counter
Архів Повернутись назад 23 Листопада 2015
23 Листопада
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Богдана Бабич Треба зрозуміти, теракти з якого боку можуть загрожувати Україні Хвиля терактів, яка охопила Європу, може дістатися й України. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила член Громадської ради Майдану, керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич. «Треба зрозуміти, з якого боку теракти можуть загрожувати Україні. Ми знаємо, що в Росії відбувалися і відбуваються теракти. Пам'ятаємо вибухи будинків, пам'ятаємо інші теракти. Для Росії це досить характерно. Звичайно, таке може статися в Україні. Були ситуації, коли наші правоохоронці знаходили і зброю, і вибухівку. Але треба розуміти, що коли Росія зайшла в Україну, їй не загрожувало збільшення кількості терактів», - розповідає експерт. Бабич аргументує це тим, що Україна не воює таким чином, не застосовує теракти. На відміну від Сирії. «Коли РФ почала бомбардування в Сирії - там зовсім інша психологія. Там інакше воюють. Ситуація з літаком (російським А321, що розбився над Синаєм. - Ред.) показала, що жоден росіянин не застрахований від терактів. Звісно, для України теж у цьому небезпека є. Але нам треба переходити на інші форми взаємодії. Бо воювати такими засобами і виграти такими методами складно. У терористів зовсім інша мета - залякування, гра поза правилами. І в цьому плані Україні потрібно бути досить обережною і бути напоготові», - вважає Бабич.
Суспільство У МНС РФ запевняють, що в Криму всі соціально значущі об'єкти забезпечено електрикою У Криму всі соціально значущі об'єкти забезпечено електрикою з резервних джерел живлення, використовуються вітрові та сонячні електростанції. Про це повідомляє МНС Росії. Зазначається, що наразі енергосистема Криму забезпечується електроенергією за рахунок власної генерації. «Все соціально значущі, потенційно небезпечні об'єкти, об'єкти життєзабезпечення та інфраструктури живляться від резервних джерел живлення на постійній основі (підключено 100%). Енергопостачання житлового фонду здійснюється віяльним способом згідно з графіком «Крименерго», - йдеться в повідомленні. При цьому уточнюється, що посилено охорону громадського порядку, здійснюється інформування та оповіщення населення. «Припинення постачання електрики з України до Криму не позначилося на роботі транспортної інфраструктури півострова: аеропорт Сімферополя, Керченська поромна переправа, вокзали працюють у штатному режимі», - резюмується в повідомленні.
Події На Луганщині на фугасі підірвалися військові, один загинув У Станично-Луганському районі Луганської області військові підірвалися на фугасі. Один солдат загинув. Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації на своїй сторінці в Facebook. Ще один військовий дістав поранення. «Вчора, 22 листопада, біля с. Малинового Станично-Луганського району загинув військовий і ще один дістав поранення. Рухаючись грунтовою дорогою на автомобілі Volkswagen T4, вони наїхали на невідомий вибуховий пристрій (ймовірно, фугас), внаслідок чого один загинув на місці і ще один дістав поранення», - сказано в повідомленні. Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука розповів, що село розташоване по дорозі до пішохідного пункту пропуску у Станиці Луганській. Він вважає, що на фугас цілком могло наїхати й цивільне авто.
Суспільство У США помер північний білий носоріг, тепер у світі їх залишилося всього три У США померла самка північного білого носорога Нола. Вона була однією з чотирьох носорогів цього виду, які залишилися на Землі. Про це повідомляє ВВС. «Самка на ім’я Нола померла в сафарі-парку Сан-Дієго в Каліфорнії на 42-му році життя. Її стан різко погіршився після операції. Нола встановила рекорд за тривалістю життя північних білих носорогів. У сафарі-парку вона жила з 1989 року», - сказано в повідомленні. Тепер тварин цього виду залишилося всього три особини у всьому світі. «Ми відчуваємо абсолютну спустошеність від цієї втрати. Спочивай з миром, мила дівчинко», - висловлюють свої почуття співробітники сафарі-парку на своїй сторінці у Facebook. Три носороги, які залишилися, перебувають у природному заказнику в Кенії. «Дві самки не здатні народити потомство, а останній самець білого носорога має проблеми з виробленням сперми. Проте є надія на те, що популяцію північного білого носорога вдасться врятувати, використовуючи самок південного білого носорога як сурогатних матерів», - сказано в повідомленні. Північні білі носороги через діяльність браконьєрів зникли в дикій природі в 2008 році. Браконьєри полювали за їхніми рогами.
Економіка З початку року українська економіка впала на 12% У січні-жовтні поточного року економічний спад в Україні становив 11,8%. Про це йдеться у звіті Мінекономрозвитку. «Зведений індекс виробництва товарів і послуг (ЗІВ) за підсумками січня-жовтня 2015 року скоротився на 13,5% (відповідно падіння ВВП, за розрахунками Мінекономрозвитку, оцінюється на рівні 11,8%) проти падіння на 14,6% у січні- вересні 2015 року (падіння ВВП на 12,6%)», - йдеться у звіті. У відомстві зазначають, що динаміка останніх місяців свідчить про завершення стагфляційних процесів в Україні, пов'язаних з економічними та геополітичними потрясіннями, і перехід до нової фази економічного розвитку - відновної. «Враховуючи позитивні ознаки розвитку ситуації в реальному секторі економіки, до кінця року ми залишаємо прогноз динаміки ЗІВ без змін: уповільнення падіння до 11,8-12,8%. Залишаються незмінними й очікування щодо ВВП 10% ± 1 п.п.», - йдеться в повідомленні.
Суспільство У 2015 році ГПУ оголосила про підозру 18 особам у злочинах проти журналістів Правоохоронні органи за 2015 рік оголосили про підозру 18 особам у злочинах, пов'язаних із перешкоджанням журналістській діяльності. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України. «За результатами розслідування кримінальних проваджень про злочини, пов'язані з перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів, цього року в 16 процесах повідомлено про підозру 18 особам», - йдеться в повідомленні. У жовтні-листопаді прокурори повідомили про підозру 6 особам у скоєнні злочинів проти журналістів. «Ще в 9 процесах правоохоронцями встановлені особи, які вчинили злочини, проте у зв'язку з ухиленням підозрюваних від слідства триває їхній розшук. Загалом до суду відправлено 8 справ», - зазначають у відомстві. У 2015 році суди винесли 3 обвинувальних вироки у кримінальних процесах за фактами перешкоджання діяльності журналістів. «Загалом у 2015 році органами прокуратури здійснювалося процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо 221 подібного злочину. За результатами розслідування за 77 фактами провадження було закрито у зв'язку з тим, що факт правопорушення не було підтверджено», - повідомляє прес-служба.
Суспільство У Запорізькій області державі повернули археологічну пам'ятку - курган і могильник У Запорізькій області в державну власність повернули археологічну пам'ятку, грошова оцінка якої становить майже 1,3 мільйона гривень. Про це повідомили в прес-службі прокуратури області. «Суд задовольнив позовну заяву прокуратури в інтересах держави в особі Запорізької обласної державної адміністрації про повернення з приватної власності земельної ділянки, на якій розташовані об'єкти культурної спадщини - курган та курганний могильник, грошова оцінка яких становить майже 1,3 мільйона гривень», - сказано в повідомленні. Курган з держвласності незаконно вибув у 2004 році і став приватним. Через це прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання незаконним відповідного розпорядження з приводу приватної власності.
Політика оформление ленты  «Квартирна сага» Каська Народний депутат Тетяна Чорновол звернулася до Генеральної прокуратури з вимогою провести розслідування щодо заступника генерального прокурора Віталія Каська за підозрою в заволодінні й розтраті чужого майна в особливо великих розмірах. Про це вона написала у своєму зверненні, адресованому Віктору Шокіну.У документі, копія якого опинилася в розпорядженні АСН, йдеться про те, що Касько одержав кілька службових квартир на свою сім'ю, котрі згодом було приватизовано. Зокрема, в 2002 році тодішній співробітник Генпрокуратури Віталій Касько обзавівся першим службовим житлом, яке призначалося для нього та його матері. Це була квартира площею 49,5 кв. м, розташована у Києві за адресою вул. Новгородська, 3. Мабуть, як турботливий син пан Касько планував перевезти маму, яка мешкає і працює у Львові, де, за даними депутата, у них уже була трикімнатна квартира площею 82 кв. м, до столиці.Співвласниками львівської житлоплощі, як стверджує Тетяна Чорновол, були, крім Віталія Вікторовича і його матері, також сестра і дідусь. А сам прокурор і його мама перебували на обліку як люди, що потребують поліпшення житлових умов.Народний депутат акцентує увагу на тому, що в 2004 році за зверненням Каська рішенням районної ради квартиру по вулиці Новгородській було виведено зі статусу службового житла. А напередодні Нового року мама Віталія Вікторовича одноосібно приватизувала цю  квартиру. Хоча, за словами депутата, вона так і не переїхала до сина, залишившись у Львові. Він там жив сам. А вже з 2006 року, продовжує депутат, здавав її в оренду, одержуючи прибуток.З часом він прописав у квартирі свою сестру, яка жила у Львові.До слова, пан Касько з 2005 року вже не працював у Генпрокуратурі, а до 2007-го займався приватною адвокатською практикою.На перших 50 квадратних метрах «квартирна сага» сімейства Віталія Каська не закінчилася. Як пише депутат, у 2006 році дружина Каська придбала трикімнатну квартиру в столиці по вулиці Прирічній. А вже рік по тому, повернувшись до Генпрокуратури в статусі начальника міжнародно-правового управління, Віталій Вікторович пише заяву з проханням... поліпшити житлові умови собі, мамі, сестрі та дідусеві.За словами Тетяни Чорновол, такими діями він порушив вимоги статей 31, 34, 40 і 42 Житлового кодексу України.Так чи інакше, але в 2008 році родина Каська отримує ще одну службову квартиру за адресою бул. Дружби народів, 14/6. Цього разу дворівневу, площею 155 кв. м.У 2010 році, вкотре йдучи з органів прокуратури, службове житло Віталій Вікторович не повернув. Однак у Генпрокуратурі не забули про свого колишнього співробітника. І в березні 2014 року тодішній заступник генпрокурора Микола Банчук звернувся з письмовим проханням до відділу приватизації Печерської райадміністрації. Він просив оформити приватизацію вищезгаданої квартири на сім'ю Каська. Своє рішення мотивував тим, що зазначене службове житло було надано родині працівника ГПУ і навіть «узяв гріх на душу», повідомивши, що Віталій Вікторович там досі працює.Депутат наводить номери наказів зі звільнення та призначення Каська в органах прокуратури. Перевірити цю інформацію, в принципі, може будь-хто, відкривши офіційний сайт ГПУ, де подано ​​біографію всіх заступників Шокіна. Тому стає зрозуміло, що Микола Банчук подав неправдиві дані до райадміністрації, оскільки Касько на той момент у прокуратурі не працював. Він туди справді знову повернувся, та лише у травні 2014 року!У своєму зверненні Тетяна Чорновол вказує на один важливий нюанс. Це купівля квартири загальною площею 49,9 кв. м, розташованої на вулиці Краківській. Власницею житла в 2013 році стала мати Віталія Вікторовича. Мабуть, пан Касько вважав, що «житлове питання» родичів вирішено, оскільки квартиру на Дружби народів приватизував уже, за даними депутата, одноосібно.«Таким чином у зазначених діях заступника генерального прокурора України Каська В.В. і колишнього заступника генерального прокурора Банчука М.В. вбачаються ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України (заволодіння, розтрата чужого майна в особливо великих розмірах) та частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України (службова підробка, що спричинила тяжкі наслідки)», - резюмує нардеп і просить провести повноцінне розслідування.Але, як вдалося з'ясувати АСН, пан Касько недоговорює не лише про квадратні метри. У далекому квітні 2011 року, всього через чотири місяці після чергового звільнення з ГПУ, Віталій Вікторович заснував таке собі товариство з обмеженою відповідальністю «Інноваційні правові стратегії». Як годиться бізнесменові, зробив внесок у статутний капітал, запросивши у співвласники своїх друзів, у тому числі з-за кордону. Також узяв керівника, який би відповідав за угоди на суми, що перевищують 50 тис. євро. Ось тільки до моменту, коли пан Касько надумав повернутися до прокуратури, він так і не зважився ліквідувати фірму, хоч і припинив свою діяльність у ролі бізнесмена.Ну, і ще одна дрібниця, на яку він, вочевидь, не звернув уваги. Вже будучи держслужбовцем, він не вказав у декларації за 2014 рік, а саме в спецрозділі V графи 49 і 53, що вносив кошти в статутний капітал цього ТОВ. Може, тому що їх було небагато? Як і забув згадати про численних родичів, завдяки яким отримав квартиру.Хоча йому, як висококласному юристу, має бути відомо про те, що за внесення свідомо недостовірних відомостей у декларацію в Кримінальному кодексі прописано окрему статтю, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки та позбавлення права обіймати певні посади на строк до трьох років.Якою буде реакція ГПУ на звернення депутата - сподіваємося почути вже найближчим часом. Причому публічно, без чергових заяв про маніпуляції і тиск. Генеральна прокуратура і зокрема сам Касько мають бути зацікавлені в тому, щоб відкрито розставити всі крапки над «і» в цій історії.
Політика оформление ленты  День з політиком: Знаки Олега Ляшка Олега Ляшка в країні знають усі. Голова Радикальної партії, епатажний політик, очільник фракції. Виявляється, йому цього замало. Мета – стати президентом, вибори якого можуть відбутися раніше, ніж усі думають. Ляшко завжди діє швидко, яскраво і неординарно. Він, дізнавшись, що «Аналітична служба новин» (АСН) розпочала проект «Один день з політиком», мета якого – дослідити, чим займаються народні обранці поза межами сесійної зали, без питань і додаткових умов погодився на участь. АСН провела один день у команді Ляшка 18 листопада 2015 року. Радикали їхали у Рівне, де розпочинала роботу новообрана обласна рада, очолити яку претендував Володимир Ковальчук – представник цієї партії. 6:45. Зустріч на виїзді з Києва. Їдемо на Рівне у відомому «броньовичку» – «Cadillac Escalade». Час більш ніж ранній. Та Ляшко традиційно енергійний. Жодних тобі позіхань, зітхань, потягувань. Ні натужної відстороненості, ні підкреслено світських бесід. Говоримо про дітей, які дуже швидко ростуть і дорослішають. Ляшко розповідає, що донечці Владі скоро вже тринадцять. Що дівчинка чемна. Немає «складнощів віку», примхів і забаганок. І… тут Ляшко раптово переходить на тему візового режиму: — Безвіза з Європою колись буде. Та не зараз. Чи дадуть вони безвізу Україні, де мільйони безробітних і низькі зарплати? Риторичне запитання. До того ж подивіться, що у Європі сьогодні відбувається! Яка серйозна криза мігрантів! І до речі, те, що сталося у Парижі, – це лише початок. Там мільйони приїжджали з Азії, Африки, Близького Сходу. Україні потрібно запровадити жорсткіший візовий режим. Ми – при всій повазі до троюрідних братів китайців і чотириюрідних братів африканців – зобов’язані впровадити політику в інтересах розвитку української нації, захистити автентичність, землю, суверенітет. Якщо хочуть, хай їдуть до нас, але повідомляють про майновий стан, роботу й інше, як це роблять українці. Незаконна, неконтрольована міграція – це низка серйозних проблем: злочинність, захворювання, додаткове навантаження на бюджет. Не можна допустити, щоб Євросоюз за грошову подачку спрямував потоки мігрантів в Україну, – зауважив Ляшко, додавши, що його позиція не має нічого спільного з нетерпимістю – він просто мріє, щоб його дитина жила в безпечній країні. Після короткої зупинки на АЗС їдемо далі. Від Європи у розмові переходимо на тему Росії. — Знаєте, вас дуже «любить» російське телебачення? Ви у всіх випусках новин, – запитуємо. — А як мене російські спецслужби «люблять»! Скільки різних випадків було, – відповідає. Але у подробиці безпеки і охорони не втаємничує, мовляв, тоді з охорони сенсу нуль. 8:00. Каже, треба попрацювати. Робить декілька дзвінків. Розмови стосуються результатів виборів, формування місцевих рад, позицій радикалів та політичних союзників, якими, за словами Ляшка, є «Батьківщина», «Свобода» й «Укроп». Не приховує, він розраховує на результативне голосування за радикала Ковальчука у Рівному. Навіть ділиться, як під час таємного волевиявлення можна дізнатися, чи була обіцяна підтримка. Розповідає, позначки можна ставити ручками різних кольорів. Або ж проставляти партійну «пташку»: «вила», «сердечко» тощо. Персональну посилену увагу до формування місцевих органів влади Ляшко пояснює просто – він відповідальний за кожного з команди: — Коли я підтримую їх, вони підтримують мене. І ми виграємо усі разом. Якщо б я сказав, що знаю дії кожного, це було би великим перебільшенням. Для цього є керівники обласних, районних організацій. Я як лідер хотів би знати кожного члена партії, кожного депутата. Але поки що не знаю, – зізнається. Відверто сказав він і те, що в партії всі рішення приймає одноосібно. Але водночас стверджує, що не фюрер: — Мене лагідно звуть вождем. Але мені це не подобається. Статут визначив, моя посада – лідер. Близько десятої години ми вже майже у Рівному. Зупинка біля кафе придорожнього готельно-відпочинкового комплексу, де вже чекають місцеві депутати, а також Андрій Лозовий, заступник керівника Радикальної партії. Короткий інструктаж від лідера. Зокрема, що перед очима кожного радикала завжди має бути приклад Ігоря Мосійчука: — Намагатимуться дискредитувати, спокушатимуть. Якщо хтось приходить, пропонує гроші, якісь оборудки – це ворог. У нього точно є прихована відеокамера, – каже він усім. Але майбутнього голову облради попереджає: «Підведеш вождя – сам береш пістолет і…» Знову по машинах. Наступна зупинка – рівненський «Білий дім». Будівля сіро-радянська. Та зі своєю бурштиновою кімнатою. Зазначимо, що стільки народних депутатів одночасно у Рівному ще не бачили. Проконтролювати процес приїхали не тільки радикали. Юлія Тимошенко делегувала Івана Кириленка. «Свобода» – Олега Осуховського. Обидва помітно нервували, зустрівши АСН. Також був Володимир Парасюк, що деким розцінювалось як плани використати «силові аргументи» у випадку провалу політичних домовленостей. Були там і представники сили Петра Порошенка: Юрій Вознюк, Вадим Сидорчук та Олександр Дехтярчук. Вони трималися дещо осторонь. Відчувалося, що щось пішло не так. Початок засідання відкладався. У залі, куди набилася сила-силенна людей, не було депутатів від «Батьківщини». Шепталися: зірвано домовленості, голосування може бути провальним для радикалів, раду очолить людина Порошенка. Ляшко ж хвилювань не видавав: вислуховував скарги громадян, фотографувався з усіма охочими. Коли нарешті облрада розпочала роботу, виник конфлікт. До бійки не дійшло, обійшлося лише вигуками: «договорняки», «нагнули Рівне». Та головою таки став радикал (у бюлетенях ми помітили позначки, про які раніше розповідав Ляшко: «вила», «сердечка» та «С»). Радикали вкупі зі своїми союзниками тимчасово видихнули. Ляшко ж у цей час розмовляє з кимось телефоном. Чуємо: «Юля!». Розуміємо – «Тимошенко». — Так, телефонувала Тимошенко. І не тільки. Ми домовилися, що об’єднуємо зусилля на місцевих рівнях. І ці контакти цілком звичайні. А що назвали «договорняками», то, як казала моя бабця, хай називають хоч горшком, аби в піч не поставили, – пояснив він АСН. Уточнюємо: може, й Петро Порошенко телефонував? — Порошенко?.. Слава Богу, ні. Це поганий сигнал, якби він мені подзвонив. Точно б подумали, що Тарифний майдан зняли за домовленістю з Порошенком. Розмови, що Тарифний майдан поміняли на свободу Мосійчука, Ляшко називає дурнею. — Інакше б Генпрокуратура не зверталась із поданням на його арешт. А ГПУ продовжує наполягати. Крім того, ми виграли суд. Нагадаю, Вищий адміністративний суд визнав незаконним рішення парламенту про арешт у стінах ВР Ігоря Мосійчука. А днем раніше, вперше за 24 роки незалежності, ми мали рішення суду, де визнана протиправна бездіяльність Президента України у частині зміни складу ЦВК, – акцентував Ляшко, додавши, що радикали згорнули Тарифне містечко через активізацію ворога на Донбасі, а також ризик диверсій: «Могли, приміром, гранату кинути. Ми ж не зупинилися, а перейшли на іншу форму боротьби. В умовах війни маємо об’єднуватися, щоб захистити країну». Та наші сподівання, що нарешті підемо зі задушливої зали, виявилися марними. Тепер нервували свободівці. Вимагали, щоб Ляшко залишався, аж поки не оберуть заступників голови. Було видно, між новими партнерами немає довіри. Вони з гіркою бідою відпустили головного радикала на зустріч зі студентами місцевого Гуманітарного університету, яких зібралося чимало. Ляшко перед виступом відсуває трибуну і… починає роздягатися. Знімає піджак, краватку, розстібає верхній ґудзик на сорочці. Залу це подобається. Розслабивши і налаштувавши позитивно аудиторію, політик починає говорити: — Щоб чогось досягати, треба боротися, ставити мету. Мама розповідала, як малим був, запитували, ким хочу бути. Відповідав, що генеральним секретарем ЦК КПРС. Поки виріс, КПРС не стало – і слава Богу. Та від цього не зменшилися мої мрії. Хто б міг подумати, що цей хлопець з дитбудинку, інтернату на президентських виборах третє місце посяде?! Стане одним із лідерів парламенту?! Та ніхто, крім мене самого, – лейтмотив виступу головного радикала, який ділиться, що тепер націлений стати президентом і розширити свою команду молоддю. — Передам вам свій досвід і знання. Підкажу, як робити, щоб не втрапляти у халепу. Важливо, щоб у потрібному місці у потрібний час була людина, яка підкаже і стримає за руку. Ось Лозовий сім кримінальних справ уже собі «наскакав» (Ляшко не унеможливлює  подання Генеральної прокуратури про затримку й арешт нардепа Лозового, – авт.). Спокійнішим треба бути, – агітує студентів Ляшко. Говорили й про війну. — Зупинили ворога українці. Сьогодні Британія і США – наші головні союзники. Та хотілось би активнішої підтримки. Але, на жаль, немає нині в Америці Рузвельта, а у Британії – Черчилля. Нагадаю, сер Уїнстон Черчилль сказав колись: якщо країна, вибираючи між війною і ганьбою, віддасть перевагу ганьбі, вона отримає і війну, і ганьбу. Не може бути миру ціною зради, нехтувань територією, національним суверенітетом. Мусимо боротися різними способами: економічними, воєнними. Потрібен міжнародний широкий фронт. Євросоюз – маруда. Вони в 30-х роках минулого століття продали все на білому світі. Політика умиротворення агресора у підсумку призводила до війни. І сьогодні Меркель, Оланд і Путін змовилися. Нав’язують план федералізації, надання так званого спеціального статусу Донбасу. У підсумку отримаємо розкол країни. Наша фракція не підтримує мінський план, оскільки це міна уповільненої дії, – пояснює він. Та довго зустріч зі студентами не тривала – треба повертатися в облраду, бо там чекають. Вийти з університету було непросто. Народ просив фото. Ляшко не відмовляв. Уже майже біля дверей він помічає дитину поблизу вітрини із солодощами. Швидко підходить: — Показуй, що хочеш. Круасан? Дайте дитині, – каже. Та грошей, виявляється, Ляшко з собою не носить. Розраховується помічник. Приблизно о 17:30 ми знову у «Білому домі», де напруженість відчувається на фізичному рівні. — «Свобода» взяла вас у заручники? – запитуємо. — Люди хвилюються. Це нормально. Та ми слово тримаємо. Пообіцяв, значить, буду тут до кінця голосування, – відповідає. За якийсь час волевиявлення відбувається. І, як кажуть, усі щасливі, всі сміються. «Свобода» – теж. А ми йдемо у кабінет до новообраного голови Рівненської облради. Андрій Лозовий вирішує посидіти у кріслі Ковальчука, за що отримує на горіхи від Ляшка: — Андрію, голова – мій друг теж. Та я не сідаю у чуже крісло. Так само не дозволю нікому у моє сідати. Некоректно, – каже він Лозовому. І радить Володимирові: «А ти, якщо будеш такий великий демократ, то довго не втримаєшся. Нікого туди не пускати. Сядуть, потім спробуй витурити звідти». До речі, якщо радикали на наступних парламентських виборах не візьмуть перше місце у області – її очільник зобов’язався написати заяву і піди з посади… Ляшко його попередив про такий розвиток подій. Близько 18:00 лідер радикалів розпочинає засідання фракції: хвалить місцевих депутатів, які зробили те, у що ніхто не вірив. Акцентує, що відтепер Радикальна партія в області якщо не цілком влада, то принаймні наполовину: «Як тільки розслабитеся – початок вашого кінця. Пам’ятайте про виборців щодня – сто років будете депутатами. На парламентських виборах ми маємо взяти перше місце». А після настанов обласні радикали отримують жартівливий наганяй від шефа, який навмисно суворо запитує, чому не заплановано святкування сьогоднішньої перемоги. І не всі у хвилюванні зрозуміли, що формальна частина завершилась. Хтось запропонував навіть організувати стіл у кабінеті. Та Ляшко лише усміхнувся: — Хочете, щоб на ранок усі ЗМІ написали, що радикали влаштували пиятику на робочому місці? – зауважив. 18:20. Усі почали збиратися. Ми ж користуємося вільною хвилиною, уточнюємо у Ляшка низку моментів «на диктофон». Зокрема, чому він вже говорить про президентські вибори? Невже Порошенко не добуде каденцію? — Дострокові вибори президента – це реально. Імпічмент неможливий, оскільки немає прописаної процедури. Але не силовим шляхом, а об’єктивні обставини до цього призведуть – це буде вимога суспільства, тиск громадян, – переконує. І додає, що радикали не будуть пришвидшувати дострокові вибори парламенту, хоч як політичній силі ті їм насправді вигідні, бо нині це небезпечно для держави. Святкували радикали у тому ж придорожньому кафе, де вранці проводили «фракцію». Стіл повний наїдків, та без ікри і лобстерів. Ляшко замовив борщ і сало. О 19:30 попрощався з усіма і поїхав на Київ. Ми ж – у Львів.
Суспільство Двох поліцейських, підозрюваних в одержанні хабара у розмірі 50 тисяч гривень, взято під варту Двох поліцейських, яких підозрюють в одержанні неправомірної вигоди у розмірі 50 тисяч гривень, взято під варту. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області. «Суд задовольнив клопотання прокуратури Одеської області і обрав двом поліцейським, підозрюваним в одержанні хабара, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою», - йдеться в повідомленні. Разом з тим судом визначено розмір застави в сумі 1 млн грн кожному міліціонеру, яку поки що не внесено. Як уже повідомлялося, під час розслідування провадження 20.11.2015 слідчі обласної прокуратури спільно з працівниками УВБ в Одеській області ДВБ ПП України затримали двох поліцейських при одержанні хабара. Співробітники Київського відділу поліції в Одесі вимагали та отримали 50 тис. грн від громадянина за непритягнення особи до кримінальної відповідальності за скоєння злочину, пов'язаного з незаконним обігом наркотичних засобів. Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 (вимагання та одержання неправомірної вигоди) КК України триває.
Суспільство Українець з Росії хотів вивезти гранату і патрони Чоловік їхав з РФ до України і намагався провезти бойову гранату та патрони на своєму авто. Про це повідомили в прес-службі ДПСУ. «Вчора, 22 листопада, у пункті пропуску «Юнаківка» під час проведення прикордонно-митного оформлення автомобіля Toyota, на якому повертався з Росії українець, було знайдено боєприпаси. На початку перевірки на авто спрацював службовий собака, далі прикордонники та митники знайшли під переднім пасажирським сидінням ручну осколкову гранату Ф-1 без запалу, а під заднім пасажирським сидінням два патрони калібру 5,45 мм і один патрон калібру 7,62 мм», - сказано в повідомленні. Боєприпаси в українця вилучили. До поліції відправили повідомлення про факт, який містить ознаки кримінального злочину за ст. 201 (контрабанда) та ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.
Події На Тернопільщині знайшли тіло військового У Збаражі Тернопільської області знайшли тіло військовослужбовця, раніше зниклого безвісти. Про це інформує прес-служба Національної поліції в області. «Про те, що у Збаражі у відстійнику цукрового заводу знайдено тіло, поліцейським повідомив телефоном невідомий чоловік. Правоохоронці встановили, що загиблий - 26-річний житель району, якого розшукували як зниклого безвісти», - сказано в повідомленні. Як зазначається, військовий проходив службу у військовій частині в Харкові. До Тернопільської області він приїхав додому - у відпустку. «У жовтні про його зникнення правоохоронцям повідомили рідні. Інформацію поліцейські зареєстрували в журналі єдиного обліку. Причину смерті молодого чоловіка поліцейські поки що встановлюють. Тривають експертизи», - сказано в повідомленні.
Політика Кириленко: Проект бюджету-2016 буде внесено з 2 грудня Кабмін готовий внести проект держбюджету на 2016 рік, починаючи з 2 грудня. Про це під час погоджувальної ради Верховної Ради заявив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, передає «112 Україна». «Тривають дискусії навколо нової податкової системи - це основний, по суті, єдиний стримуючий фактор, який не дозволяє уряду внести державний бюджет на 2016 рік до парламенту вже. Ми готові це зробити наступного тижня, починаючи з 2 грудня, попрацювавши час цього тижня і початок наступного тижня з тим, щоб вийти на консолідоване бачення нової податкової системи. Крім того, ми шукаємо консенсус між парламентськими та урядовими пропозиціями, враховуючи також і бачення деяких підходів міжнародними організаціями», - розповів Кириленко. За його словами, представників усіх фракцій запрошували на зустріч з місією МВФ, однак відгукнулися дві фракції - «Народний фронт» і «Батьківщина».
За кордоном Британія запропонувала Франції свою авіабазу на Кіпрі для ударів по ІДІЛ у Сирії Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон запропонував президенту Франції Франсуа Олланду надати свою авіабазу на Кіпрі для спільних авіаударів по ІД, передає The Guardian. Під час переговорів з Олландом у Парижі Кемерон наголосив, що Великобританія підтримує намір посилити авіаудари по «Ісламській державі» в Сирії. У свою чергу Олланд повідомив, що вони з Кемероном домовилися об'єднати зусилля для тіснішої співпраці з європейськими сусідами. «Зокрема, ми повинні зробити все максимально можливе, щоб усунути загрозу повернення іноземних бойовиків. Це потребує загальноєвропейських зусиль. Нам потрібен сильний зовнішній кордон у Євросоюзі, аби захистити нашу безпеку ефективніше, удосконалити систему систематичних перевірок безпеки і розширити обмін даними серед країн - членів ЄС», - заявив президент Франції.
Суспільство На Луганщині конвертцентр із 10-мільйонним оборотом обслуговував бойовиків У Луганській області Служба безпеки виявила та ліквідувала конвертаційний центр з оборотом у 10 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба СБУ. Гроші центру йшли на фінансування бойовиків. «Організатором конверту був житель Сєверодонецька, який «обслуговував» низку підприємств, у тому числі з тимчасово окупованих терористами територій. Крім переведення в готівку грошей через фіктивні безтоварні операції конвертцентр штучно формував податкові кредити для ухилення від сплати податків. Кошти, відмиті для підприємств з «ДНР» і «ЛНР», йшли на фінансування незаконних збройних формувань терористів та утримання «урядів» псевдореспублік», - сказано в повідомленні. Сбушники вилучили велику суму готівки, печатки підприємств з різних регіонів України, бухгалтерські документи, оргтехніку та велику кількість пластикових банківських карток для одержання готівки. Організатора конвертцентру затримали. На рахунки фіктивних підприємств наклали арешти. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-5 КК України.
За кордоном Французький авіаносець починає кампанію проти ІДІЛ Французький авіаносець «Шарль де Голль» прибув до східної частини Середземного моря і завтра приєднається до операцій проти «Ісламської держави». Про це заявив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан, пише місцеве видання La Tribune. «Шарль де Голль» - найбільший західноєвропейський військовий корабель, який бере участь у кампанії проти ІДІЛ. На борту авіаносця розміщені 18 винищувачів «Rafale» і вісім палубних штурмовиків «Super Etendard». Застосування авіаносця дозволить значно збільшити можливості й частоту авіаударів по позиціях «Ісламської держави». Міністр також заявляє, що війна вестиметься на двох фронтах одночасно - з ІДІЛом та всесвітньою терористичною організацією. «Це перший раз, коли ми зіштовхуємо ворога двома головами. Ісламська держава є першою державою-терористом, з армією, яка стягує податок з легітимної адміністрації і хоче розширити свою територію. І є інший міжнародний терористичний рух, відгалуження «Ісламської держави», яке хоче вразити терактами західний світ », - заявив Жан-Ів Ле Дріан.
Політика Порошенко: Треба вивчити питання припинення вантажного сполучення з Кримом Транспортне вантажне сполучення з Кримом може бути припинено. Президент Петро Порошенко звернувся до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з пропозицією вивчити питання про припинення вантажного транспортного сполучення з Кримом. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Президент 4 листопада відправив лист, в якому пропонує невідкладно створити робочу групу для всебічного аналізу цього питання. «Останнім часом істотно загострилося протистояння між громадськими активістами та окупаційною владою Криму. Порушено низку кримінальних виробництв проти ініціаторів торгової блокади Криму. Ініціатори безстрокової акції блокування поставок українських товарів на Кримський півострів, яка розпочалася 20 вересня поточного року, вимагають повністю припинити торговельні відносини з окупованою територією», - написав Порошенко аргументи на користь можливого припинення. Планується, що з півостровом тимчасово припинять вантажне автомобільне й залізничне сполучення в обох напрямках.
Суспільство У Львові торговий центр намагалися пограбувати чотири рази за день Лише за один день, 20 листопада, правоохоронці зареєстрували чотири крадіжки з того ж самого торгового центру в Пустомитівському районі, повідомляє прес-служба ГУ Національного управління поліції у Львівській області. Два неповнолітніх хлопця винесли з супермаркету, розташованого всередині торгового центру, товарів на суму більше 850 гривень. Через кілька годин чоловік 57 років намагався вкрасти три плитки шоколаду і пляшку рому. З іншого супермаркету в тій же мережі львів'янка разом з неповнолітньою подругою вкрали косметику на понад 350 гривень. А трохи пізніше там же львів'янин вкрав продуктів майже на триста гривень. У кожному з випадків поліцейські вилучили у злочинців украдені товари. Зараз вирішується питання про відкриття на злодіїв кримінального провадження за статтею 185 КК України (крадіжка).
Політика Кабмін заборонив провезення вантажів у Крим Уряд тимчасово забороняє переміщення вантажних потоків на адміністративному кордоні між Україною та Автономною Республікою Крим. Відповідне рішення було прийнято в понеділок, 23 листопада, на позачерговому засіданні уряду. Арсеній Яценюк доручив Кабінету Міністрів на чолі з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, відповідно до закону, підготувати проект розпорядження уряду про конкретний перелік товарів, робіт і послуг, які можуть поставлятися в Автономну Республіку Крим, і запровадити відповідний перелік товарів. «Для того щоб такий перелік товарів відповідав інтересам України в першу чергу, пропоную залучити Меджліс кримськотатарського народу до того, щоб таке рішення враховувало інтереси в тому числі нашого братнього кримськотатарського народу», - сказав Яценюк.
Суспільство У виправних установах Київської області виявлені масові порушення В установах виконання покарань Київської області виявлені численні порушення за фактами надходження туди заборонених предметів. Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.   Так, були проведені перевірки з питань виявлення та вилучення адміністраціями установ виконання покарань області у засуджених предметів і речей, які заборонено використовувати в установах. Виявлено численні порушення вимог кримінально-виконавчого законодавства. Також є неодноразові порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення при складанні посадовими особами виправних колоній протоколів про адміністративні правопорушення щодо осіб за незаконну передачу заборонених предметів до зазначених установ. «На усунення вказаних порушень органами прокуратури області керівникам виправних установ та управління Державної пенітенціарної служби України в м. Києві та Київській області внесено 8 вказівок, за результатами розгляду яких наразі до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 винних посадових осіб», - ідеться в повідомленні.
Суспільство оформление ленты  У зоні АТО знайшли три схованки зі снарядами Співробітники Служби безпеки знайшли три схованки з боєприпасами в районі проведення АТО на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба СБУ. «Поблизу селища Перемога в Луганській області правоохоронці знайшли сховище на відстані півтора кілометра від траси Новоайдар - Олександрівка. У ньому зберігалися дві гранати - РГД-5 і Ф-1 - з запалами, два магазини до автомата Калашникова і понад 400 патронів різного калібру», - сказано в повідомленні. Ще одну схованку виявили біля селища Невельське Ясинуватського району Донецької області. Схрон був поруч із зупинкою громадського транспорту. У ньому знайшли понад п'ятдесят снарядів калібру 22 мм. «Третє сховище правоохоронці виявили на околиці міста Красногорівка Мар'їнського району. Зловмисники заховали в приміщенні нежитлової будівлі під побутовим сміттям кілька пострілів до різних гранатометів, три заряди калібру 81 мм і понад 650 патронів калібру 12,7 мм», - сказано в повідомленні. Правоохоронці встановлюють організаторів схованок.
оформление ленты  Блог: 
Політика Богдан Яременко Загроза тероризму в Україні може бути тільки з боку Росії Загроза тероризму в Україні пов'язана не з «Ісламською державою» (ІДІЛ), а з агресією з боку Росії. Росія - це держава, яка служить каталізатором усіх терористичних дій в Україні. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив український дипломат Богдан Яременко. «Я не маю на увазі дії, які відбуваються на Донбасі. Я кажу про всю території України в цілому - теракти в Одесі, Харкові, в інших місцях. І на мою думку, підвищення загрози тероризму у світі не відіб'ється на Україні, адже на нас тисне зовсім інша загроза», - говорить дипломат. Однак він не заперечує, що мізерна ймовірність терактів все ж є. «Звичайно, Україна є членом світової спільноти, і вона інтегрована в глобальні процеси. У нас відкриті кордони, повітряне сполучення з Європою, але мені здається, що Україна є менш привабливою для ІДІЛ, ніж більшість інших країн Центральної Європи. Якщо говорити про наявність ймовірності, то так, вона є, але вона мізерна порівняно із загрозою з боку Росії», - зазначив Яременко.
Політика Порошенко підписав закон: роботодавці стануть більш відповідальними за звільнення призваних Президент Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності роботодавця за порушення гарантій працівникам, призваним на військову службу. Про це повідомляє прес-служба глави держави.   Закон було прийнято Верховною Радою 3 листопада 2015 року. Його назва - «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу». «Документом встановлена ​​фінансова відповідальність роботодавця в розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення, а також адміністративна відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій (фізичних осіб - роботодавців) у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» , - ідеться в повідомленні. Крім того, відповідні зміни вносяться до статті 265 Кодексу законів про працю України та статей 41, 221 і 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
оформление ленты  Блог: 
Політика Олександр Стегній Блокада Криму - це спосіб довести Кремлю, що більше тиснути не можна Рішення про припинення поставок вантажів у Крим із боку уряду - абсолютно логічний крок. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, виконавчий директор Центру «Соціс» Олександр Стегній. «Ми самі визнаємо, що Крим - це анексована територія і його ніхто не віддавав Росії. Відповідно, це відбулося з порушенням усіх норм міжнародного права. Більше того, навіть вибори в Криму проходили під дулами автоматів, а наша влада ніяк не реагувала. Ми майже нічого не робимо, щоб допомогти хоча б кримським татарам, які хотіли залишитися у складі України і які зараз через це переживають репресії», - вважає експерт. На його думку, рішення про припинення перевезень дуже запізніле, але це абсолютно адекватний крок, «щоб хоча б почути і кримських татар, які там зараз живуть і намагаються зберегти себе як окрему націю там, серед репресій». Він переконаний, що, з одного боку, це рішення спричинить нове загострення у відносинах з Росією, але, з іншого боку, змусить подумати Кремль, чи варто, дійсно, так репресувати тих татар за те, що вони не хочуть жити на своїй історичній батьківщині. «Я інтерпретую підрив вишок енергопостачання та блокаду з боку українського уряду як спосіб довести Кремлю, що більше тиснути не можна і з цим будуть боротися. Вибух - це явний показник того, що татари не скорилися і знову спонукають Україну надати їм допомогу», - підкреслив він.
Суспільство У Міноборони представили новий спецпідрозділ Сьогодні на базі Національного університету оборони України відбулася презентація спеціального підрозділу Міністерства оборони, яке здійснюватиме опитування з використанням поліграфа всіх посадових осіб, призначуваних на керівні посади. Як повідомляє прес-служба Міноборони, фахівці даного підрозділу проводитимуть наукові дослідження з проблем психологічного та психофізіологічного вивчення особового складу. «Відтепер кожен кандидат перед призначенням на керівну посаду буде проходити опитування з використанням поліграфа в певному структурному підрозділі, підпорядкованому безпосередньо міністру оборони України», - ідеться в повідомленні. На думку Міноборони, це дозволить зекономити державні кошти, скоротити час на організацію проведення перевірки на поліграфі й оперативно реагувати на отримані результати.
Суспільство На Волині спіймали дев'ятьох копачів бурштину У Волинській області правоохоронці виявили в лісовому масиві дві групи янтарошукачів. Про це повідомили в прес-службі ГУ НП в області. З місця події було вилучено лопати, мотопомпу, авто і незаконно видобутий бурштин-сирець. «У лісі, поблизу села Вовчецьк, на місці, де розташовані поклади бурштину, правоохоронці затримали п'ятьох чоловіків з лопатами. Як з'ясувалося, вони є жителями Маневицького району і приїхали до лісового масиву для незаконного видобутку бурштину. Усіх копачів доставили до відділу поліції. Крім цього, на хуторі Лоше затримали чотирьох осіб, які за допомогою мотопомпи видобували бурштин-сирець. Старателями виявилися жителі Маневицького району та Рівненській області», - сказано в повідомленні. Усіх янтарошукачів доставили до райвідділу поліції. У видобувачів було близько 50 гр бурштину, мотопомпа й автомобіль. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) КК України.
Суспільство Чиновника в Донецькій області за пособництво «ДНР» посадять на вісім років У Донецькій області голову селищної ради засудили на вісім років позбавлення волі за співпрацю з терористами «ДНР». Про це повідомили в прес-службі прокуратури області. «Чиновник із квітня по червень 2014 року, коли місто Краматорськ тимчасово перебувало під контролем бойовиків, сприяв діяльності терористичної організації «ДНР». Чиновник передавав бойовикам відомості щодо осіб, які не підтримують злочинну діяльність терористів і виступають за територіальну цілісність України. Після отримання від посадової особи зазначеної інформації бойовики викрадали і катували людей», - сказано в повідомленні. Голову Красноторської селищної ради Краматорська Донецької області визнано винним у вчиненні кримінального злочину за ч.1 ст.258-3 КК України (сприяння діяльності терористичної організації).
Політика Порошенко: Референдум щодо вступу до НАТО можливий після виконання Україною всіх необхідних критеріїв Президент України Петро Порошенко відповів на електронну петицію, в якій пропонується ініціювати референдум про вступ до НАТО. Відповідну інформацію опубліковано на сайті президента. За словами Президента, референдум про вступ до НАТО можливий тільки після того, як Україна досягне необхідних для вступу до Альянсу критеріїв. «Після досягнення Україною всіх необхідних для вступу до Альянсу критеріїв остаточне рішення з цього надзвичайно важливого питання прийматиме український народ на референдумі», - зазначив Порошенко. При цьому Глава держави акцентував, що одним з головних пріоритетів зовнішньої політики України є поглиблення співпраці з НАТО з метою досягнення критеріїв, необхідних для членства в цій організації.
Економіка оформление ленты  Особливості національного бюджету Чи отримає країна під новорічну ялинку бюджет-2016, поки що однозначно сказати складно. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк запевняє, що за податковою реформою затримки не буде, адже уряд уже розробив план зі скорочення витрат держбюджету більш ніж на 60 мільярдів гривень (на таку суму передбачає скорочення кабмінівський законопроект податкової реформи, якщо буде ухвалено законопроект, розроблений депутатами, ця сума збільшується до 200 мільярдів). Тепер справа за малим - свідомістю парламенту, який має перейнятися важливістю проблеми і без зволікань проголосувати податкову реформу. У свою чергу глава Мінфіну Наталія Яресько повідомила, що вже найближчим часом у ВР буде подано низку законопроектів, що стосуються структурних реформ, новий Податковий кодекс і проект Держбюджету-2016. При цьому керівник місії МВФ в Україні Рон ван Руден наголосив, що важливе значення має подання урядом на розгляд парламенту бюджету, узгодженого із завданнями за програмою EFF, спрямованими на зниження дефіциту бюджету і розміру держборгу до безпечного рівня, а також ухвалення Радою зазначеного бюджету. Якщо говорити про акценти нового бюджету, то їх однією фразою розставив Арсеній Яценюк, зазначивши, що соцстандарти намагатимуться закласти на рівні цього року, а от основою бюджету на 2016 рік буде національна безпека та оборона. За його словами, на ці статті буде виділено «100 мільярдів гривень, адже війна далека від закінчення. Крім того, ми повинні зберегти бюджетний дефіцит на рівні 3,7%, як і домовлялися з МВФ». Та от чи варто нам чекати на ухвалення бюджету вже цього року і яким насправді може бути бюджетний процес, ускладнений необхідністю запуску податкової реформи, «Аналітична служба новин» (АСН) спробувала з'ясувати за допомогою експертів, котрі поділилися своїми думками із цього приводу. Економічне зростання нам не загрожує За однією з версій, саме через відсутність податкової реформи раніше 12 грудня держбюджет на 2016 рік не ухвалять. Що дуже ймовірно, його прийматимуть в авральному режимі під Новий рік, запевняє «Аналітичну службу новин» (АСН) економічний експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко. «Швидше за все, - вважає експерт, - процес ухвалення бюджету слід очікувати після звіту уряду про рік своєї роботи. Раніше нереально. Це означає, що в найкращому випадку бюджет, як і торік, прийматиметься під Новий рік. І це лише в тому разі, якщо буде ухвалено якусь податкову реформу: або законопроект №3357 Южаніної, або урядовий». При цьому Гаврилечко зазначив, що якщо ухвалять законопроект Ніни Южаніної, є шанс, що ситуація наступного року поліпшиться, оскільки, з точки зору оподаткування, «законопроект №3357 передбачає багато змін, які можна було б назвати реформою. Якщо ухвалять варіант кабмінівський, ситуація тільки погіршиться, оскільки бізнес і далі йтиме в тінь». Врешті-решт, за його словами, ми отримаємо «дуже незбалансовану ситуацію з бюджетом, коли бюджетні надходження  здійснюватимуться виключно за рахунок зростання інфляції на тлі девальвації гривні. Більше жодних інших джерел наповнення бюджету не буде». Економіст вважає, що ймовірність того, що бюджет не приймуть до кінця року, десь 10%. Але тут підключається важливий чинник - кредит Міжнародного валютного фонду. «Якщо Україна отримає гроші в грудні, тоді майже 100% варіант, що бюджет буде ухвалено. Якщо МВФ усе-таки вирішить грошей цього року не давати, при такому розкладі бюджет може бути ухвалено у січні, а то й у лютому 2016-го. Тим не менш, Україна вже кілька разів опинялася в подібній ситуації. Це, звичайно, погано, але нічого страшного в цьому немає. Найбільше від цього постраждають представники Міноборони та місцеві бюджети. Та хоч би яким був бюджет на майбутній рік, він не може дуже відрізнятися від попереднього через те, що ані найменших шансів на економічне зростання в наступному році немає. Тому додаткових витратних статей не буде», - зробив висновок Гаврилечко. Бюджет на 2016 рік буде сформовано лише після нового Податкового кодексу, нагадує проектний менеджер Ліги фінансового розвитку Андрій Блінов, а на сьогодні зареєстровано хіба що проекти Податкового кодексу. Розглядатися це питання має наступного тижня, але не факт, що його буде поставлено на порядок тижня і включено до плану. За законом Податковий кодекс потрібно було ухвалити ще за півроку до цього, а законопроект про бюджет подати до 15 вересня, тобто за три з половиною місяці до початку нового бюджетного періоду. Але у нас з року в рік цей алгоритм не витримується. «Судячи з усього, у зв'язку з відсутністю Податкового кодексу наприкінці грудня розпочнеться наша щорічна «бюджетіада». Бюджет 2016 року відрізнятиметься від попередніх тим, що в ньому буде менше витрат на державний борг, які раніше становили одну з його основних частин. З точки зору витрат, на мій погляд, бюджет поки що не зазнає жодних додаткових витрат. Хоча це дзеркально залежить від вирішення питання податкової реформи», - вважає експерт. Курс на зменшення витрат Якщо аналізувати обидві концепції податкової реформи, стає зрозуміло, що дохідна частина бюджету в будь-якому разі зменшиться. «За першою концепцією Міністерства фінансів ставки на більшість податків будуть у розмірі 20%, - пояснює АСН експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі. - А реформа, яка пропонується Комітетом податкової політики ВР, передбачає істотне скорочення більшості податків». На думку Бочі, за будь-яких умов це покриватиметься за рахунок скорочення витрат держави. «Очевидно, що буде скорочено видатки на утримання державних інститутів, зокрема, правоохоронних органів, міністерств», - вважає вона. Реструктуризація зовнішнього боргу, за її словами, теж зменшить статті видатків бюджету, але більшість цих коштів піде на енергетичну реформу країни. «Скорочення доходів бюджету - це дуже позитивний фактор, але у світовій практиці заведено скорочувати спочатку витрати, а потім під них підганяти доходи. Однак наш уряд вирішив зменшити доходи, а потім уже подивитися, кому і в якому розмірі урізати фінансування», - зазначила Бочі. «На сьогодні складно уявити собі параметри бюджету на 2016 рік, бо перше подання у вересні, коли Верховна Рада одразу ж відкликала цей проект, уже неактуальне, оскільки в тому проекті закладався курс долара 22,1 гривні, - роз'яснив АСН глава Комітету економістів України Андрій Новак. - Зараз же реально курс зовсім інший. Міністр фінансів, яка власне відповідає за регулювання бюджету, вже анонсувала, що закладає курс 24,1». Економіст зазначає, що варіант того, що спочатку ухвалять бюджет, а потім - новий Податковий кодекс, важко уявити. За його словами, вже анонсовано незначне підвищення соцстандартів двічі на рік, але це будуть невеликі суми — зо дві сотні гривень. Та от чи будуть у бюджеті гроші на статті розвитку, більшою мірою залежить від того, скільки ресурсів Україна зможе залучити у 2016 році у співпраці з МВФ та іншими кредиторами. Тому що «у власному бюджеті коштів на статті розвитку не буде, адже фактично немає зростання, і навряд чи воно буде наступного року. Бюджетне стимулювання можна буде здійснити лише за рахунок зовнішніх ресурсів». Потрібно шукати компроміси Що розгляд бюджету-2016 може затягнутися через те, що уряд збирається ухвалити його лише разом із податковою реформою, зазначив у розмові з кореспондентом «Аналітичної служби новин» (АСН) й економічний експерт Борис Кушнірук. «Є досить істотне зменшення доходів у бюджет. Тому ми стикаємося з проблемою, як зв'язати проведення реформи, з одного боку, і наповнення бюджету - з іншого. Оскільки є вимога МВФ, треба вирішити, яким чином у зв'язку з цим можна буде розпочати реформу в податковій системі. Тому потрібна визначеність. А пропозиції, надані урядом, не вражають: жодних кардинальних змін у податковій реформі. З іншого боку, є проект комітету Южаніної, але він не передбачає, як завдяки показникам забезпечити збалансованість бюджету», - пояснив Кушнірук. Експерт також наголошує, що через падіння економіки у нас де-факто і так витрати скоротилися: «Витрати на населення, соцвиплати зменшилися. Це стає зрозуміло, якщо врахувати, що девальвація та інфляція до кінця цього року становитимуть 50%. Що стосується військових витрат, то їх скоротити не вдасться. Швидше за все, їх треба буде тільки збільшувати, тому що загроза з боку Росії залишається дуже високою». Кушнірук вважає, що можливості скорочення витрат бюджету є в рамках максимально прозорого використання бюджетних коштів та скорочення деяких інституцій. Але це не приведе до кардинального їх зменшення. «Питання в тому, що ані проект уряду, ані проект Южаніної не забезпечують тих викликів, які стоять перед державою. Ситуація змушує шукати компроміси. Не виключаю, - сказав експерт, - що взагалі буде прийнято зважене рішення, коли бюджет на перше півріччя буде розроблено на чинній податковій базі, а на наступне півріччя і уряд, і парламент сформують нову податкову систему. При цьому мають здійснюватися кроки, які дуже не подобаються певній частині чиновників, бо вони означають відмову від усіх корупційних схем, пов'язаних, наприклад, із системою соцстрахування». Що в новому бюджеті зростуть витрати на оборонну сферу, вважає і експерт аналітичного центру «Політика» Володимир Цибулько: «Задекларовано, що близько 5% ВВП буде орієнтовано на оборону і все, що з нею пов'язано. Більше грошей виділятимуть на оборонний, а не на соціальний бюджет. Інвестиції в оборону мають зрушити загальне економічне зростання. За різними оцінками без стимулюючих спеціальних заходів в інших галузях інвестиції в оборону повинні збільшити валовий продукт на 1-2%». При цьому екс-начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк вважає, що не пощастить під час розподілу бюджетного «пирога» знову соціалці: «Коли з одного мішка відбираєш, в іншому мішку не прибуває. Долар зростатиме, а курс гривні - падатиме. Звісно, постраждає, як завжди, соціальна сфера. Як завжди, будуть незначні збільшення пенсій, допомог тощо, але не можна говорити про те, що зростатиме добробут людей». На думку екс-заступника голови Нацбанку Олександра Савченка, структура витрат порівняно з минулим роком майже не зміниться. Відкриття нових органів у видатковій частині бюджету буде майже непомітним. Він пояснив, що бюджет розраховується у відсотках від валового внутрішнього продукту (ВВП). Один відсоток ВВП - це понад 10 мільярдів гривень, а витрати на утримання нових структур - досить незначні. Якщо дотепер істотну частину витрат займало погашення зовнішнього боргу країни, то зараз серед найбільших складових будуть витрати на утримання владного апарату, витрати на армію у зв'язку з війною на Донбасі та витрати на освіту. «Економічну реформу, тобто скорочення витрат на утримання апарату держвлади, обіцяють провести вже не перший рік, але змін ми так і не дочекалися. Ці витрати необхідно скоротити приблизно у два-три рази. Це стосується і державної, і місцевої влади, і депутатів, і апарату Президента. Саме це називається економічними реформами. Враховуючи те, що наступного року реформи теж не передбачаються, бюджет залишиться таким самим, як був раніше», - зазначив економіст, додавши, що «замість того, щоб скоротити витрати на попередні органи, яких позбавили частини обов'язків, у зв'язку з утворенням нових установ, вони знову збільшать відсоток відрахувань на утримання апарату». Ефект дежавю в бюджетному процесі Якими будуть дохідна і видаткова частини нового бюджету - питання важливе. Та все ж не менш важливим, вважають експерти, є й питання, що стосується часу ухвалення головного фінансового документа країни. Біда в тому, зазначає економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, що говорити про формування бюджету та його видаткової частини ще рано, оскільки невідомо, якою буде дохідна частина бюджету через ухвалення податкової реформи. «В історії України, - зазначає він, - неодноразово були ситуації, коли бюджет приймали після Нового року. Це не є чимось дивним. Те, що бюджет має бути прийнято після ухвалення податкової реформи, зрозуміло. Є ще проблема, що МВФ відстежує показники бюджетного дефіциту, особливо який у ньому закладено дефіцит». У свою чергу екс-міністр економіки Віктор Суслов вважає, що оскільки під проект бюджету на наступний рік поки що немає навіть законодавчої бази (податкову реформу не проведено, а уряд оголосив про готовність і бажання підготувати проект бюджету на основі нових податкових законів), це означає, що «бюджетний процес цього року буде зірвано». За словами Суслова, податкова реформа вже гальмує прийняття і підготовку бюджету. Але, нагадує він, таке вже було: «колись прем'єр-міністр Лазаренко аналогічним чином наприкінці 1996 року відмовився подавати бюджет, поки не буде проведено податкову реформу. Врешті-решт закон про бюджет було ухвалено влітку 1997 року. Тобто через півроку після початку бюджетного року. Тому цей негативний приклад одного зі своїх попередників для прем'єра Яценюка має бути дуже важливим і показовим». Суслов упевнений, що наслідки зриву підготовки бюджету-2016 будуть украй негативними. Зокрема це може призвести до зриву співпраці з МВФ і навіть позбавити Україну кредитів від Міжнародного валютного фонду. Вкрай песимістичним у своїх прогнозах є президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, котрий наголошує, що зараз уже від України фактично нічого не залежить, бо на нинішньому етапі кермо влади в цьому процесі належать МВФ. І головний фінансовий документ країни буде орієнтованим не на якісь конкретні сфери, а на вимоги нашого міжнародного кредитора. «На бюджет не впливають ані Президент, ані прем'єр, ані тим більше депутати, які виконують ролі статистів, - зазначив він у розмові з АСН. - Завдання останніх - вчасно проголосувати, і все. Усе залежить від того, яку команду дасть МВФ. Після того, як він узгодить, що збільшити, що зменшити, ось тоді і буде бюджет. Тут треба розуміти, що якщо він скаже ухвалити бюджет до Нового року, його ухвалять, а не скаже - не ухвалять». Охріменко також зауважив, що за законом не можна ухвалювати одночасно бюджет і податкову реформу, що пропонує нинішній уряд. За його словами, спочатку необхідно провести податкову реформу, після чого має пройти як мінімум півроку, а потім уже на новій податковій базі ухвалювати бюджет. Що зволікання з проектом бюджету - звичайна для України практика, зазначають багато експертів. Приміром, головний фінансовий аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран вважає, що виникає це, в першу чергу, через неорганізованість виконавців: «Складання бюджету - дуже ємний процес, на який потрібно витратити мінімум місяць роботи, підрахунків та перерахунків. Але в нашій ситуації знову доведеться приймати те, що буде готове, а потім вносити багато поправок». Першою причиною таких поправок, за словами експерта, стане те, що реальний курс валют буде вищим від закладеного в бюджеті. Або ж будуть коливання курсу, які в бюджеті мали б передбачатися. Якщо врахувати всі недоліки, то, запевняє Шапран, бюджет переглядатимуть ще в першому півріччі. А тому, за його словами, «із підготовкою його проекту і не квапляться - знають, що все одно незабаром переглядати». Чи справдяться очікування? До речі, в Міністерстві ЖКГ сподіваються, що в держбюджеті на 2016 рік на субсидії передбачено не менше грошей, ніж цього року. За словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства - керівника апарату Максима Малашкіна, «якщо соціальні виплати, зокрема, субсидії, і буде зменшено, то лише за рахунок оптимізації. Просто так субсидії ніхто не урізатиме». При цьому чиновник нагадує, що поки що питання формування бюджету на наступний рік залишається відкритим і багато в чому залежить від можливості ухвалення податкової реформи: «Залежно від того, який проект податкової реформи буде ухвалено, це передбачатиме якісь речі в частині покриття дефіциту бюджету. Але соціальну частину, гадаю, не буде зрізано». Експерти ж, з якими вдалося поспілкуватися «Аналітичній службі новин», у цьому питанні є не настільки оптимістичними: вони хором зазначають, що на оборону країни - через безперервну війну на сході - кошти буде додано, а от іншим, і в першу чергу соціальній сфері, за рахунок якої в таких ситуаціях виїжджають завжди, доведеться знову затягувати паски. ...Отже, рік наближається до фінішу, а бюджетний процес ще фактично й не починався. Тим не менше, закон про держбюджет-2016 - це той документ, за яким країні жити в наступному році. І головне питання, яке зараз стоїть на порядку денному, - чи є надія отримати його до січня чи Україні знову якийсь час доведеться існувати за інерцією, користуючись бюджетом-2015? Відповісти на це запитання непросто, навіть враховуючи основоположні моменти. По-перше, приймаючи як аксіому, що податкова реформа первинна, і поки її не буде проведено, про бюджетний законопроект не варто й мріяти. Якщо ж його спробують розробити на старій податковій базі, то, як переконують експерти, нічого доброго з цього все одно не вийде. По-друге, враховуючи те, що в бюджетному процесі Україна вкрай несамостійна: за ниточки смикає ляльковод з боку МВФ, а наша «лялька» може лише підкорятися, інакше їй перекриють фінансовий кисень. Хоча, з іншого боку, жити півроку без нового бюджету нам не звикати... 
Політика Порошенко: Сотні тисяч українців відчувають тиск з боку РФ Україна захищатиме права українців в окупованому Росією Криму. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з міністрами закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерсом, Люксембургу - Жаном Ассельборном та Нідерландів - Бертом Кундерсом, повідомляє прес-служба глави держави. «Ситуація в Криму нас дуже турбує, оскільки сотні тисяч українців, у тому числі кримськотатарського походження, сьогодні відчувають брутальний тиск із боку російської влади», - підкреслив Президент. Глава держави наголосив на необхідності допомоги й координації з міжнародними партнерами в питанні звільнення заарештованих активістів, відновлення мовлення кримськотатарських засобів масової інформації та зняття заборони для лідерів кримських татар на в'їзд до Криму. «Нас не влаштовує нинішній статус-кво, коли окупаційна влада нехтує базовими правами кримськотатарського народу. Наслідком цієї безвідповідальної поведінки ми бачимо істотне загострення між громадськими активістами та окупаційною владою Криму», - сказав Президент.
оформление ленты  Блог: 
Політика Євген Магда Питання відновлення електропостачання Криму вирішуватиметься на політичному рівні Висадження в повітря опор електропередачі для припинення енергопостачання Криму - це спроба компенсувати відсутність зовнішньої політики офіційної влади щодо півострова. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Євген Магда. За його словами, у результаті таких дій можуть постраждати представники кримськотатарського народу. При цьому він зазначив, що дана ситуація може бути вирішена політичним шляхом. «Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв підкреслив, що повинні бути відповідні політичні рішення, що пом'якшують тиск на татар, для відновлення енергопостачання з боку України. Це питання виходитиме на політичний рівень як в Україні, так і в Росії. Однак Росія ігноруватиме будь-які дії, що вчинятиме Україна на підтримку татар», - говорить експерт. Проте він вважає, що можуть бути посилені санкції щодо кримських татар, аж до звинувачення їх у тероризмі.
Суспільство Аксьонов закликав жителів Криму «готуватися до гіршого» Глава окупаційних властей Криму Сергій Аксьонов прогнозує найгірший сценарій розвитку ситуації із забезпеченням півострова електроенергією. Про це йдеться в його заяві, повідомляє Крим.Реаліі. «Виходячи з нинішньої політичної ситуації в Україні, яка склалася за останні кілька місяців, через тих кримчан, які беруть участь у блокаді й намагаються створити в Криму певну деструктивну ситуацію, ми вважаємо, що необхідно готуватися до гіршого варіанту, а саме: період НС триватиме до моменту введення в експлуатацію першої черги енергомоста через Керченську протоку, тобто до 22 грудня. Але це не 100% », - ідеться в заяві. За словами Аксьонова, цей період «може затягтися». Аксьонов запевнив, що дизель-генератори будуть встановлені до кожної вишки в кожному населеному пункті, «що забезпечить зв'язок та інтернет».
Суспільство СБУ затримала нелегальну партію шифрувальної апаратури Співробітники Служби безпеки України спільно з прикордонниками та митниками попередили контрабанду в Росію технічної документації та комплектуючих до шифрувальної апаратури. Як повідомляє прес-служба СБУ, правоохоронці затримали на пункті пропуску «Журавлівка» чотирьох кур'єрів, які намагалися пішки пронести товари військового призначення через державний кордон. Як повідомляє прес-служба, вилучена апаратура забезпечує шифрування телефонних переговорів і використовується в радіолокаційних комплексах протиповітряної оборони. «Таким чином, комплектуючі належать до категорії товарів військового призначення, міжнародна передача яких може здійснюватися лише за наявності відповідного дозволу Державної служби експортного контролю України», - ідеться в повідомленні. Після отримання офіційних висновків експертизи слідчі СБ України відкриють кримінальне провадження за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України.
Суспільство Перекрито черговий канал перевезення людей з Луганська в Сєверодонецьк та Рубіжне Співробітники Служби безпеки України заблокували новий канал нелегальних пасажирських перевезень з тимчасово окупованого Луганська на підконтрольну України територію через Російську Федерацію. Як повідомляє прес-служба відомства, квитки на автобус вартістю 400 гривень продавалися в Луганську. Транспорт виїжджав до Росії через міжнародний пункт пропуску «Ізварине», який тимчасово контролюється Україною, і прибував до села Черткове Ростовської області. «Представники перевізника надавали інструкції пасажирам, за якими їм необхідно було пішки перетнути державний кордон України через МПП «Мілове». На українській території людей за списками зустрічали водії інших автобусів, що належать транспортним підприємствам, зареєстрованим на території Луганської області. Вони перевозили пасажирів за маршрутом Мілове - Сєверодонецьк та Мілове - Рубіжне», - ідеться в повідомленні. Співробітники спецслужби затримали та вилучили автобуси під час чергового рейсу. Вирішується питання про накладення на них арешту і позбавлення перевізника ліцензії. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,5303609371185-/ /-pc-/
Top