counter
Архів Повернутись назад 09 Грудня 2016
9 Грудня
Суспільство Київрада затвердила програму цивільного захисту Києва Депутати Київської міської ради затвердили Міську цільову програму розвитку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Києва на 2017-2019 рр. Про це повідомляє прес-служба Київради. За відповідне рішення проголосували 86 депутатів Київради. «Програма передбачає вирішення комплексу завдань щодо попередження виникнення та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру», - йдеться в повідомленні Київради. Основними напрямками цільової програми є будівництво нового пожежного депо, ремонт захисних споруд цивільного захисту Києва, створення і підтримання в постійній готовності територіальної системи централізованого оповіщення про НС. На всі ці заходи протягом трьох років планується виділити 388,2 млн грн з міського бюджету і коштів підприємств.
Події Знайома горе-матері повідомила, що жінка свідомо хотіла вбити дітей Знайома горе-матері Владислави Подпачко, яка прирекла двох своїх малолітніх дітей на голодну смерть, заявила, що Влада спеціально закрила сина і дочку в квартирі на дев'ять днів, щоб позбутися їх. Про це вона заявила в інтерв'ю з уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою. «Ми думаємо, що Влада свідомо хотіла вбити дітей», - повідомила Катерина (подруга горе-матері), додавши, що у жінки не було післяпологового синдрому. За її словами, вона разом із спільними друзями була впевнена в абсолютній адекватності та порядності горе-матері. «Я не знаю, що у неї було в голові. Вона здалася нормальною дівчинкою», - додала співрозмовниця. Більш того, жінка благала врятувати її старшу дочку, у якої нібито був страшний діагноз, і постійно просила у них гроші на лікування. Вона додала, що гроші на псевдолікування дитини почала просити зовсім недавно - в листопаді - на початку грудня. За її словами, горе-мати обговорювала питання грошей навіть тоді, коли її син вже помер від голоду. Нагадаємо, що в Києві 20-річна мати закрила у квартирі своїх двох дітей на дев'ять днів без нагляду, в результаті молодший син помер, а старшу дівчинку госпіталізували. За клопотанням Київської прокуратури №1 суд заарештував її на два місяці.
Суспільство Порошенко присвоїв звання «Мати-героїня» понад тисячу жінкам Президент України Петро Порошенко присвоїв почесне звання «Мати-героїня» 1072 українським жінкам. Відповідний указ опублікований на офіційному сайті Президента. Найбільша кількість матерів-героїнь у Закарпатській області - 190 жінок отримали почесне звання від Президента. Найменша в Житомирській області - всього дві жінки. Почесного звання удостоєні 54 жінки з Вінницької області, 86 - Волинської, 18 - Дніпропетровської, 10 - Донецької, 2 - Житомирської, 190 - Закарпатської, 18 - Запорізької, 60 - Івано-Франківської, 27 - Київської, 21 - Кіровоградської, 6 - Луганської, 83 - Львівської, 14 - Миколаївської, 65 - Одеської, 10 - Полтавської, 151 - Рівненської, 25 - Сумської, 26 - Тернопільської, 25 - Харківської, 6 - Херсонської, 43 - Хмельницької, 21 - Черкаської, 76 - Чернівецької, 21 - Чернігівської областей та 14 жінок із Києва. «Почесне звання присвоєно багатодітним матерям, які виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, створили належні умови виховання, фізичного, інтелектуального і духовного розвитку дітей», - відзначили в прес-службі Президента.
Економіка Україна займає останнє місце в Європі за рівнем зарплатні Україна посідає останнє місце в Європі за рівнем заробітної плати. Про це під час години запитань до уряду 9 грудня заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає кореспондент АСН.  «Насамперед я хотів би подякувати народним депутатам за голосування за зміни до законодавчих актів, що заклало справи для підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн з 1 січня 2017 року... Середня зарплата в країні протягом січня 2014 - жовтня 2016 року зросла на 69%, а мінімальна зарплата лише на 19%... За рівнем заробітної плати Україна посідає ганебне останнє місце в Європі, куди ми всі так прагнемо», - визнав він.  Міністр додав, що серед країн колишнього СРСР Україна випереджає лише Таджикистан. «Поки що. Але як казав класик, якби геометричні аксіоми засипали людей, їх би так само спростовували», - додав Рева.
Події На Запоріжжі пролунав вибух у міні-готелі: є загиблий У Запорізькій області в курортному селищі Кирилівка в результаті вибуху гранати на території міні-готелю одна людина загинула, ще одна отримала важкі поранення. Про це Укрінформу розповіли в керівництві ГУ Національної поліції в Запорізькій області. За даними поліції, вибух стався напередодні ввечері у четвер, 8 грудня, на території приватного будинку, переобладнаного під міні-готель. За попередніми даними, вибухнула граната. «Двоє сторожів міні-готелю - чоловіки 17 і 43 років - допустили вибух у ході необережного поводження з боєприпасом. В результаті вибуху 17-річний чоловік отримав травми, несумісні з життям», - повідомили в поліції. У поліції зазначили, що другого постраждалого врятував працівник поліції, який перебував у сусідньому будинку. 43-річного чоловіка госпіталізували в Якимівську райлікарню. За даними медиків, у нього численні осколкові поранення, він перебуває в реанімації. За даним фактом порушено кримінальне провадження за ст. 264 КК України - «Недбале зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів».
За кордоном Американські сенатори закликали Трампа зайняти жорстку позицію щодо Росії через війну на Донбасі Група сенаторів США направила лист обраному президенту Дональду Трампу із закликом зайняти жорстку позицію щодо Росії через «військове захоплення території» України, повідомляє Reuters. «У світлі триваючої агресії з боку Росії і неодноразових відмов поважати територіальну цілісність України і суверенне право вибирати свою власну долю, ми повторюємо наш заклик до Сполучених Штатів збільшити політичну, економічну і військову підтримку України», - йдеться в тексті листа. У листі сенатори підкреслили, що не визнають анексію Росією Криму, і США не повинні скасовувати санкції проти Росії, введені через військову агресію на сході України. Лист підписали 12 сенаторів від Республіканської партії і 15 від Демократичної партії. Серед сенаторів-республіканців, які підписали лист, числяться Джон Маккейн, голова комітету з питань збройних сил, і Ліндсі Грем, голова підкомітету з асигнувань, який здійснює нагляд за Державним департаментом. Вони днями оголосили про плани відвідати Україну до кінця грудня.
Суспільство «Євробачення-2017» остаточно залишили за Києвом Організатор міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» Європейська мовна спілка підтвердила, що конкурс у 2017 році відбудеться в Києві, передає UA:Перший. «Під час Генеральної асамблеї Європейської мовної спілки, яка проходила в швейцарській Лозанні 8 грудня, було остаточно підтверджено, що міжнародний пісенний конкурс навесні 2017 року прийматиме столиця України, Київ», - йдеться в повідомленні. За словами представників України, бюджет на проведення «Євробачення» в Києві становить 655,7 млн ​​гривень, з яких 455,7 млн ​​гривень передбачено в проекті бюджету України, а ще 200 млн гривень надає місто-господар пісенного конкурсу Київ. Нагадаємо, що німецьке видання Bild з посиланням на джерела повідомило, що оргкомітет «Євробачення» розглядає можливість перенесення конкурсу з Києва в Москву через фінансові проблем з організацією заходу.
Суспільство В Україні вже майже 200 тисяч військових пройшли через АТО З початку проведення антитерористичної операції на Донбасі статус учасника бойових дій отримали майже 200 тисяч військовослужбовців. Про це на брифінгу у п’ятницю заявив речник Міністерства оборони України Олексій Чорнобай, передає кореспондент АСН. «Від початку проведення АТО 12 186 осіб отримали державні нагороди, і статус учасника бойових дій отримали 187 500 учасників АТО», - заявив він. Також речник Міноборони повідомив, що на сьогодні виплачено 148 млн грн грошової винагороди, зокрема, понад 6,5 млн грн за виконання бойових дій у складі підрозділу та близько 140,5 млн - за безпосередню участь у бойових діях. Родинам загиблих під час бойових дій учасників АТО виплачено 1,365 млрд грн, а 743 млн грн отримали учасники АТО у зв’язку з пораненнями. Також Чорнобай поінформував, що з початку року контракт зі Збройними Силами України уклали 66,5 тис. військовослужбовців, з яких 7,3 тис. – офіцери.
Економіка ЗМІ дізналися про новий газовий шантаж Москви Під час тристоронніх переговорів щодо газу (Україна - ЄС - Росія), які повинні відбутися 9 грудня в Брюсселі, російська сторона має намір просити Київ відмовитися від штрафу в розмірі $6,4 млрд, накладеного Антимонопольним комітетом України на «Газпром». Про це повідомляє газета «КоммерсантЪ» з посиланням на свої джерела. За даними видання, на майбутніх переговорах щодо газу Україна має намір наполягати на тому, щоб Москва підписала додаткову угоду до контракту з «Газпромом», що відмінила б принцип take-or-pay («бери або плати»). Цей принцип НАК «Нафтогаз України» оскаржує в Стокгольмському арбітражі в рамках розгляду з «Газпромом» за контрактом на покупку газу від 2009 року. За словами джерел видання, Москва в свою чергу в обмін на підписання додаткової угоди може, зокрема, порушити питання про скасування антимонопольного штрафу на $6,4 млрд за порушення на ринку транзиту через Україну. «Якщо сторонам не вдасться зараз досягти угоди, переговори, ймовірно, відновляться ближче до кінця зими, коли стане відомо рішення Стокгольмського арбітражу», - заявили «Ъ» джерела на газовому ринку.
Суспільство оформление ленты  У сміттєзвалище під Києвом закопають майже 4 млн грн Столична влада на чолі із заступником голови КМДА Петром Пантелеєвим приїхали з інспекцією на п'ятий полігон. Саме на ці території в селищі Підгірці Обухівського району Київської області вивозиться половина столичного сміття. «Тут була зафіксована ситуація, яка може призвести до надзвичайної, - сказав Пантелеєв. - Протиаварійні роботи треба проводити відразу й оперативно. Одне з перших рішень - проведення протиаварійних заходів у тій частині полігону, яка викликала найбільше занепокоєння. Були виділені кошти - три мільйони 800 тисяч гривень, проведена процедура закупівлі, обстеження території та напрацьований план організації робіт відповідним профільним інститутом. Сьогодні фактично роботи почалися. Нині ж ми інспектуємо, що виконано, а що ще тільки планується». Мета столичної влади - до кінця року закінчити роботу з ліквідації найбільш небезпечної зони. Перший заступник директора Науково-дослідного інституту будівельного виробництва Петро Григоровський показує план робіт: «З організацією, яка виграла тендер, ми погодили технологію виконання робіт. Технічні питання вже вирішені, роботи вже проводяться. Кінцевий варіант проекту буде розроблений протягом наступного тижня».
За кордоном У готелі в Москві помер міністр транспорту держави Науру В одному з готелів на півночі Москви помер міністр транспорту держави Науру Довійго Валдон Станлей. Про це агентству «Москва» повідомило джерело в правоохоронних органах міста. «Напередодні в поліцію звернулася менеджер готелю «Ренесанс Москва Монарх Центр» на півночі Москви, який заявив, що в одному з номерів помер міністр транспорту держави Науру Довійго Валдон Станлей», - сказало джерело. Джерело повідомило, що міністр проживав у номері разом зі своєю дружиною. З її слів, він страждав на цукровий діабет і ниркову недостатність. «Напередодні ввечері йому стало зле. Через адміністратора готелю йому було викликано «швидку допомогу», екіпаж якої констатував його смерть», - зазначив співрозмовник агентства, додавши, що за попередніми даними, причиною смерті стала ниркова недостатність. Міністр транспорту держави Науру Довійго Валдон Станлей прибув до Москви для участі в конференції міністрів транспорту економічної та соціальної комісії для Азії і Тихого океану. Республіка Науру - карликова держава на однойменному кораловому острові в західній частині Тихого океану площею 21,3 кв. км.
Політика «Народний Фронт» поки не визначився, чи буде голосувати за бюджет 2017 року Фракція «Народного Фронту» поки не визначилася, чи буде голосувати за бюджет 2017 року.  Про це в інтерв'ю журналістам в кулуарах парламенту 9 грудня заявив голова «Народного фронту» Максим Бурбак, передає кореспондент АСН.  «Остаточне рішення (про голосування за проект бюджету на 2017 рік) буде прийматися на засіданні фракції наступного пленарного тижня. Уряд має тиждень працювати над збалансуванням бюджету. 1,5 млрд $, які мали надійти до бюджету від спецконфіскації мали його збалансувати. В бюджеті в дохідній частині понад 10 млрд грн - це доходи від грошей, які Янукович - вкрав, ми їх заарештували і повинні повернути назад у бюджет», - заявив він.  Але закон про спецконфіскацію був провалений. «Тому завданням для Уряду наступного тижня буде пошук коштів для збалансування бюджету. Наша головна вимога, щоб видатки на оборону і безпеку не повинні бути нижчими ніж 5% від ВВП», - сказав Бурбак.
Економіка ЗМІ дізналися про високу ймовірність виходу H&M на ринок України Один із найбільших міжнародних ритейлерів H&M зацікавився українським ринком, про що свідчить візит в Україну глави з розвитку нових ринків H&M Маттіаса Ламберга. Про це повідомляє ЛІГА.net з посиланням на джерела на ринку. «Делегація складалася з двох осіб, протягом трьох днів вони спілкувалися з представниками найбільших торгових центрів», - розповів агентству консультант з нерухомості. Співрозмовники заявили, що під час візиту Ламберг відвідав найбільші торговельні центри, такі як Ocean Plaza, Lavina, Gulliver і інші. Експерт також ознайомився з проектами декількох споруджуваних ТРЦ. За інформацією співрозмовників, ритейлер зацікавлений в оренді приміщень площею від 2 000 до 4 000 кв. м. У шведській компанії остаточне рішення про вихід на ринок України ще не прийняли. «Зараз у H&M немає планів щодо відкриття магазинів в Україні», - заявив менеджер зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ мережі H&M Ельназ Барарі. Це не перша зацікавленість H&M українським ринком. Компанія планувала відкрити магазини у Києві в 2014 році, однак через протести в Україні підписання угоди зірвалося.
Політика Захист Януковича-втікача повернув Луценку повідомлення про підозру у зраді Адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк повернув до Генеральної прокуратури України повідомлення про підозру, яке було зачитано генеральним прокурором Юрієм Луценком у Святошинському районному суді Києва перед допитом Януковича. «Я сьогодні подав відповідну заяву. Ми повернули це повідомлення про підозру, оскільки воно було оголошено з порушенням норм міжнародного та українського законодавства», - сказав він агентству Інтерфакс-Україна. Сердюк також запропонував Луценку звернутися до Генпрокуратури РФ для сприяння у врученні підозри Януковичу на території Росії і прибути туди особисто для того, щоб провести всі процесуальні заходи. Нагадаємо, що 28 листопада генпрокурор України Юрій Луценко зачитав по скайпу колишньому президенту Віктору Януковичу повідомлення про підозру за двома статтями Кримінального кодексу - ст. 110, 111 Кримінального кодексу України (державна зрада і посягання на територіальну цілісність держави). Віктор Янукович має статус підозрюваного у державній зраді.
Події У Києві п'яному чоловікові в трамваї прострелили ноги У Києві в трамваї чоловікові прострелили ноги. Потерпілий не зміг надати докладну інформацію про інцидент, так як був п'яний, повідомляє прес-служба поліції Києва, передає телеканал 112 Україна. «Вчора, 8 грудня, близько 20:00 до чергової частини надійшло повідомлення від лікаря про госпіталізацію 36-річного уродженця Хмельницької області від житлового будинку на вул. Старовокзальній. У потерпілого вогнепальні поранення ніг, попередньо - з травматичного пістолета», - сказано в повідомленні. Потерпілий розповів, що в нього вистрілив невідомий під час конфлікту в трамваї. Більш детальну інформацію він надати не зміг, юобув у стані алкогольного сп'яніння. Інцидент був належним чином зареєстрований у Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень Шевченківського управління поліції.
За кордоном Сенат США прийняв документ про глобальний статус «закону Магнітського» Сенат Сполучених Штатів схвалив законодавство про розширення прийнятого в 2012 році «закону Магнітського» на весь світ. Такі поправки були прийняті в рамках затвердження щорічного акту про Національну оборону - обов'язкового для прийняття документа, що визначає політику Міноборони США на 2017 рік, інформує DW. «Закон Магнітського» передбачає візову заборону і заморожування майна російських чиновників, які причетні до смерті юриста Сергія Магнітського, який помер у російській в'язниці в 2009 році. Прихильники закону протягом багатьох років домагалися розширення його застосування на весь світ, щоб вводити санкції проти корупціонерів у будь-якій країні планети. Палата представників американського Конгресу схвалила розширення «закону Магнітського» переважною більшістю голосів ще 2 грудня цього року. Далі доля документа залежить лише від Барака Обами, який або підпише його, або накладе  вето.
Суспільство оформление ленты  На полігоні в Гончарівському вдало пройшли випробування безпілотної техніки Випробування безпілотників наземного та повітряного використання відбулися в п'ятницю, 9 грудня, на полігоні у Гончарівському Чернігівської області, передає прес-служба РНБО України, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Безпілотні технології - важливий напрямок розвитку озброєння і військової техніки для ЗСУ. Вони можуть виконувати широкий комплекс розвідувальних і бойових завдань, при цьому, що для нас важливо, зберігаючи життя військовослужбовців», - заявив секретар РНБО Олександр Турчинов після проведення випробувань, передає прес-служба відомства. За його словами, випробування пройшов безпілотний багатофункціональний мінібронетранспортер «Фантом», який раніше був представлений ДК «Укроборонпром». «Сьогодні була перевірена його здатність з різних положень, зокрема під час руху, точно вражати цілі. Результатом задоволені», - зазначив Турчинов. Досить непогано, за його оцінками, зарекомендував себе безпілотний бойовий модуль, встановлений на БМП, його можна застосовувати на звичайних БМП і на БТР.
оформление ленты  Російській співачці, яка гастролювала в «ДНР», в Одесі довелося співати на вулиці Напередодні, 8 грудня, ввечері в Українському театрі в Одесі був зірваний концерт співачки з Москви Світлани Копилової, яка раніше їздила в окупований Донецьк і виступала перед бойовиками «ДНР». Про це інформує «Думская». За словами свідків, організатори концерту відмовилися проводити вечір, побоюючись активістів. За інформацією видання, лідер організації «Рада громадської безпеки» Марк Гордієнко заявив, що Копилова раніше виступала в окупованому Донецьку і Криму, тому активісти не допустили, щоб вона виступила в Одесі. «Вона могла б співати все, що завгодно, якби не була в Донецьку. Всі повинні розуміти, якщо ви відвідуєте територію «ДНР», «ЛНР» або Криму, то в Одесі ви не будете виступати. Ви робите свій вибір», - сказав активіст. У результаті співачка виступала на вулиці.
Економіка Підвищення мінімальних зарплат не призведе до зростання цін - Мінсоцполітики У Мінсоцполітики повідомили, що підвищення мінімальної зарплати з 1 січня наступного року до 3200 грн не викличе зростання цін на споживчі послуги та товари. Про це в ході години запитань до уряду заявив очільник міністерства Андрій Рева, передає «Укрінформ». «Стверджуємо, що в цих умовах підвищення зарплати не викличе зростання цін на споживчі послуги та товари. Левова частина ресурсу - це зменшення тіньових, неофіційних зарплат», - зазначив Рева. Водночас міністр сказав, що підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн не змусить підприємців переводити своїх співробітників на скорочений робочий день. «Я не згоден з твердженням, що рішення про підвищення мінімальної зарплати змусить підприємства перевести своїх працівників на скорочений робочий день, тиждень. Держава створила достатні умови для роботодавців, які мають можливість підвищити зарплату для співробітників. Завдяки вашим рішенням, колеги, податкове навантаження на фонд оплати праці в 2015 році було зменшено, зокрема ЄСВ з 38% до 22%», - додав Рева.
Економіка Глава «Нафтогазу» закликав Європу відмовитися від окремих угод на ринку газу Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв закликав європейських партнерів відмовити від відокремлених угод на ринку газу і перейти до рівного підходу. Про це він заявив на «Першому Центрально-Європейському дні енергетики» в п'ятницю, передає Інтерфакс-Україна. «Винятки при імплементації законодавства ЄС ділять ринок газу ЄС на частини і призводять до різних його трактувань. Ми надали інформацію про численні випадки таких зловживань щодо України. Ми поділяємо заклопотаність Польщі щодо проектів OPAL і Nord Stream-2, реалізація яких створить «вузькі місця» в центральній і східній Європі, призведе до зростання зловживань домінантним становищем», - сказав Коболєв. За його словами, відмова від винятків при реформі ринку газу України дозволила істотно поліпшити безпеку поставок.
Суспільство Вихідні в Україні будуть теплими і дощовими Найближчої доби на території України буде тепла і волога повітряна маса, яка продовжує надходити з Атлантики, погоду визначатимуть лише атмосферні фронти, передає Укргідрометцентр. Очікується невеликий дощ, вночі на півночі Лівобережжя, вдень у Волинській, Житомирській та Рівненській областях помірний дощ, а на Закарпатті вдень, в південній частині без опадів. На дорогах Лівобережжя вночі місцями можлива ожеледиця. Вітер буде західний, 7-12 метрів на секунду, місцями можливі пориви до 15-20 м/с. Температура протягом доби від 1 до 6 градусів тепла, вдень на заході та на крайньому півдні України до 8 градусів тепла; на Закарпатті та в Карпатах вночі 0-4 градуси морозу, вдень 0-2 градуси тепла. У Києві очікується невеликий дощ. Вітер буде західний, 7-12 м/с. Температура протягом дня 4-6 градусів. У неділю, 11 грудня, часом можливий дощ, на півночі Лівобережжя з мокрим снігом, а в більшості південних областей без істотних опадів. Вітер буде західний, північно-західний, 7-12 м/с, місцями можливі пориви до 20 м с, вдень на високогір'ї Карпат 25 м/с.
Політика Журналісти показали іспанську віллу заступник міністра енергетики, яку він не вказав у е-декларації Журналісти програми «Схеми» виявили на Середземноморському узбережжі Іспанії незадекларовану віллу сім'ї заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Діденка. За даними журналістського розслідування, в електронній декларації Діденка відсутня згадка про віллу на каталонському узбережжі Коста-Брава, недалеко від міста Жирона. Маєток, що оцінюється в понад 1,5 млн євро, записаний на юридичну особу Eurobiuldings Investments (SLU), якою керує його дружина Ольга. Під час спілкування з журналістами Діденко підтвердив власність будинку в Іспанії і висловив переконання, що заповнив електронну декларацію відповідно до закону. «Декларація заповнена відповідно до чинного законодавства. Якщо є зауваження до якості заповнення моєї електронної декларації, ви маєте право звернутися до відповідних органів», - підкреслив він. Нагадаємо, що раніше журналісти програми «Схеми» виявили на іспанському узбережжі незадекларовану віллу Президента України Петра Порошенка.
Політика Гройсман розповів, яким буде плюс від децентралізації у 2017 році Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман бачить можливим на 25% зростання місцевих бюджетів у 2017 році в результаті реалізації реформи децентралізації.  Про це він заявив під час конференції Уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України. Він нагадав, що у цьому році за 11 місяців виконання планів за місцевими бюджетами становить понад 104%, і станом на кінець поточного року додаткові доходи місцевих бюджетів становлять 44 млрд грн. «Це означає, що ми маємо постійну тенденцію до зростання: і 2015, і 2016 рік, і на 2017 рік ми бачимо сьогодні зростання на рівні 25% по місцевим бюджетам», - сказав він. Гройсман при цьому наголосив, що тепер стоїть завдання перед місцевою владою - «навчитися ефективно використовувати ці кошти, максимально раціонально їх використовувати». Крім того, глава уряду нагадав, що вже об'єдналися 184 громади. «І вибори, які відбудуться до територіальних громад 11, 18 грудня, доводять, що люди зрозуміли сутність децентралізації об'єднання, і громади стають успішними», - сказав глава уряду. Нагадаємо, метою децентралізації влади є надання регіонам більшої фінансової незалежності, а також можливостей використання регіональних ресурсів, включаючи грошові, на свій розсуд.
Політика оформление ленты  Заступника начальника відділу Генпрокуратури затримали на хабарі в $5000 - НАБУ Детективи Національного антикорупційного бюро України за участю прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили заступника начальника одного з відділів Генеральної прокуратури України при спробі передати $5000 хабара посереднику для впливу на результати позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ГПУ. Про це йдеться в повідомленні НАБУ. На думку детективів НАБУ, чиновник ГПУ намагався передати $5000 посереднику для подальшого їх спрямування одному з керівників Державної аудиторської служби України, про що той не знав. Аудиторська перевірка ГПУ ініційована НАБУ в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактами розтрати в грудні 2015 року 1,8 млн грн державних коштів (ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України). За версією слідства, злочин стався шляхом укладення договорів на надання послуг з обслуговування між ГПУ і низкою підприємств з ознаками фіктивності.  
Суспільство На Відрадному в Києві в 139 житлових будинках відключили опалення У зв'язку з проведенням робіт із заміни двох засувок на тепломагістралі діаметром 400 мм в столиці «Київенерго» з 5 ранку п'ятниці, 9 грудня, до 5 ранку суботи 10 грудня відключило опалення в 139 житлових будинках. Про це передає прес-служба «Київенерго». Фахівці ВАТ «Київенерго» з 5 ранку 9 грудня до 5 ранку 10 грудня будуть проводити роботи із заміни двох засувок на тепломагістралі діаметром 400 міліметрів. Це потрібно зробити для подальшого проведення ремонту на насосній станції, яка підживлює зону теплопостачання на київському житловому масиві Відрадний. На час проведення робіт буде зупинено теплопостачання в 139 житлових будинках, трьох лікувальних установах, п'яти школах і шести дитячих садах в межах вулиць Борщагівської, Гетьмана, Виборзької, Польової і Лебедєва-Кумача.
Політика Лавров заперечує переговори в ОБСЄ щодо збройної місії на Донбасі Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що на міністерському засіданні ОБСЄ в Гамбурзі не обговорювалося питання про введення збройної поліцейської місії на Донбас, передає Інтерфакс-Україна. «Чому не обговорювалося питання про збройну поліцейську місію на Донбасі? Бо ніхто не підтримує створення збройної місії поліції ОБСЄ на Донбасі, ніхто з членів ОБСЄ, ну, напевно, можливо, крім України, не можу говорити за Київ», - сказав він. Голова МЗС РФ також заявив, що «дорожня карта», яка зараз виробляється в рамках нормандського формату, покликана розписати послідовні кроки в цьому процесі, але не замінює Мінські домовленості. «Мінські домовленості перепідтверджуються у всій їхній повноті, «дорожня карта» покликана розписати послідовні кроки в деталях буквально, які забезпечать просування до кінцевого результату», - пояснив голова МЗС РФ.
Політика Чому вимога Нідерландів щодо угоди Україна - ЄС - дискримінація Вимога Голландії щодо того, щоб Україна після ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС не стала членом Євросоюзу та не отримала військової допомоги від ЄС, суперечить європейському законодавству та є дискримінаційною. Про це в коментарі АСН повідомила експерт з міжнародних питань Галина Яворська. «Це дискримінує Україну як європейську країну, яка як будь-яка європейська країна, за положенням статті 49 Лісабонської угоди… за цією статтею будь-яка європейська країна, що відповідає критеріям і за умови згоди всіх інших членів, може претендувати на членство в Європейському союзі. Угода про асоціацію України-ЄС передбачає співпрацю у безпековій сфері, хоча там не конкретизується це допомога військова чи не військова. Якщо вводиться оце обмеження – це викривлює зміст угоди про асоціацію», - заявила експерт. Яворська вважає, що українська сторона не повинні йти на такі поступки і має підтвердити свою позицію щодо незмінності угоди про асоціацію. Нагадаємо, як повідомляла АСН, прем'єр Голландії Марк Рютте в інтерв'ю Financial Times пригрозив не ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом без гарантій, за якими Угода про асоціацію не стане кроком до членства України в Європейському Союзі, а також отримання військової допомоги.
Політика ГПУ направила в НАЗК матеріали щодо е-декларацій 53 депутатів У Генпрокуратурі України обробили майже половину е-декларацій нардепів і направили матеріали щодо 53 депутатів у НАЗК. Про це інформує начальник відділу організації діяльності в сфері запобігання та протидії корупції ГПУ Валентина Сеник, передає Інтерфакс-Україна. «Опрацьовано майже половину е-декларацій українських депутатів. У НАЗК було направлено 53 матеріали для вжиття заходів відповідно до закону України про протидію корупції», - заявила Сеник під час брифінгу в п'ятницю. За її даними, 28 матеріалів стосуються неповного відображення даних в електронних деклараціях, одинадцять - порушення обмежень за сумісництвом і заняття іншою оплачуваною діяльністю, два стосуються порушення обмеження в частині отримання подарунків і один матеріал - несвоєчасне подання е-декларації.
Політика оформление ленты  ГПУ виявила, що держпосадовці в позаробочий час незаконно «таксують» Начальник відділу Генеральної прокуратури України з організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Валентина Сеник під час презентації у Києві перших результатів перевірок електронного декларування повідомила, зокрема, що зафіксовано багато випадків, коли в позаробочий час державні посадовці (працівники поліції) підробляють таксистами, передає кореспондент АСН. Окрім того, за її словами, керівник одної з місцевих рад отримала подарунок у вигляді земельної ділянки. Тому договір дарування розірвали. Також на Житомирщині штраф у 5 тис. грн накладено на єгеря, який мав приватне підприємство і продавав деревину. Вилучили також його прибуток від цієї підприємницької діяльності - 4 млн грн. Сеник додала, що стосовно одного високопосадовця матеріали спрямовано до НАБУ: перевірка показала що з 1998 року він і родина заробили не більше 10 000 грн, натомість у декларації в нього відображена сума в 9 млн грн. Цей факт також буде перевіряти Державна фіскальна служба. Водночас на прохання журналістів озвучити імена чиновників-порушників Сеник відповіла відмовою, заявивши, що норми закону забороняють їх озвучувати до відповідного рішення суду.  
Політика Ситник наголошує на необхідності створення Антикорупційного суду до кінця 2017 року Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник наголошує на необхідності створення Антикорупційного суду до кінця 2017 року в рамках судової реформи. Про це він заявив під час громадського форуму з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією за участю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана сьогодні в Києві. За його словами, владою зроблено ефективні кроки по боротьбі з корупцією, зокрема створено НАБУ. «Саме час зробити третій рішучий крок, який, мені здається, буде точкою неповернення в наших реформах, це дійсно реформа судової гілки влади і створення Антикорупційного суду», - сказав він. При цьому, як підкреслив Ситник, Антикорупційний суд має бути створений до кінця наступного року. «Те, що ми маємо зробити наступного року, - створити до кінця 2017 року Антикорупційний суд, передати ті справи, які ми сьогодні розслідуємо», - наголосив Ситник. Після цього, за його словами,  стане можливим в тому числі передача до бюджету арештованих коштів в самі 3 млрд.      
Політика До нідерландського референдуму щодо України причетні проросійські організації – експерт Процедурою ініціювання референдуму в Нідерландах щодо ратифікації Угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом скористувалися проросійські, ліві та євроскептичні організації. Таку думку в коментарі АСН висловив політолог Володимир Фесенко. «Тут справа в референдумі. Відразу спрацювали декілька обставин. Brexit нас не торкнувся. Але в Великій Британії та Нідерландах схожа була ситуація з такими активними євроскептичними настроями. Просто в Британії вони проявилися через Brexit, через цей референдум, а в Нідерландах через референдум щодо ратифікації Асоціації з Україною», - сказав він. Фесенко звернув увагу, що в Нідерландах специфічна процедура ініціювання референдуму за народною ініціативою - збирається певна кількість голосів, якщо це зібрано треба провести референдум. «В інших країнах немає такої ініціативи... В Нідерландах це було легше ініціювати, і цим скористалися, зокрема, організації, як підозрюють деякі експерти, причому не тільки наші, а й нідерландські, пов'язані з Росією, плюс ліві організації, плюс євроскептичні організації», - сказав він.  
Суспільство Азаров зібрався судитися за свої заарештовані «скарби» Колишній прем'єр Микола Азаров повідомив, що планує через суд домагатися повернення речей, які працівники поліції виявили в одній з київських квартир. Про це він написав у себе в Бывший премьер Николай Азаров сообщил, что планирует через суд добиваться возврата вещей, которые сотрудники полиции обнаружили в одной из киевских квартир. Об этом он он написал у себя в Facebook. «Я не вважаю себе винуватим і не планую ні перед ким виправдовуватися. Ні у кого я нічого не крав. Ще жоден суд не визнав мене винним у скоєнні будь-яких злочинів. Навіть київський режим за три роки не зміг нічого придумати проти мене. На підставі якого права і закону з квартири, яка мені не належить, вилучаються речі, можливо, мої, а, можливо, ні? Немає жодної причини, з якої я б відмовився від моїх речей,  що належть мені по правц, і я буду через суди домагатися їх повернення», - пише Азаров. Він підкреслив, що не може підтвердити власність на деякі з речей, які були показані.
Події оформление ленты  Чоловіка, тіло якого знайшли на звалищі в Маріуполі, зарізали - Аброськін Стали відомі подробиці виявлення тіла на сміттєзвалищі в Кальміуському районі Маріуполя. Про це пише в Facebook голова ГУ НП по Донецькій області В'ячеслав Аброськін. «Напередодні біля воріт одного з покинутих підприємств, була знайдена частина людської ноги, принесена собаками. Під час пошукових заходів оперативники Центрального відділу поліції під сміттям знайшли тіло чоловіка. Не чекаючи попередніх результатів судмедекспертизи, оперативники старим «дідівським способом», без технічних засобів, відпрацювали район виявлення тіла. Показуючи посмертну фотографію, вони встановили особу загиблого. Це житель Маріуполя, 1981 р.н., а буквально через кілька годин встановили і затримали підозрюваного у вбивстві - чоловіка, 1966 р.н. Експертиза показала, що смерть чоловіка настала від проникаючих ножових поранень», - пише Аброськін.
Політика Експерт знайшов рішення проблеми з небажанням Нідерландів ратифікувати Угоду про Асоціацію Виходом з ситуації, що склалася щодо референдуму з ратифікаціэю Угоди про Асоціацію з Україною в Нідерландах, є непоширення на них політичної частини цієї Угоди. Таку думку в коментарі АСН висловив політолог Олександр Палій. «Подивимося, як буде. Але, я думаю, що не мають права Нідерланди обмежувати нас у зовнішній політиці, це не їхны повноваження. Сьогодні  один уряд у Нідерландах, буде інший. А обмежувати свободу зовнішньої політики, це абсолютно не нідерландське право. Сьогодні вони проти, потім захочуть за. І що, нам міняти потім цю декларацію? Ніякого сенсу немає», - сказав політолог. За його словами, кращий вихід з ситуації, що склалася, щоб політична частина Угоди про Асоціації не поширювалася на Нідерланди. «Якщо Нідерланди виступають проти Асоціації, то нехай політична частина на них не поширюється. Я думаю, що не зможуть вони не надати нам Асоціації в остаточному підсумку», - зазначив Палій.
Суспільство В Україні закриють інтернати. Куди подінуть більше 100 тисяч дітей? Україна має найбільшу кількість дітей в інтернатах по всій Європі, а цифра постійно зростає через економічну кризу та конфлікт на Сході. Сьогодні мережа інтернатів в Україні нараховує 663 заклади, в яких перебуває понад 100 тисяч дітей. Утім інтернатна система давно застаріла. Урядовці запевняють, що вже з наступного року в системі захисту дитини в Україні відбудуться зміни, а через 9 років така інституція, як інтернат, зникне взагалі. «Перебування дітей в інтернатах прирівнюється до утримання в місцях несвободи» Лише 10% дітей, які перебувають в інтернатах, є повними чи частковими сиротами або позбавленими батьківського піклування. Інші ж потрапили в інституції через бідність родини, особливі освітні потреби, стан здоров’я або неспроможність батьків самостійно дбати про своїх дітей. Директор регіонального офісу міжнародної благодійної організації «Надія і житло для дітей» Галина Постолюк зазначає, що у світі відмовляються від інтернатного догляду як шкідливого для дітей та суспільства.  «Перебування дітей в інтернатах… прирівнюється до утримання в місцях несвободи. У нас на будь-яку проблему сьогодні є інтернат. А 48% дітей, які перебувають в інтернатах, направлені туди за рекомендаціями психолого-медико-педагогічної консультації. Це ще один рудимент радянської системи», - зазначила Постолюк. Керівник Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива» Марія Ясеновська вважає, що проблема в самій системі, яка є неефективною. «Неможливо говорити, що у нас на місцях організована допомога сім'ям. У нас соціальні служби вміють тільки відбирати дітей у сім'ї. І це ні для кого не секрет», - заявила Ясеновська. Лише 15% з суми, яка виділяється на інтернати, іде безпосередньо на дитину Більше того, з майже 6,5 мільярда гривень, які щорічно виділяється на утримання інтернатів, безпосередньо на дитину іде лише 15%. Решта – оплата праці працівникам, утримання приміщень та адміністративні витрати. Результатами таких капіталовкладень є те, що з майже 300 тисяч дітей, які за 25 років незалежності України випустилися з інтернатів, лише менше 10% успішно соціалізувались. «Тож виходить, що 270 тисяч дітей поповнили армію безхатченків, дезадаптованих громадян, які підпадають під вплив кримінального середовища або ж місць позбавлення волі. За результатами нашого дослідження, 20-30% дітей, які перебувають сьогодні в інтернатах, мають батьків, які теж виховувалися в інтернатних закладах», - констатує Постолюк. Водночас у 2014 році в зв’язку з економією бюджетних коштів в Україні був скасований інститут фахівця з соціальної роботи.   В уряді нібито розуміють, що є проблеми З тим, що систему виховання та утримання дітей в інтернатах, а також саму специфіку інституцій треба реформувати, погоджуються і в уряді. Зокрема прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що інтернати повинні працювати за схемою, яка закладена в страховій медицині, коли гроші «ходять за людиною».   «Ми маємо відійти від практики утримання закладів, ми маємо інвестувати в дитину. Дитина має бути підготовлена, психічно здорова, захищена, вийти в дорослий світ абсолютно конкурентоздатною», - наголосив прем’єр. Щоб хоч якось допомогти вихованцям інтернату адаптуватися у суспільстві, з жовтня цього року в Україні запрацювала «програма наставництва». Кожен охочий може стати наставником для дитини з інтернату і допомагати їй соціалізуватися. Також в Україні вже діють патронатні сім’ї та центри соціальної підтримки дітей та сім’ї, в яких діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебувають лише тимчасово. «Якщо дитина перебуває в сім’ї алкоголіків, наркоманів, то, безперечно, її потрібно вилучати, можливо, без позбавлення батьківських прав, для цього ми створюємо не тільки центри і притулки, але й патронатні сім’ї. Вона повинна не йти в інтернат, а бути в сім’ї. В цей час працюємо з біологічними батьками, якщо не припиняється алкоголізм чи інше, якщо в сім’ї не створюються адекватні умови для існування дитини, то таку сім’ю треба позбавляти батьківських прав. Після цього дитину можна влаштувати в сімейні форми виховання», - зазначив директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса. Реформа не за горами – до 2025 року закриють усі інтернати Та в планах чиновників більш кардинальні зміни - до 2025 року взагалі відмовитися від інтернатів та інших інституцій схожого типу. У Міністерстві соцполітики сподіваються, що вже найближчим часом Президент своїм указом затвердить стратегію реформування інтернатних закладів. Для початку урядовці планують обмежити кількість дітей, які потрапляють до інтернату за заявою батьків, та посилити відповідальність для таких батьків. У Міністерстві соціальної політики вважають, що діти з малозабезпечених сімей, які за заявою батьків є в складних життєвих обставинах, взагалі не повинні опинятися в інтернатах. Але, що робити батькам, у яких дійсно не вистачає коштів на утримання дитини, нам відповісти так і не змогли.  «З тих 90 тисяч близько 25 тисяч - це діти з сімей у складних життєвих обставинах. Тому ми все ж таки хотіли б обмежити потік зарахувань за заявою батьків. Щодо МОЗу, то ми б хотіли нормативно закріпити, що будинок дитини в системі охорони здоров’я буде існувати виключно для дітей з важкими фізичними порушеннями чи порушеннями розумового розвитку», -  зазначив заступник міністра соціальної політики Сергій Устименко. Зменшити кількість дітей з вадами здоров’я, які перебувають у спеціалізованих закладах, планують за рахунок розвитку інклюзивної освіти, яка сьогодні охоплює лише 2% від необхідного. А ще урядовці планують вирівняти фінансування інтернатних закладів та інших форм виховання дітей, позбавлених батьківської опіки. «Тобто, якщо дитячі будинки і будинки сімейного типу - це є два прожиткових мінімуми на одну дитину, то чому в інтернаті ми витрачаємо 10-15 тисяч на одну дитину? Бо там фінансуються стіни великі, по тисячі квадратних метрів приміщення», - додав Колбаса. У Мінсоцполітики відверто зізнаються, що на все потрібні чималі кошти, і сподіваються, що Міністерство фінансів їх віднайде. Місцеві чиновники - проти закриття інтернатів Водночас у громадських організаціях, що опікуються дітьми, які перебувають в інтернатах, переконані, щоб позбутися такого поняття, як інтернат, треба особливу увагу приділити саме збереженню біологічної сім’ї. Чого зараз майже не відбувається. Потрібно створювати центри підтримки сім’ї, які б працювали з родинами в складних життєвих обставинах та надавали соціальний супровід. Однак не в тому вигляді, в якому вони існують зараз. «Ми говоримо про те, що мають бути визначені послуги, які треба конкретній громаді. Ми говоримо про те, що мають бути опитані отримувачі послуг, самі сім’ї, діти, як вони бачать те, що їм необхідно. І потім, враховуючи те що є, ті ресурси, які є, створити ці послуги. Вони не можуть бути однакові для всіх регіонів», - вважає керівник проектів Міжнародної благодійної організації «Надія і житло для дітей» Ольга Мороз. Якщо ж «врятувати» сім’ю завдяки втручанню фахівців такого центру не вдається і дитину вилучають, її влаштовують в прийомну сім’ю чи віддають під опіку. Тим же, кому не знайшли нової родини або ж дитина сама не бажає цього, треба створити спеціальні дитячі будинки, в яких умови будуть наближені до домашніх. «Не має бути 200-300 дітей, має бути будиночок, в якому живе до 10 дітей максимум. Один вихователь піклується за двома дітьми, фактично виконує роль опікуна, батьків, представляє інтереси дитини в школі. Дитина має одягатися так, як усі звичайні діти, вона може запросити до себе додому інших дітей і має отримувати навички для того, щоб вийти в самостійне життя. Не так, що за дитину прибирають, варять їсти, а потім її виштовхнули на вулицю і вона нічого не знає і не вміє», - наголошує Мороз. Подібні проекти уже діють у Макарівському районі Київської області та в Дніпрі. Там благодійники створили центри соціальної підтримки сімей та спеціальні дитячі будинки. «Сьогодні в Макарівському районі замість 60 дітей, які проживали в інтернатному закладі, в послузі довготермінового влаштування, при цьому там умови максимально наближені до домашніх, не більше 10 дітей, а загалом до кінця минулого року перебувало всього 2 дитини», - констатує Мороз. Завдяки цим проектам вдалося закрити два інтернати. Та місцеві органи влади не надто сприяють створенню таких центрів, кажуть благодійники, оскільки їм простіше направити дитину до інтернату, де є гарантоване державне фінансування. А створенням центрів місцеві органи влади мають займатися самотужки – витрачати на це час і кошти.      «Один депутат місцевої ради нам сказав, що цей інтернат закривати не можна, бо наші люди тут працюють, це стратегічний об’єкт, інакше їм не буде де працювати. Тобто для того, щоб дорослі мали роботу, необхідні інтернати і необхідні діти, щоб були в цих інтернатах. Бо фінансування напряму залежить від кількості дітей: більше дітей - більше фінансування,  більше робочих місць», - обурюється  директор регіонального офісу міжнародної благодійної організації «Надія і житло для дітей» Галина Постолюк. А як у світі? Закладів для постійного проживання дітей, позбавлених батьківського піклування, немає в більшості розвинених країн світу. Приміром, у США є лише тимчасові притулки, в яких перебувають діти до моменту розміщення їх у прийомну сім’ю. На кожну дитину держава виплачує компенсацію. Водночас більшість європейських країн особливу увагу приділяє саме підтримці сімей. Наприклад, у Польщі концентрують увагу на працевлаштуванні батьків, які проживають в складних умовах. В Угорщині багатодітна сім’я взагалі не сплачує податки з доходів фізичних осіб. Також сім’ям надається субсидія від держави у розмірі 33 тисяч євро, і ще 33 тисяч євро довгострокова позика для придбання житла. Зокрема частка витрат на допомогу сім’ї і дітям у Польщі складає 3,4% від ВВП, в Угорщині – 4%, тоді як в Україні лише 1,7% від ВВП. А на підтримку людей похилого віку ми витрачаємо в сім разів більше.  
Події У центрі Одеси двоє чоловіків зарізали один одного Правоохоронці Одеси розкрили подвійне вбивство, яке сталося на вулиці Дерибасівській в центрі міста. До чергової частини надійшло повідомлення з місцевої лікарні, що у них помер 44-річний чоловік, який надійшов із колото-різаними пораненнями стегна і грудної клітки, а також проникаючим пораненням серця. За інформацією прес-служби обласної поліції, правоохоронці з'ясували, що чоловік отримав поранення в одному з будинків на вул. Дерибасівській. Прибувши на місце, вони знайшли на першому поверсі тіло 39-річного жителя Одеси, також із ножовими пораненнями. Як вдалося встановити, загиблі працювали охоронцями в одному з приміщень на центральній вулиці міста. Того вечора вони розпивали спиртні напої, після чого стався конфлікт, що переріс у бійку, в якій опоненти пустили в хід ножі.
Політика Не ратифікувавши угоду Україна - ЄС, Голландія порушить власну конституцію Усі вимоги, які голландський уряд висуває щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС, це лише намір відтягнути час до проведення парламентських виборів у Голландії, які мають відбутися навесні наступного року. Таку думку в коментарі АСН висловив експерт Школи політичної аналітики при НаУКМА Петро Бурковський. Експерт зазначив, що у конституції Голландії немає механізму скасування закону або переголосування закону, якщо проти нього висловилися на референдумі. «Всі процедури всіма урядами і в тому числі урядом Голландії були пройдені і завершені (щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС. – Ред.). В Голландії вони були завершені ще в липні минулого року. І якщо вони скажімо зараз поставлять на голосування і проголосують, заблокувавши ратифікацію, то таким чином вони порушать свою власну конституцію. І вони це чудово розуміють», - вважає Бурковський. Він додав, що парламент Голландії в першому читанні уже проголосував закон про внесення змін до конституції, яким передбачається, що рішення прийняті на референдумі є обов’язкові для парламенту. А для того щоб проголосувати в другому читанні цей закон і щоб він став частиною конституції його має проголосувати новий склад голландського парламенту. «Сценарій виглядає простим, вони тягнуть час, використовуючи погрози і таке інше і зволікають для того, щоб встигнути обрати новий парламент і щоб цей парламент встиг проголосувати за внесення змін до конституції. В такому разі в них з’являється примарна можливість винести це питання (щодо не ратифікації угоди з Україною. – Ред.) на голосування, що референдум він був чинним і вони зобов’язані прислухатися до референдуму і це не порушує конституції. І ми стали заручниками такої внутрішньої політичної гри Нідерландів», - вважає Бурковський.
Суспільство Поїзд Інтерсіті з Києва до Польщі буде запущений у кінці грудня 25 грудня 2016 року потяг Інтерсіті вирушить із Києва до Перемишля (Польща), інформує прес-служба «Укрзалізниці». У повідомленні сказано, що вирішено продовжити маршрут Київ - Львів до Польщі, але поки йдеться тільки про рух у тестовому режимі. З Києва до Перемишля дорога буде займати майже 7 годин, і ця заява прозвучала під час презентації нового розкладу руху поїздів, раніше анонсованої Войцехом Бальчуном. Для прискорення процесу проходження україно-польського кордону, було вирішено проходити прикордонний контроль просто під час руху поїзда, на відрізку між ж/д станцією Львів та кордоном з Польщею. За словами Ярослава Дубневича, голови транспортного комітету ВРУ, вартість квитка від Львова до Перемишля не перевищить 5 євро, тому поїзд Інтерсіті буде доступний всім українцям.
Суспільство Пашинський поповнив свій автопарк ще одним Mercedes за мільйон Глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони України Сергій Пашинський наприкінці минулого місяця купив черговий Mercedes-Benz S500 4 Matic. Про це свідчать дані в його декларації про зміни в майновому стані, передають «Наші гроші». Депутат заявив, що заплатив за автомобіль 1 мільйон гривень. Сам Пашинський у себе у Facebook спростував розслідування журналістів і повідомив, що інформація «є маніпуляцією». Депутат звинуватив у маніпулюванні «Українську правду», не звернувши увагу, що першоджерело інформації - «Наші гроші». «В УП не надто шанують стандарти неупередженості, якщо брати до уваги, як видання розкручує негатив навколо несенсаціонного факту. Пояснюю, що маю на увазі. Пару місяців тому після аварії я продав свій «Мерседес» 2007 року випуску. Після цього, виходячи з фінансових можливостей, я придбав таку саму машину 2011-го року. Про який ЧЕРГОВИЙ «мерседес у автопарку» пише УП?»- обурюється депутат. У декларації Пашинський зазначив, що володіє декількома автомобілями Mercedes: Mercedes-benz S450L 2007 р.в. і Mercedes-Benz GL450. У його дружини Руслани - кросовер Volkswagen Touareg 2014 р.в. і Subaru Tribeca 2007 р.в.
Політика Нідерланди – камінь спотикання для України. Бути чи не бути ратифікації угоди з ЄС? Цього тижня Нідерланди вкотре пригрозили відмовитися від ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, вчергове оголосивши свої вимоги. Зокрема, щоб документ не надавав Україні оборонних гарантій і не був кроком до членства в ЄС. "Якщо ми цього не отримаємо, то наступного ж дня ми внесемо до парламенту закон, у якому йтиметься про те, що ми не будемо ратифікувати Угоду про асоціацію", - заявив у інтерв'ю Financial Times прем'єр Нідерландів Марк Рютте. Врятувати ситуацію намагатимуться лідери Євросоюзу. На саміті ЄС, який відбудеться 15-16 грудня, буде розглянуте питання щодо ратифікації Нідерландами Угоди про асоціацію з Україною. Та якщо лідери ЄС на саміті і знайдуть компроміс щодо Угоди, то потім ще потрібно буде знайти підтримку такого рішення в парламенті Нідерландів. Адже, за словами Рютте, законодавчий компроміс, який може розблокувати Угоду, повинен мати юридичну силу.  Вимоги Нідерландів для України неприйнятні Вимоги, що їх висувають Нідерланди щодо того, щоб Україна після ратифікації угоди про асоціацію не стала членом Євросоюзу та не отримала військової допомоги від ЄС, є дискримінаційними по відношенню до України як європейської країни і взагалі неприйнятними. Так АСН прокоментувала заяви прем’єра Рютте експерт з міжнародних питань Галина Яворська. Навіть більше, такі вимоги взагалі суперечать європейському законодавству, зокрема положенням 49-ї статті Лісабонської угоди, каже Яворська. «Згідно з цією статтею, будь-яка європейська країна, що відповідає критеріям і за умови згоди всіх інших членів, може претендувати на членство в Європейському Союзі. Угода про асоціацію не передбачає ні членства, ні не членства. Про це там просто не йдеться. Але якщо до неї додадуть це формулювання, що ми не можемо претендувати на членство, - це просто порушує принципи законодавства Європейського Союзу», - вважає експерт. Що ж до вимоги не надавати військової допомоги, то вона взагалі викривлює зміст Угоди про асоціацію, переконана Яворська. Адже Угода про асоціацію України-ЄС передбачає співпрацю у сфері безпеки. Політолог Олександр Палій взагалі не розуміє, яке право мають Нідерланди обмежувати Україну в зовнішній політиці. «Обмежувати свободу зовнішньої політики - це ніяк не нідерландське право. Сьогодні вони проти, потім захочуть за. І що, нам змінювати потім цю декларацію? Ніякого сенсу немає», - сказав політолог. У протистоянні Нідерландів прослідковується слід Росії? Чому саме Нідерланди так люто протистоять ратифікації угоди між Україною та ЄС? Більшість експертів схиляються до того, що сприяють цьому наші східні сусіди. Оскільки в Нідерландах багато євроскептичних організацій і політичних сил, цим скористалася російська сторона, вважає політолог Володимир Фесенко. Полегшила роботу російським організаціям і специфічна, не надто складна процедура ініціювання референдуму в Нідерландах за так званою «народною ініціативою». Тобто збирається певна кількість голосів, і якщо вона зібрана - треба провести референдум. «В інших країнах немає такої ініціативи ... У Нідерландах це було легше ініціювати, і цим скористалися, зокрема, організації, як підозрюють деякі експерти, причому не лише наші, а й нідерландські, пов'язані з Росією, плюс ліві організації, плюс євроскептичні організації", - сказав він. У тому, що російський фактор був наявний не лише під час ініціювання референдуму, але й присутній у Нідерландах зараз, переконана і Галина Яворська. «Звичайно, російський фактор, я думаю, наявний. Я знаю, що є дані, що це відбувалося під впливом російської сторони, це розкручується, і абсолютно не секрет, що Росія зацікавлена у будь-якому гальмуванні відносно України на шляху до Європейського союзу, вони над цим працюють», - наголошує експерт.  «Україна стала заручницею внутрішньої політичної гри Нідерландів» Водночас експерт школи політичної аналітики при НаУКМА Петро Бурковський вважає, що з проведенням референдуму щодо асоціації України Нідерланди потрапили у правову колізію. «Насправді Голландія ратифікувала і довела до кінця всі внутрішні процедури, що стосуються угоди про партнерство і співробітництво. У Голландії вони були завершені ще в липні минулого року. Проте був ухвалений закон про так званий консультативний референдум, і його використали чи то противники України, чи то противники Європейського союзу, євроскептики; використали українське питання, щоб випробувати дію цього закону», - констатує Бурковський. Однак у нідерландській конституції немає механізму скасування закону або переголосування закону, якщо проти нього висловилися на референдумі. Тож якщо парламент Нідерландів проголосує за відмову ратифікувати угоду, тим самим порушить конституційну норму. «І те, що вони використовують, - називається політичний тиск і шантаж Брюсселя для того, щоб якимось чином підштовхнути їх до того, щоб зробити кроки назад у питанні України. Тобто змусити ЄС, чи європейську комісію, чи інші держави-члени зайняти позицію, близьку до Голландії, водночас не роблячи жодного кроку у власному правовому полі», - вважає Бурковський. Ще одна причина, чому Нідерланди висувають неприйнятні умови для ратифікації угоди,- це намір відтягнути час до проведення парламентських виборів у Голландії, які мають відбутися навесні наступного року. Чому важливі ці вибори? Тому що, зі слів експерта, лише новообраний парламент має право проголосувати в другому читанні закон про внесення змін до Конституції, яким передбачається, що рішення, прийняті на референдумі, є обов’язковими для парламенту. А в першому читанні даний законопроект уже проголосований. «Вони тягнуть час, використовуючи погрози і таке інше, і зволікають через те, щоб встигнути обрати новий парламент і щоб цей парламент встиг проголосувати за внесення змін до Конституції. У такому разі в них з’являється примарна можливість винести це питання на голосування, що референдум був чинним, вони зобов’язані прислухатися до референдуму і це не порушує конституції. І ми стали заручниками такої внутрішньої політичної гри Нідерландів з одного боку і Нідерландів з Брюсселем - з іншого», - наголошує Бурковський. Вихід є? Галина Яворська впевнена, Україна не повинна погоджувати на умови Нідерландів і має наголосити на ратифікації угоди в тому вигляді, в якому вона існує наразі. «Україна має не погоджуватися на це. Це їхні внутрішні проблеми, у нас підписана угода про асоціацію. Те, що вони можуть ратифікувати чи не можуть, - це їхні внутрішні проблеми. Вони не мають перекладати це на Україну. Україна зі свого боку все виконала», - впевнена Яворська. А от політолог Олександр Палій вважає, що найкращий вихід із ситуації, що склалася, - щоб політична частина Угоди про Асоціації не поширювалася на Нідерланди. «Якщо Нідерланди виступають проти Асоціації, то нехай політична частина на них не поширюється. Я думаю, що не зможуть вони не надати нам Асоціації в остаточному підсумку», - зазначив Палій. Разом з тим Петро Бурковський наголошує: Україні потрібно оприлюднювати той факт, що дії Нідерландів є неконституційними. І саме цей аргумент застосовувати під час прямих переговорів дипломатів обох країн. А ще варто «потоваришувати» з німецькими та англійськими дипломатами, адже саме ці дві країни мають найбільший вплив на Нідерланди. Йти ж на поступки Нідерландам Бурковський не радить ні Україні, ні особливо ЄС, для якого питання підтримки України в цьому ключі є принциповим. «Якщо ЄС зробить крок назад, то протягом кількох років сенс існування Європейського союзу буде ставати все меншим і меншим, а національні уряди почнуть забирати собі все більше і більше повноважень. І це все може відбуватися на тлі позачергових виборів в Італії і чергових виборів у тих же Нідерландах, Німеччині і Франції», - вважає експерт.
Суспільство На Донбасі бойовики з початку доби 14 разів обстріляли позиції ЗСУ Терористи на Донбасі з початку дня 14 раз обстріляли позиції сил АТО станом на 18:00, інформує прес-центр штабу. «Вночі та вранці п'ятниці обстріли відбувалися в основному на луганському напрямку. Під вогонь гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї потрапили Новотошківське, Кримське і урочище Шаров Кут. Снайпер стріляв поблизу Жовтого», - сказано в повідомленні. Пізніше обстріли почалися і на маріупольському напрямі. НВФ з мінометів, гранатометів і озброєння БМП п'ять разів обстріляли селище Широкине, там же працював снайпер. «З мінометів калібру 82-мм була обстріляна Красногорівка, а з гранатометів - Новотроїцьке. По Широкиному стріляли зі 122-мм артилерії», - додали в штабі. На донецькому напрямку бойовики обстріляли Авдіївку з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
Суспільство Чому львівське сміття досі возять по всій Україні Періодично то в одній області, то в іншій місцеві активісти піднімають бучу: до них привезли і викинули сміття зі Львова. А оскільки крайніх знайти ще жодного разу не вдалося, доводилося забиратися самим,  або ж змиритися з тим, що місцеве звалище поповнилося «заїжджими» відходами. Напевно встановити, звідки привозять сміття, не складно: в горах непотребу знаходять то квитанції, то чеки із зазначенням міста. Втім, ще в жодної з місцевих влад не вистачило агресивності завантажити сміття і привезти його назад, наприклад, до Львова, місцевому меру Андрію Садовому під ратушу. Втім, прихильники останнього на звинувачення в «контрабанді сміття» заявляють: все це брудний піар. Сміття, мовляв, спеціально возять вороги Садового, щоб зіпсувати його репутацію. Ну що ж, запитаємо у вищого керівництва країни, як у Львові зі сміттям справи наразі. І дивно: виявляється, міністр екології Остап Семерак теж «проти Садвого», оскільки не заперечує: так, львівське сміття досі подорожує країною, а місцева влада за півроку не наблизилися і на півкроку до вирішення глобальної місцевої проблеми, яка раптово перетворилася на головний біль для декількох областей. «Щодо львівського сміття. На жаль, за останні півроку ми не бачимо суттєвих зрушень у вирішенні цієї проблеми», - розводить руками Семерак. За словами міністра, все, що зроблено - Львівська обласна державна адміністрація підготувала три ділянки і пропонує їх інвесторам. На якихось ділянках планується поставити сортувальні, на якихось - установки для переробки сміття. Втім, місцеві жителі проти і того, й іншого. На початку грудня просто на сесію Львівської міської ради вломилися жителі районів Білогорща та Рясне, щоб висловитися проти розміщення на їх території сміттєсортувальної лінії. Мер змушений був виправдовуватися і запевняти народ у тому, що розміщувати сміттєсортувальні лінії в їх районах не будуть. Андрій Садовий заявив, що це була приватна ініціатива, яку зреалізували без громадського обговорення та надання жителям відповідної інформації, повідомляє Львівекспрес. Але десь місцеве сміття все одно доведеться розміщувати, переробляти, утилізувати. Вічно мандрувати країною воно не буде. Що конкретно за півроку після страхітливої ​​трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі було зроблено мером міста для вирішення проблеми? Відповідь - нічого. Нескладно здогадатися, що якщо не вдається знайти місця для сортувальної станції, то місця під справжнє звалище - і поготів. Де лиш воно не планувалося - місцеве населення жахалося і протестувало. А кому хочеться бачити у себе під вікнами Грибовичі-2? Особливо враховуючи, що питання з будівництвом сучасного сміттєпереробного заводу, завдяки якому відходи б утилізували, а не перетворювалися на «міні-Чорнобиль», висить у повітрі вже кілька років. «Поки ця проблема вирішується не належним чином. Ми бачимо машини, які подорожують країною і розвозять комунальне сміття зі Львова на інші території. Буваючи у Львові, я також бачив, що не найкращим чином там прибирається місто. Це пов'язано з тим, що міська влада не має, скажімо так, адреси, куди вивозити це сміття», - додає міністр екології Остап Семерак. Сміттєва проблема у Львові - давній головний біль, і вгамувати його не вдається з абсолютно незрозумілих причин. Зате на кожних виборах місцевим кандидатам є що обіцяти народу. Так і славний нинішній мер Андрій Садовий виборцям на останніх місцевих виборах у своїй програмі зі сміливою назвою "Львів-2020" третім за значимістю пріоритетом діяльності вказав будівництво полігону твердих побутових відходів і сміттєсортувальної станції. Однак загибель людей на звалищі в Грибовичах стала страшною ілюстрацією бездіяльності місцевої влади і навіть відсутності серйозних намірів будь-що робити, тому що ... звалище мало бути закрите ще чотири роки тому! Тобто як мінімум шість років тому вже мало відбуватися те, що зі скрипом і проблемами відбувається наразі - пошук місця для нового полігону. І якби мер виконував свої обіцянки, то не загинули б люди, а словосполучення «львівське сміття" не стало б ім'ям прозивним, що означає недбалість, яка межує з криміналом. Адже про проблему з місцевим полігоном відходів влада знає давно. Вона позначена в місцевій програмі поводження з побутовими відходами у м.Львові на 2010-2013 роки. Все, що було зроблено в результаті - у 2012 році прийнята «Комплексна екологічна програма на 2012-2016 роки для міста Львова». У ній чиновники з міськадміністрації прописали собі завдання побудувати новий полігон до 2016 року. Залишилося 22 дні, ще є час! Але якщо відкинути жарти вбік і оцінити ситуацію тверезо, що ми маємо в сухому залишку? Андрій Садовий за десять років мерства примудрився так і не укласти угоду з інвестором щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу. Замість визнання своїх помилок і провини, львівський голова позиціонує себе як жертву політичних підступів, стверджуючи, що звалище підпалили. Мабуть, краще за всіх «діагноз» ситуації поставив під час візиту до Львова перший віце-прем'єр Степан Кубів. Він заявив, що в проблемі вивозу сміття зі Львова винна, перш за все, корумпована влада, яка зробила зі сміття політику. «Коли я працював головою правління одного з банків у Львові, надійшло три пропозиції від поляків, французів і німців. Згодом, вже коли я був нардепом, була пропозиція від австрійців», - зазначив Кубів. Як ви здогадалися, всі пропозиції  місцева влада відхилила. Але тим не менше, з огляду на важливість позитивних голосувань «Самопомочі» в парламенті, не доводиться дивуватися дорученням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана іншим главам ОДА допомагати вирішувати Львову його сміттєві біди. Так, немов інші області не мають власних проблем з відходами. До слова про справедливість. Міська влада з жителів Львова стягує платню за вивезення та утилізацію сміття. Гроші осідають у міськраді, а сміття вивозиться геть з області, що несправедливо. «Збір та утилізація, захоронення сміття - це житлово-комунальна послуга, за яку громадяни платять місцевій владі. Неважливо, це Львів, або Київ, або Житомир, або інше місто. Це послуга, яку надає влада. Вона проводить тендери, наймає компанії, які вивозять, збирають. Очевидно, ми повинні розуміти, що в першу чергу це їх відповідальність», - нагадав АСН міністр екології. Водночас Остап Семерак визнає, що Міністерство екології має стежити за тим, щоб сміття вивозилося відповідно до норм чинного законодавства. Займатися цим повинна екологічна інспекція, але оскільки це, як сказав сам міністр, на даний момент «не найкращий інструмент, її часто критикують», то порушення все ж є. Екоінспекції, як розповів нам міністр, реформують, вже зараз вона зазнає істотних змін. Міністр анонсує найближчі зміни, які дадуть можливість припинити безлад зі сміттєвими караванами всією країною. За його словами, транспортування сміття наразі не є ліцензованою діяльністю. Тобто компанії, які вивозять сміття, не повинні отримувати жодних дозволів, а отже, і контролювати їх діяльність  неможливо. «Тому міністерство природи ініціює в нашій національній стратегії пропозицію, щоб ті компанії, які возять сміття, реєструвалися, скажімо, в Міністерстві житлово-комунального господарства або в Мінприроди. Тоді ми будемо розуміти, хто возить, куди возить. Сьогодні ми можемо лише фіксувати  це за результатами появи несанкціонованих звалищ», - каже Семерак. А поки на прикладі львівської міської влади можна зробити висновок: якщо нічого не робити, то раніше чи пізніше хтось змушений буде це зробити за тебе. Так і в цій ситуації. «Ми робимо все залежне від уряду, щоб допомогти. Мені відомо, що Міністерство житлово-комунального господарства працює зі Львівською міською владою, тому треба запитати у міністра, який безпосередньо відповідає за тверді відходи, зокрема, про співпрацю з Європейським інвестиційним банком», - розповів міністр екології. А тим часом мер зайнятий тим, чим звик перейматися - затишним міським піаром. Зазиває гостей на свята до Львова. Поки гори сміття вкриті снігом, можна і розслабитися. фото: ДЕПО.ua
Політика Геращенко: Росія використовує заручників для шантажу України РФ використовує питання заручників, українців, утримуваних як на території Росії, так і на захоплених нею територіях, як шантаж для визнання Києвом самопроголошених «республік» у окремих районах Донбасу. Про це заявила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, віце-спікер парламенту Ірина Геращенко, коментуючи заяви глави російського МЗС Сергія Лаврова. «Тактика Кремля зрозуміла і очевидна - нас підштовхують визнати «республіки», при цьому грають на делікатних речах, на заручниках, їх сім'ях, яких активно і цинічно втягують в ці процеси .... Отже, ми повинні змінити нашу країну, визнати терористів і неіснуючі республіки, до цього наполегливо підштовхує Москва. Вона шантажує безцінним - життям громадян України, які перебувають у заручниках», - пише Геращенко у себе у Facebook.
Економіка Бюджет-2017. Податкова афера з мінімалкою і депутатська лінь Депутати провалили голосування за перенесення пленарного тижня на 12-16 грудня, як пропонував спікер Андрій Парубій, наголошуючи на необхідності прийняття бюджету-2017.   Тому у депутатів є всі шанси проголосувати в цілому за основний фінансовий документ країни напередодні новорічних свят, у кращому випадку -  19-23 грудня.   "З ялинкою та вночі до 4-ї ранку ми вже голосували два роки назад", - нагадав позафракційний нардеп Віктор Чумак.   "Але цього разу, я прогнозую, що проголосують 22 грудня. Інше питання - чи можна голосувати за такий бюджет?", - сказав він.    Міф про мінімальну зарплатню   Уряд Володимира Гройсмана неодноразово наголошував на основному досягненні "для людей" в проекті бюджету 2017 - підвищення мінімальної зарплатні до 3200 грн з 1 січня.   "Такого не було за всі 25 років!" - нагадував Гройсман нардепам у парламенті під час години запитань до Уряду 9 грудня.   Тоді як міністр соціальної політики Рева рекомендував не вірити у дурниці, які "поширюють деякі політики про те, що насправді не йдеться про підвищення мінімальної зарплатні".   Міністр мав на увазі депутатів "Батьківщини", які назвали підняття мінімалки великою аферою Гройсмана.   "Ми б хотіли побачити розрахунки, де резерв для підвищення мінімальної зарплати. Поки що ми так і не побачили, де резерв для підвищення мінімальної заробітної плати. Тому заяви членів уряду про підвищення мінімальної зарплати - це махровий популізм. Таке збільшення буде сприяти більшій тінізації призведе до масових скорочень працівників або переведення їх на неповний робочий день в приватному секторі. А для державних підприємств – це фактично зрівнялівка", – сказав заступник Юлії Тимошенко – Сергій Соболєв АСН.   Соболєв додав, що від цього виграють чиновники і силові структури, зарплата яких розраховується, виходячи з мінімальної зарплати в країні.   Він також прогнозує, що кроки уряду щодо підвищення мінімальної зарплати призведуть до інфляції.   Показово, що і в коаліції є нардепи, які солідарні з опозицією. Так, парламентар з "Народного фронту" та голова підкомітету з питань удосконалення Податкового кодексу України в частині загального податкового адміністрування, податкового боргу та спеціальних податкових режимів Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Олександр Кірш питає: "Я взагалі не розумію: навіщо наші підписуються під це? Це афера тисячоліття: зростання податків назвали зростанням зарплат. У змінах до Податкового кодексу чесно сказано, що реальний гарантований мінімум оплати для нижчої кваліфікації це 1600 грн, як я і попереджав, тобто реально виросте не мінімальна зарплата - від неї сьогодні відв'язали все, що завгодно, відв'яжуть і її гарантованість, а лише податкова база: подвоїться єдиний податок для групи 2 і мінімальний єдиний соціальний внесок: хоч працівник узятий на чверть ставки, хоч це підприємець, який ніщо не заробив, а заплатити потрібно 22% від 3200 навіть при базовий ставці 1600, тобто 704 грн!".   "Хліб та видовища" – стануть дорожчими     "Ми вже проголосували на цьому тижні два базових закони, необхідні для прийняття бюджету на 2017 рік. Це зміни до Податкового кодексу та Бюджетного. Це реальна і справжня боротьба з корупцією, коли змінюється система адміністрування податків, коли чітко передбачається децентралізація коштів із центрального на місцевий рівень. Головне, що цим звужується простір для корупції, це система, яка унеможливлює такі схеми. Так от, зміни до Податкового кодексу передбачають єдиний електронний реєстр адміністрування ПДВ, вводиться електронний кабінет платника податку, ми створюємо амортизацію обладнання, що буде взагалі стимулювати до виробництва. Ми приймемо Бюджет в цілому на католицьке Різдво", - запевнив  АСН заступник голови БПП Олексій Гончаренко.   Його колега по фракції Іван Вінник менш оптимістичний.   "У нас фактично залишилося два робочих дні наступного пленарного тижня (АСН: з 21-23 грудня), коли ми маємо прийняти закон про Держбюджет. Тому треба якось активізувати нашу роботу, щоб усі були у парламенті напередодні новорічних свят. Але головну роботу ми вже зробили, прийнявши над важливі закони щодо розподілення видатків між місцевими бюджетами та державним, внесли зміни щодо адміністрування податків. Ми вийшли на фінішну пряму. Основні деталі бюджету вже погоджені! Тому думаю, що 22 грудня ми вийдемо на прийняття бюджету в цілому", - сказав він.   І справді, диявол криється в деталях. Говорячи про змін до Бюджетного та Податкового кодексів, нардепи коаліції "чомусь" не говорять про те, що вони в першу чергу передбачають. “Зміни до Податкового кодексу залишають 15% оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Тоді як податок з дивідендів, тобто для себе, вони залишили 9%! Чому не 15%? Те саме стосується змін до Бюджетного кодексу, де фінансування місцевих шкіл, дитячих садків, інших соціальних установ - віддали на баланс місцевих бюджетів. Про що це говорить? Такі установи просто будуть знищені. Це бюджет несправедливості. Соціальної несправедливості. Бо нам говорять про гарну обгортку цукерки про зарплатню у 3200, не говорячи про те, що насправді будуть підняті акцизи, а значить і ціни", - сказав АСН позафракційний Дмитро Добродомов.  Дійсно. Нардепи під оплески урядовців в парламенті проголосували у першому читанні зміни, які передбачають скасування "спецрежиму ПДВ" для аграріїв, підвищення акцизів на алкоголь на 20% та тютюн на 30% з 2017 року, ренти та екологічного податку. Зміни до Бюджетного кодексу продовжують "на 2017 рік дію норми щодо надання права здійснювати обласним адміністраціям утримання  дошкільних навчальних закладів та закладів культури з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення (п. 20 Прикінцевих та перехідних положень)", - зазначено в документі.    Депутатські торги   Показово, що публічно дві опозиційні фракції "Радикальна партія" та "Опозиційний блок" також виступили проти такої редакції бюджету.   "Ми вимагали повернути спецрежим оподаткування фермерам, відновити програми підтримки селян, повернути фінансування профтехосвіти до держбюджету, зробити безкоштовними ліки для пенсіонерів та індексувати пенсії. Ми вимагали, щоб у новому бюджеті були враховані потреби переселенців з Донбасу. Всі ці вимоги не враховані. У такому вигляді за бюджет голосувати неможна", - виступав Олег Ляшко в кулуарах.   Так само Юрій Бойко вважає, що "у тому вигляді, в якому бюджет внесений урядом у другому читанні, його приймати не можна, оскільки він не дає шансу вижити пенсіонерам. На пенсію 1600 гривень, а саме така цифра закладена в цьому бюджеті, прожити неможливо. Крім того, ми категорично проти збільшення виплат на силовий блок. Ключовим сьогодні має стати питання збільшення пенсій", - повідомив він.   Бойко заявив про переговори, які уряд уже розпочав із парламентськими фракціями з приводу бюджету-2017. "Влада пішла по самому слизькому шляху - вмовляє окремі фракції проголосувати за бюджет, мотивує їх відповідним чином. Вони за всяку ціну намагаються протягнути цей бюджет. Навіть дії по переслідуванню Вадима Новинського мали дуже чітку мету - закрити рот опозиції, яка виступає проти цього грабіжницького бюджету . Але тим не менше наша позиція незмінна: за бюджет-2017 нинішньому вигляді не можна голосувати ні за яких обставин", - сказав Бойко.   Та навіть у "Народному фронті" ще "думають", чи голосувати за бюджет. Так, голова фракції Максим Бурбак озвучив ключову вимогу: зранку - спецконфіскація, ввечері - "стільці".   "Остаточне рішення (про голосування за проект бюджету на 2017 рік буде прийматися на засіданні фракції наступного пленарного тижня. Уряд має тиждень працювати над збалансуванням бюджету. 1,5 млрд $, які мали надійти до бюджету від спецконфіскації мали його збалансувати. В бюджеті в дохідній частині понад 10 млрд грн - це доходи від грошей, які Янукович - вкрав, ми їх заарештували і повинні повернути назад у бюджет. Але закон про спецконфіскацію вкотре був провалений. Тому завданням для Уряду наступного тижня буде пошук коштів для збалансування бюджету. Наша головна вимога, щоб видатки на оборону і безпеку не повинні бути нижчими ніж 5% від ВВП", - сказав він журналістам в кулуарах в п'ятницю.   "Зрозуміло, що в парламенті відбуваються торги за бюджет. "Самопоміч" за такий бюджет голосувати не буде. Ми зі своєї сторони, в антикорупційного комітеті підготуємо звіт щодо усіх "хотєлок" нардепів та корупційних статей бюджету", - пообіцяв АСН голова комітету Єгор Соболєв.   Проте, на думку його колеги по комітету Добродомова, голосів вистачить навіть, якщо "Батьківщина", "Самопоміч" та умовна опозиція з радикалів та "Опоблоку" не будуть голосувати:   "Ми бачимо, що БПП та "Народному фронту" допомагають голосами групи з колишніх регіоналів "Відродження" та "Воля народу". Це олігархічний консенсус. Якщо вони знайдуть нові корупційні точки дотику, проблем з прийняттям бюджету не буде", - прогнозує він.      
Суспільство Орнітологи прогнозують масову загибель птахів у Дніпропетровській області У Дніпропетровській області через морозну зиму 2016/2017 рр. і брак їжі більшість молодих птахів може загинути. Про це сайту «Дніпро вечірній» розповів доцент кафедри зоології та екології Дніпропетровського національного університету Олександр Пономаренко. «На жаль,  «жорсткої» зими гине до 60% молодняку. З огляду на те, що настала зима досить сувора - вдарили морози і випав сніг - проблеми з їжею птахи відчувають уже сьогодні. Із землі корм не візьмеш, оскільки він присипаний снігом. Якщо і надалі будуть морози і сніг, десь у середині зими ми зіткнемося з помітною смертністю птахів саме від голоду», - заявив він. За його словами, під загрозою загибелі найрізноманітніші птахи, навіть вухаті сови. Тому їх потрібно рятувати. «Потрібні годівниці! Синичок можна підгодовувати несолоним салом, а для зерноїдних птахів на «Озерці» можна купити найрізноманітніше зерно», - зазначив Пономаренко.
Суспільство Більшість українців задоволені роботою терапевтів і сімейних лікарів В Україні роботою терапевтів і сімейних лікарів задоволені 70% українців. Про це повідомила керівник магістерської програми «Менеджмент в охороні здоров'я» Тетяна Степурко під час презентації дослідження «Індекс здоров'я. Україна - 2016», передає Інтерфакс-Україна. «Досить високий рівень задоволеності людей був дуже несподіваним і цікавим результатом», - сказала вона. За словами Степурко, високий показник задоволеності, швидше за все, пов'язаний із досить низькими очікуваннями. «Якщо у людини не дуже високі очікування, то його задоволеність навіть чимось мінімальним, але отриманим, є досить високою», - пояснила вона. Максимальний рівень задоволеності роботою терапевтів і сімейних лікарів був зареєстрований у Тернопільській області - 84%, Чернігівській та Миколаївській областях - по 83%, мінімальний - у Кіровоградській - 47% задоволених.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,4625220298767-/ /-pc-/
Top