counter
Архів Повернутись назад 21 Жовтня 2016
21 Жовтня
Суспільство оформление ленты  У путь виїхав агітаційний «поїзд єднання» України Поїзд єднання стартував з київського залізничного вокзалу. У «Труханівський січі», а саме так він називається, їдуть студенти, волонтери, громадські активісти та військові. Їхній курс - на захід України. Попереду Вінниця, Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Коломия, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Львів, Мукачево, Ужгород, Луцьк та Рівне. У кожному з цих міст пасажирами поїзда зможуть стати і місцеві активісти, і звичайні люди. Повернення до Києва - 6 листопада. Мета проекту - зміцнення національної єдності і старт експерименту Схід - Захід «Ми різні і тим цікаві одне одному». «Ми хочемо молодим людям зі Сходу і Заходу дати можливість сісти поруч, поспілкуватися на гострі теми і реально подивитися на настрої, - каже один з організаторів, отаман «Труханівської січі», Микола Бондар. - Адже коли озвучується проблема, тоді вже можна говорити про спробу її рішення. Ось нам кажуть, що ми всі однакові. Але насправді ми ж різні. І, може, в тому наша сила. І цим ми повинні бути цікаві один одному». Згідно з правилами перебування в поїзді, в ньому заборонено сперечатися на мовні та релігійні теми, а також пити щось міцніше, ніж чорний чай. У складі делегації є і військові. «Це два фахівці 143-го навчального центру - сапери, - розповідає полковник, начальник відділення культурологічного забезпечення військ сил Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Микола Матвійчук. - Вони будуть проводити заняття з учнями старших класів у школах, ліцеях та ПТУ, розповідати, як треба поводитися з вибухонебезпечними предметами. Покажуть, як працюють собаки-міношукачі. До них приєднався і військовий оркестр». У Києві, коли пасажири побачили, що до них в вагон підсаджуються хлопці в формі з музичними інструментами, почали жартувати, мовляв, нудно точно в дорозі не буде. Матвійчук пояснює: «Прозвучать всі жанри для того, щоб підняти дух, об'єднати навколо армії наших громадян. Може, хтось захоче стати військовим ». Іншими словами, військові на кожній зупинці планують розповідати молоді про привілеї та пільги, високу зарплату і почесну можливості захищати свою Батьківщину. «Влітку цей поїзд вже проїхався по Донецькій і по Луганській областях, по всій зоні, де проходить війна, - згадує капелан, священик Київського патріархату Володимир Безпалий. - У Луганській області потяг приймав я, супроводжував його по всіх усюдах. Зараз мені теж доручили супроводжувати поїзд, щоб показати дух нашої країни, зі Сходу на Захід, що наша країна єдина».
За кордоном Саміт Євросоюзу засудив дії РФ у Сирії, але про санкції ні слова Лідери Євросоюзу під час саміту, який стартував у Брюсселі 20 жовтня, засудили дії Російської Федерації в Сирії. Про можливість введення нових санкцій щодо РФ у заяві за підсумками першого дня не було сказано ні слова. Але Європейський Союз розглядає всі варіанти, якщо такі звірства в Сирії триватимуть. Учасники саміту закликали до термінового, а також безперешкодного доступу гуманітарної допомоги в Алеппо; припинення бойових дій і відновлення процесу політичного врегулювання під егідою Організації Об'єднаних Націй. В Євросоюзі відзначили, що особи, які відповідальні за порушення норм міжнародного гуманітарного права і прав людини, повинні бути притягнуті до відповідальності. За даними Reuters, Італія застерегла представників країн -членів Європейського Союзу від введення антиросійських санкцій.
Економіка У Росії попереду 20 років застою - прогноз Мінекономіки Міністерство економіки Росії констатувало, що країну чекає не менше 20 років стагнації, повідомляють «Ведомости». «Російська економіка до 2035 року не зможе подолати стагнацію», - йдеться в довгостроковому прогнозі соціально-економічного розвитку, який Мінекономрозвитку направило в міністерство фінансів. В цьому прогнозі також зазначено, що з рецесії російська економіка вийде вже в наступному році, але наступні 20 років буде показувати мінімальне зростання - на 2 відсотки на рік, що в 1,5 разу повільніше середньосвітових темпів. Так що російські економісти прогнозують своїй країні подальше просування в бік бідних країн. За прогнозом Мінекономрозвитку Росії, за 20 років цій країні вдасться збільшити ВВП лише в 1,5 разу. Інвестиції на докризовий рівень вийдуть до 2021 року, а прибутки населення будуть зростати лише на 1,4 відсотка на рік.
Суспільство У Раді Федерацій РФ розповіли, чому Путін анексував Крим РФ втрутилася в українські державні справи і анексувала півострів Крим, злякавшись кораблів НАТО в порту Севастополя. Про це спікер Ради Федерації Федеральних Зборів Росії Валентина Матвієнко повідомила в інтерв'ю швейцарській газеті Tages Anzeiger, передає ТАСС. «У 2014 році Україна вже ясно заявила, що хоче вступити в НАТО, а Північноатлантичний альянс зі свого боку не дистанціювався від цього бажання і не надав нам гарантій, що Україна буде позаблоковою країною», - сказала Матвієнко. «Через кілька місяців перед нашим портом у Севастополі стояли б кораблі НАТО. Цього Російська Федерація допустити не могла», - додала спікер верхньої палати парламенту РФ. За її словами, без втручання Росії «Київ атакував б Крим». «Ми запобігли кровопролиттю», - заявила Матвієнко. Також вона не погодилася, що події 2014 року навколо Криму були анексією. «Не можна говорити про анексію. У Криму живуть переважно росіяни і російськомовні. Вони боялися за себе і своє життя», - додала вона.
Політика Уряд заграє з депутатами, піднімаючи їм зарплату до 37 тис. грн, - Добродомов Зарплати депутатів будуть збільшені майже до 37 тис. грн, що є "заграванням" уряду з парламентарями.  Про це в кулуарах Верховної Ради України 21 жовтня заявив позафракційний народний депутат Дмитро Добродомов, передає кореспондент АСН.  "В цьому бюджеті збираються "трясти" не олігархів, а людей. Що стосується зарплатні депутатів, яка буде збільшена у 2017 році майже до 37 тис. грн, то я вважаю, що ми кидаємося у крайнощі. Коли зарплата у нас була 4,700 грн, я казав, що цього не вистачає (сьогодні зарплата складає майже 15 тис. грн. - АСН)», - наголосив він.  Нардеп звернув увагу на інші незрозумілі статті бюджету  "Наприклад, четвертий рік ми фінансуємо Нацагентство з підготовки ЄВРО-2012. На 2017 рік на агентство  пропонують знову виділити 2 млн грн. Це не така велика сума, але це зарплати 80 лікарів!.. І таких рядків у бюджеті багато... Тому вчора за бюджет голосували дві олігархічні групи: "Відродження" і "Воля народу". Це значить, що їхні "рядки", їхні інтереси обов'язково з'являться в бюджеті", - заявив він.  За його словами, зарплати суттєво підняли також для суддів, представників МВС, силовикам, представникам ГПУ: "Це загравання уряду як з депутатами, так і силовиками... При цьому працюючим пенсіонерам залишили 15% оподаткування. Хоча уряд чітко обіцяв, що прибере цю норму".  Тому, на думку нардепа, за такий кошторис голосувати просто неприпустимо: "Наша група депутатів не голосувала. Я не голосував вчора, не буду голосувати в другому читанні. Та взагалі думаю, що є багато ризиків і мало шансів на його прийняття в другому читанні".  
Політика 90 тис. родин щотижня звертається за субсидіями - Розенко Щотижня 90 тис. родин звертається за субсидіями.  Про це в інтерв'ю журналістам 20 жовтня перед засіданням Верховної Ради України заявив віце-прем'єр Павло Розенко, передає кореспондент АСН.  "На сьогодні вже біля 6 млн людей отримують субсидії. Це ті, хто переоформив субсидії на новий термін або оформив субсидію. Ми маємо 90 тис. родин, які щотижня до нас звертаються щодо отримання субсидій. Ще два тижні тому таких родин було 50-60 тис., то сьогодні вже 90 тис. родин на тиждень звертаються за отриманням субсидії", - сказав він.  При цьому Розенко прогнозує, що у середині листопада - на початку грудня "ми очікуємо пік звернень за субсидіями".  Віце-прем'єр також підкреслив, що уряд планує запустити систему оплати послуг ЖКГ у розстрочку в грудні-листопаді. Для цього Кабмін на найближчих засіданнях прийме відповідні рішення.   
Політика Росія не визнає Дебальцеве українським - МО Росія не визнає Дебальцеве українським. Проблемним є розведення військ через обстріли терористами.  Про це в інтерв'ю журналістам 20 жовтня перед засіданням Верховної Ради України заявив міністр оборони Степан Полторак, передає кореспондент АСН.  "Що стосується Дебальцевого, то це позиція Російської Федерації, що Дебальцеве сюди не входить (до української сторони по лінії розмежування. - АСН). Коли ми домовлялися, Дебальцеве було ще українським. Тому треба домовлятися", - заявив він.  В Дебальцевому, за його словами, треба розвести війська по трьох ділянках:  "На двох ділянках ми війська розвели, а в Станиці Луганській є проблеми, поки що ми не розвели там війська. І поки що, на жаль, ще не має підстав розводити там війська, бо ще вчора, наприклад, були обстріли з мінометів".  Нагадаємо, що, за результатами переговорів у Берліні в "нормандському форматі", Президент України Петро Порошенко повідомив про підготовку "дорожньої карти" до листопада 2017 та домовленість розведення військ на трьох пунктах. При цьому українська сторона наполягає на відведенні військ з Дебальцевого.     
За кордоном Італія неочікувано виступила проти санкцій щодо РФ - FT Ідею не вводити нові санкції проти Росії підтримали Кіпр, Австрія, Греція та Іспанія. На рішення Євросоюзу щодо відмови від введення нових обмежувальних заходів щодоРФ через ситуацію в Сирії вплинув прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці, пише The Financial Times, посилаючись на дипломатичні джерела. Журналісти відзначають, що на саміті ЄС в Брюсселі в четвер, 20 жовтня, в ході дев'ятигодинної зустрічі саме Маттео Ренці наполягав, щоб додаткові обмеження щодо Росії не вводили. Спочатку Франція, Німеччина і Велика Британія хотіли підтримати рішення введення обмежувальних заходів. Але відразу ж проти виступили Австрія, Іспанія, Кіпр, Італія і Греція. «На саміті Європейського Союзу італійський прем'єр досяг успіху в тому, щоб прибрати пропозицію про нові обмежувальні заходи, які були висунуті перед початком зустрічі», - пише The Financial Times.
Економіка оформление ленты  Уряд Гройсмана за півроку виконав п'яту частину даних обіцянок - аналітики За шість місяців роботи нового Кабінету міністрів на чолі з Володимиром Гройсманом було виконано 60 обіцянок з 315, всього зафіксованих аналітиками ресурсу «Слово и Дело». Експерти сформулювали топ-списки виконаних і невиконаних обіцянок. виконано: - Кабмін вчасно зареєстрував у Верховній Раді проект бюджету на 2017 рік; - до вересня 2016 року запущено е-декларування;  - міністр фінансів Олександр Данилюк домігся відновлення співпраці з МВФ; - віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко домігся прийняття квот на україномовні пісні в радіоефірі; - міністр екології Остап Семерак запустив інтерактивну карту смітників у країні. Правда, провалені обіцянки не менш важливі для суспільства та економіки країни: - міністр економіки Степан Кубів провалив обіцянку отримати транш МВФ влітку 2016 року; - міністр культури Євген Нищук не зміг вчасно визначитися з містом проведення Євробачення-2017; - іністр енергетики Ігор Насалик не виконав відразу дві важливі обіцянки: не виплатив борги по зарплатах шахтарів та почав переговори з Росією про газ до закінчення Стокгольмського суду; - міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко не зміг на 100% підготувати комунальні підприємства до зими.
Політика Зубко: Проблеми з підключенням до опалення в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях Про це у Верховній Раді України під час години запитань до уряду 21 жовтня заявив віце-прем'єр та міністр регіонального розвитку та ЖКГ Генадій Зубко, передає кореспондент АСН. "Проблеми з підключенням до опалення ще є в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Але вперше в Україні до 15 жовтня, відповідно до температурних показників, вчасно розпочався опалювальний сезон по країні. В Тернопільській, Рівненській, Волинській, Хмельницькій областях сезон розпочався ще 10-го числа. В інших областях опалювальний сезон розпочався дещо пізніше... Стан підключення на сьогодні складає фактично 95% котелень", - заявив він.  Одеська, Миколаївська та Херсонська області лише зараз підключаються до тепла, враховуючи температурні показники.  "Місцеве самоврядування там має готуватися заздалегідь... Хоча б у вересні подавати договори на отримання газу до НАК "Нафтогаз", а не чекати температурних показників", - закликав він.   
За кордоном Бельгія звинуватила Росію у фальсифікації даних про авіаудар в Алеппо За словами глави Міноборони Бельгії, Росія сфабрикувала докази причетності ВПС його держави до авіаударів по Алеппо. Міністр оборони Бельгії зажадав від РФ офіційного спростування звинувачень в авіаударі, який нібито було завдано бельгійськими літаками по н.п. Хассаджеч в провінції Алеппо. Про це сказано в заяві глави МО Бельгії Стевена Вандепюта. «Міністерство оборони Росії передало військовому аташе посольства Бельгії в Москві т.зв. докази, що літаки ВПС F-16 Бельгії завдали авіаударів у районі Алеппо 18 жовтня, в результаті чого загинули цивільні особи. Ці так звані докази являють собою карту із зазначенням траєкторії польоту, імовірно вчиненого авіацією Бельгії, сказано в заяві. З карти слідує, що ідентифікаційні номери «свій-чужий», які приписуються Міністерством оборони Росії літакам, що завдавли авіаудару, не мають відношення до винищувачів ВПС Бельгії», - сказано в заяві. Бельгія чекає офіційного спростування цих безпідставних звинувачень.
За кордоном Відмова РФ передати Сенцова - результат відсутності дипломатії - Савченко Про це в кулуарах Верховної Ради України 20 жовтня заявила народний депутат фракції "Батьківщина" Надія Савченко, передає кореспондент АСН.  "Я не можу дати однозначну відповідь на це запитання (щодо відмови РФ у про передачу Олега Сенцова Україні. - АСН). Цінності людського життя немає у світі. Ні в Росії її немає, ні у нас вона не має високої цінності. Немає дипломатії... Якщо ви знаєте, як це зробити, то візьміть і зробіть! Ви такий самий громадянин, як і я", - сказала вона.  Нагадаємо, що Росія відмовила у передачі Олега Сенцова Україні. Про це йдеться у відповіді Міністерства юстиції РФ відповідному відомству в Україні, опублікованій заступником міністра юстиції України Сергієм Пєтуховим в Facebook. Також Савченко впевнена, що приклад із Сенцовим, а також затримання українських журналістів, - не останні в РФ.  "Це говорить про те, що загроза є для усіх українців у Росії", - зазначила вона.  Раніше стало відомо, що в Москві оперативники Слідчого комітету провели обшуки в квартирі прес-секретаря "Правової ініціативи" Ксенії Бабич.
Політика Клімкін: Росія не погоджується на відведення військ та допуск ОБСЄ Про це у Верховній Раді України під час години запитань до Уряду 21 жовтня заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає кореспондент АСН.  "Ми будемо працювати над "дорожньою картою". На сьогодні наша позиція разом з Німеччиною та Францією надзвичайно розходиться з позицією Росії.  Розходяться наші позицію як у питанні послідовності, так і в плані чіткої гарантії їх виконання, в плані допуску ОБСЄ до окупованого Донбасу, до неконтрольованої ділянки", - сказав він.  Він нагадав, що у Берліні під час переговорів у "нормандському форматі" міністри закордонних справ домовились "зустрітися, можливо, до листопада, щоб обговорити "дорожню карту".  Він підкреслив, що цей документ має включати безпековий фактор, логіку подальших політичних кроків та обов'язково гуманітарний фактор. Під цим мається на увазі звільнення без винятку усіх наших заручників та в'язнів.
Суспільство 505 постраждалих під час Євромайдану отримають по 14,5 тис. гривень за 2016 рік Кабінет міністрів України виділив понад 7,3 млн грн для надання одноразової грошової допомоги особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року. Відповідне розпорядження від 19 жовтня 2016 р. №745-р опубліковано на Урядовому порталі. "Виділити Міністерству соціальної політики 7 млн 322,5 тис. гривень для надання одноразової грошової допомоги особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року", - йдеться у документі. Міністерству фінансів необхідно здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету. Також, згідно з рішенням уряду, Міністерство соціальної політики має затвердити у тижневий строк за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством фінансів перелік витрат, пов’язаних з наданням допомоги.
Суспільство На Луганському напрямі епіцентр бойових дійперемістився – МО Епіцентр бойових дій на Луганському напрямі вперше за останні місяці перемістився в Станично-Луганський район. Про це повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО , полковник Андрій Лисенко під час брифінгу сьогодні у Києві, передає кореспондент АСН. «Луганський напрямок – там вперше за останні місяці епіцентр бойових дій перемістився в Станично-Луганський район. Окрім обстрілів на передовій південніше райцентру противник кілька разів порушив режим тиші в інших місцях», - сказав Лисенко. Він додав, що, крім легкого озброєння, ворог застосував і міномет. За його словами, активність противника у Попаснянському районі вже впала майже до нуля. Всього за минулу добу, як уточнив Лисенко, на Луганському напрямку зафіксовано 9 ворожих обстрілів, один з них з важкого озброєння. На Донецькому напрямку відбулося шість обстрілів українських позицій, чотири з них з важкого озброєння, додав Лисенко, основні бойові дії тривають в Авдіївській промзоні.  
Суспільство Головлікар лікарні у Дніпрі показав Європарламенту шокуючі факти про поранених військових Головлікар лікарні імені Мечникова в презентації «29 місяців війни» показав навантаження щодо поранених, яке мали лікарі військового госпіталю і лікарні. Новину передає Днепр.info. У презентації є факти щодо кількості постраждалих, а також детальна динаміка за місяцями і роками надходження поранених у Дніпро. Є жахливі фотографії їхніх травм. Інформація про те, що лікарі зробили для порятунку життя постраждалих бійців:     • За два роки війни лікарі Дніпра прийняли 12 тис. військовослужбовців АТО.     • 89% поранень - вибухові травми, 11% - вогнепальні поранення.     • 40% військових потребували інтенсивної терапії.     • Лікарі провели понад три тисячі операцій, перелили понад 2 т крові.     • 46 проведені ампутації.     • Лікарям міста доводилося рятувати бійців «Правого Сектора», прикордонників, бійців «Айдара», «Донбасу», «Азова», «Шахтарська» («Торнадо»), «Дніпро-1», СБУ, цивільних жителів Донбасу.
Політика Проекту закону про вибори на Донбасі не існує. Ні в Раді, ні в комітетах - Черненко Проекту закону про вибори на Донбасі не існує, це лише віддалена перспектива. Про це в інтерв'ю АСН заявив народний депутат фракції "Блоку Петра Порошенка", член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя та екс-голова Комітету виборців України Олександр Черненко. "Окремого проекту закону про вибори на Донбасі наразі не існує! Немає також ніякого додатка до змін до Конституції, які б передбачали ці вибори. Сьогодні на тристоронній групі у Мінську лише віддалено обговорюється це питання, обговорюють вибори на Донбасі як віддалену і можливу "моральність" за умови виконання цілої низки вимог. Тому ще раз підкреслюю, що наразі немає жодного зареєстрованого законопроекту про вибори на Донбасі ні в парламенті, ні в комітетах», - заявив Черненко. Нардеп нагадав, що в Берліні на останніх переговорах у "нормандському форматі" було чітко задекларовано, що такі вибори можливі лише після повної демілітаризації, припинення вогню та допуску місій ОБСЄ. "Не проблема написати закон. Проблемним є виконання саме безпекової частини",- наголосив експерт. За його словами, якщо у перспективі такий законопроект буде написаний, то, очевидно, однією з ключових вимог України буде «унеможливити навіть участь т.зв. бойовиків, тих, хто скоїв злочини, вбивав, у таких виборах", - прогнозує він.   Нагадаємо, в липні цього року держсекретар США Джон Керрі заявляв, що закони про проведення виборів на окупованому Донбасі та амністію бойовиків незаконних збройних формувань вже розроблені. «Ми вже досягли певного успіху. Ми розробили закон про вибори, закон про амністію. Ми зосередили увагу на політичному аспекті, зокрема на такому, як децентралізація», - заявив Джон Керрі на спільній з Петром Порошенком прес-конференції. 
Економіка Уряд зменшив витрати на Євробачення-2017 на 19,38 млн грн Кабінет міністрів України зменшив витрати на підготовку і проведення міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення" в 2017 році на 19,38 млн грн. Відповідне розпорядження від 19 жовтня 2016 р. №750-р опубліковано на Урядовому порталі. "Внести зміни до тексту розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2016 р. № 571 “Про здійснення заходів з підготовки та проведення у 2017 році в Україні пісенного конкурсу "Євробачення" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 64, ст. 2154), замінивши цифри і слова "450 млн гривень" цифрами і словами "430 620 тис. гривень", - йдеться у розпорядженні. Передбачається, що дане рішення забезпечить повернення Державним комітетом телебачення і радіомовлення до резервного фонду державного бюджету залишок невикористаних коштів у сумі 19,38 млн грн, які були виділені розпорядженням Кабінету міністрів від 08.08.2016 № 571-р "Про здійснення заходів з підготовки та проведення у 2017 році в Україні пісенного конкурсу "Євробачення".  
Події У Києві п'яний племінник зарізав рідного дядька На Борщагівці у Києві був убитий чоловік. Лікарі подзвонили в поліцію і повідомили, що в квартирі житлового будинку міститься тіло чоловіка. Лікарів викликав родич потерпілого, пише Сегодня. На місце виїхала слідчо-оперативна група. У квартирі біля тіла чоловіка з ножовим пораненням шиї поліцейські виявили ще одного чоловіка, який спав у стані алкогольного сп'яніння. Адекватно пояснити, що сталося, він не зміг. Правоохоронці з'ясовують обставини події. З місця події вилучено ніж, яким, імовірно, вбили чоловіка. За словами родича загиблого, він виявив чоловіка в крові і намагався врятувати його. Але поліцейські з'ясували, що саме племінник завдав смертельне поранення 58-річному чоловікові. Громадянська дружина, на очах якої це сталося, підтвердила версію поліції.
Політика Підвищення зарплат депутатам до 40 тисяч переглянуть через народне обурення - Бурбак Зарплати нардепам майже у 40 тис. грн на 2017 рік "переглянуть" через обурення українців.  Про це в кулуарах Верховної Ради України 21 жовтня заявив голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, передає кореспондент АСН.  "Думаю, що після такого суспільного обговорення цього питання (збільшення зарплатні народним депутатам до 37 тис. грн на місяць), той проект бюджету з висновками бюджетного комітету, який вчора ми схвалили та направили на доопрацювання в Кабінет міністрів, буде суттєво коригований", - сказав він.   Нагадаємо, в інтерв'ю журналістам перед початком засідання парламенту міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що Мінфін виступив ініціатором внесення статей до бюджету на 2017 рік, якими зарплатня парламентарів буде збільшена вдвічі. 
Політика Найбідніший з усіх подавачів е-декларацій – нардеп Гаврилюк, члени уряду і Президент – ще не прозвітували Найлаконічніша електронна декларація з усіх поданих за станом на 21 жовтня - у народного депутата України Михайла Гаврилюка. Із майна в нього лише квартира в Чернівцях на 32 квадратних метри, а з фінансів – взяті у кредит 11 тисяч доларів США. Загалом щорічну декларацію заповнили вже понад 23 тисячі посадовців. Дана статистика відображена на сайті НАЗК. Проте слід зазначити, що серед тих, хто заповнив декларацію в основному - дрібні чиновники органів державної влади і місцевого самоврядування.  Президент, члени уряду, генеральний прокурор не відзвітували на сайті НАЗК. Водночас вже заповнили декларації 26 народних депутатів, 5 заступників міністра, і 2021 суддя та 2028 прокурорів. Нагадаємо, що майже 50 тисяч українських чиновників повинні заповнити декларації до 30 жовтня включно.
Економіка Якщо бюджет не доопрацюють до 20 листопада, Україна може втратити фінансування МВФ Уряд вчасно подав бюджет-2017 у Верховну Раду, оскільки має намір його доопрацювати до початку засідання ради директорів МВФ, яке відбудеться 20 листопада і на якому імовірно розглядатимуть питання надання кредитів Україні. Про це під час прес-конференції в агентстві Голос UA повідомив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера в Україні Олег Устенко, передає кореспондент АСН. «У мене є одне пояснення, чому це було зроблено так швидко, тому що в 20 числах листопада українське питання потенційно може бути винесено на розгляд засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду. І розглянути питання щодо України позитивно, без наявності державного бюджету, буде просто неможливо», - зазначив він. Устенко додав, що якщо Україна не хоче втратити надійного і стабільного кредитора, бюджет повинен бути повністю готовим до засідання рада директорів МВФ. «Тому треба поспішати і часу залишилося дуже мало. Тобто в ідеалі ми вже повинні побачити до 20 листопада повністю готовий документ. В іншому випадки я відразу ж ставлю під сумнів можливість України отримувати далі кредитні програми по лінії МВФ. А якщо співпрацю раптом буде призупинено, то буде призупинено співпрацю з іншими міжнародними фінансовими інституціями», - наголосив економіст.
Політика Чому парламентські буфетниці не з народом Верховна Рада майже вдвічі збільшила посадові оклади народних депутатів. Відповідна норма міститься в ухваленому Радою 20 жовтня проекті постанови №5000-П "Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рік". Як відомо, документ в цілому підтримало 230 народних депутатів. При чому, "Радикальна партія", "Самопоміч", "Батьківщина" та "Опозиційний блок" - не голосували. Додаткові  голоси коаліції "Блока Петра Порошенка" та "Народного фронту" традиційно дали "Воля народу" та "Відродження".   "Проголосовані «по суті» пропозиції Комітету з питань Бюджету не можуть бути переглянуті. Тобто, сам Бюджет вже не може суттєво змінитися до другого читання", - сказав екс-міністр фінансів та нардеп БПП Віктор Пинзеник після того, як деякі депутати почали виправдовуватися (правда, після голосування "за") та обіцяти, що норма про збільшення зарплатні буде прибрана в остаточній редакції.   Така реакція нардепів зрозуміла. Адже електорат, який кілька років поспіль ледве зводить кінці з кінцями, наприклад вчителі, яким на 2017 рік пропонують збільшити зарплати на жебрацькі 10% (до 3 тис. грн в середньому по країні), - такі новації не схвалить. У соцмережах ця норма викликала широкий резонанс та шквал критики.   25 "мінімалок" для себе "коханих" та помічників   Виходячи із документу, посадовий оклад голови Верховної ради Андрія Парубія збільшиться до 30 мінімальних заробітних плат (мінімальна зарплата в Україні становить 1450 гривень) - до 43,5 тис. грн. Нагадаємо, що станом на вересень 2016 року зарплата Парубія складала 20,3 тис. грн. Тоді як у заступника голови - Ірини Геращенко, становила на вересень - 19,7 тис. грн, а зросте у 2017 році - до 28 окладів  - 40,6 тис. грн. Зарплата заступника голови - Оксани Сироїд так само виросте до 28 мінімальних заробітних плат: з 18,6 тис. грн. майже до 40 тис. грн наступного року.   Заробітна плата народного депутата становитиме 25 "мінімалок", що  дорівнює - 36,250 тис. грн. Також для оплати праці помічників-консультантів незалежно від їх кількості народному депутату встановлюється загальний місячний фонд у межах 16 мінімальних заробітних плат - близько 23,2 тис. грн.   Нагадаємо, що це не перше підвищення зарплат народних обранців за кошти платників податків. Так, ще 14 квітня 2016 року Володимир Гройсман своїм останнім розпорядження на посаді спікера, підняв зарплату народним депутатам з 6400 до 17650 грн.     "Збільшується також фонд оплати праці помічників депутата: був 12 500 грн, став - 25 000 грн. Всі суми наведені без врахування сплати податків, тобто, на руки буде видаватися менше. Отримувати зарплатню можуть не більше п'ятьох помічників. Раніше було 4", - писала на своїй сторінці у Facebook нардеп від БПП Ольга Червакова.     Хто «за»? Проти? Утримався?    Від такого рішення соцмережа буквально вибухнула. Тож вже наступного ранку, в п'ятницю 21 жовтня, в парламенті почався звичний "парад популізму" та виправдовування. Одним словом, "хто раніше прокинувся, той найкрасивіший".   Так, виступаючи за трибуни Ради, Ігор Шурма від імені "Опозиційного блоку" заявив:   "Піднімати заробітну плату народним депутатам у той час, коли соціальні стандарти в Україні є вкрай низькими, а більшість громадян ледве виживають - це верх цинізму нинішньої влади... Сьогодні, в період злиденних пенсій, принизливих заробітних плат медичних працівників, освітян, працівників соціальних служб - це не те, що неприпустимо, це ганебно!"    За його словами, рішення про фінансування партій із держбюджету та підняття зарплат депутатам є несвоєчасним.   Він повідомив, що "Опозиційний блок" вносить до парламенту Постанову, яка передбачає скасування вищезгаданих пунктів 3 і 4 вже схвалених статей проекту Держбюджету у першому читанні.   "Парламентарі повинні опам’ятатися і проголосувати за неї. Також я закликаю голову Верховної Ради опублікувати прізвища тих депутатів, які голосували за те, щоб з 1 листопада цього року їхня зарплата піднялася вдвічі", - підсумував Шурма.   У відповідь спікер Андрій Парубій закликав не спекулювати на цій темі, нагадавши, що усі дані про голосування і так є у відкритому публічному доступі.   В коаліції теж "побігли". Так, голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак в кулуарах парламенту пообіцяв, що "після такого суспільного обговорення цього питання той проект Бюджету з висновками комітету, який вчора ми схвалили та направили на доопрацювання в Кабінет міністрів, буде суттєво скоригований".    У своєю чергу голова фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко розповів, що був особисто здивований, коли побачив статтю Бюджету, якою пропонується збільшити щомісячне утримання для нардепів. Він прогнозує, що в результаті ніхто з депутатів не відмовиться від зарплатні майже у 40 тис. грн.   "Який же дурень від цього відмовиться! Таких дурнів немає!" - сказав він журналістам.   Зрозуміло, що без достойної зарплатні про припинення корупції в парламенті, коли банально скуповується голоси, й годі думати... "Але ми кидаємося в крайнощі! Так, на 4,700 грн, як було колись у нас, прожити неможливо! Але майже 37 тис. грн зарплатні, коли олігархів ніхто "трясти" не буде, це неприпустимо... Це значить, що будуть "трясти" людей", - вважає позафракційний депутат та секретар Комітету з питань боротьби з корупцією Дмитро Добродомов. Втім, певно, більшість депутатів уже й не пам’ятає, а може, і не знала, що перші скликання Верховної Ради України взагалі не отримували зарплатні.   "Чорні каси" депутатів   А що насправді? Парламентська реальність, на жаль, зовсім інша, ніж її уявляють пересічні громадяни. Ні для кого, хто працює в Раді, не є секретом, що депутати кожної фракції та групи отримують "додаткове грошове утримування" від партійних офісів. Розцінки називають різні: від $5-10 тис.  на руки "чорними" кожному обранцю щомісяця, залежно від функцій, статусу та обов'язків. Така практика була в попередніх скликання та ні куди не ділася.   Як розповіли журналісту АСН прес-секретарі основних фракцій (зрозуміло, що на правах абсолютної анонімності), партійні офіси не лише доплачують нардепам, а й сплачують за житло «безхатькам». Додатково виділяється кошторис на помічників. "Професійний прес-секретар голови фракції чи парламентського Комітету коштує не менше 40 тис. грн на місяць. Дехто з нардепів платить з власної кишені, деякі - з партійних фондів", - розповів один з таких "професіоналів".   Цю правду не приховують навіть самі парламентарі. Наприклад, позафракційний нардеп Борислав Береза впевнений, що насправді більшість українських депутатів взагалі не знали і не знають точної суми своїх зарплат. Тому усі заяви, що майже 40 тис. грн на місяць у вигляді зарплати, це "великі гроші", на його думку, відверте знущання.   "Гроші нардепам "падають" на карти, вони взагалі не знають скільки отримують... Для більшості народних депутатів - це взагалі не гроші",- каже Береза. У такій ситуації тотального цинізму виникає єдине питання: а чи є в природі депутати, які живуть лише на офіційну зарплату?   "Що для мене ці додаткові 10-20 тис. грн? Це ж насправді крапля в морі! Я живу на єдину зарплату. Буває і таке, що мені не вистачає грошей до нової зарплати, бо я все витрачаю", - чесно розповів у кулуарах депутат-козак Михайло Гаврилюк.   Хоча журналісти кілька разів помічали тих, хто їздив на роботу не на VIP-авто з численними охоронцями, а на метро. Серед таких був Олесь Доній - нардеп минулого скликання. Відмічали й тих, хто завжди забирав решту у парламентськими буфеті, наприклад, Тарас Чорновіл. Він, до речі, будуючи ще нардепом Партії регіонів, не приховував, що усі парламентарі отримують "доплати" від партійних офісів. Передовсмі це так звані "говірливі голови" з екранів ТВ, а на партійній мові - "спікери". Вони і досі отримують "підвищені" гонорари за "шкоду та витрачений час".   Отже, більшість парламентарів, як і за "злочинної влади", розраховуються за обід "крупними купюрами", залишаючи дуже гарні чайові дівчатам на касах. Ті по завершенню робочого дня, сідають за окремий стіл просто в буфеті, підбиваючи "окрему касу" на власних калькуляторах. Певно, коли депутатам таки не піднімуть зарплати, то найбільше засмутяться саме парламентські буфетниці.      
Політика оформление ленты  Турчинов: Епіцентр російської агресії змістився в бік Маріуполя За тиждень по українських позиціях в маріупольському секторі було випущено більше 3000 снарядів і мін, обстановка в зоні бойових дій на Донбасі залишається дуже напруженою, особливо на маріупольському напрямі. Про це заявив глава Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, який вирішив особисто відвідати «гарячі» точки. «Найбільша кількість провокацій - в районі Мар'їнки, Красногорівки, Водяного і Широкиного. Навіть під час проведення переговорів у «нормандському форматі» обстріли українських позицій не припинялися», - констатував секретар РНБО. Під час відвідування Турчиновим Водяного, російська артилерія безперервно вела вогонь по українських позиціях, повідомив він. «Такі дії російсько-терористичних угруповань показують ницість і блюзнірство заяв Путіна», - сказав Турчинов. Також секретар РНБО не виключив, що мирні ініціативи російської сторони - тільки прикриття для посилення військового протистояння. Але українські лінії оборони укріплені і готові до будь-якого розвитку подій, констатував Олександр Турчинов.
Політика В Раду ніколи не зайде "20 нових Моторол" - Ар'єв В Раду ніколи не зайдуть "20 нових Моторол!". Про це в інтерв'ю "АСН" сказав голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат фракції "БПП" Володимир Ар'єв. "Ми бачимо і чуємо дуже часто спекулятивні заяви щодо виборів на Донбасі. Особливо це стосується, коли говорять, що в результаті таких виборів до Верховної Ради України потраплять "20 нових Моторол!". Ні, це не так. Бо навіть під час Мінських домовленостей не йшлося про вибори до Верховної Ради від цих територій. Мова йшла лише про можливі вибори на місцевому рівні для представництва місцевої влади", - сказав він. За його словами, такі місцеві вибори могли відбутися лише після припинення вогню та на основі українського законодавства. "В даний момент про вибори не йдеться. Я не чув і не бачив жодного законопроекту щодо виборів на Донбасі у Верховній Раді. В нашій фракції БПП такі законопроекти не обговорювали. Що стосується заяв про Адміністрацію президента, треба питати там. Але я особисто також жодного разу не чув, щоб такий законопроект розроблявся там", - наголосив він.  
Політика В Адміністрації Порошенка змінилися наміри щодо закону про вибори на Донбасі - нардеп В Адміністрації Президента Петра Порошенка були наміри щодо закону про вибори на Донбасі. Наразі ситуація змінилася. Про це в інтерв'ю АСН заявив народний депутат фракції "Народний фронт" Андрій Левус. "Я можу сказати, що відповідні законопроекти щодо виборів на Донбасі раніше готувалися та насправді розроблялися. І вони розроблялися паном Ковальчуком та Філатовим з Адміністрації  президента, наскільки мені відомо", - сказав він. Нагадаємо, що ще у липні 2016 року інформацію про підготовку відповідних законопроектів щодо виборів на Донбасі підтвердив голова Держдепартаменту США Джон Керрі. При цьому Левус вважає, що наразі ситуація змішалися. "Тоді були наміри, зараз взяті чіткі зобов'язання", - долав він. Він підкреслив, що за результатами переговорів у "нормандському форматі" у Берліні президент України Петро Порошенко зробив чіткі заяви щодо виборів на Донбасі, які можуть відбутися лише після вирішення усього блоку безпекових питань.  
Економіка Кабмін заклав у проект бюджету "пошуки скарбів" - економіст Виконання деяких статей доходів держбюджету на 2017 рік малоймовірне і нереалістичне. Таку думку під час прес-конференції в агентстві Голос UA висловив  виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера в Україні Олег Устенко, передає кореспондент АСН. Особливо економіста насторожила цифра доходів за статтею «спецконфіскація».  «Ми збираємося в 50 тисяч разів збільшити доходи за статтею «спецконфіскація». Мене б налякав бюджет будь-якої країни, де б я побачив зростання в три рази наприклад, в десять разів - просто штовхнув би мене в паніку. Але коли я бачу 50 тисяч разів, у мене виникають великі сумніви в реальності показників. Як варіант, можна тоді додати до цієї спецконфіскації пошук золота Полуботька або пошук скарбу», - зазначив Устенко. До малореалістичних статей доходу Державного бюджету на наступний рік економіст також відніс і прогнозовані доходи від приватизації державної власності, і доходи отримані від збільшення акцизів. Нагадаємо, в четвер 20 жовтня парламент прийняв у першому читанні Закон про Державний бюджет з висновками Комітету з питань бюджету та пропозиціями народних депутатів. Документ буде відправлений знову на розгляд Кабміну для підготовки до голосування в другому читанні і в цілому.
Політика Чи зміняться «мічені карти» Путіна на дорожні карти звільнення Донбасу? 19 жовтня у Берліні відбулася довгоочікувана зустріч лідерів країн - учасниць «норманської четвірки». Востаннє в такому форматі переговори, які мають на меті врегулювання конфлікту на сході України, проходили ще в лютому минулого року. Тоді дискусія політиків тривала 12 годин.   Цього разу лідерам України, Німеччини, Франції та Росії  вистачило менше п'яти годин, щоб домовитись про створення «дорожньої карти» імплементації усіх Мінських угод. Однак жодного документу за результатами зустрічі підписано не було, а одне з ключових питань – проведення місцевих виборів на Донбасі, політики обговорили лише побіжно. У «дорожній карті» буде передбачено звільнення усіх заручників і в’язнів Головну домовленість перемовин - основу проекту «дорожньої карти» - глави МЗС «нормандської четвірки» повинні затвердити до кінця листопада, заявив Президент України Петро Порошенко на підсумковій прес-конференції у Берліні. Однією зі складових частин цієї карти, за його словами, буде питання безпеки на Сході України. «Йдеться,зокрема, і про виведення іноземних військ з окупованої території, про безперешкодний доступ місії ОБСЄ до всієї окупованої території, до місць відведеної техніки та неконтрольованої ділянки україно-російського кордону», - зазначив Президент.  Водночас Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, виступаючи 21 жовтня з трибуни парламенту, сказав, що «дорожня карта» міститиме і положення щодо звільнення полонених. «Дорожня карта має включати безпековий вимір, логіку подальших політичних кроків, але обов’язково гуманітарний вимір: звільнення всіх заручників і в’язнів», - сказав він. Поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі – бути чи не бути? Одне з питань, яке просуває українська сторона, - запровадження на Донбасі поліцейської місії ОБСЄ. Вона передбачає озброєння представників організації з безпеки і співробітництва, які повинні будуть забезпечувати безпеку як на час виборчого процесу на тимчасово окупованих територіях, так і на перехідний період. З такою пропозицією погодився навіть президент РФ Володимир Путін. Однак глава Української держави зазначив, що цю пропозицію мають обговорити в ОБСЄ. «Ми чекаємо кроків наших партнерів з Німеччини, які зараз головують в ОБСЄ, що це питання буде винесено  на обговорення в ОБСЄ», - додав Порошенко. Однак європейські лідери не надто оптимістично сприймають пропозицію озброєння місії ОБСЄ в найближчій перспективі. Зокрема канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що говорити про поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі можна буде після того, як буде закон про вибори на окупованих територіях. «Поки немає закону - необхідність такої місії не очевидна», - зазначила канцлер. Впарламенті немає законопроекту про вибори на Донбасі Про те, що законопроект про проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі вже розроблений, ще влітку цього року заявив голова Держдепартаменту США Джон Керрі. Народний депутат фракції політичної партії «Народний фронт» Андрій Левус підтверджує, що напрацювання дійсно були. «Я можу сказати, що відповідні законопроекти щодо виборів на Донбасі раніше готувалися та насправді розроблялися. І вони розроблялися Ковальчуком та Філатовим з Адміністрації Президента, наскільки мені відомо», - сказав він. Водночас народні обранці стверджують, жодного схожого документу в парламенті не зареєстровано. Більше того, народний депутат фракції «Блоку Петра Порошенка», член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко в коментарі АСН заявив, що такого законопроекту взагалі немає. «Окремого проекту закону про вибори на Донбасі наразі не існує! Всі заяви про це - спекуляції. Немає також ніякого додатку до змін до Конституції, які б передбачали ці вибори. Сьогодні на Тристоронній групі у Мінську лише віддалено обговорюється це питання. Тому ще раз підкреслюю, що зараз  немає жодного зареєстрованого законопроекту про вибори на Донбасі ні в парламенті, ні в комітетах. Можливо, хтось собі написав «у голові» цей закон про вибори на Донбасі. Але офіційно в парламенті його точно немає», - сказав він. Однак якщо законопроект щодо проведення виборів на Донбасі таки з’явиться у Верховній Ради, то однією з ключових вимог України буде наступне: «Унеможливити навіть участь так званих бойовиків, тих, хто скоїв злочини, вбивав, у таких виборах».   У 2017-му виборів на окупованих територіях не буде Водночас голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, народний депутат фракції БПП Володимир Ар'єв уточнив, що йдеться про вибори на місцевому рівні для представництва місцевої влади, а не про довибори до Верховної Ради. «Ми бачимо і чуємо дуже часто спекулятивні заяви щодо виборів на Донбасі. Особливо це стосується, коли говорять, що в результаті таких виборів до Верховної Ради України потраплять «20 нових Моторол». Ні, це не так. Бо навіть під час Мінських домовленостей не йшлося про вибори до Верховної Ради від цих територій. Говорилося лише про можливі виборів на місцевому рівні», - сказав він. Провести місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях можливо лише за умов повної реалізації безпекового етапу Мінських домовленостей та присутності чисельної поліцейської місії ОБСЄ , переконана експерт політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ольга Айвазовська. Вона вважає, що демократичними ці вибори будуть лише тоді, коли на Донбасі буде відновлена робота українських політичних партій та повною мірою почне діяти мовлення українських ЗМІ. «Основний принцип демократичних виборів - це свобода формування політичної волі. На жаль, зараз на цих територіях немає доступу до інформації щодо української позиції через канали комунікації, я говорю про ЗМІ, немає українських політичних партій, немає можливості проведення повноцінної агітаційної кампанії, без якої неможливі будь-які вільні вибори», - зазначила Айвазовська. Такої ж думки і заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера. Він вважає, що проводити вибори на Донбасі варто лише тоді, коли цей регіон повернеться до звичного мирного життя. Однак навіть якщо врегулювати конфлікт вдасться вже наступного року, через технічні виборчі моменти волевиявлення можна буде провести  не так швидко, як би хотілося. «Вибори - це все ж таки цілий комплекс заходів, потрібно буде з’ясовувати, в якому стані приміщення органів ведення державного реєстру виборців, нам треба реєстр виборців там запустити і багато інших моментів, які не вирішуються за день чи за місяць. Навряд ми можемо бути оптимістами, що такі вибори відбудуться найближчим часом чи наступного року», - уточнив Магера.  Україна контролюватиме кордон лише після виборів Однак, як виявилось в ході переговорів у «нормандському форматі», контроль над державним кордоном в межах Донецької та Луганської областей українська сторона отримає лише після проведення місцевих виборів на Донбасі. Канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що  такий контроль Україна отримає в останню чергу. «Україна отримає остаточний контроль над власним кордоном тільки наприкінці процесу, а до того ми маємо згоду, що спостерігачі ОБСЄ можуть рухатися вільно аж до кордону. Інколи це можливо, інколи проблематично, і російський президент це зазначив», - сказала вона. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 21 жовтня під час години запитань до уряду заявив, що, мовляв, такий формат був передбачений Мінськими домовленостями від початку. І додав, що до моменту отримання контролю за кордоном його контролюватиме ОБСЄ. «Спочатку повний моніторинг з боку ОБСЄ, вироблення планів передачі кордону і на другий день після виборів – передача кордону українським прикордонникам. Така логіка була закладена від самого початку в Мінські домовленості і ніколи ніким не змінювалась», - зазначив він. Хоча раніше високопосадовці неодноразово заявляли, що угоди передбачають спочатку виконання всього безпекового блоку, який включає в себе і отримання повного контролю над україно-російським кордоном, а вже потім політичний блок, зокрема і вибори. Передача кордону під контроль третій стороні є компромісним і правильним рішенням, вважає експерт політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ольга Айвазовська. «Історія з кордоном досить непроста. Я думаю, що можливе компромісне рішення – це передача кордону третій стороні, як то поліцейська місія ОБСЄ, яка буде здійснювати контроль щодо виводу регулярної армії Російської Федерації, а також важкої техніки в певний період часу і контроль щодо нового ненадходження бойових потужностей з боку РФ», - зазначила вона. Та доки парламентом не буде ухвалено закон про вибори на Донбасі, а Росія та бойовики не виконають безпекових умов Мінської угоди, говорити про проведення волевиявлення на тимчасово непідконтрольних Києву територіях зарано. Про це неодноразово заявляли і учасники «нормандського формату». Альтернативи «нормандському формату» немає? Загалом же експерти зазначають, що переговори у Берліні не були проривом, але певний прогрес є. А саме те, що попри численні проблеми у світі західні союзники не відмовилися від підтримки України. Водночас політолог Дмитро Левусь не виключає, що з часом «нормандська четвірка» переросте у «нормандську шестірку». «Українське керівництво зайняло правильну позицію - не відмовляється від Мінського формату. Хоча цілком зрозуміло, що в такому наповненні, як він зараз існує, без розширення жодного врегулювання не буде. Але для цього поки не час. Згодом, звичайно, увійдуть американці і британці в цей процес, і тоді все піде веселіше, бадьоріше і гірше для нерозумного сусіда », - заявив експерт. Попри розмови, що зустріч у Берліні може бути останньою у такому форматі, лідери країн-учасниць зазначили, що альтернативи таким зустрічам немає. Водночас Ангела Меркель запропонувала такі переговори «нормандської четвірки» проводити регулярно.  
Суспільство Уряд взявся за ремонт дороги Київ - Харків - Довжанський Уряд затвердив робочі проекти реконструкції дороги Київ - Харків - Довжанський  Кабінет міністрів України затвердив робочі проекти реконструкції дороги Київ - Харків - Довжанський на загальну суму 1,9 млрд грн. Відповідні розпорядження - №757 і 758 - оприлюднені на Урядовому порталі. «Реконструкція пройде за рахунок кредитних коштів у рамках реалізації спільного проекту «Укравтодору» зі Світовим банком», - йдеться у пояснювальній записці до розпоряджень. Передбачається, що реконструкція пройде на двох ділянках - довжиною 9 км і 34 км. Реконструкція на ділянці довжиною 9 км пройде за 17 місяців, 34 км відремонтують за 2 роки. Зазначається, що виконання дорожньо-будівельних робіт за параметрами 1-б категорії дозволить збільшити пропускну здатність дороги на ділянці національного транспортного коридору Європа-Азія, підвищити рівень безпеки дорожнього руху, знизити собівартість перевезень, а також значно поліпшить екологічний стан навколишнього середовища.        
Політика Під час переговорів у Берліні Порошенко накричав на Путіна: «Перестань стріляти!» Видання Лига.Нет посилаючись на власні джерела, які були очевидцями переговорів нормандської четвірки напередодні в Берліні, повідомило, що неконструктивна поведінка президента Росії Володимира Путіна вивела українського президента з рівноваги і той підвищив голос. Як повідомило видання, Ангела Меркель весь час намагалася повернути Путіна в конструктивне русло і змусити говорити конкретно по пунктах: "Давай домовимося, що треба припинити вогонь", - говорила вона. Однак Путін відповів, що припинення вогню - це ідея українців, а «Москва сприятиме блоку безпеки, але нічого обіцяти і гарантувати не може». Як повідомляє видання, щоразу такі дискусії заходили через позицію Путіна в глухий кут. Тоді Порошенко звернувся безпосередньо до Путіна: "Знаєте, ні для кого не секрет, скільки вашого зброї і військ на окупованих територіях Донбасу. Для чого ми тут? Щоб ви перестали стріляти...". У цей момент Путін спробував перебити Порошенка реплікою про необхідність виконання політичної частини Мінська. Порошенко підвищив голос: "Ні, ти просто перестань стріляти!".

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,2690601348877-/ /-pc-/
Top