рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
09
Квітня
2015
9 Квітня
09 Квітня
09:01
Події
Працівники міністерства оборони пройдуть перевірку на «Поліграфі»
Керівний склад та фахівці баз і складів Збройних Сил України пройдуть позачергову атестацію на «поліграфі». Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, дане рішення було прийнято міністром оборони Степаном Полторак за результатами аналізу діяльності відповідних служб, які показали, що в останні роки в підрозділи ЗСУ призначалися фахівці, які не мали кар'єрного росту в бойових підрозділах. Рішення про продовження роботи цих фахівців буде прийнято за підсумками роботи відповідних комісій та проходження комплексного дослідження на «поліграфі».
09 Квітня
09:25
Політика
В СБУ завели справу на Януковича з узурпації влади
У Службі безпеки України зареєстровано кримінальну справу проти колишнього президента Віктора Януковича і суддів Конституційного суду за звинуваченням в узурпації влади. Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник голови робочої групи при Мін'юсті з доопрацювання закону про люстрацію Карл Волох. За його словами, Янукович, судді Конституційного суду і ряд інших високопоставлених чиновників звинувачуються в злочинній змові з метою зміни конституційного ладу і узурпації влади в країні. При цьому Волох зазначив, що найближчим часом багатьом «недоторканним» будуть оголошені підозри.
09 Квітня
09:43
Політика
Нардеп: Багато хто сьогодні є «рукою Кремля»
Народний депутат від ВО «Свобода» Михайло Головко впевнений, що сьогодні багато хто є «рукою Кремля». Про це він сказав «Аналітичній службі новин» (АСН), відповідаючи на питання, чи є ВО «Свобода» рукою Кремля. «Всі, хто каже, що неможливо вижити при таких тарифах, зарплатах і пенсіях отримує ярлик агента Кремля», - сказав він. Нардеп упевнений, що політика нинішнього уряду не має нічого спільного з реформами. «Це політика знищення держави. Вони співпрацюють з Москвою, купують у них електроенергію, вугілля, забезпечують світлом, газом і водою Крим, тимчасово окуповані території, не хочуть вводити воєнний стан. Також вони не борються з офшорами, не запроваджують прогресивну шкалу оподаткування. Це дії на підтримку Кремля. І чим більше вони співпрацюють з Кремлем, налаштовують проти себе людей - тим швидше українці скинуть цей злочинний уряд. А ми їм допоможемо », - сказав Головко. Головко також нагадав, що за часів Віктора Януковича «Свобода» створювала опозиційний уряд. «Зараз ми не пішли таким шляхом, щоб нас не звинуватили знову, що ми підігруємо Оппоблоку або Кремлю», - розповів Головко. Він також не виключив, що за потреби «Свобода» розгляне питання створення тіньового уряду на з'їзді партії.
Блог:
Думки
10:05
Політика
Остап Семерак
Треба сфокусуватися на боротьбі із зовнішнім ворогом
Ситуацію в Україні розхитують штрейкбрехери зовнішнього ворога. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, народний депутат від фракції «Народний фронт» Остап Семерак, коментуючи поточну ситуацію в парламентській коаліції. «Все нормально. Це живий організм. У коаліції більше трьохсот думок. І всі різні. Але, незважаючи на внутрішні дискусії, можемо знаходити голоси для підтримки реформ, пропонованих урядом і Президентом », - заявив він. Крім того, Семерак підкреслив, що «оскільки зовнішньому ворогу не дуже подобається перспектива, що Україна стане успішною реформованою країною, робляться спроби шукати штрейкбрехерів, для розхитування ситуації». «Думаю, що відповідальності всіх - членів коаліції, Кабінету міністрів і Президента - вистачить, щоб зупинити цей процес, сфокусувати свої зусилля і час на роботі з реформування і модернізації країни, захисті національної безпеки і боротьбі із зовнішнім ворогом», - зазначив він.
Блог:
Думки
10:20
Політика
Валерій Писаренко
Судову люстрацію заплутали
Судді сьогодні проходять через три, а то і через чотири чистилища. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя, співголова депутатської групи «Відродження» Валерій Писаренко. «Судову люстрацію заплутали. Зараз незрозуміло, навмисно це зроблено чи ні. Крім люстрації, зробили переатестацію, а ще й дисциплінарну відповідальність. У підсумку судді сьогодні проходять через три, а то і через чотири чистилища. При цьому як якість роботи, так і ставлення до судів не помінялося. Це говорить про те, що відповідні механізми застосовуються або неправильно, або мета — перепідпорядкувати суддів », — підкреслив він. Писаренко зазначив, що «у вирішенні Венеціанської комісії щодо Закону «Про забезпечення права на справедливий суд» написано, що сьогодні суди перепідпорядковані Адміністрації Президента». «Конституція до люстрації не має ніякого відношення. Конституцією треба встановити інститут незалежних суддів. Судді мають бути незалежними, і в першу чергу від політиків. Адже ця перша проблема тягне за собою інші, в тому числі корупцію. Якщо буде політична воля зробити суддів незалежними, то ми можемо досягти успіху. Але якщо в Конституції ми побачимо, що вони підпорядковуються Адміністрації Президента — зрозуміємо, що цінності і завдання колишні», — додав парламентар. Крім того, він упевнений, що без реформи державної влади, прокуратури та судової системи немає сенсу порушувати питання часткового зняття недоторканності. «І судді, і депутати, і президент повинні мати обмежену недоторканність, пов'язану з виконанням ними професійних обов'язків. Все інше, в тому числі корупція, повинні переслідуватися за законом», — додав народний депутат.
09 Квітня
10:53
За кордоном
Коморовський: Польща зробить все, щоб допомогти Україні
Польща зробить все, щоб країни Заходу підтримали Україну і протягнули їй руку допомоги. Про це, як передає кореспондент «Аналітичної служби новин», в ході свого виступу у Верховній Ради заявив президент Польщі Броніслав Коморовський. При цьому польський президент висловив сподівання, що деякі суперечки про історичні конфліктах не вплинуть на відносини України та Польщі. «Вірний шлях - це взаємне прощення і примирення. Мова йде про майбутнє польсько-українських відносин, і ми відчуваємо, що бачення спільного минулого продиктовано історичним досвідом », - сказав Коморовський.
09 Квітня
11:24
Події
В Одесі затримана диверсійна група з 27 осіб
Служба безпеки затримала диверсійну групу з 27 осіб в Одесі. Про це, як написав на своїй сторінці Facebook прес-секретар президента Святослав Цеголко, тільки що президенту Петру Порошенко доповів глава СБУ Валентин Наливайченко. За словами Цеголко, у бойовиків вилучили гранатомети і схеми інфраструктурних об'єктів регіону, зокрема портів. «Двоє затриманих підозрюються в підготовці замаху на народного депутата», - також зазначив Цеголко.
Публікації
11:27
Політика
Шоу «Боротьба з корупцією», або Політики вийшли на стежку війни
Коаліція опинилася в зоні ризику. Нових обертів набирає історія з обвинуваченнями екс-голови Державної фінансової інспекції Миколи Гордієнка на адресу прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Перший звинувачує другого в корупційних аферах в уряді на суму в 7,58 млрд грн. У команді Яценюка, звісно, все спростовують. У антикорупційну гру активно включилася Генпрокуратура і народні депутати. Недоторканні особисто хочуть предметно вивчити звинувачення Гордієнка і зробити відповідні висновки. Парламентарі зі скандалами, криками і взаємними звинуваченнями приступили до створення Тимчасової спеціальної комісії (ТСК). Ти — злодій. Ні, ти — злодій Саме так коротко можна описати двогодинне спільне засідання комітетів Верховної Ради з питань протидії корупції та з питань правоохоронної діяльності. На ньому вирішувалося питання, створювати ТСК чи ні. Видовищно, звичайно, все організували. Десятки телекамер. Знову виступає зі звинуваченнями Микола Гордієнко: сипле запаморочливими цифрами збитків, натякає на корупційні схеми, пособництво Яценюка. У відповідь йому парирує перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова: звинувачує в корупційній бездіяльності Гордієнка. Слово бере заступник генерального прокурора Володимир Гузир: розповідає про перші підсумки розслідування за матеріалами аудиту ДФІ — «виявлено порушення на держпідприємствах під час прем'єрства Яценюка, що призвели до збитків на загальну суму майже 685 млн гривень». Після красномовних виступів депутати приступили до обстрілювання фігурантів справи питаннями. Найбільше «куль» дісталося Миколі Гордієнку. На жаль чи на щастя (кожний вирішує в силу партійних і політичних симпатій. — Прим. авт.), багато куль-питань виявилися «бойовими»: екс-глава ДФІ почав трохи плутатися в показаннях і не зміг дати відповіді на, здавалося б, елементарні запитання. Наприклад, Гордієнко запитали, хто очолював держпідприємства, на яких він викрив корупційні діяння при заступництві Яценюка? Не назвав жодного прізвища. Без відповіді залишилося і запитання, хто конкретно з чинного уряду заважав ДФІ проводити фінансові перевірки «Енергоатома». А на запитання, чи є документальні підтвердження того, що Яценюк давав розпорядження провернути ту чи іншу корупційну схему, депутати отримали від Гордієнка лаконічну негативну відповідь. Олії у вогонь безуспішно намагалися підлити представники «Народного фронту» і окремі позафракційні депутати. Так, Антон Геращенко і Борислав Береза переконливо і багаторазово просили присутніх подивитися відео, на якому колишні керівники «Укрзалізниці» і «Укрпошти» зізнаються, що Гордієнко займався вимаганням. За дивним збігом обставин це відео з'явилося на одному з інтернет-ресурсів якраз до початку засідання комітетів. У «Катрусиному кінозалі» Ради це кіно не захотіли дивитися (по закінченні засідання комітетів Геращенко провів міні-брифінг, на якому все-таки показав журналістам це відео. — Прим. авт.). А далі було голосування, яке ще більше загострило і заплутало ситуацію. Депутати з Антикорупційного комітету ВР підтримали рішення про створення Тимчасової спеціальної комісії з розслідування заяв Гордієнко. Їхні колеги з Комітету з питань правоохоронної діяльності висловилися за створення робочої групи з повноваженнями ТСК на базі представників двох профільних комітетів. І тут почалося... Посипалися взаємні звинувачення у продажності. Дійшло до абсурду: депутат Ігор Мосейчук кинув пляшку з водою в Борислава Березу (після засідання комітетів політики почали з'ясовувати стосунки в кулуарах, бійки дивом вдалося уникнути, — Прим. авт.). І в цьому вирі скандальності й епатажу в тіні залишилося питання, так що ж створять депутати — ТСК або робочу групу. Нібито депутати остаточно планують визначитися 9 квітня. «Ляшко, який з 8 квітня є координатором коаліції, повинен зібрати раду коаліції і запропонувати спільну позицію, — сказав у коментарі «Аналітичній службі новин» (АСН) лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко. — Я запропонував максимальний компроміс. Він полягає у покладанні на комітети функцій ТСК. Зверніть увагу, в чому різниця між ТСК і робочою групою. У ТСК від фракцій запропонують кращих своїх пропагандистів, а робоча група створюється з членів профільних комітетів». А поки країна завмерла в очікуванні чергової серії антикорупційних баталій, АСН пропонує ознайомитися з аргументацією, яку озвучили на засіданні комітетів Гордієнко, Севостьянова і Гузир. Атака Гордієнка Звільнений глава Держфінінспекції Микола Гордієнко тезисно протягом десяти хвилин розповідав, які схеми і на яких підприємствах були зафіксовані його відомством. Він стверджує, що під час ревізії на "Енергоатомі" було виявлено корупційних збитків на 1,5 млрд гривень. За період з 1 січня по 30 серпня 2014 року в «Укрзалізниці» виявлено порушень на суму 295,7 мільйона гривень. За його словами, у випадку з «Укрзалізницею» люди, наближені до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, через підставні фірми отримували відкати. Гордієнко зазначає, що операційний аудит НАК "Нафтогаз" «запобіг неефективному витрачанню 4,6 млрд гривень при розрахунках з ВАТ «Газпром» за постачання природного газу в жовтні 2014 року через відсутність певної договірної вартості газу». Ревізія на ДП "Укрзалізничпостач" показала порушення вимог чинного законодавства на суму 301, 4 млн гривень. Через те що підприємство ПАТ "Укргазвидобування" експортувало нафтопродукти власного виробництва за заниженими цінами, держава недорахувалася 420 млн грн. Ще 220 млн грн бюджет недоотримав через те, що покупець державного "Укртелекому" не виконав обіцянки побудувати для держави альтернативну систему спецзв'язку. Контратака Севостьянової Перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова відразу заявила, що всі заяви Гордієнко є наклепом. «Мін'юст може документально підтвердити будь-який факт щодо того, що дані Гордієнка недостовірні, — заявила Севостьянова і додала. — Факти порушень, про які говорить Гордієнко, належать до порушень, здійснених за попередньої влади». За її словами, Яценюк ініціював кримінальне провадження щодо тих порушень, які були виявлені в період, коли при владі перебувала команда екс-президента Віктора Януковича. Більш того, як стверджує Севостьянова, в ході службового розслідування в Кабміні за екс-главою ДФІ була зафіксована злочинна бездіяльність. «4 березня Микола Гордієнко був відсторонений від посади глави Держфінінспекції. Цей орган не є антикорупційним, він встановлює фінансові порушення на держпідприємствах і повинен виконувати доручення уряду та прем'єр-міністра щодо цих перевірок. Службове розслідування встановило, що Гордієнко не виконав більше третини доручень КМУ, де могли бути зафіксовані факти корупції... 70% підприємств узагалі не перевірялися Гордієнком. Невідомо, чому він вирішив, що саме вони не повинні були бути перевірені?»— зазначила вона. Генпрокуратура розставляє крапки над «і» Генпрокуратура приступила до вивчення фактів, озвучених Гордієнко. Сам екс-глава ДФІ дав свідчі показання. Перші підсумки слідства такі: корупція таки була. «Відповідно до інформації, наданої Державною фінансовою інспекцією, за результатами ревізії в період з 1 березня по 31 грудня 2014 року на зазначених підприємствах уже виявлено порушення, це дані слідства, що призвели до втрат на загальну суму майже 685 млн гривень», — сказав заступник генерального прокурора Володимир Гузир. Слідство триває. Зокрема, з'ясовується, «яка сума збитку із загальновиявленої 7,5 млрд грн була завдана в період діяльності чинного уряду, а яка сума збитку була завдана попередниками до Революції гідності». Цілком можливо, що в ГПУ на допит викличуть прем'єра Арсенія Яценюка. Хоча, як каже Гузир, поки в цьому необхідності немає. «Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк звернувся із заявою до Генпрокуратури про те, що і він, і інші члени уряду готові дати свідчення з даного питання. Але в даний час у Генеральної прокуратури немає необхідності в тому, щоб допитувати прем'єр-міністра або інших членів уряду», — підсумував заступник Віктора Шокіна.
09 Квітня
11:56
Політика
Рада підтримала президентський закон про воєнний стан
Депутати Верховної Ради підтримали в першому читанні президентський законопроект про правовий режим воєнного стану. Як передає кореспондент «Аналітичної служби новин», за даною рішення проголосували 258 депутатів. Даний законопроект визначає порядок запровадження та скасування воєнного стану, гарантії прав і свобод громадян під час воєнного стану, а також діяльність органів державної та місцевої влади, цивільно-військових адміністрацій, підприємств, установ і організацій.
09 Квітня
12:12
Політика
Харківська облрада визнала Росію країною-агресором
Депутати Харківської обласної ради визнали Російську Федерацію країною-агресором. Про це повідомляє прес-служба облради. За інформацією прес-служби, за даною рішення проголосували 99 депутатів. «99 депутатів Харківської обласної ради проголосували« за »проект рішення сесії «Про підтримку Постанови Верховної Ради України від 27 січня 2015 № 129-VIII «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національним парламентам держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором», - йдеться в повідомленні.
09 Квітня
12:30
Політика
Заступник голови ЦВК розповів, чому на виборах існує корупція
Корупція на виборах існує тому, що виборці толерантно до неї ставляться. Про це в інтерв’ю «Аналітичній службі новин» заявив заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера. За його словами, корупція на виборах в Україні існує головним чином не тому, що партії чи окремі кандидати щось пропонують, а тому що самі виборці її толерують. Таким чином, які б заходи для боротьби з корупцією держава не вживала, їх успішність сумнівна. «Серйозним ударом по корупції буде перегляд позиції виборців до неї. Треба зробити так, щоб виборцям це стало робити невигідно», — сказав Магера. Він також додав, що лише одними покараннями для порушників справа у боротьбі з корупцією на виборах не зрушиться.
09 Квітня
13:12
Суспільство
За ніч в Києві згоріли 12 машин
Вночі в Києві на стоянках біля житлових будинків у Деснянському районі згоріли 12 автомобілів. Про це повідомляє відділ зі зв'язків з громадськістю ГУМВС України в Києві. За інформацією правоохоронців, близько 3:30 на стоянці по вул. Курчатова загорівся автомобіль, через сильний вітер полум'я перекинулося на припарковані поруч автомобілі. Рятувальники загасили пожежу, однак дві машини згоріли повністю, ще одна - частково. В 3:40 аналогічна ситуація сталася на вулиці Жукова, де повністю згоріли 6 автомобілів, ще один - частково. Як розповіли очевидці, в обох випадках спочатку з капота машин з'явився дим, а потім спалахувало полум'я.
Блог:
Думки
13:28
Політика
Сергій Ківалов
Важливо дочекатися червневої сесії Венеціанської комісії
До закону про люстрацію повинні бути внесені зміни. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя, позафракційний народний депутат України Сергій Ківалов. «Якщо ми запишемо в Конституцію, що судді можуть бути обрані — це велика справа. Також думаю, що ми повинні дати повноваження Міжнародному кримінальному суду розглядати військові справи, передбачені Римським статутом », — зазначив він. Також, коментуючи перспективи розгляду закону про люстрацію в Конституційному суді України, Ківалов порадив не поспішати. «Дуже важливо, щоб ми дочекалися червневої сесії Венеціанської комісії, на якій буде ухвалено остаточний варіант висновків щодо закону про люстрацію», — упевнений він. «Ми взяли на себе зобов'язання, міністр юстиції особисто сказав, що до засідання Венеціанської комісії буде внесено зміни до закону про люстрацію», — нагадав Ківалов.
Публікації
13:38
Суспільство
ТСК з тарифів: панацея чи піар?
У вищих ешелонах влади знову скандал. Цього разу наріжний камінь — тарифи на житлово-комунальні послуги. Частина народних обранців звинувачує уряд в необґрунтованому завищенні тарифів і вимагає негайно створити Тимчасову слідчу комісію, яка б перевірила раціональність тарифоутворення. На захист уряду На тлі катастрофічної соціально-економічної ситуації, різкого зниження доходів населення, неймовірної інфляції дії уряду з підвищення тарифів на послуги ЖКГ переважній більшості населення здаються гіршим, ніж драконівські закони, ухвалені 16 січня 2014 року. На звинувачення у стрімкому підвищенні тарифів в уряду є чітка відповідь — це вимога Міжнародного валютного фонду. Але навіщо МВФ виставляти таку вимогу? На жаль, уряд цього не пояснює. Насправді, як стверджують експерти, міжнародний кредитор поставив вимогу, щоб Україна ліквідувала дефіцит НАК «Нафтогаз», котрий станом на кінець 2014 року досяг 103 млрд. грн.. А вже наш уряд вирішив, що чинні на той час тарифи зробити це змоги не дадуть. Тому й пішли найлегшим шляхом – вирішили підвищити тарифи. Але підвищення має відбувається поступово протягом 2015–2017 рр. – до того моменту, поки ціни не досягнуть ринкового рівня. Претензії й аргументи депутатів Парламентарі ж вважають, що нібито вимога МВФ збільшити вартість газу для населення – не основна складова підвищення тарифів. На їхню думку, виною всьому корупція, яка фактично призводить до розорення населення, особливо соціально незахищених верств. За їхніми підрахунками, порівняно з 2014 роком тільки в 2015 році тарифи для населення збільшаться приблизно на 85%. Зокрема, тарифи на гарячу воду виростуть у середньому на 55%, опалення — на 70%, газопостачання — на 280%, електроенергію — на 55%. Ще одним чинником підвищення тарифів, на думку парламентаріїв, є те, що їх формування відбувається за завуальованим алгоритмом, у зв'язку з чим виникають сумніви в економічній обґрунтованості. Також депутати запевняють, що спотворення тарифів у більшу сторону відбувається на користь власників — монополістів розподільних мереж, ТЕЦ, електростанцій, тісно пов'язаних із діяльністю чинного Кабінету міністрів. А щоб перевірити перераховані чинники, народні обранці й ініціюють створення ТСК, яка протягом трьох місяців зобов'язується перевіряти обґрунтованість підвищення тарифів. Проект постанови про створення ТСК депутати вже зареєстрували у ВР. Його авторами є лідери всіх фракцій коаліції, крім «Народного фронту», зокрема голова депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко, голова депутатської фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, голова депутатської фракції Радикальної партії Олег Ляшко і лідер фракції «Самопоміч»Олег Березюк. Згідно з постановою очолити ТСК має Юлія Тимошенко, а її заступником буде народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Добродомов. Планується, що до складу ТСК також увійдуть від фракції «Блоку Петра Порошенка» Ольга Белькова, Ірина Луценко, Сергій Мельник, Ігор Насалик, Наталія Агафонова. Радикалів представить Юрій Чижмар, Опозиційний блок — Михайло Папієв та Дмитро Колесников, Об'єднання «Самопоміч» — Альона Бабак. Від групи «Воля народу» буде Анатолій Гіршфельд, а від «Відродження» — Андрій Шипка. «Народний фронт» з кандидатами не визначився або не захотів визначатися. Не зраджуючи своїм кращим традиціям, депутати місця в ще не створеній слідчій комісії поділили, а от обов'язки і конкретні кроки ТСК прописати забули. Однак АСН все ж вдалося дізнатися деякі подробиці. За словами Ігоря Луценка, з'ясовувати обґрунтованість тарифів будуть експерти. Саме вони вирішать, чи можна знизити вартість тарифів і на скільки. У ТСК будуть залучатися експерти і фахівці з різних областей ЖКГ, які розкажуть про собівартість, витрати і доходи. «Не виключаю, що у них будуть різні точки зору, але всі думки будуть обговорюватися і прийматися єдине рішення. Обов'язково необхідно запрошувати газівників, транспортувальників, які розкажуть про собівартість газу, як і в яких відсотках вони змішують вітчизняний газ з путінським і яку ціну мають на виході», — акцентував парламентарій. Результати перевірки ТСК обіцяють оприлюднити публічно. «Звіт буде зачитаний перед Верховною Радою, журналістами», — додав Луценко. Що стосується реакції МВФ у разі результативної діяльності ТСК і зниження тарифів, то нардеп запевняє, що її побоюватися не варто. «МВФ цікавить тільки перспектива повернення їхніх грошей. Вони повинні бути впевненими, що їхній позичальник надійний і що він не присвоїть грошей собі. МВФ мислить як банкіри. Історія з тарифами цю структуру хвилює тільки тому, що їх підвищення дасть змогу частково покрити дефіцит у держбюджеті, а значить, зросте ймовірність повернення займаних коштів. Якби ми знайшли, звідки взяти гроші на покриття різниці, думаю, вони б погодилися не вимагати від нас підвищення тарифів», — сказав він АСН. За його словами, одним із джерел такого доходу може стати перегляд податкової політики. «У нас інфляція 40%. При такій інфляції буде колосальне зростання податків, який перекриє очікувані доходи. Можемо всі ці додаткові кошти виділяти на компенсацію за тарифами», — пояснив І. Луценко. Кому — піар, а кому — зовнішні вороги Після аналізу вищесказаного виникає запитання: чи буде дійсно результативною робота ТСК? Адже це не перша та й не остання комісія, створена в Україні, а як показує практика, ефекту від їхньої роботи здебільшого немає. У нас створювалися комісії з розслідування злочинів на Майдані, щодо трагедії в Іловайську, в Одесі. Але! Результату немає. Безумовно, є й позитивні приклади. Зокрема, як розповіла АСН нардеп Оксана Юринець, вона разом із депутатами Львівської обласної ради створювала ТСК з приватизації одного з моршинських заводів. «В результаті діяльності комісії підприємство підвищило вартість своїх активів, але рейдерського захоплення, про що співробітники підприємства дуже переживали, так і не сталося», — зазначила вона. Втім, як визнають самі ж депутати, створення ТСК — це більше піар-технологія. «ТСК — це серйозний інструмент, що має елементи піару. Однак у випадку продуктивної діяльності ТСК приносить користь як населенню, тому що розв’язуються певні проблеми, так і позитивно впливає на рейтинг політичних сил. Тому створення ТСК з питання раціональності тарифоутворення в разі успішної діяльності може призвести до зниження тарифів та підняття рейтингів партій», — стверджує Ігор Луценко. Парадоксально, але один з ініціаторів проекту постанови про створення ТСК нардеп Юрій Луценко від початку вважає, що такі комісії не дають результату. «У ТСК кожна політична сила делегує кращих ораторів, але не кращих професіоналів. Тому необхідно більше повноважень надавати профільним комітетам. Вони не тільки повинні ухвалювати проекти законів, працювати над поправками, але ще повинні здійснювати контрольні функції. Комітети зобов'язані більше працювати. Потрібно створювати робочі групи комітетів, куди входитимуть в основному професіонали. ТСК — це більше політичне рішення, тоді як створення робочих груп — професійне», — вважає він. Категорично проти створення ТСК депутати з «Народного фронту». Парламентарії вважають, що таким чином зовнішні сили за допомогою українських політичних сил хочуть створити умови для розчарування суспільства в уряді. «Це — маніпуляції нашим населенням. Завжди все починається з малого. Спочатку змінимо уряд, і залишиться тільки один Президент. Йому одному буде складно утримувати ситуацію під контролем. Путін не може перемогти війною, тому він за допомогою деяких людей розхитує ситуацію в нашому суспільстві», — стверджує нардеп Андрій Тетерук. За його словами, уряд на сьогодні повністю відкритий і готовий до діалогу. Більш того, в п'ятницю Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, має намір розкрити політику тарифоутворення. «Заяву про корупцію при формуванні тарифів ми можемо спростувати дуже швидко», — акцентував депутат. Як розвиватиметься ситуація зі створенням ТСК, побачимо найближчим часом. Можливо, далі постанови справа не піде. Але в разі створення ТСК вона може довести свою ефективність, лише якщо за підсумками її роботи будуть встановлені факти про економічно необґрунтовані тарифи, які будуть передані в правоохоронні структури для подальшого розслідування. А тарифи, у свою чергу, будуть переглянуті у бік зниження.
09 Квітня
13:54
Економіка
«Метінвест» Ахметова оголосив про дефолт
Група компаній «Метінвест», що належить українському олігарху Рінату Ахметову, заявила про дефолт. Як повідомляє прес-служба «Метінвесту», група починає три проекти з отримання згоди від власників своїх облігацій з термінами погашення в 2015-м, 2017-м і 2018-му роках. Як повідомляється, метою проектів є відстрочка погашення боргу за облігаціями, який повинен був бути виплачений до 20 травня 2015 року. К рім того, проекти спрямовані на те, щоб власники облігацій відмовилися від права пред'являти вимоги у зв'язку з оголошенням дефолту.
Публікації
14:01
Політика
Згадати все: небезпечне мовчання Тимошенко
Парламентський пленарний тиждень традиційно не нудний. Пристрасті розпалюються. Коаліціанти сваряться. Публічно, прямо з трибуни, звучать обвинувачення в пособництві Кремлю: депутат від пропрем’єрської фракції «Народний фронт» Антон Геращенко викрив Юлію Тимошенко і «свободівців» у роботі на Путіна. Слів Геращенко не добирав: «Рівень дискусії, піднятий партією «Свобода», «Блоком Юлії Тимошенко» і Юлією Володимирівною особисто, деякими фріками з БПП на ім’я (Сергій) Каплін, гірший, ніж рівень одеського Привозу», — заявив Геращенко, додавши, що «Свобода» і Тимошенко проводять кампанію, розпочату на замовлення Путіна. Свободівцям він порадив злитися з Опозиційним урядом, але вони не в коаліції, і в нашому випадку не будемо брати їх до уваги. А ось Тимощенко — «більшовик». І пригадавши Юлії Володимирівні провальний парламентський союз з Віктором Януковичем 2009 року, запідозривши в симпатіях до Кремля, можна було накликати театрально-трагічне розірвання на шматки коаліційної угоди. Хоча?.. Якщо оцінити ситуацію, то Геращенко не був аж надто різким. І компромат дуже навіть «лайт». Згадавши трохи більше, можна було історії й цікавіші розповісти. І не тільки про кабальні газові контракти з РФ. Можна і в голосуваннях цікаві штучки знайти, які підтверджують, що Юлія Володимирівна неодноразово вела спільну гру з «регіоналами». Яскравий приклад був незабаром після Помаранчевої революції. У січні 2005-го парламентарії розглядали депутатський запит народного депутата Ларіна С.М. до Президента України, Голови ВРУ та Генерального прокурора щодо неправомірних дій члена Центральної виборчої комісії Андрія Магери на президентських виборах 2004-го. Тоді «за» проголосували переважно регіонали і комуністи, а також частина бютівців, включаючи саму Тимошенко. Позиція ПР і КПУ тут цілком зрозуміла і прогнозована. Але ось у чому був інтерес Тимошенко? Питання. А пам’ятаєте, як довго й наполегливо Тимошенко мовчала про Грузію в 2008-му? Як за неї віддувалися соратники, а фракція БЮТ поширювала заяву із закликом до парламенту зробити все можливе, щоб Україна не була втягнута в конфлікт у Південній Осетії на будь-чийому боці? А як лідер фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що агресором у війні на Кавказі була Грузія, а не Росія, пам’ятаєте? Якщо ні — освіжимо. Заступник голови фракції НУ-НС Роман Зварич в кулуарах ВР говорив з парламентськими журналістами про невизначеність відповідей представників БЮТ. Як невчасно для себе повз проходив Іван Кириленко. Скориставшись моментом, журналісти організували своєрідну очну ставку НУ-НС і БЮТ: попросили поставити запитання, що залишилися без відповіді. Зварич і запитав про готовність засудити акт російської агресії в Грузії. Кириленко відповів: «Категорично ні! Тому що агресію почала Грузія, а ми не сторона конфлікту». Потім була скандальна заява про ознаки державної зради і політичної корупції в діях прем’єра Юлії Тимошенко, і про впевненість Секретаріату Президента в планах Кремля підтримати кандидатуру Тимошенко на майбутніх президентських виборах, і про мільярд доларів на її підтримку від РФ. І ще одна показова історія з 2008 – про те, як тодішній президент Віктор Ющенко полетів на прем’єрському літаку. Юлії Тимошенко, яка дуже поспішала на зустріч з Путіним, знайшли приватний восьмимісний літак «Сессна» від перевізника зі Словенії, і вона таки встигла на зустріч з «російським колегою». Потім на прес-конференції прем’єрів РФ і України Путін сказав: «Мазурик якийсь поцупив літак». А Тимошенко — хихотіла. Ця історія з «мазуриком» закарбувалася в пам’яті. Решта забулося. На тій прес-конференції ще багато цікавого було. Порийтеся в архівах, і ви натрапите на новини про те, що прем’єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін назвав маячнею твердження, що за діями прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко є «рука Москви». Казав, що «це має смішний і комічний вигляд», а звинувачення пані прем’єра мало не в отруєнні пана Ющенка — просто якийсь паноптикум, і все було б смішно, якби не було так сумно. «Нам сумно, що в нашого сусіда, великої європейської країни з багатомільйонним населенням, не вдається подолати процеси, які не дають нам змоги вибудовувати довгострокові економічні відносини», — нарікав тоді Путін, розповідаючи, як йому хочеться, щоб ділове партнерство не було заручником політики. Тоді він ще співав соловейком про те, що «Росія буде підтримувати український народ і поважати його вибір, яким би він не був», і «штучно ставлять багато запитань навколо Чорноморського флоту». Що було потім? Розбрат, посилення позицій Януковича і наступна перемога останнього на президентських виборах 2010-го. Далі розповідати? .. Тож усе пізнається в порівнянні. Тимошенко страшна в своєму прагненні до мети. І списувати її з рахунків зарано. Вона точно спробує взяти реванш, стати першою в країні. Вона поки мовчить, але ще прийде її час говорити.
09 Квітня
14:36
Політика
Рада заборонила пропаганду комуністичного та нацистського режимів
Депутати Верховної Ради прийняли законопроект №2558 про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки. Як повідомляє кореспондент «Аналітичної служби новин», за даний законопроект проголосували 254 народних депутата. Законопроектом передбачається введення заборони на публічне заперечення злочинного характеру зазначених режимів, а також на використання та пропаганду їх символіки.
09 Квітня
14:51
Політика
Депутати відмовилися націоналізувати майно країни-агресора
Депутати Верховної Ради не підтримали законопроект про націоналізацію майна в Україні країни-агресора та її резидентів. Як повідомляє кореспондент «Аналітичної служби новин» за ухвалення законопроекту проголосували тільки 190 депутатів з 284 зареєстрованих. Лідер фракціїи Блок Петра Порошенка Юрій Луценко заявив, що даний законопроект не підготовлений належним чином і запропонував грамотно прописати його, а не голосувати «гасла».
09 Квітня
15:31
Політика
Депутат заявив про погрози через поправки до Закону «Про ринок природного газу»
Міністерство внутрішніх справ порушило кримінальну справу за заявою народного депутата України Олександра Ксенжука про отримані ним погрози викрадення і позбавлення волі. Як повідомляє прес-служба МВС, сам депутат пов'язує погрози зі своєю законодавчою діяльністю. 5 квітня Ксенжук зареєстрував поправку до законопроекту «Про ринок природного газу», якою передбачається заборона на безплатне використання державних газорозподільних систем. Як пояснив депутат, прийняття його поправки дозволить залучити до бюджету додаткові кошти, проте призведе до втрати доходів приватними структурами, в тому числі — фірмами, підконтрольними олігархам Дмитру Фірташу і Сергію Льовочкіну, які контролюють більшу частину облгазів. За інформацією правоохоронців, 7 квітня невідомий чоловік підійшов до депутата на вул. Шовковичній і озвучив загрози.
09 Квітня
15:55
Події
В СБУ сподіваються, що Янукович опиниться в Гаазі
У Службі безпеки України сподіваються на те, що справа проти екс-президента Віктора Януковича буде розглянута в Міжнародному суді в Гаазі. Про це в ході брифінгу заявив начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк. За його словами, колишній президент і деякі посадові особи, використовуючи своє службове становище, незаконно змінили конституційний лад України і сконцентрували владу в руках президента. За словами Вовка, це було зроблено з метою посилення впливу влади на суди, прокуратуру та інші органи державної влади. При цьому Вовк зазначив, що, говорячи про суд в Гаазі, він має на увазі віддалену перспективу.
09 Квітня
16:22
Суспільство
Рада відкрила доступ до архівів спецслужб СРСР
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917—1991 років». Як передає кореспондент «Аналітичної служби новин», за дане рішення проголосував 261 народний депутат. Законом передбачено відкритий доступ до архівних даних репресивних органів комуністичного ладу 1917—1991 років. Крім того, законом визначається перелік підстав для відмови в доступі до цих архівних даних, а також передбачається відповідальність за необґрунтовану відмову в доступі.
09 Квітня
16:55
Події
Україна має намір відновити систему протиракетної оборони
Україна відновить систему протиракетної оборони. Про це в ході презентації стратегії національної безпеки заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. За його словами, відновленню системи протиракетної оборони буде приділено особливу увагу. При цьому він підкреслив, що відновлення системи не буде порушувати ніяких міжнародних зобов'язань України. Турчинов також зазначив, що згідно зі стратегією перед оборонно-промисловим комплексом буде поставлено завдання почати випуск високоточної зброї.
09 Квітня
17:28
Події
СБУ планує ще раз допитати Симоненка
Служба безпеки України має намір провести ще один допит лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка щодо терактів в Одесі. Про це в ході брифінгу заявив радник глави СБУ Маркіян Лубківський. За його словами, Служба безпеки розкрила мережу комуністів в Одеській області, які підозрюються у скоєнні терактів в Одесі. При цьому Лубківський зазначив, що, очевидно, справа допитом не обмежиться. Крім того, він підкреслив, що СБУ має намір допитати не тільки Симоненка, але й деяких його однопартійців.
09 Квітня
18:44
Економіка
Депутати зобов'язали Фірташа і Льовочкіна платити оренду державі
Народні депутати підтримали у другому читанні законопроект «Про ринок природного газу» з поправкою про заборону облгазам безкоштовно користуватися газорозподільної системою. Як передає кореспондент «Аналітичної служби новин», за дане рішення проголосували 290 депутатів. В даний час більшість облгазів належать олігархам Дмитру Фірташу і Сергію Льовочкіну. Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вимагає ввести орендну плату за користування державною газорозподільною системою.
09 Квітня
19:01
Політика
Заступник голови ЦВК не проти державного фінансування партій
Перший заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що в Україні треба запроваджувати державне фінансування парламентських політичних партій. Про це він заявив в інтерв’ю «Аналітичній службі новин». На його думку, у більшості українських політичних партій відсутня ідеологія, тому країна відчуває досить високий вплив фінансового капіталу на діяльність партій. «Якщо держава не почне фінансувати в першу чергу парламентські політичні партії, то їх буде фінансувати хтось інший — із тіні, і навряд чи з альтруїстичних міркувань. Той, хто дає гроші, на щось розраховує взамін. Це можуть бути лобістські проекти чи рішення, потрібні тим чи іншим фінансово-промисловим колам», — сказав Магера. Він також зазначив, що у випадку, якщо партії почнуть брати гроші у держави та в той же час з інших джерел, то повинна бути жорстка реакція — позбавлення партій державного фінансування з можливими наслідками: заборона участі у виборах, кримінальне переслідування.
Блог:
Думки
19:02
Суспільство
Ірина Бекешкіна
В Україні до масових мітингів справа не дійде
В українському суспільстві зберігається високий рівень протестних настроїв, проте немає авторитетного лідера, здатного вивести людей на масові мітинги. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила соціолог, директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна. «Протестні настрої за весь час існування незалежної України завжди були високими. Інша справа, чи є реальна причина виходити на мітинги, і чи є люди, які можуть вивести суспільство? Якщо причина для протестів є, то ось авторитетних лідерів, які б вивели суспільство на вулицю, немає », - сказала вона. За її словами, за останні місяці сильно впали рейтинги практично всіх політичних сил, представлених у нинішній Верховній Раді, особливо знизився рейтинг «Народного фронту». «На даний момент рейтинг має тільки президент, хоча він і став нижче. Але, очевидно, що президент не поведе людей на протест. Тому якщо будуть з'являтися якісь акції, мітинги, то вони буду стихійними і локальними », - зазначила вона.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-0,64361882209778-/ /-pc-/
Top