counter
Стрічка новин
Вибрати все
18 Квітня
17 Квітня
Всі новини...

В'ячеслав Брюховецький
В'ячеслав Брюховецький

Не варто брати приклад з Росії у патріотичному вихованні


В Україні треба розробити свій власний курс патріотичного виховання для молоді, але не брати приклад із сусідньої Росії. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив український педагог і державний діяч, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» В'ячеслав Брюховецький.

«У нас уроків патріотичного виховання немає, але вся система освіти спрямована на патріотичне виховання. Я вважаю, що просто уроки патріотичного виховання, як за часів Радянського Союзу, не дають позитивного ефекту, принаймні видимого. І тому ми взяли інший курс — все, що у нас викладається, побудовано під таким кутом зору. Це значно ефективніше. Звичайно, проводимо на початку навчального року виступи відомих українців. А те, що робить Росія, вона це робила й раніше. Це фактично фашистська держава сьогодні. Це передбачає шовіністичну спрямованість такого виховання. Ми цього не робимо. Брати приклад із Росії не варто, це не доведе і її саму до добра», — розповів експерт.

Брюховецький зазначає, що нам треба шукати інші шляхи — цивілізованіші.

«Я за те, щоб були елементи патріотичного виховання. Але це не повинно бути нав'язливо, оскільки це викликає, особливо у молоді, відторгнення і зовсім іншу реакцію. Тут важливо, щоб база курсу була українською і тоді воно матиме свої результати. Я вважаю, що курс історії має бути в першу чергу справедливими. Треба писати про все, писати на догоду кон'юнктурі — це неправильно. Тому курси історії мають бути правдивими в міру того, що може дозволити собі історія. Треба писати про позитивне, там де воно є, і писати про негативне, де воно є. Як можна замовчувати жах під Верховною Радою 31 серпня? Але треба написати правдиво, чому це сталося, через що. Це сумна, але помітна віха нашої історії. Курс історії не повинен готуватися на кон'юнктуру моменту, це взагалі жахливо, що у нас за кожної зміни влади змінюється курс історії», — розповів експерт.

На думку Брюховецького, що стосується освіти на прифронтових територіях, то там головне спочатку зрозуміти, що саме є прифронтова територія. Це дуже складно і буде конкретно залежати від кожного населеного пункту і навіть від кожної окремої школи.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 31Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Місячний день сьогодні 18 квітня 2024 року
Місячний день сьогодні 18 квітня 2024 року
Кожен новий день — це чудові можливості для особистого зростання та розвитку Астрологи підкажуть, що саме прин....
Харчування за астрологічним принципом
Харчування за астрологічним принципом
Як відомо, планети здатні впливати на організм людини Щоб підтримувати тонус організму та імунітет, необхідно ....
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Часто ранок починається з занепаду сил і дратівливості Це наслідки неправильного режиму дня
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія буде на високому рівні, і ви будете готові приймати ви....
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша пристрасть та рішучість будуть на піку, що зробить вас неперев....
більше матеріалів


/-0,72729802131653-/ /-pc-/
Top