросоюзу, і він має право на соціальне житло, на мінімальне харчування і мінімальні соціальні виплати», - пояснила вона.
Водночас аналітик припускає, що через велику кількість відмов, кількість заявок на отримання притулку в країнах ЄС від українців зменшиться.
Згідно з даними дослідження, найбільше дозволів на притулок для громадян України надали Італія, Чехія, Франція, Іспанія, Німеччина, Швеція і Польща.