Генштаб почав набір у Сили спеціальних операцій України. Пресі показали фільм про те, як у надлюдських умовах проходить відбір найкращих бійців.
12 травня начальник відділу комплектування військовослужбовцями військової служби за контрактом Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ Андрій Полонський анонсував набір кандидатів, передає кореспондент АСН.
"Генштаб Міноборони України почав пояснювальну, рекламну рекрутингову кампанію для залучення військовослужбовців за контрактом. Окремо йдеться про залучення кадрів до лав сил спецоперацій. Коротко про вимоги для відбору в участі з підготовки в кваліфікаційному курсі для таких сил. Це повинні бути особи до 35 років з відмінною фізичною підготовкою і здоров'ям, ось щодо здатності витримувати надлюдські навантаження. Також повинна бути величезна стресостійкість", - заявив він.
Після цього пресі показали документальний фільм "Гарт сталевих" про створення сил спеціальних операцій в лавах Збройних сил України.
"Саме ці сили використовують кращий досвід провідних армій світу. Для цього створено спеціальний курс, де навчання проходять тільки найкращі .. Для початку вони проходять дуже суворий огляд у лікарів. Не всі проходять цей етап. Тільки найкращі потрапляють до лав тих, хто може пройти курс. Кредо спецсил - якість переважає над кількістю", - повідомили автори фільму.
У фільмі показані кадри підготовки в суворих зимових умовах у спеціальних таборах, де у військових забирають навіть телефони та особисті речі.
"Кожен отримує спеціальний жилет з номером. З цього моменту - немає імен і прізвищ для інструкторів, усі рівні .. Тепер надлюдські фізичні і психологічні навантаження - стають їхніми постійними супутниками. Вони годинами тримають важкі рюкзаки зі спорядженням над головами... Бігають на довгі дистанції, проходять всі нові і нові спецзавдання... Тільки одиниці доходять до кінця", - розповідає голос за кадром.
Ті, хто проходить важке випробування, залишаються служити в складі сил.
"Надалі фізичні навантаження для них будуть тільки збільшуватись. Особливість в тому, що завдання їм не повідомляють заздалегідь, про них вони дізнаються тільки перед самим виконанням на плацу... Кандидатів випробовують навіть у нічний час, проводячи спеціальні завдання", - додали автори фільму.