counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...

В'ячеслав Брюховецький
В'ячеслав Брюховецький

Не варто брати приклад з Росії у патріотичному вихованні


В Україні треба розробити свій власний курс патріотичного виховання для молоді, але не брати приклад із сусідньої Росії. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив український педагог і державний діяч, почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» В'ячеслав Брюховецький.

«У нас уроків патріотичного виховання немає, але вся система освіти спрямована на патріотичне виховання. Я вважаю, що просто уроки патріотичного виховання, як за часів Радянського Союзу, не дають позитивного ефекту, принаймні видимого. І тому ми взяли інший курс — все, що у нас викладається, побудовано під таким кутом зору. Це значно ефективніше. Звичайно, проводимо на початку навчального року виступи відомих українців. А те, що робить Росія, вона це робила й раніше. Це фактично фашистська держава сьогодні. Це передбачає шовіністичну спрямованість такого виховання. Ми цього не робимо. Брати приклад із Росії не варто, це не доведе і її саму до добра», — розповів експерт.

Брюховецький зазначає, що нам треба шукати інші шляхи — цивілізованіші.

«Я за те, щоб були елементи патріотичного виховання. Але це не повинно бути нав'язливо, оскільки це викликає, особливо у молоді, відторгнення і зовсім іншу реакцію. Тут важливо, щоб база курсу була українською і тоді воно матиме свої результати. Я вважаю, що курс історії має бути в першу чергу справедливими. Треба писати про все, писати на догоду кон'юнктурі — це неправильно. Тому курси історії мають бути правдивими в міру того, що може дозволити собі історія. Треба писати про позитивне, там де воно є, і писати про негативне, де воно є. Як можна замовчувати жах під Верховною Радою 31 серпня? Але треба написати правдиво, чому це сталося, через що. Це сумна, але помітна віха нашої історії. Курс історії не повинен готуватися на кон'юнктуру моменту, це взагалі жахливо, що у нас за кожної зміни влади змінюється курс історії», — розповів експерт.

На думку Брюховецького, що стосується освіти на прифронтових територіях, то там головне спочатку зрозуміти, що саме є прифронтова територія. Це дуже складно і буде конкретно залежати від кожного населеного пункту і навіть від кожної окремої школи.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.





Переглядів: 31



Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів


/-0,29575610160828-/ /-pc-/
Top