рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
25
Січня
2016
25 Січня
25 Січня
00:17
Політика
Україна починає судитися з Росією через Крим
Протягом двох тижнів до міжнародних судів будуть подані кілька позовів через анексію Російською Федерацією Криму. Про це під час інтерв'ю українським телеканалам заявив Президент Петро Порошенко. За його словами, протягом двох тижнів буде низка судових ініціатив, «які Україна та ті підприємства, які ми будемо супроводжувати, забезпечуватимуть судовий захист державних інтересів України за багатьма конвенціями, які ми будемо представляти в різних міжнародних судах».
25 Січня
09:00
Події
Бойовики майже 30 разів обстріляли позиції сил АТО
За минулу добу бойовики 29 разів обстрілювали позиції сил АТО. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, по опорному пункту неподалік Мар'їнки ворог вів прицільний вогонь із гранатомета та стрілецької зброї і застосував зенітну установку. У районі Донецького аеропорту проросійські бойовики з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї обстрілювали наші опорні пункти в Опитному та Пісках. По позиціях українських військ неподалік Новгородського «працював» ворожий снайпер. Неспокійно було поблизу Авдіївки, де окупанти з автоматичного гранатомета і стрілецької зброї вели вогонь по наших укріпленнях.
25 Січня
09:10
Політика
Порошенко готується звільнити ще 28 суддів
Зараз готується Указ про звільнення ще 28 суддів, які вчинили злочини при прийнятті судових рішень під час Революції Гідності. Про це в інтерв'ю українським телеканалам заявив Президент Петро Порошенко. «За це повинна бути відповідальність», - підкреслив Петро Порошенко. «Ніхто не дозволить далі мати судову недоторканність і демонструвати абсолютно безвідповідальну поведінку при прийнятті судових рішень», - сказав глава держави.
25 Січня
09:19
Події
Число жертв снігопадів у США зросло до 28 осіб
Жертвами снігопадів на сході США стали щонайменше 28 осіб. Як повідомляє ABC News, люди загинули в ДТП, у результаті отруєння чадним газом, а також від переохолодження і серцевих нападів. У Нью-Йорку на добу була введена заборона на проїзд наземного транспорту.
25 Січня
09:28
За кордоном
Порошенко: Минулий міжнародний тиждень пройшов під знаком України
Незважаючи на зусилля Росії відвернути увагу від українського питання, минулий міжнародний тиждень пройшов під знаком України. Про це в інтерв'ю українським телеканалам заявив Президент Петро Порошенко. Глава держави підкреслив, що питання про Україну було винесено і блискуче проведено на сесії Європейського парламенту, де було прийнято два надзвичайно важливих рішення - про підтримку прискорення надання Україні безвізового режиму і «про підтримку Європарламентом компонента безпеки в присутності представників Європейського Союзу для забезпечення безпеки на Донбасі». Також Порошенко відзначив заяви Високого представника з питань зовнішньої політики Європейського Союзу Могеріні щодо виконання Україною своїх зобов'язань і заяву єврокомісара Хана.
25 Січня
09:39
За кордоном
В Австралії голови штатів хочуть змінити форму правління
В Австралії більшість голів штатів хочуть змінити форму правління країни з конституційної монархії на республіку. Про це повідомляє Reuters. До такої ідеї закликають голови семи з восьми штатів і територій Австралії. «Вже давно настав час Австралії стати суверенною нацією. Будь-яка незалежна країна, яка себе поважає, прагне вибрати одного зі своїх громадян главою держави», - сказано в повідомленні чиновників. Формально на даний момент главою Австралії є британська королева Єлизавета II, оскільки країна є конституційною монархією.
25 Січня
09:50
Суспільство
На Дніпропетровщині в снігу застрягли 12 авто
У Дніпропетровській області 12 авто звільнили рятувальники зі снігових заметів. Про це повідомляє прес-служба ДСНС. Машини та водіїв рятували від стихії з 08:00 24 січня до 06:00 25 січня. Серед авто - одна машина швидкої допомоги. «Була надана допомога водіям з витягування транспортних засобів зі снігових заметів і кюветів в 11 випадках. Звільнено 12 автомобілів (серед них - 1 автомобіль швидкої медичної допомоги). Загалом від початку погіршення погодних умов (з 17 січня) надана допомога водіям у 191 випадку, звільнені 240 автомобілів», - сказано в повідомленні. Нагадаємо, що в Дніпропетровській області вже відкрили всі дороги, які було перекрито раніше через негоду.
25 Січня
10:02
За кордоном
Керрі: Питання переговорів у Сирії має вирішитися в найближчу добу-дві
Держсекретар США Джон Керрі заявив, що питання переговорів щодо Сирії має вирішитися у найближчі день-два. Про це він заявив під час візиту до Лаосу, передає Reuters. Переговори мали пройти 25 січня 2016 року. «Питання переговорів у Сирії має вирішитися в найближчі 24-48 годин... Запрошення для переговорів не потрібно відправляти, поки не складуться всі частини», - сказав Керрі. Таку позицію виявляв і спеціальний представник ООН у справах Сирії Стаффан де Містура.
25 Січня
10:14
Події
У Житомирі горіла школа-інтернат: евакуювали 26 дітей
У Житомирі в школі-інтернаті виникла пожежа, через яку довелося евакуювати 26 дітей. Про це повідомили в прес-службі ДСНС України в Житомирській області. «24 січня о 19:37 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в спальному корпусі школи-інтернату № 9, розташованої в обласному центрі. На місці події з'ясувалося, що осередок займання був на горищі одноповерхового спального корпусу з боку санвузла. Персоналом школи з корпусу вже було евакуйовано 26 дітей, яких розмістили в сусідньому спальному приміщенні», - сказано в повідомленні. Рятувальникам вдалося локалізувати пожежу о 19:57, вже о 20:40 її було повністю ліквідовано. Через пожежу вигоріло 2 кв. м перекриття та 5 кв. м покрівлі. Згідно з попередніми даними, причиною пожежі стало порушення правил експлуатації пічного опалення.
25 Січня
10:27
За кордоном
На Тайвань прийшли аномальні холоди: багато загиблих
На Тайвані через аномальне похолодання загинуло вже 50 людей. Про це повідомляє ВВС. «Аномальне похолодання, що прийшло до Східної Азії, призвело до загибелі більше 50 людей на Тайвані і заблокувало близько 60 тисяч туристів у Південній Кореї. Причиною загибелі людей стало переохолодження і проблеми з серцем, спричинені різким падінням температури до чотирьох градусів вище нуля за Цельсієм в минулі вихідні», - пише агентство. Крім цього, на Тайвані були сильні снігопади. Через це закрили аеропорт на корейському острові Чеджу і скасували понад 500 авіарейсів. Аномальні холоди прийшли також до Гонконга, на південь Китаю і в Японію, де в результаті снігопадів загинуло п'ять осіб.
25 Січня
10:39
Суспільство
У Києві через снігопад можуть обмежити в'їзд вантажівок
У Києві в'їзд великогабаритного транспорту можуть обмежити сьогодні, 25 січня, через снігопад, який прогнозують синоптики. Про це повідомляє прес-служба КМДА. В'їзд можуть обмежити з 12:00 дня. Згідно з прогнозами Українського гідрометцентру, снігопад триватиме до вечора 26 січня. «Кількість опадів вдень становитиме 3-5 мм, вночі 4-6 мм. Приріст сніжного покриву за цей період може становити 8-10 см. У зв'язку з прогнозованими снігопадами в'їзд у місто великогабаритного транспорту можуть обмежити з 12:00 дня», - сказано в повідомленні. Крім цього, КМДА просить водіїв за можливістю відмовитися від поїздок на власних авто.
25 Січня
10:54
Суспільство
У Дніпропетровську чиновники викрали в держави 2,5 мільйона гривень
У Дніпропетровську працівники держпідприємства обдурили державу на 2,5 мільйона гривень. Про це повідомили в прес-службі Департаменту захисту економіки НПУ. «До складу групи входило троє осіб. Учасники групи з 2011 по 2014 роки незаконно заволоділи грошима підприємства. Так, за кілька років посадові особи державного підприємства привласнили майже 2,5 мільйона гривень. Встановлено, що посадові особи вносили до офіційних документів відомості про нібито надання приватним підприємцем інформаційно-консультаційних послуг у сфері інформатизації. На підставі цих документів щомісяця на рахунки юридичної особи перераховувалися кошти. Насправді, ніякі послуги державному підприємству не надавалися», - сказано в повідомленні. Потім усі гроші переводилися в готівку, підприємець знімала нарахування через банкомати та передавала їх учасникам злочинної схеми. Відкрито кримінальне провадження за ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 366 (службове підроблення) КК України. Усім учасникам злочину повідомлено про підозру.
25 Січня
11:06
Політика
Касько: У справі «діамантових прокурорів» є тиск
Заступник генерального прокурора Віталій Касько заявив про тиск у справі «діамантових прокурорів» Шапакіна і Корнійця. Про це Касько розповів в ефірі телеканалу ZIK. У справі першого заступника голови слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і зампрокурора Київської області Олександра Корнійця тиск не припиняється. «Одне кримінальне провадження передано до суду, але розслідуються й інші кримінальні виробництва, де фігурують ті ж підозрювані. Повинен сказати, що тиск насправді не припинявся. На цьому тижні слідчого у справі і прокурора у справі викликали в черговий раз до внутрішньої безпеки і під виглядом службового розслідування за одним фактом відбирали пояснення з приводу того, як збиралися докази у справі «діамантових» прокурорів за іншим фактом. Тобто цей тиск триває. На жаль, це істотно впливає на роботу слідчої групи», - повідомив Касько. Також Касько зазначив, що перешкоджання у веденні справи відбувається через опір системи спробам поставити під сумнів легітимність зібраних доказів. Він акцентував увагу на тому, що служба внутрішньої безпеки шляхом внутрішніх розслідувань намагається нівелювати докази в основній справі про хабарництво.
25 Січня
11:19
Суспільство
У Хмельницькому в багатоквартирному будинку заклали «вибухівку»
У Хмельницькому в багатоповерхівці виявили предмет, схожий на вибухівку. Про це повідомляє Сектор комунікації ГУ Національної поліції у Хмельницькій області. Предмет знайшли в під'їзді однієї з багатоповерхівок міста. «На дверній ручці однієї з квартир дійсно висів пакет, з якого виднілися дроти. Вибухотехніки знешкодили підозрілий пакет. За попередньою інформацією, це був муляж саморобного вибухового пристрою, в якому було використано речовину, схожу на пластид, детонатор, але не вистачало інших елементів для вчинення вибуху. Рештки спрямовано на експертизу», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та ч. 2 ст. 115 (замах на умисне вбивство) КК України.
25 Січня
11:30
Політика
Гройсман підпише закон про перевибори в Кривому Розі, але після розгляду постанови про скасування документа
Голова парламенту Володимир Гройсман пообіцяв підписати закон про перевибори в Кривому Розі. Про це він заявив під час засідання погоджувальної ради. Однак спікер підпише закон тільки після того, як Верховна Рада розгляне проект постанови про скасування результатів голосування за цим документом. «Я думаю, що завтра ми це (проект постанови. - Ред.) розглянемо і у голови Верховної Ради з'явиться можливість підписати закон, що я і зроблю», - сказав Гройсман.
25 Січня
11:42
Суспільство
У Дніпропетровську зловили адміністратора антиукраїнських груп у соцмережах
У Дніпропетровську співробітники Служби безпеки затримали чоловіка, який вів антиукраїнську пропаганду в соціальних мережах. Про це сказано в повідомленні прес-служби СБУ. Це виявився місцевий житель. «Минулого року адміністратор і власник сайту антиукраїнської спрямованості через Інтернет познайомився з представниками терористичної організації ДНР і погодився поширювати сепаратистські матеріали на різних інформаційно-політичних пабліках», - сказано в повідомленні. Чоловік поширював інформацію, яка дискредитувала підрозділи ЗСУ, популяризувала «ДНР» та «ЛНР» і створення «Новоросії». У місцевого жителя вилучили комп'ютерну техніку з доказами протиправної діяльності. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.
25 Січня
11:55
Суспільство
На Закарпатті чоловік пропонував перехожим купити патрони
На Закарпатті чоловік продавав перехожим патрони. Про це повідомили в прес-службі ГУ НПУ в Закарпатській області. Продавцем виявився 53-річний місцевий житель. «Учора ввечері, 24 січня, до поліції надійшло повідомлення про те, що на вулиці Духновича в Мукачевому чоловік пропонує перехожим купити в нього патрони. На місце події прибула слідчо-оперативна група, яка затримала порушника. Так, у чоловіка вилучили 20 патронів калібру 7,62 та 9 мм до автомата Калашникова й пістолета Макарова», - сказано в повідомленні. Чоловік розповів, що патрони знайшов у лісі біля полігону в минулому році. За патрони до пістолета Макарова місцевий житель хотів отримати долар за штуку, а за автоматні - по три долари. Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.
25 Січня
12:06
Політика
177 народних депутатів отримали компенсацію за проживання в Києві
На офіційному сайті Верховної Ради України було опубліковано список зі 177 нардепів, які отримали в грудні минулого року компенсацію від держави за проживання в Києві. У списку парламентаріїв, які отримали компенсацію за оренду житла або оплату номера в столичному готелі, імена мільйонерів, таких як закарпатський олігарх Михайло Ланьо, партнер Бориса Колесникова Денис Омельянович, власник ФК «Зоря» Євген Геллер, Дмитро і Михайло Добкіни, Олександр Вілкул, який нещодавно витратив мільйони на передвиборну кампанію в Дніпропетровську. Серед нардепів, які отримали компенсацію, також Олег Барна, Олег Березюк, Максим Бурбак, Степан Кубів, Володимир Парасюк, Андрій Парубій, Семен Семенченко.
25 Січня
12:17
Політика
Кононенко: Перед голосуванням за Конституцію в частині децентралізації треба дочекатися висновків КСУ
Фракція БПП вважає, що потрібно дочекатися висновку Конституційного суду України перед голосуванням за Конституцію в частині децентралізації. Таку заяву зробив заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко під час погоджувальної ради в Раді, передає «112 Україна». «Що стосується змін до Конституції в частині децентралізації, на цій сесії ми повинні були прийняти зміни до Конституції в частині децентралізації, проте 51 народний депутат вніс подання до Конституційного суду з проханням розтлумачити деякі положення, які є в чинній Конституції. Враховуючи це, ми повинні дочекатися рішення КСУ з тим, щоб надалі відкинути будь-які спекуляції щодо конституційності чи неконституційності прийнятих змін до Конституції щодо децентралізації. Позиція нашої фракції полягає в тому, що ми повинні дочекатися рішення КСУ, а також роз'яснень, як і коли парламент зможе проголосувати зміни до Конституції», - сказав Кононенко. БПП пропонує також проголосувати судову реформу в четвер.
25 Січня
12:29
Суспільство
Розвідка: Росія відправила на Донбас військову техніку
З РФ на Донбас для бойовиків відправили ешелони з військовою технікою, пально-мастильними матеріалами та боєприпасами. Про це сказано в повідомленні прес-служби ГУ розвідки Мінборони України. «Продовжується інтенсивне логістичне забезпечення російських окупаційних військ з території РФ. На залізничні станції Іловайськ і Харцизьк прибули ешелони з військовою технікою, пально-мастильними матеріалами та боєприпасами. Крім того, зафіксовано незаконне перетинання державного кордону російською автомобільною колоною в районі н. п. Дмитрівка (Шахтарський район Донецької області) з боєприпасами і майном», - сказано в повідомленні. Також українська розвідка повідомляє про те, що командування бойовиків 1 і 2 АК вживає заходів, щоб приховати реальне число втрат особового складу. «Командирам підрозділів наказано враховувати у звітній документації безповоротні втрати (загиблих) як санітарні (поранені, що перебувають на лікуванні). Надалі з метою вирівнювання статистичних даних щодо людських втрат сфальсифіковані «санітарні втрати» враховуються як безповоротні», - сказано в повідомленні.
25 Січня
12:41
За кордоном
У Криму розпочне роботу спеціальна місія Ради Європи
В анексованому Росією Криму починає свою роботу спеціальна місія Ради Європи. Про це йдеться в офіційному повідомленні РЄ. Делегація оцінить ситуацію з правами людини на півострові. «Більше 2,5 мільйонів людей проживають в Криму, всі вони повинні мати можливість користуватися Конвенцією з прав людини», - заявив Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд. Він підкреслив, що місія проводитиметься в умовах повної незалежності і не стосуватиметься питань, пов'язаних з територіальним статусом Криму. Місію очолить швейцарський дипломат Жерар Студман. Мандат місії охоплює всі основні питання прав людини, включаючи свободу вираження думок і свободу ЗМІ; свободу асоціацій і зборів; права меншин; місцеве самоврядування; боротьбу з корупцією та умови утримання у в'язницях.
25 Січня
12:52
Політика
Кириленко закликав фракції внести резолюцію про недовіру Кабміну
Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко запропонував фракціям коаліції, які незадоволені діяльністю уряду, внести резолюцію про недовіру Кабміну згідно з регламентом. Про це він сказав під час засідання погоджувальної ради. Він зазначив, що критика уряду від фракцій коаліції призводить до абсурдної ситуації. «Ми вважаємо, що коли уряд критикують фракції опозиції - це нормально... коли уряд критикують фракції, які створили самі коаліційний уряд, ця ситуація абсурдна і повинна завершитися якимось політичним рішенням. Враховуючи це, ми пропонуємо тим фракціям, які продовжують кампанію критики уряду і при цьому належать до правлячої парламентської коаліції, внести резолюцію недовіри уряду згідно з регламентом, зібрати підписи, проголосувати й вирішити питання кардинальним способом», - сказав Кириленко.
25 Січня
13:04
Політика
Березюк заявив, що «Самопоміч» не планує виходити з коаліції
«Самопоміч» не має наміру виходити з парламентської коаліції. Про це повідомив лідер фракції Олег Березюк під час погоджувальної ради, передає РБК-Україна. «Ми прийняли рішення, яке ви знаєте. Ми пропонуємо обговорити це на нашій фракції та відкликати нашого міністра з уряду. Для чого? Не для того, щоб вийти з коаліції. Вважаємо, що коаліція є єдиним легітимним інструментом розвитку країни, а для того, щоб ми з вами, як коаліціанти, сіли за стіл переговорів», - сказав Березюк. Він зазначив, що в його силі наполягають на тому, щоб склад Кабміну цілком оновився. Нагадаємо, що 22 січня «Самопоміч» вирішила відкликати Олексія Павленка - свого міністра агрополітики - з уряду.
25 Січня
13:16
Політика
«Батьківщина» виступає за повну зміну уряду
Фракція Верховної Ради «Батьківщина» виступила за повну зміну нинішнього уряду. Таку заяву зробила голова парламентської фракції Юлія Тимошенко на погоджувальній раді, передає «112 Україна». «Я вважаю, що зараз має бути поставлене на порядок денний питання повної зміни уряду - жодного макіяжу й косметики. Прем'єр-міністр формує політику, і не можна замінити деяких міністрів і залишити уряд в цілому. Цей уряд веде країну до краху, і потрібно міняти його терміново», - заявила політик. За словами Тимошенко, якщо «Батьківщина» з цього питання не зможе набрати у ВР більшість, «потрібно набратися мужності та йти на дострокові парламентські вибори».
25 Січня
13:21
Суспільство
З початку року в Донецькій області від пневмонії померло 22 людини
У січні в Донецькій області від пневмонії померло 22 людини. Про це повідомляє прес-служба обласної військово-цивільної адміністрації. Згідно з результатами вірусологічного дослідження від померлих, у чотирьох випадках виділено вірус грипу типу А, у тому числі в трьох - H1N1. Лабораторні дослідження тривають. Як повідомляється, всі померлі були не прищеплені, отримували антибактеріальну терапію, але стан при надходженні до стаціонару був украй важким у зв'язку з пізнім зверненням та проведенням неадекватного самолікування вдома.
25 Січня
13:25
Події
У Києві оголошено план «Перехоплення»
Наразі в Києві введено в дію план «Перехоплення» через викрадення автомобіля. Як повідомляє радіо патрульної поліції, двоє зловмисників заволоділи автомобілем «Тойота» чорного кольору, припаркованим на стоянці супермаркету «Новус» по вулиці Григоренка Дарницького району. Зловмисники зникли в невідомому напрямку.
25 Січня
13:28
Суспільство
Лисенко: За добу загиблих військових немає
За останню добу в зоні АТО не було загиблих або поранених серед українських військових. Про це під час брифінгу повідомив речник АП з питань АТО Андрій Лисенко. «За минулу добу в результаті бойових дій жоден з українських військових не загинув і не був поранений», - повідомив Лисенко. Нагадаємо, що в штабі АТО заявляли про те, що за добу, 24 січня 2016 року, бойовики 29 разів обстріляли позиції силовиків.
25 Січня
13:32
За кордоном
Обрано нового президента ПАРЄ
Педро Аграмунт обраний новим президентом ПАРЄ. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Георгій Логвинський. За його словами, Аграмунт - член ПАРЄ від Іспанії, сенатор, президент Європейської народної партії в ПАРЄ. «Талановита людина і вмілий організатор», - зазначив Логвинський.
25 Січня
13:36
Суспільство
На Херсонщині досі без світла сім населених пунктів
У Херсонській області без електропостачання досі залишилися сім населених пунктів. Про це повідомили в прес-службі ГУ ДСНС в області. «Станом на 12:00 25 січня на території області залишаються знеструмленими 7 населених пунктів, з яких 5 у Великоолександрівському районі і 2, з яких 1 частково, у Білозерському районі», - сказано в повідомленні. Щоб відновити електропостачання, працюють 54 бригади обленерго у складі 56 одиниць техніки та 188 осіб.
25 Січня
13:38
Суспільство
До Києва обмежують в'їзд великогабаритного транспорту
У зв'язку з погіршенням погодних умов КМДА прийняла рішення обмежити в'їзд у столицю великогабаритного транспорту сьогодні, 25 січня, з 16:30. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації. Передбачається, що обмеження діятиме протягом трьох годин - до 19:30. «Це дозволить снігоприбиральній техніці, яка працює на вулицях міста, оперативно здійснювати прибирання і уникнути утворення заторів на шляхах», - ідеться в повідомленні.
25 Січня
13:50
Суспільство
Бойовики продовжують красти на метали власне обладнання
Встановлено чергові факти розкрадання військовослужбовцями російських окупаційних військ майна з метою власної наживи. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. «Командуванням 3-ї окремої мотострілкової бригади (Горлівка) проводиться розслідування за фактом викрадення з апаратури зв'язку радіодеталей, що містять дорогоцінні матеріали», - ідеться в повідомленні.
25 Січня
14:00
Події
У Запоріжжі невдалий самогубець поранив поліцейського
У Запоріжжі співробітник поліції отримав поранення, намагаючись врятувати життя самогубці. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, увечері 22 січня на лінію 102 надійшло повідомлення із супермаркету, розташованого на Привокзальній площі Запоріжжя. По приміщенню магазину прогулювався чоловік, демонстративно прикладаючи щось то до горла, то до живота. Чоловік був п'яний і явно не в собі: після того як він кілька разів порізав себе ножем, очевидці викликали поліцію. «Патрульні, які прибули на місце, намагалися підійти до чоловіка ближче, заспокоїти його. Той кричав, що не хоче жити, і близько їх не підпускав. Але спільними зусиллями його вдалося вмовити вийти з торгового залу. Весь цей час він тримав ніж біля живота, потім несподівано двічі вдарив себе», - йдеться в повідомленні. Співробітник батальйону патрульної служби кинувся до нього, щоб відібрати ніж, при цьому отримавши поранення кисті руки. Наразі чоловіка госпіталізовано. Співробітникові поліції було надано першу допомогу.
25 Січня
14:12
За кордоном
П'ять мільярдів євро щорічно надсилають додому українці, які працюють у Польщі
Українці, які працюють у Польщі, щорічно поповнюють економіку нашої країни приблизно п'ятьма мільярдами євро. Про це заявив голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, повідомляє Польське Радіо. Конкретизуючи цю суму, міністр закордонних справ Польщі уточнює, що у 2015 році 2,5 млрд євро наші співвітчизники, що працюють у Польщі, передали в Україну за допомогою банківських переказів, інші 2,5 млрд євро - перевезли через кордон як готівку. «Це серйозна підтримка для української економіки», - вважає польський дипломат. У 2015 році Польща видала нашим громадянам близько 900 тисяч віз, половина яких дає право на проживання та роботу в Польщі. Крім того, 95 тисяч українців мають Карту поляка - документ, що підтверджує їх польське походження.
Відео
14:15
Суспільство
Панда прийшла у захват від снігопаду
У Вашингтоні в Національному зоопарку панда прийшла у захват після того, як у зоопарку випала величезна кількість снігу. У Вашингтоні в Національному зоопарку панда прийшла у захват після того, як у зоопарку випало величезна кількість снігу.У Вашингтоні в Національному зоопарку панда прийшла у захват після того, як у зоопарку випало величезна кількість снігу.
25 Січня
14:20
Суспільство
Бойовики перегруповують війська біля Моспиного
Противник здійснює перегрупування в районі Моспиного. Про це на своїй сторінці у Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. За його словами, після перекидання на Горлівку раніше зосередженої тут мотострілецької роти (9 одиниць БМП-1,2, кілька МТ-ЛБ і БРМ-1К), відзначається також різке зниження чисельності танків у цьому районі - з танкового батальйону терористів (24 танки), раніше зосередженого в даному районі, залишилося близько 6 машин. «Напрямок перекидання решти танків наразі зафіксувати не вдалося», - зазначив Тимчук.
25 Січня
14:27
Події
У ДТП загинуло семеро людей
За добу в ДТП загинуло семеро людей. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції. За інформацією правоохоронців, загалом за добу зафіксовано 398 ДТП, що значно менше відповідного середньодобового показника. «У той же час у зазначених пригодах 7 людей загинули і ще 24 - отримали травми різного ступеня тяжкості», - йдеться в повідомленні.
Блог:
Думки
14:33
Економіка
Юрій Гаврилечко
Падіння гривні триватиме
На гривню чекає не стабілізація, а тільки падіння. Крім того, ситуація ускладнюється тим, що зменшуються можливості для сплати податків. Через банкрутство банків підприємства втрачають мільярди гривень. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економічний експерт ГО «Фонд суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко. «Гривня й надалі падатиме. У нас спостерігається збільшення податкового тиску, у нас зменшується виробництво. Зменшується виробництво, відповідно, зменшуються можливості для сплати податків. Разом із тим Національний банк продовжує банкрутити банки. У банках-банкрутах залишаються кошти підприємств, які, на відміну від тих грошей, які були на депозитах фізичних осіб і принаймні до 200 тисяч гарантуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, що вони повернуться, то для підприємств нічого подібного немає. Тобто кожен банк, який виводиться із системи, - це мільярди або десятки мільярдів коштів підприємств, які ніколи цим підприємствам не повернуться», - розповів економіст. На думку Гаврилечка, ще однією проблемою є те, що підприємці не можуть скористатися кредитними ресурсами в більшості випадків. «Якщо в тебе норма прибутку 20%, а кредит ти можеш взяти під 40%, ти його не візьмеш, оскільки ніколи не повернеш. Стабілізація гривні може бути тільки частковою - за рахунок надходжень кредитів з-за кордону. Але тільки в тому випадку, якщо ці кредити залишаться в Україні, а не будуть конвертовані з приватних боргів у державні і таким чином виведені з України», - підсумував експерт.
25 Січня
14:37
Суспільство
Яценюк вручив перші ID-картки
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вручив перші паспорти громадянина України у формі ID-картки молодим людям, яким виповнилося 16 років. Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів. «Україна переходить на нові рейки як ідентифікації громадянина, так і формування нових баз даних», - підкреслив він. ID-карти, зазначив Арсеній Яценюк, потрібні також, щоб у майбутньому біометричний паспорт, за яким українські громадяни їздитимуть без віз до країн - членів Європейського союзу, видавався дуже швидко. Нові паспорти, за його словами, «повністю підпадають під стандарти ідентифікації, визначені в Європейському союзі». Прем'єр також зазначив, що до ID-карти, крім основних даних, можуть бути приєднані, зокрема, дані про соціальні виплати, дані платника податків.
25 Січня
14:49
Суспільство
У Маріуполі затримана організатор каналу торгівлі жінками
Співробітники Служби безпеки України затримали в Маріуполі організатора міжнародного каналу торгівлі жінками. Як повідомляє прес-служба СБУ, місцева мешканка, яка мала документи на постійне перебування в одній з країн Європейського союзу, прибула до Маріуполя для набору молодих дівчат. «Жінок вона незаконно переправляла до Греції, де вони займалися проституцією. Під час проведення «кастингу» дівчат в одній з туристичних фірм співробітники спецслужби затримали організатора», - ідеться в повідомленні. Затриманій оголошено про підозру у злочині, передбаченому ч. 2 ст. 149 Кримінального кодексу України. У листопаді правоохоронці затримали спільника організатора - маріупольського адвоката. Тривають оперативно-слідчі дії.
25 Січня
14:55
Суспільство
За час конфлікту на Донбасі пропали безвісти не менше двох тисяч осіб
Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) оцінює кількість зниклих безвісти на Україні у дві тисячі осіб. Про це заявив у понеділок на зустрічі з віце-спікером Ради Федерації Юрієм Воробйовим керівник делегації МКЧХ в Україні Ален Ешліман, пише ТАСС. Він зазначив, що точне число зниклих безвісти оцінити важко. «Але за тією інформацією, що є, не менше двох тисяч осіб зникли, і від них немає ніяких новин», - заявив представник МКЧХ.
25 Січня
15:03
Політика
Гройсман: Питання про статус Донбасу не потрібно виносити на референдум
Питання про статус Донбасу в складі України не варто виносити на референдум. Про це заявив спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, повідомляє ВВС. «Я вважаю, що такий механізм, як референдум, може використовуватися завжди, але все, що стосується, наприклад, питання особливостей Донбасу, статусу Донбасу, не потрібно ставити на референдум. Мені здається, що в унітарній країні ніякого особливого статусу однієї з областей або її частини не може бути», - сказав Гройсман. На його думку, можна провести попереднє соціологічне дослідження для того, щоб визначити, як насправді ставляться до цього питання громадяни. Напередодні заклик провести референдум щодо нового проекту Конституції України озвучив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Цю ініціативу підтримав лідер Радикальної партії Олег Ляшко.
25 Січня
15:16
Події
Окупанти на Донбасі приховують свої втрати
Терористичні війська «ЛНР» і «ДНР» зазнали значних втрат особового складу і намагаються їх приховати. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України. За даними української розвідки, командуванням 1 і 2 АК супротивника вживаються заходи, спрямовані на те, щоб приховати дані про реальну кількість загиблих на Донбасі бойовиків. Так, командирам підрозділів наказано враховувати в звітній документації безповоротні втрати (загибель бойовиків) як санітарні (люди поранені, перебувають на лікуванні). Надалі з метою вирівнювання статистичних даних сфальсифіковані «санітарні втрати» враховуються як безповоротні і встановити реальну кількість смертей у результаті бойових дій буде досить складно», - повідомляє українська розвідка.
Блог:
Думки
15:26
Економіка
Олександр Гончаров
Уряду необхідно припинити думати тільки про чергові кредити МВФ
Для того щоб забезпечити виконання бюджету, буде новий виток девальвації гривні й підвищення податків. Крім того, необхідно вносити зміни до бюджету, а уряду необхідно припинити думати тільки про чергові кредити МВФ. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров. «Бюджет вже прийняли, але не думаю, що в них вистачить на більше розуму, окрім як підвищити або зберегти свої витрати. Мені здається, що для виконання бюджету знову буде новий виток девальвації гривні й підвищення податків. Для того щоб наповнювався бюджет, потрібно створювати робочий режим економіки, а не думати тільки про чергові кредити МВФ. Тому що кредити - це завжди борги, причому борги вже майбутніх урядів. Доведеться не тільки новому складу уряду, а і всім нам, українцям, думати, як віддавати і за рахунок чого їх віддавати. Тому перш за все потрібно думати про інвестиційний бюджет, бюджет розвитку. Це означає, що Кабінет Міністрів повинен був підготувати як мінімум дворічну програму стимулювання притоку прямих іноземних інвестицій, а також оголосити нинішній, 2016 рік, роком розвитку ринку, спільного інвестування внутрішнього ринку. Це повинно розвивати інститути спільного інвестування: пайові, корпоративні інвестиційні фонди», - розповів експерт. Прокоментував економіст і зміни в податковій системі, за рахунок яких і планується поповнювати дохідну частину бюджету. На думку Гончарова, податки треба знижувати, а не збільшувати. «Міністр фінансів Яресько не хоче зрозуміти таку річ, що податкова система повинна стимулювати реальний сектор економіки. Вона піднімає податки, а їх потрібно, навпаки, знижувати для того, щоб збільшувати оподатковувану базу. Чим більш оптимальні і правильні рішення знаходяться для зниження податкового тягаря найбільш пріоритетних галузей економіки (особливо це стосується малого й середнього бізнесу), то тим самим створюється більш широка оподатковувана база. І в абсолютному вираженні ви отримаєте більше податків до бюджету, ніж якщо дочавлювати тих, що ще залишилися працювати, підприємців та бізнесменів», - зазначив економіст.
25 Січня
15:28
Суспільство
На вулиці Києва виїхало понад 250 одиниць спецтехніки
Наразі на київських шляхах працює 253 одиниці снігоприбиральної техніки, у тому числі 81 снігоочисний автомобіль, 96 солерозкидачів, 54 трактори зі снігоочисним обладнанням, а також інша спеціальна техніка. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації. Крім того, працює 61 бригада ручного прибирання, що обробляє посипковими матеріалами й розчищає від снігу підходи до підземних і надземних пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту та тротуари.
25 Січня
15:39
Суспільство
У Полтавській області від пневмонії померло 13 осіб
У Полтавській області від бактеріальної пневмонії, яка виникла як ускладнення після хвороби, померли 13 осіб. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова обласної державної адміністрації Валерій Головко. За його словами, лише в одному випадку при розтині виявлено висів грипу штаму N1H1, проте його мають підтвердити ще лабораторні дослідження. «Одна з причин такого серйозного ускладнення - це несвоєчасне звернення до лікарів по допомогу. Хворі самостійно намагаються збити високу температуру, самі «лікують» бронхіт - і тільки на 5-6 добу викликають швидку. Нерідкі випадки й відмови від госпіталізації», - написав Головко.
25 Січня
15:49
Політика
Новий президент ПАРЄ закликав Росію припинити підтримку бойовиків
Новообраний президент ПАРЄ іспанець Педро Аграмунт закликав Російську Федерацію припинити підтримку бойовиків на Донбасі, повернути контроль над окупованими територіями України і звільнити Надію Савченко. Про це він заявив у своєму першому виступі після обрання під час зимової сесії ПАРЄ в Страсбурзі, повідомляє Укрінформ. «Росія досі підтримує сепаратистів на сході України. Вона повинна зробити все можливе, щоб повернути ці території під контроль України. Необхідно звільнити (Надію) Савченко», - заявив новий голова ПАРЄ. За його словами, ситуація в Україні продовжує викликати занепокоєння і залишається вибухонебезпечною. «Території, контрольовані сепаратистами, залишаються місцем, де відбуваються масові порушення прав людини», - підкреслив Педро Аграмунт.
25 Січня
15:53
Події
У результаті терактів у Камеруні загинуло 25 людей
Близько 25 людей загинуло й понад 60 отримало поранення в селі Бодо в північному Камеруні, коли двоє терористів-смертників вчинили теракт на центральному ринку, заявив місцевий чиновник, передає Daily Sabah. Ще двоє підірвали себе біля в'їзду в село. Як повідомляється, цей регіон є частою мішенню терористів з нігерійської ісламістської організації «Боко Харам». Можливою причиною є активна участь армії Камеруну в боротьбі проти «Боко Харам» у коаліції з Чадом, Нігером і Малі. Це вже другий теракт, вчинений смертниками за десять днів: 13 cічня терорист убив 12 людей у мечеті в Куйяпі в тому ж північному Камеруні.
25 Січня
16:02
За кордоном
Європол попереджає про загрозу нових терактів
Про високий рівень загрози нових терактів у Європі з боку терористичного угруповання «Ісламська держава» розповів директор Європолу Роб Уенрайт під час прес-конференції в Амстердамі, повідомляє AFP. Уенрайт стверджує, що ІДІЛ розробила нові бойові можливості «проводити широкомасштабні терористичні атаки по всьому світу». Водночас, як підкреслив Уенрайт, дослідження Європолу свідчать, що терористичне угруповання фокусуватиметься саме на Європі. Ця заява співпала з відкриттям Європейського центру боротьби з тероризмом Європолу. Центр концентруватиметься на боротьбі проти іноземних бойовиків, незаконного обігу вогнепальної зброї та фінансування тероризму.
25 Січня
16:15
Суспільство
У Житомирі затримали чоловіка з муляжем гранатомета
У Житомирі співробітники правоохоронних органів затримали чоловіка з муляжем гранатомета. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. 25 січня близько 14:30 до Житомирського відділу надійшло повідомлення від співробітника сусіднього територіального підрозділу поліції. Правоохоронець зазначив, що разом з колегами зупинив на вулиці перехожого з підозрілим предметом. Як повідомив затриманий, зброю він придбав на місцевому ринку за 100 гривень. Чоловік розповів, що здійснив таку покупку з цікавості і не думав, що це може бути небезпечно. За попередніми даними, предмет, вилучений у чоловіка, є муляжем РПГ, а тому небезпеки не становить. Зараз правоохоронці перевіряють свідчення чоловіка і з'ясовують походження вилученого предмета.
25 Січня
16:26
Суспільство
У Мар'їнці знайшли схованку з боєприпасами
Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України спільно з військовослужбовцями виявили в Мар'їнці Донецької області сховище з боєприпасами. Як повідомляє прес-служба СБУ, схованку було облаштовано на території одного з гаражних кооперативів. «Правоохоронці вилучили з неї шість пострілів до ручного гранатомета, міну з невідведеним детонатором, дві гранати Ф-1 і РГД-5 із запалами і п'ять набоїв до гранатометних пострілів», - ідеться в повідомленні. Наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 263 Кримінального кодексу України. Тривають оперативні дії щодо встановлення осіб, причетних до організації схованки.
25 Січня
16:34
Події
У Росії розбився військовий літак
У Росії літак МіГ-31 зазнав аварії під Красноярськом. Як пише Медуза, аварія сталася під час виконання учбового польоту поблизу міста Канськ. Екіпаж МіГ-21 вижив. Інші подробиці події поки не уточнюються.
25 Січня
16:45
Політика
У ГПУ спростовують заяву Каська
Заява про нібито наявний тиск на слідчих і прокурорів у кримінальному провадженні щодо Олександра Корнійця та Володимира Шапакіна - дезінформація. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури. У прес-службі зазначили, що виклик працівників прокуратури й отримання від них пояснень було здійснено в межах службового розслідування за фактом розголошення працівником органів прокуратури в мережі Інтернет даних досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо Корнійця та Шапакіна. «При опитуванні прокурора у кримінальному провадженні та слідчого жодні питання, що не стосуються кримінального провадження, з якого стався витік службової інформації, не ставилися», - ідеться в повідомленні. При цьому в ГПУ наголосили, що службове розслідування проводиться комісією працівників кількох структурних підрозділів центрального апарату Генеральної прокуратури України, а не лише управлінням внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури. Нагадаємо, заступник генерального прокурора Віталій Касько заявив про тиск у справі «діамантових прокурорів» Шапакіна та Корнійця.
25 Січня
16:56
Події
У Києві через негоду трамвай зійшов з рейок
У Києві неподалік Центрального вокзалу з рейок зійшов трамвай №18. Як пише Сегодня, за словами очевидця, постраждалих під час події не було, проте рух на перехресті вул. Жилянської та Пестеля було утруднено. У «Київпастрансі» уточнили, що причина аварії - спрацювання стрілочного вузла через несприятливі погодні умови. Через інцидент з 13:57 до 14:24 рух трамваїв №1, 3, 15 і 18 по вул. Жилянській у напрямку Михайлівської Бощаговки було заблоковано. Для відновлення руху на місці події працювала аварійно-відновлювальна бригада.
25 Січня
17:05
Політика
ВАСУ визнав законною заборону діяльності КПУ
Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті провадження за скаргою Комуністичної партії України, яка намагалася оскаржити законність заборони на її діяльність. Про це повідомили в прес-службі ВАСУ. Вищий адміністративний суд установив, що касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального чи процесуального права. «Таким чином, адміністративні суди дійшли висновку, що доводи представників і адвокатів Комуністичної партії України не є обґрунтованими. Тобто остаточно підтвердили правомірність вищевказаного правового висновку і, відповідно, заборону КПУ», - ідеться в повідомленні.
25 Січня
17:21
Суспільство
На Донбасі у п'яного водія знайшли кулемет
У Донецькій області у нетверезого водія було знайдено ручний кулемет. Про це повідомили в прес-службі Управління превентивної діяльності ГУ НПУ в області. Зброю виявили в місті Добропілля. «На вулиці Залізнична працівники поліції зупинили водія автомобіля «Шкода Рапід». Під час перевірки документів виявилося, що чоловік перебуває в стані алкогольного сп'яніння. Так, 37-річний житель Красноармійська пояснив, що приїхав у Добропілля до друзів. При огляді багажника під особистими речами правоохоронці знайшли ручний кулемет Дегтярьова», - сказано в повідомленні. Інформацію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.
25 Січня
17:30
Суспільство
За тиждень в Києві на грип та ГРВІ захворіло понад 35 тисяч людей
За період з 18 по 24 січня 2016 року зареєстровано 35193 хворих на грип (з них дорослих - 18202, дітей - 16991), що на 22% нижче епідемічного порогу (епідпоріг становить 43930) і на 32% вище показника попереднього тижня. Про це повідомляє Департамент охорони здоров'я КМДА. Спостерігається зростання захворюваності серед усіх вікових груп і контингентів, крім дітей до 1 року. Школярі складають 17,1% від загальної кількості випадків. Станом на 25 січня у закладах охорони здоров'я, у складі яких функціонують інфекційні, терапевтичні та пульмонологічні відділення, на стаціонарному лікуванні перебуває 682 хворих на ГРВІ та 268 хворих на грип.
25 Січня
17:32
Суспільство
Число жертв снігопадів у США виросло до 30 осіб
Число загиблих у результаті снігового шторму на східному узбережжі США збільшилося до 30 осіб. Як пише Медуза, частина загиблих стали жертвами автомобільних аварій, що почастішали через погану погоду. У Пенсільванії та Нью-Джерсі троє людей померли від отруєння чадним газом, коли сиділи у своїх машинах з увімкненими двигунами. У Південній Кароліні двоє літніх людей задихнулися чадним газом, коли завели в гаражі генератор через відключення електрики в будинку.
25 Січня
17:42
Політика
ГПУ: Проти Мосійчука відновили досудове розслідування
Генпрокуратура відновила розслідування кримінального провадження щодо нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука. Про це заявив прокурор Сергій Капіщін під час засідання. Розслідування відновили з 25 січня. Нагадаємо, що термін утримання Мосійчука під вартою закінчився 15 листопада о 19:00.
Блог:
Думки
17:52
Економіка
Олег Устенко
У держави немає ні часу, ні грошей для того, щоб підтримувати всіх і все поспіль
Депутати Верховної Ради повинні думати над тим, як збільшити дохідну частину бюджету. Але це абсолютно не означає, що мають бути збільшені податки. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. «Я вважаю, що бюджет у тому вигляді, в якому він був прийнятий, абсолютно неякісний. Робота парламентаріїв мала іти у двох напрямах: перші рухи повинні бути здійснені в плані можливості збільшити дохідну частину держбюджету. Збільшити дохідну частину держбюджету не завжди означає збільшити податки. Я боюся, що проблема зі збільшенням податків може просто означати ще більший відхід економіки в тінь. Так само я вважаю, що в умовах, коли тіньовий сектор економіки виходить на рівень 50% і вище, збільшення акцизних зборів (що було зроблено) теж може впливати на збільшення того ж тіньового сектора, а не становити додаткові доходи держбюджету», - вважає економіст . Експерт зазначив, що тому необхідно ще раз подумати, наскільки виросте дохідна частина держбюджету при запровадженні цих змін до податкового кодексу. «Потрібно спробувати розглянути варіант того, яким чином прибрати додатковий тиск на українських сільгоспвиробників, який на них було накладено у зв'язку з цією новою системою і скасуванням пільгового ПДВ за сільськогосподарську діяльність. Я б запропонував задуматися ще раз з приводу взагалі повернення ПДВ. Я сподіваюся, що повернення ПДВ відбуватиметься абсолютно показово в електронному режимі, щоб будь-який учасник ринку міг відкрити й побачити, хто і коли отримує. Це що стосується дохідної частини державного бюджету. Що стосується видаткової частини бюджету, то в держави немає жодних альтернатив, окрім як ще раз подумати з приводу того, де можна скоротити витрати державного бюджету або зменшити рівень корупції. Я припускаю, що значна частина суспільства вже давно розуміє, що величезна кількість порушень йде в системі держзакупівель. Для мене незрозуміло, чому частина держзакупівель виведена з прозорого тендерного процесу і чому цей процес буде розтягнуто в часі. Більший рівень прозорості означає менші можливості для злодійства», - переконаний економіст. Устенко зазначив, що в плані дохідної частини проведення приватизації - абсолютно чітка необхідність. «З одного боку, це короткострокові й тимчасові надходження до бюджету країни. З іншого боку, дохідна частина бюджету покращиться хоча б короткочасно у 2016 році. У плані видаткової частини бюджету, якщо говорити про приватизацію, то це дозволить заощадити гроші платників податків України на ті субсидії, які зараз масово виплачуються начебто збитковим державним підприємствам, які можна було б підвести до приватизації і раз і назавжди закрити питання. Якщо дохідна частина - це завдання, що вирішується в короткостроковій перспективі, то видаткова - це середня й довгострокова перспектива. Думаю, що потрібен серйозний перегляд бюджету», - вважає Устенко. Економіст переконаний, що ще одним пріоритетом є співпраця з МВФ, оскільки бюджетні параметри в плані одного основного дефіциту держбюджету узгоджені з МВФ і просто так вийти за межі раніше взятого на себе зобов'язання неможливо. «Але, з іншого боку, під час свого брифінгу в Давосі голова МВФ дуже чітко сказала, що ми будемо ще обговорювати параметри програми. Для мене це сигнал, що, можливо, можна теж переглянути рівень дефіциту держбюджету і намагатися зробити все-таки правильні рухи найближчим часом. Усе, що неефективно, абсолютно очевидно, має бути закрито. У держави немає ні часу, ні грошей для того, щоб підтримувати всіх і все поспіль. Вона практично перебуває на межі банкрутства, змушувати занадто багато витрачати було б неправильно з погляду економіки», - резюмував експерт.
25 Січня
17:54
Суспільство
На Волині у місцевого жителя знайшли майже 5 кг бурштину
У Волинській області поліцейські виявили у жителя Рівненської області майже 5 кг бурштину, 5 тисяч доларів і зброю. Про це повідомили в прес-службі ГУ НП в області. Зі зброї в чоловіка були два пістолети, патрони. «Поліцейські на блокпосту біля села Вовчецьк Маневицького району зупинили автомобіль Wolksvagen Passat. Водій пред'явив документи на транспортний засіб з явними ознаками підробки. На місце події одразу ж виїхала слідчо-оперативна група Маневицького відділу поліції. Під час огляду автомобіля в салоні транспортного засобу виявили 5 тисяч доларів, два стартових пістолети Ekol Botam і Double Eagle без номерів, 13 патронів шумового впливу калібру 8 мм, електронні ваги, а також майже 5 кг каменів коричневого кольору різної фракції, які схожі на бурштин-сирець», - сказано в повідомленні. Інформацію за даним фактом внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.198 (придбання, отримання, зберігання чи збут майна, отриманого злочинним шляхом) КК України.
25 Січня
18:06
За кордоном
ФРН і Австрія загрожують Греції виключенням з Шенгену
В Амстердамі міністри внутрішніх справ країн ЄС провели зустріч. Голови МВС Німеччини та Австрії загрожують Греції виключенням із Шенгенської зони, передає DW. «Нам потрібно перманентне, значне і тривале скорочення потоку біженців, помітне вже найближчими тижнями. Ми впливатимемо на Грецію, щоб вона виконала своє «домашнє завдання», - заявив перед початком зустрічі голова МВС Німеччини Томас де Мезьєр. Таким чином, ЄС хоче натиснути на Грецію у зв'язку з кризою біженців, щоб порушити питання захисту Грецією зовнішніх кордонів Євросоюзу. «Якщо люди не здатні захистити зовнішні кордони Європи - тоді зовнішня межа Шенгену відсунеться назад до Центральної Європи», - сказала міністр внутрішніх справ Австрії Йоханна Міклі-Лайтнер. Згідно із заявами двох міністрів, виключення Греції з Шенгенської угоди цілком можливе. Проти такої позиції виступив італійський міністр.
25 Січня
18:15
Події
У Донецькій області вибухнула котельня, постраждало двоє людей
У результаті вибуху котла в котельні в Димитрові Донецької області постраждали дві людини. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, жінки отримали легкі тілесні ушкодження, їм надається медична допомога. Причини вибуху котла з'ясовуються, будівлю не зруйновано. За словами фахівців, роботу котельні буде відновлено протягом двох годин. Наразі 55 житлових будинків, дві школи і два дитсадки переведено на резервне опалення. Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою кваліфікацією за ст. 272.
25 Січня
18:25
Політика
Саакашвілі: Прокуратура скасувала допит
Прокуратура Київської області скасувала допит губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. Допит планували провести у вівторок, 26 січня. «З Києва повідомили, що прокуратура, яка ще вранці заявляла, що завтра мене допитає, прийняла рішення про скасування допиту. Ну що ж, тоді доведеться надіслати їм численні матеріали, які я зібрав у справі горіхової мафії, поштою», - написав у соцмережі Саакашвілі. Нагадаємо, що на допит Саакашвілі запросили, щоб він надав інформацію про корупційні правопорушення з боку працівників митниці.
25 Січня
18:36
Суспільство
У Тернопільській області співробітниця лікарні попалася на хабарі
У Тернопільській області в одній з лікарень начальник відділу попалася на хабарі. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, зловмисниця вимагала у місцевої жительки дві тисячі доларів за працевлаштування в лікарню. При одержанні неправомірної вигоди правоохоронці затримали 41-річну зловмисницю в службовому кабінеті. У керівниці відділу вилучили грошові кошти. Відкрито кримінальне провадження за статтею 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою). Затриманій загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна і зі спеціальною конфіскацією. Зараз вирішується питання про повідомлення зловмисниці про підозру та обрання їй запобіжного заходу.
25 Січня
18:45
Події
На одній з гілок київського метро з технічних причин зупинився рух
У Києві на «червоній гілці» метро зупинено рух через технічні проблеми. Як зазначається на сторінці метрополітену в Facebook, незабаром рух буде відновлено. «Друзі, стоїмо з техпричин, ще трохи - і поїдемо», - ідеться в повідомленні.
25 Січня
18:54
Суспільство
Центр Києва паралізовано: транспорт стоїть у пробках
У Києві пробки на дорогах досягли 9 балів. Як пише РБК-Україна, зокрема, машини стоять у районі станцій метро «Поштова площа», «Контрактова площа», «Майдан Незалежності», «Золоті ворота», «Олімпійська», «Палац Спорту», «Університет», а також на Подолі, вулицях Саксаганського і в центрі столиці. Рух ускладнено на проспекті Перемоги від метро «Шулявська», Московському проспекті, Червонозоряному проспекті, бульварі Дружби Народів, Харківському шосе.
Публікації
18:55
Економіка
Три кроки назустріч інвесторові
Не треба бути мудрим, як Соломон, щоб розуміти, що добробут українців залежить від стану економіки країни. Що за бюджету, в якому від початку закладено дефіцит, не буде ні високих пенсій, ні забезпечення на належному рівні тієї ж бюджетної сфери. Але самі впоратися з економічною кризою, яка надійно захопила Україну у свої чіпкі обійми, ми не в змозі. Якби це було інакше, не було б необхідності у валютних кредитах, які, як відомо, нам ніхто не подарує. Можна, звісно, помріяти, що в нашому суспільстві з'явиться такий собі економічний геній за типом поляка Лешека Бальцеровича, який відшукає вихід з того глухого кута, в якому країна перебуває зараз. Але мріями, як відомо, ситий не будеш. Тому потрібно самим шукати стежку, яка дозволить поліпшити економічну ситуацію. Одна з таких стежок, яка цілком може стати навіть гарною дорогою, на думку експертів економічного спрямування, - приплив інвестицій. Та ось тільки невдача: інвестори, навіть незважаючи на привабливість нашої країни, яку теж відзначає багато хто в експертному середовищі, в Україну чомусь не поспішають. Якщо з'ясувати чому й усунути фактори, які заважають цьому процесу, ми можемо розраховувати на оздоровлення економіки, а отже - й на підвищення життєвих стандартів кожного з нас. Саме це завдання «Аналітична служба новин» (АСН) і спробувала вирішити разом з експертами. Відлякує корупція... Головними причинами того, що іноземні інвестори не поспішають вкладати свої гроші в українську економіку, за словами економічного експерта Іллі Несходовського, є відсутність реформ і корупція, що охопила в Україні все і вся. «Інвесторів відлякує ненадійність економічного сектору України, непередбачуваність правил гри, які у нас дуже часто змінюються, - пояснює економіст АСН. - Але навіть не це лякає іноземців найбільше, а корупція і той факт, що в нас у ній же загрузла й судова система. За таких умов виходить, що інвестор, який принесе в Україну гроші, ризикує практично всім». Але, з іншого боку, незважаючи на стримувальні моменти, Україна інвестору цікава. «Після того як у зв'язку з санкціями щодо Росії на світовому ринку змінився розклад, інвестори, які раніше вкладали кошти в Росію, шукають альтернативу, - зазначає Ілля Несходовський. - І саме Україну вони розглядають як можливу альтернативу для інвестицій. Крім того, у нас досить сильно девальвувала валюта, тому Україна зараз приваблива з точки зору трудових ресурсів - у країні кваліфікована, але при цьому низькооплачувана робоча сила. У нас також насичена, добре розвинена інфраструктура. Виходить, що, з одного боку, Україна має все для припливу інвестицій, але, з іншого, поки не будуть зроблені рішучі кроки, спрямовані на подолання корупції, нічого не буде. Світ має побачити досить гучні справи із затримання корупціонерів на вищому рівні. Про це говорив Байден, про це говорив представник МВФ, про це говорили в Єврокомісії, в Європарламенті. І це якраз і є найбільшою проблемою для України». Що інвесторів відлякує корупція, а заодно й нестабільні податки, вважає і заступник голови парламентського Комітету з питань протидії корупції, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Віктор Чумак. Він зазначив, що для активізації інвесторів необхідно продемонструвати реальні кроки з боротьби з корупцією. Адже зараз багато іноземних інвесторів придивляються до країни, але не заходять саме через корупційні ризики. «Ми тільки розгойдуємося. Створено відповідні органи, і результат повинен бути в першій половині року, - зазначив нардеп. - Якщо за півроку буде хоча б дві-три реальні справи щодо корупціонерів, це може стати реальним поштовхом для активізації інвесторів». Крім того, за його словами, інвестиції, причому як зовнішні, так і внутрішні, зупиняє податкова система України. «Інвестор не йде, оскільки ситуація з податками не врегульована. Поки існують такі високі податки та відрахування, жоден інвестор не зацікавлений запускати тут свій бізнес», - підкреслив експерт. ... І несприятлива законодавча база Для того щоб інвестори прагнули заходити в Україну і вкладати кошти в українську економіку, необхідно змінити законодавчу базу і зробити адміністрування менш зарегульованим, вважає голова Комітету економістів України Андрій Новак. «Під поняття інвестиційних умов підпадають дві категорії: перша - законодавча база взагалі економічної діяльності і друга - адміністрування з боку органів влади, - запевняє він «Аналітичну службу новин» (АСН). - При цьому починається все із законодавчої бази: податкової, митної, бюджетної та грошово-кредитної систем. Якщо вони не сприяють веденню бізнесу та капіталовкладенням, то ніяке, навіть дуже ефективне, адміністрування не замінить несприятливої законодавчої бази. А коли адміністрування занадто зарегульоване, у ньому багато так званого ручного управління, яке залежить від волі чиновника, навіть за дуже сприятливої номінальної законодавчої бази така система не буде привабливою». Але, за словами експерта, поки що в Україні не виконується жодна з цих двох умов, хоча вони потрібні в комплексі, а не кожна окремо. «Законодавча база у 2016 році як мінімум залишиться колишньою, бо податкову систему змінили тільки косметично. Бюджет прийнято у тій же структурі доходів і витрат, що й попередні (у 2015 і 2014 роках. - Авт.), тобто не відбулося жодних структурних змін, - зазначає економіст. - Більш-менш змінити в цьому році можна хіба що адміністрування в плані зменшення його регуляторних функцій і процесів з боку державних органів влади. Тільки тут можна показати якісь зміни, які повинні змусити українських підприємців не виводити капітал, а іноземних підприємців - не боятися вкладати в Україну кошти. Але тільки цими кроками нічого суттєвого в плані інвестиційної привабливості ми не зробимо». Андрій Новак переконаний, що це відкладеться доти, поки дійсно не будуть зроблені глибокі економічні реформи зі зміною податкової, бюджетної та грошово-кредитної систем. Війна на сході - не перешкода Якщо говорять про приплив інвестицій до країни й намагаються аналізувати причини, через які цього не відбувається, дуже часто можна почути, що одним із серйозних стримувальних факторів є військові дії на сході країні. Водночас економічний експерт Ілля Несходовський запевнив АСН, що це не так. Згодна з ним і експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі, яка вважає, що інвестицій немає в першу чергу через відсутність судової та податкової реформ. «Перш ніж говорити про перспективи інвестицій, спочатку треба подивитися в корінь проблеми, чому все ж наш клімат не є інвестиційно привабливим, - коментує для АСН те, що відбувається в країні, Ангела Бочі. - Якщо дивитися на ті опитування, які зараз проводять бізнес-асоціації, то основними причинами погіршення інвестиційного клімату називають відсутність судової реформи, низьку ефективність боротьби з корупцією, відсутність прогресу з податковою реформою. Тому аж ніяк не війна на сході, хоч вона і є одним зі стримувальних чинників, а високий рівень корупції та несформована судова система відлякують реальних інвесторів». На думку Бочі, привабливий інвестиційний клімат в Україні «можливий тільки за рахунок захисту прав власності інвесторів, чесного захисту, боротьби з корупцією, ефективної податкової реформи, яка зменшить податкове навантаження на бізнес, у тому числі за відсутності проблем з відшкодуванням податку на додану вартість та з прозорими системами ведення бізнесу. Важливий і фактор політичної стабільності в країні, чим Україна похвалитися не може». Враховуючи всі фактори, підкреслила економіст, можна допустити, що надходження інвестицій можливе в найближчі кілька років, але це оптимістичний варіант розвитку подій. «Реально в середньостроковій перспективі - це 2-3 роки. Є прогнози щодо відновлення зростання ВВП. Тому за 2-3 роки ми можемо очікувати припливу інвестицій, якщо все ж однозначно будуть ефективні дії з боротьби з корупцією і буде стабілізація на сході», - запевнила Ангела Бочі. Більш категорично висловлюється з цього питання економічний експерт ГО «Фонд суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко, який вважає, що для приходу в країну інвестицій - на додачу до змін судової та податкової систем - необхідно провести перевибори до парламенту, змінити уряд, а заодно - і голову НБУ. «Інвестиції залучити можна, - запевнив він АСН. - Але тільки після виконання комплексу заходів. Причому якщо говорити про судову реформу, то потрібно міняти весь корпус суддів - не по одному, а, в принципі, я тут згоден з паном Аваковим, усіх. Нам потрібна інша судова система. Необхідно реформувати прокуратуру, зменшити її чисельність. Принаймні, у три рази, тому що в нас дуже багато прокурорів на одну людину, якщо виходити з європейських норм. Треба цілком змінювати податкове законодавство, залишаючи щонайбільше три-чотири податки. Потрібно міняти функції податкової, залишивши тільки дві. Це фіксація сплати податку й сервісна допомога платникам податків при заповненні декларацій». Експерт переконаний, що необхідно дозволити підприємцям абсолютно спокійно розпоряджатися своїми коштами після сплати податків. «Тобто сплатив податки, а далі можеш робити що завгодно, можеш знімати їх як готівку, можеш перераховувати на благодійні цілі або волонтерським організаціям. Це вже твої гроші, - підкреслює він. - Треба скасувати всі обмеження, запроваджені Національним банком на купівлю-продаж валюти, оскільки вітчизняні імпортери не можуть дозволити собі накопичити певні кошти і щось закупити за нижчими цінами, щоб потім продати й заробити. Два роки діє геть корупційний закон про ціноутворення, де чиновник може самостійно визначати вартість імпортної продукції. Відповідно, він не несе жодних зобов'язань, він ні за що не відповідає, якщо щось буде не так. Це змушує імпортерів або платити хабарі, або завищувати ціни порівняно з тими, які існують насправді». Але якщо Ангела Бочі допускає, що приплив інвестиційних грошей можна очікувати через якихось 2-3 роки, Юрій Гаврилечко дивиться на цей момент більш песимістично: він переконаний, що чекати на інвестиції та зміни в цій сфері доведеться як мінімум років 20. «За рік особливо нічого не змінилося. Адже щоб щось змінилося, потрібні не тільки якісь правильні закони, але ще й їх виконання, - пояснює економіст. - І щоб до цього звикли люди в країні та за її межами, адже наявність або відсутність інвестицій - це довіра, з одного боку, до держави, а з іншого - до того, хто виконує закони цієї держави. Причому діють вони для всіх однаково, а не вибірково». Зменшити ризики В Україні склався вкрай несприятливий інвестиційний клімат, змінити який можна кількома кроками уряду, запевняє екс-міністр економіки Віктор Суслов. Один з найважливіших, крім боротьби з корупцією (цей момент відзначають практично всі експерти, з якими АСН поспілкувалася на цю тему), за словами економіста, - це валютне регулювання, яке надасть інвесторам досить вільний доступ до валюти. «Єдино правильний шлях розвитку української економіки - залучення великого обсягу прямих іноземних, насамперед приватних, інвестицій. Але інвестиції в Україну не те що не йдуть - останніми роками спостерігається їх відтік із нашої країни, - говорить економіст. - Це пов'язано із вкрай несприятливим інвестиційним кліматом. Кожен день у нас відбуваються корупційні скандали, у тому числі пов'язані з прямим захопленням підприємств, рейдерськими захопленнями. У таких умовах іноземні інвестиції не прийдуть». Крім того, відзначає експерт, «поки в Україні неможливо купити валюту для закупівлі сировини, матеріалів, обладнання, інвестори сюди не прийдуть, вони не зможуть налагодити тут роботу. А пряма заборона, яка існує зараз на виведення дивідендів з України, на конвертацію валюти з метою сплати власникам дивідендів, геть відбиває будь-який економічний інтерес. Не будуть інвестувати доти, поки банківська система України перебуває на одному з останніх місць у світі, банки банкрутують, а багато з них не виконують своїх зобов'язань. Поки банки тримають рівень процентних ставок за своїми кредитами більше 30% річних (а у переважної більшості банків сьогодні більш високі ставки), на приплив інвесторів нам розраховувати не доводиться». У свою чергу експерт з економічних питань Андрій Блінов, коментуючи проблему для «Аналітичної служби новин» (АСН), зазначив, що в нашій країні практично зупинився економічний процес. І саме це є основною причиною, через яку немає іноземного інвестора. А щоб поліпшити інвестиційний клімат, вважає Андрій Блінов, необхідно здійснити три кроки. «Рівень інвестиції валового накопичення основного капіталу у ВВП уже ледве сягає 10%, це тотальне недоінвестування в економіку і одна з головних причин не тільки нинішніх, а й майбутніх економічних лих», - пояснює економіст. За його словами, існує три основних джерела інвестиційної підтримки. Одне з них - питання, пов'язане з роздержавленням і приватизацією. «Україна давно говорить про те, що планує продавати окремі підприємства, - нагадує Андрій Блінов. - Це і Одеський припортовий завод, і Центренерго, і деякі інші активи. Приватизація останні два роки взагалі не йде. Вона гальмується будь-якими способами, необхідністю змін якихось законопроектів, зокрема, про продаж первинних 5 або 10% акцій на майданчиках. З моєї точки зору, це більше відмовки влади, адже не секрет, що в нас є політичне квотування при призначенні людей і на посади в державних компаніях. Тому і уряд, і влада в цілому, і окремі її особи є серйозними бенефіціарами саме від такої системи розподілу. Відповідно, вони не зацікавлені у швидкій приватизації». Це перший момент. Далі, запевняє експерт, вирішити проблему може створення спільних підприємств з провідними західними компаніями. Крім того, щоб залучити інвестиції, потрібно провести реіндустріалізацію. «Адже спільні підприємства - це не тільки інвестиції, робочі місця, а це ще й предмет технологій. І якби відбулося зміщення допомоги Україні від технічної до фінансової, почалося б створення таких підприємств. Тому необхідно проговорити з окремими національними урядами, можливо, з тим же ЄС, питання щодо спеціальних умов роботи таких спільних підприємств. Нам просто необхідно запускати процес реіндустріалізації країни і припливу інвестиційного капіталу. Як показує досвід багатьох країн, навіть в умовах війни або територіальної втрати це можна робити», - переконаний економіст. І третє, на чому акцентує Андрій Блінов, - щоб країна отримала можливість залучати інвестиції, потрібно вирішити питання про кредитування. «Це питання пов'язане з внутрішньою інвестиційною активністю, - підкреслює експерт. - Зрозуміло, у нас сьогодні дуже висока відносна вартість ресурсу. І високі ставки, і неефективне питання захисту кредиторів тощо. Думаю, тут окремі кроки робляться, адже Національний банк заявив, що цього року інфляція має становити 12%. А це більш-менш прийнятний показник для початку більш активного кредитування. Вважаю, що це - одна з основних передумов, щоб банки відновлювали кредитування, зокрема, саме в національній валюті». Як бачимо, щоб країна стала привабливою в інвестиційному плані для іноземного капіталу, уряду (цьому або тому, який прийде йому на зміну) потрібно добре попрацювати, адже крім суто економічних кроків, зазначених Андрієм Бліновим, Україні фактично треба повернути довіру світової спільноти, показавши реальну, а не декларативну боротьбу з корупцією. А от чи справді це під силу нашій країні? Останнім часом виникають великі сумніви.
Публікації
19:01
Економіка
Дам, але не вам
Скільки потрібно закінчити університетів і якого заокеанського топ-менеджера слід посадити в Мінфіні, щоб він написав, нарешті, бездефіцитний державний бюджет? Бо, повірте, дістали вже наші «розумники», які упродовж року нічого не роблять, а в грудні похапцем ліплять головний фінансовий документ і сирим кладуть під ялинку. Приймають же його… вночі, коли мало вже що розуміючі законодавці тупо тиснуть на кнопки (бо так у фракції наказали), думаючи при цьому більше не про бюджет та збіднілих співвітчизників, а про відпочинок на Канарах чи в якійсь іншій екзотичній країні до 22(!!!) січня. Гульнули! На півмільярда! До речі, гуляють по кілька тижнів у нас не лише народні депутати. Щоб народ не став тверезо дивитися на життя, його теж відправляють на тривалі новорічно-різдвяні канікули. І нікого, видно, не хвилює, в яку копієчку «влітають» бідній країні свята. А цифри вражають: за прогнозами директора економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина, нинішній Новий рік під ялинкою обійдеться державі приблизно у 8% від місячного ВВП: це – 560 мільйонів доларів. Бо валовий внутрішній продукт у 2016 році прогнозується на рівні 85 мільярдів доларів. Тож на січень припаде приблизно 7 мільярдів доларів. Будь-яка інша країна давно вже вилетіла б в трубу, а нам – хоч трава не рости. Прозрівати починаємо хіба що тоді, коли виймаємо з холодильника холодець та останню тарілку з салатами, а в сміттєвий бачок викидаємо «ензешну» порожню пляшку з-під шампанського чи горілки. Один мій знайомий, наприклад, після такого «похмілля» дуже засмутився: «Завод нас розпустив до 20 січня. Не знаю, що зароблю в цьому місяці й чи зароблю загалом. Замовлень же як не було, так і немає!» І в такій ситуації опинилися багато вітчизняних підприємств, які дуже боляче реагують на падіння української економіки: за даними з відкритих джерел, за 2014-2015 роки Україна втратила понад 20% валового внутрішнього продукту. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк такі збитки пояснює, зокрема, втратою Донецька, Луганська й Криму. Але активних пошуків заміни втрачених підприємств іншими всередині країни не ведеться. Тому 2016-го економіка України (за оцінками експертів) продовжить падіння. Бо в меморандумі МВФ на нинішній рік заплановано ще й скорочення фінансування України від міжнародних кредиторів майже втричі: Захід починає втрачати інтерес до нашої держави, і співчутлива риторика міжнародних мас-медіа стосовно України все частіше змінюється детальними описами наших корупційних скандалів. Внутрішні інвестори Отже… Отже, нові фінансові надходження Україні потрібно шукати, не покладаючи дуже великих надій на ЄБРР та інші міжнародні фінансові інститути розвитку. І тут експерти радять владі порозумітися з… українськими інвесторами. Настав час, мовляв, доморощеним олігархам «поділитися» офшорними грошима з рідною ненькою. За яких умов – це вже повинні вирішити між собою влада з бізнесом. І у Президента України Петра Порошенка, як в одного з найбагатших українців (як повідомляли у ЗМІ, його статки лише за перший рік царювання зросли майже в сім разів), з’явилася нагода показати приклад іншим олігархам: гаранта всі вже ледь не прямим текстом закликають не вивозити продукцію з власних підприємств (скажімо, з Вінниці до Туреччини через… Великобританію) та мільярди доларів за кордон, а допомогти Україні у цей скрутний час фінансово. Як це робить для США американський мільярдер Марк Цукерберг, котрий вирішив після народження доньки віддати на добрі справи 99% акцій своєї компанії. Один з найбагатших бізнесменів планети у такий спосіб взявся змінити на краще світ. І не лише для своєї доньки, а й для інших дітей нового покоління. Судячи з того, як Президент «розлучається» зі своїм бізнесом, 99% акцій належних йому підприємств він не віддасть. А от половиною своїх статків з Україною Петро Олексійович цілком міг би поділитися. І не зубожіли б ні його сім’я, ні його рідні та близькі. Натомість це був би, по-перше, достойний вчинок справжнього патріота, яким себе вважає Петро Порошенко. По-друге, Президент виконав би свої передвиборні бізнесові обіцянки й вимоги Конституції. І, нарешті, він би отримав моральне право «залучити» до благодійності решту олігархів. Ті, переконаний, змушені були б його послухати, бо в Україні «зріє» сильний соціальний вибух і на олігархів, зокрема й на пана Порошенка, чекають (як попереджує директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко) «серйозні політичні наслідки». Бо «як може сприйматися президент-олігарх, коли через війну економіка впала, добробут людей знизився, а його статки виросли?» «Каса» не сходиться Відомому соціологу вторить на своїй сторінці у «Фейсбуці» й екс-міністр фінансів, народний депутат України Віктор Пинзеник (БПП). Він, до речі, одним із перших у нашій державі почав говорити про те, що не можна з року в рік жити в борг і планувати видаткову частину бюджету більшою за дохідну. Адже загальновідомо, що бюджет – це баланс, рівновага між доходами й видатками. Парламент же її порушив, затвердивши (а Президент – підписавши) розбалансований головний фінансовий документ. Тож аби на кінець 2016 року вийти «на нулі» по дебіту з кредитом, уряд, за словами екс-міністра фінансів, планує «задіяти»… інфляцію, «податок, введення якого не потребує прийняття закону та гострих парламентських дискусій». Що бюджет-2016 прийнято насправді розбалансованим, скаже вам навіть школяр. Бо не можна при запланованих 595,1 мільярда гривень доходів витратити 684,5 мільярда! До такої арифметики міг вдатися лише той, хто вчився на двійки. Значить, або ж ми на цих 89,4 мільярда гривень, яких не вистачає, наберемо знову кредитів, або ж недофінансуємо на них, скажімо, медицину й освіту з її субвенціями. Останнє цілком можливе, бо в Україні, на жаль, охорона здоров’я та розум нації давно вже не ходять у пріоритетах. Як і сільське господарство – локомотив економіки України. Виконуючи «рекомендації» МВФ і намагаючись максимально підвищити доходи бюджету, уряд пішов на різке урізання пільг аграріям, які й так мізерні порівняно з тими, що надають фермерам у ЄС та США. Йдеться про «спецрежимний ПДВ». Раніше податок на додану вартість повністю «осідав» на спеціальних рахунках аграріїв. Для власного використання! Тепер же рільники можуть розраховувати лише на його 15%, свинарі й пташники – на 50%, тваринники (ВРХ) – на 80%. За решту коштів бюджет планує «латати дірки». До речі, чиї інтереси захищає МВФ, даючи нам (якщо так є насправді) «аграрні рекомендації», зрозуміло. А от коли українці, нарешті, самостійно ворушитимуть мізками, – запитання серйозне. За даними Державної служби статистики, аграрний сектор забезпечує майже 35% експорту товарів, 22% зайнятості населення та 13% ВВП країни, але держава продовжує «добивати» село. Матеріально, законодавчо: 24 листопада 2015 року, під час так званого дня аграрних питань у парламенті, наші законодавці визнали, що з листопада 2014 по листопад 2015 року вони ухвалили 287 законів, з яких лише чотири було спрямовано на поліпшення роботи в аграрному секторі. Натомість силовиків законодавці, уряд і Президент люблять безмежно. Тому їх фінансування 2016-го (наприклад, МВС) зросло з 33,7 мільярда гривень у 2015-му до 40,8 мільярда нинішнього року. Політологи пояснюють це погіршенням рівня життя населення в країні: мовляв, влада намагається «задобрити» бійців спецпідрозділів, які захищатимуть її від протестувальників, котрих усе більше виходить на вулиці українських міст і сіл. Той, хто сподівається на силу, мабуть, забув застереження Наполеона: «Штиками можна зробити все, що завгодно, тільки сидіти на них не можна». На бутерброд із чорною ікрою А от про себе хороших народні депутати не забули: 906 мільйонів гривень (на 159 мільйонів більше, ніж торік) вони виділили в бюджеті на зарплати собі та своїм помічникам. Мабуть, для того щоб вистачало на харчування в дорогому ресторані в центрі Києва. Волосся дибки стає, коли бачиш, що в розореній війною країні їдять народні обранці: порція каре новозеландського ягняти з жареними лісовими грибами і гірчичним соусом, наприклад, в «елітній забігайлівці» коштує 629 гривень, ікра чорна – 1200 гривень, спагеті з морепродуктами, шпинатом і томатом – 568 гривень, сібас (не знав раніше навіть, що є така цінна, смачна та багата на протеїн риба) із запашними травами та овочами – 980 гривень. П’ють «Шампанське» в ресторані стомлені від спання в сесійній залі парламентарі за 3000 гривень, а за пляшку вина вони, не вагаючись, платять шість мінімальних українських заробітних плат! Запивають же елітну смакоту відвідувачі закладу французькою водичкою, щоправда, розлитою… під Одесою. Нардепам про це не говорять, бо ті можуть образитися, адже за маленьку пляшечку віддають 155 гривень. Клієнтів ресторану (окрім народних депутатів у закладі частенько бачать чиновників різних міністерств, КМДА, бізнесменів) такі ціни не лякають. Не дивно тому, що в «бізнесовій харчевні» є іменні столики, які стоять вільними, чекаючи на господаря. У розпал сесійної роботи Верховної Ради журналістка однієї з телепрограм, яка влаштувалася в ресторан «на роботу», засікла, наприклад, тут одного з «найбідніших» парламентарів – заступника голови Комітету ВР з питань інформатизації та зв’язку Костянтина Усова (БПП). Згідно з декларацією про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014-й, Костянтин Глібович заробив позаторік… 7429 гривень. Має депутат квартиру загальною площею 15 квадратних метрів (члени сім’ї – таку ж майже халупку на 17 квадратних метрів). Ні вкладів у банках, ні цінних паперів чи інших активів у пана Усова немає. Одне слово, бідняк-бідняком! Але це не перешкоджає йому смакувати в суперовому ресторані делікатесами. Інший депутат (щоправда, сьомого скликання), колишній секретар Комітету ВР з питань податкової та митної політики, «свободівець» Ігор Кривецький, за словами журналістів тієї ж телепрограми, взагалі «прописався» в елітному ресторані, проводячи тут зустріч за зустріччю. Він, як сказав персонал закладу, є особистим другом власника ресторану, а тому заходить до зали із чорного ходу. Для Ігоря Ігоровича облаштували у дворі навіть власну парковку. Журналістка обслужила пана Кривецького без здачі за 4000 гривень. А член парламентського Комітету з питань європейської інтеграції, позафракційна депутатка Юлія Льовочкіна «перекусила» в ресторані за 20 тисяч гривень. Ще й дві пляшки вина взяла із собою. «Кордон» виживання А тепер порахуйте, якою повинна бути зарплата в депутата, щоб харчуватися в такому ресторані. І який бюджет має бути в України, щоб задовольнити такі апетити народних обранців та інших високих чиновників, які звикли жити на широку ногу (читай – за рахунок інших). Через те, на думку вже згаданого нами Віктора Пинзеника, бюджет-2016 залишив фактично без засобів до існування літніх людей в Україні. Бо те, що сьогодні пропонують їм як пенсії, є насправді допомогою для непрацездатних. І розраховувати на останню можна лише за умови, якщо закладений урядом ріст надходжень до бюджету становитиме 30%. Але «не можуть доходи казни вирости до 30% при рості економіки 2% та інфляції 12%. Тож нестачу коштів буде покрито за рахунок найбідніших верств населення», – наголошує екс-міністр економіки. Чи не тому мінімальна зарплата – 1218 гривень – тримала в лещатах бідності українців із грудня 2013 по вересень 2015 року? А от інфляція у 2014 та 2015 роках зросла відповідно до 24,9 та 46,6%, ціни – більш ніж на 80%. Нову, підвищену на 13% «мінімалку», як кістку, кинули українцям у вересні 2015 року. Хоча вирішувати (на думку експертів) проблеми бюджетного дефіциту будуть і надалі за рахунок бідних. Ніхто навіть не печеться за пересічних українців, планка доходів яких опустилася нижче мінімальних соціальних стандартів – до так званого кордону виживання. До речі, до кінця 2016 року цей кордон виживання у вигляді мінімальної зарплати в Україні має зрости(!!!) до 1550 гривень на місяць. Це Міністерство фінансів вважає ледь не досягненням. Пані Яресько часто буває за кордоном і має добре знати, наскільки принизливою є така «мінімалка». У сусідній з Україною Угорщині (далеко не найбагатшій в Європі країні) уряд підвищив мінімальну зарплатню в… десять разів. Нині вона становить 129 000 форинтів, або 333 євро. У перерахунку на українську грошову одиницю це майже 12 000 гривень. А ціни на продукти харчування в Угорщині ненабагато вищі, ніж в Україні. Деякі ж продукти тут можна купити навіть дешевше. Одне слово, соромно за нашу багату і водночас бідну країну, її безграмотний бюджет, який і так не можуть справедливо поділити. Можливо, тому деякі народні депутати (після ситного та шикарного місячного відпочинку) запропонували в лютому внести зміни до головного фінансового документа країни.
25 Січня
19:03
Події
Бойовики 24 рази обстріляли позиції сил АТО
З початку доби бойовики 24 рази обстрілювали опорні пункти позицій сил АТО. Усі випадки порушень «режиму тиші» сталися на Донецькому напрямку. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, найбільшу кількість обстрілів зафіксовано неподалік Донецького аеропорту. Ворог зі стрілецької зброї, кулеметів великого калібру і гранатометів вів вогонь по українських військових в Опитному та Пісках. «Опорні пункти українських військ біля Зайцевого й Новгородського, що в районі тимчасово окупованої Горлівки, були обстріляні зі стрілецької зброї та гранатометів різних систем», - ідеться в повідомленні. На Маріупольському та Луганському напрямках бойові дії не велися.
25 Січня
19:12
Суспільство
У Київському СІЗО почалася перевірка
Сьогодні, 25 січня, на вимогу прокуратури міста Києва представниками Державної пенітенціарної служби України розпочато всебічну перевірку діяльності Київського слідчого ізолятора. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури. Так, проведення перевірки здійснюється силами Центрального апарату Державної пенітенціарної служби України та прокуратури міста Києва. Під час інспекції буде перевірено медико-санітарне забезпечення ув'язнених, матеріально-побутові умови їх утримання, організація режиму й охорони тощо.
25 Січня
19:17
Суспільство
Запрацювала «червона гілка» київського метро
Роботу «червоної гілки» Київського метро відновлено. Про це повідомляє прес-служба Київського метрополітену. «Все в порядку. Працюємо в звичайному режимі!» - ідеться в повідомленні.
25 Січня
19:21
Суспільство
Російські консультанти готують на окупованих територіях місцеві вибори
Російські консультанти регулярно відвідують територію окремих районів Донецької та Луганської областей для вирішення питань, пов'язаних з проведенням місцевих виборів. Про це заявив начальник управління ГУР МОУ Вадим Скібіцький, передає 112. «На сьогоднішній день Москва активно веде таку роботу, проводяться консультації, постійно представники РФ приїжджають на територію «ЛНР» і «ДНР»для того, щоб вирішувати ці питання. Пов'язано це з тим, що вони готуються до проведення місцевих виборів», - розповів Скібіцький.
25 Січня
19:28
Суспільство
Прикордонники зафіксували польоти двох ворожих безпілотників
На Донецькому напрямку в районі Маріуполя, Сартани і над акваторією Азовського моря зафіксовані польоти трьох безпілотних літальних апаратів. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України. Як повідомляється, про подію проінформовані взаємодіючі підрозділи ЗСУ.
Відео
19:39
Суспільство
Створено робота, що збирає кубик Рубіка майже за секунду
Двоє конструкторів створили робота, який збирає кубик Рубіка трохи більше, ніж за секунду.
25 Січня
19:51
Суспільство
Прикордонники затримали молдаванина, якого розшукував Інтерпол
Учора ввечері на Буковині прикордонники Чернівецького загону затримали громадянина Молдови, який перебував у міжнародному розшуку. Як повідомляє прес-служба Держприкордонслужби, при проходженні паспортного контролю в пункті пропуску «Сокиряни» на українсько-молдавському кордоні був затриманий 29-річний громадянин Молдови, який за базою Інтерполу перебував у міжнародному розшуку. «Молдаванин розшукувався правоохоронними органами Франції за порушення французького законодавства, зокрема за незаконний обіг і використання вибухових речовин», - ідеться в повідомленні. Іноземця затримано та передано представникам Національної поліції.
25 Січня
20:02
За кордоном
Путін зізнався, що досі зберігає партквиток КПРС
Президент РФ Володимир Путін, виступаючи на міжрегіональному форумі ОНФ, сказав, що досі зберігає квиток Комуністичної партії СРСР, і зазначив, що йому все ще подобаються комуністичні ідеї. Про це повідомляє РІА Новини. «Я не був таким, за потребою, членом партії. І не можу сказати, що я був зовсім таким вже ідейним комуністом, але я тим не менш ставився до цього дуже дбайливо. І на відміну від багатьох функціонерів, я не був функціонером, з партійної точки зору я був рядовим членом партії, на відміну від багатьох функціонерів, я не викидав партійний квиток, не спалював його. Я зараз не хочу нікого засуджувати... Але компартія розвалилася Радянського Союзу, у мене квиток досі десь там лежить», - повідомив Путін. Він також зазначив, що йому досі подобаються комуністичні ідеї. «Мені дуже подобалися і досі подобаються ідеї комуністичні, соціалістичні», - додав Путін.
25 Січня
20:17
Економіка
Україна залишається одним зі світових лідерів з виробництва сталі
Українські металурги за підсумками 2015-го скоротили виробництво сталі на 15,6% порівняно з 2014 роком - до 22,9 млн тонн, зберігши при цьому десяте місце в рейтингу світових виробників. Про це йдеться в даних міжнародної аналітичної організації World Steel Association, пише Укрінформ. Топ-10 виробників сталі 1. Китай - 803,8 млн тонн (-2.3% порівняно з 2014 роком) 2. Японія - 105,2 млн тонн (-5.0%) 3. Індія - 89,6 млн тонн (+ 2.6%) 4. США - 78,9 млн тонн (-10.5%) 5. Росія - 71,1 млн тонн (-0.5%) 6. Південна Корея - 69,7 млн тонн (-2.6%) 7. Німеччина - 42,7 млн тонн (-0.6%) 8. Бразилія - 33,2 млн тонн (-1.9%) 9. Туреччина - 31,5 млн тонн (-7.4%) 10. Україна - 22,9 млн тонн (-15.6%) 11. Італія - 22 млн тонн (-7.1%) 12. Тайвань - 21,5 млн тонн (-7,5%)
25 Січня
20:29
Події
У Криму чоловік помер від свинячого грипу
В окупованому Росією Криму зафіксовано перший з початку року випадок смерті від свинячого грипу А (H1N1). Про це ТАСС повідомив «замміністра охорони здоров'я республіки» Антон Шаклунов. «Сьогодні відбулося засідання комісії з розслідування, і попередні підсумки такі, що смерть пацієнта в Євпаторії безпосередньо пов'язана із захворюванням на грип типу H1N1», - повідомив заступник міністра. За його словами, хворий, судячи з усього, заразився не в Криму, а в Краснодарському краї, або в Томську, звідки він приїхав. «Чоловік їхав на машині майже три дні, викупався у море, а потім звернувся по допомогу до наших медиків», - зазначив Шаклунов. У цілому захворюваність грипом у Криму зараз не перевищує епідеміологічного порогу. При цьому загалом зафіксовано дев'ять випадків захворюваності на грип типу А (Н1N1).
25 Січня
20:44
Політика
Суд відмовився допитувати українських військових, які побували в полоні разом із Савченко
Суд у Донецьку Ростовської області Росії, який розглядає справу української льотчиці, народного депутата Надії Савченко, відмовився допитати колишніх військових Збройних сил України, які були разом з нею в полоні в Луганську. Як повідомляє Радіо Свобода, суд мотивував відмову тим, що захист не надав достатньо підстав для виклику цих свідків. Адвокат Ілля Новиков пояснив, що показання цих людей потрібні для того, щоб зрозуміти, чи не допитували їх у полоні під тиском. Раніше сьогодні інший адвокат Марк Фейгін заявив, що суд обрав тактику, за якої відмовляється долучати до справи письмові докази, зібрані захистом.
25 Січня
21:00
Суспільство
У Києві від пневмонії померло вже 18 осіб
З початку епідсезону в Києві від пневмонії померло 18 осіб. Про це повідомляє прес-служба Держсанепідемслужби. При цьому наголошується, що за третій тиждень померло 11 осіб. «З них лабораторно підтверджено грип А (ПЛР) у чотирьох людей, а у двох не підтверджено. Інша частина аналізів зараз у роботі», - ідеться в повідомленні.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,5110898017883-/ /-pc-/
Top