counter
Архів Повернутись назад 03 Липня 2015
3 Липня
оформление ленты  Блог: 
Політика Юрый Дерев’янко У разі відмови від укрупнення громади втратять у фінансах Громади, які не захочуть об'єднуватися, не набудуть додаткових повноважень у фінансових питаннях. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Юрій Дерев'янко. «Відповідно до чинного законодавства ніхто сьогодні не може змусити громади об'єднуватися. При цьому наслідки будуть різні для тих, хто вирішив об'єднатися, і для тих, хто відмовився це зробити», — сказав він. За його словами, у разі відмови від укрупнення громади втратять у фінансових питаннях, вони не отримають додаткових повноважень і будуть залежними від вищих органів влади. «Звичайно, є й мінуси об'єднання. Вони стосуються землі, питань власності. Тому громади перед об'єднанням повинні розробити статути, де будуть враховані інтереси всіх», — вважає нардеп. Він зазначив, що в основному не хочуть об'єдуватися в громади голови сільрад, які розглядають свою діяльність з точки зору збагачення. «Але не скрізь сільські голови проти. Багато хто просто просять роз'яснити, навіщо це потрібно і що це дасть», — резюмував він.
Політика Президент Європарламенту: Анексія Криму Росією не зупинить Україну на шляху до Європи 3 липня, за рік після підписання Угоди про асоціацію України та ЄС, глава Європарламенту Мартін Шульц провів зустріч з Президентом Петром Порошенком у Києві, під час якої запевнив України в однозначній підтримці ЄС, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». За словами Шульца, незаконна анексія Криму Росією не зупинить Україну на шляху до Європи і не може зупинити європейців припинити вважати Україну своїм союзником. «Щоб підтвердити непорушність наших намірів, необхідні конкретні дії. І однією з них є сьогоднішнє підписання Меморандуму порозуміння між Європейським парламентом і Верховною Радою», — розповів Шульц. Порошенко зазначив, що підтримка Європарламенту дуже важлива в сьогоднішніх умовах для України. «В умовах, коли РФ не дотримується і не імплементує положення мінських домовленостей, було вкрай важливим для України рішення про продовження санкцій ЄС проти Росії, як ключова мотивуюча роль для переговорів і подальшої деескалації ситуації», — зазначив Порошенко.
Політика Нардеп: БПП не відпускає Луценка з посади голови фракції Заява голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Юрія Луценка про складання повноважень голови фракції є емоційним і спровоковано важким робочим днем. Про це в коментарях журналістам заявив Ігор Кононенко, перший заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка. «Це емоційна заява. Вчора був надважкий день. Півдня Юрій Віталійович провів за трибуною. Все буде нормально», — сказав він. За його словами, депутати з Блоку Петра Порошенка будуть наполягати на тому, щоб Юрій Луценко й надалі очолював фракцію. «Фракція його не відпускає. Його заява пов'язана з важким днем ​​і несподіваним голосуванням щодо реструктуризації валютних кредитів», — пояснив він. Раніше повідомлялося, що глава фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко написав заяву про відставку з посади.
Політика Порошенко запропонував Європарламенту спостерігати за місцевими виборами Президент Петро Порошенко запросив представників Європарламенту взяти участь у спостереженні за проведенням в Україні місцевих виборів 25 жовтня 2015 року. Про це глава держави заявив під час спільної заяви з президентом Європарламенту Мартіном Шульцем в Києві, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня, і я сподіваюся, що представники Європарламенту зможуть взяти участь у спостереженні за цими виборами», — заявив Порошенко. У відповідь на це глава Європарламенту Мартін Шульц зазначив, що у Еврпарламента немає традиції посилати своїх спостерігачів на місцеві вибори. «Однак, беручи до уваги специфічну ситуацію в країні, я обміркую зі своїми колегами це запрошення, і ми швидко розглянемо ваше запрошення», — наголосив Шульц.
Політика Шульц: Звіт про безвізовий режим для українців представлять у вересні Звіт Єврокомісії про лібералізацію безвізового режиму з Україною буде, найпевніше, готовий вже у вересні 2015 року. Про це повідомив президент Європарламенту Мартін Шульц під час спільної заяви з Президентом України Петром Порошенком у Києві, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Питання безвізового режиму ми дуже активно обговорювали в Ризі, і я тоді пообіцяв і нині хочу ще раз повторити обіцянку, що я зроблю все можливе, щоб прискорити процес переговорів. Ще залишилися деякі проблематичні питання, які треба вирішити. Але у мене є відчуття, що звіт комісії буде представлений у вересні і на основі результатів цього звіту я дуже оптимістично дивлюся в майбутнє. Думаю, що ми зможемо знайти рішення, щоб подолати ті останні перешкоди, які залишилися», — розповів Шульц. Президент Європарламенту зазначив, що безвізовий режим для українців і вільний доступ до європейського ринку — вкрай важливі як для України, так і для Європи, і для розвитку їхніх економік. Петро Порошенко висловив упевненість, що «справжні друзі України і українська влада зроблять все можливе, щоб у українців в 2016 році з'явилася можливість безвізових подорожей».
Політика Порошенко: Україна вже за 5 років буде готова подати заявку на членство в ЄС Президент Петро Порошенко впевнений, що за 5—6 років Україна зміниться завдяки реформам і буде готова подати заявку на вступ до Євросоюзу. Про це глава держави заявив під час спільної заяви з президентом Європарламенту Мартіном Шульцем в Києві, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Ми також окремо обміняємося з паном президентом (Мартіном Шульцем, — авт.) баченням додаткових механізмів та інструментів підтримки фінансової, економічної, соціальної і тих реформ, які нині відбуваються в Україні, з боку Європарламенту та європейських інституцій. Мета цих реформ чітка і зрозуміла — це підготовка України до набуття членства в Європейському Союзі. Я впевнений в тому, що через 5—6 років Україна зміниться та відповідатиме тим критеріям, які необхідні для подачі заявки на членство», — зазначив Порошенко. Нагадаємо, що 3 липня планується підписання Меморандуму між Європарламентом і Верховною Радою. Угода про асоціацію України та ЄС була підписана 27 червня 2014 року. Депутати Європарламенту та Ради синхронно ратифікували документ 16 вересня 2014 року. Порошенко заявив, що Угоду вже ратифікували 21 країна ЄС із 28.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство ГПУ затримала сина голови Апеляційного суду, що надсилав батькові скандальні смс Генпрокуратура затримала людину, яка писала смс-повідомлення судді Апеляційного суду Києва Антону Чернушенку із зазначенням того, які треба ухвалювати рішення. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Автор смс — син судді. Співробітники ГПУ затримали його спільно з працівниками СБУ згідно зі ст. 208 КК України. У надісланих судді Чернушенку смс були вказівки щодо ухвалення рішень у судових справах, розглянутих Апеляційним судом Києва. Син судді Дмитро Чернушенко з січня 2013 по червень 2015 зі свого мобільного надсилав повідомлення батьку із вказівками, які рішення ухвалювати в розглянутих справах.«Надалі Антон Чернушенко здійснював втручання в автоматизовану систему документообігу суду «АСЕД Апеляція» з метою штучного розподілу справ і визначення себе головуючим чи суддею у складі колегії, яка розглядає зазначену справу, щоб мати можливість ухвалювати завідомо неправосудні рішення (ухвали)», — сказано в повідомленні прокуратури.Нині син судді перебуває в СІЗО і впродовж 24 годин після затримання йому оголосять про підозру.
Економіка У «Батьківщині» вважають, що кредитний закон оздоровить банківську систему Реструктуризація валютних кредитів оздоровить українську банківську систему. Про це в коментарях журналістам заявила голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, передає кореспондент «Аналітичної служби новин». «Закон 1558-1 необхідний для держави, банківської системи і людей, які стали заручниками валютних кредитів. Держава не втрачає жодної копійки через цей закон, оскільки на сьогодні існує заборгованість банківської системи перед НБУ за рефінансування на понад 100 млрд грн. Крім того, люди ніколи не зможуть погасити заборгованості за валютними кредитами», — сказала вона. За її словами, банківська система завдяки цьому закону зможе оздоровитися. «Буде списано неліквідна заборгованість банківської системи перед Нацбанком, також буде списано неліквідну заборгованість тих, хто взяв валютні кредити. Це призведе до зняття зайвого резервування грошей, яку повинен робити кожен банк для видачі кредитів. Тобто це загальне розв’язання проблеми», — вважає Тимошенко.
Політика оформление ленты  Ціна компромісу Архіважливий у законодавчому плані день у Верховній Раді народні депутати примудрилися нівелювати неабиякими підкилимними ігрищами та ухваленням популістського рішення, яке може поставити під загрозу всю банківську систему країни і більш-менш стабілізований курс гривні. Політичні торги Такого вагомого порядку денного Верховної Ради, як був 2 липня, навіть бувалі народні депутати не пригадують. На четвер було заплановано звільнення міністра екології та призначення голови СБУ, ухвалення нового закону «Про Рахункову палату», нового закону «Про Прокуратуру», пакету реформаторських законів у правоохоронній системі — створення Національної поліції, муніципальної варти, Держбюро розслідувань, затвердження закону «Про органи МВС», а також ухвалення нових виборчих правил для місцевих виборів. На жаль, зовсім не все вдалося реалізувати. «Кадрові питання вирішимо швидко. Рахункову палату проголосуємо. А от з прокуратурою та правоохоронним пакетом гратимемося дуже довго — надто слизькі домовленості між «Народним Фронтом» і БПП. А закон про вибори взагалі намагатимуться зірвати — він не влаштовує «Батьківщину», «Самопоміч», «Радикальну партію», «Опозиційний блок», позафракційних депутатів», — розповідав АСН ще вранці в четвер один із «фронтовиків» і його слова, як показав час, виявилися пророчими. Спочатку парламентарі довго торгувалися щодо черговості розгляду законопроектів. Суть торгів полягала у такому: що спочатку розглядати — закон «Про Прокуратуру» чи «Про Національну поліцію»? Здавалося б, яка різниця? Але ні. Річ у тім, що прокурорський закон посилює владу Президента за допомогою нарощування м'язів генпрокурору, що, звичайно, не подобається соратникам БПП по коаліції, а закон «Про Національну поліцію» розширює можливості очільника МВС (багато кадрових питання очільник поліції погоджує з главою МВС, — авт.), що, своєю чергою, в багнети сприймають у коаліції (крім «Народного фронту»). Тому довелося укладати бартер. БПП підтримує «міліцейські» закони і допомагає з пошуками голосів, а «Народний фронт» голосує за «прокурорський» закон. Та хоча політики й отримали згоду, побоювання таки залишалися до останнього — чи не кинуть у відповідальний момент партнери по коаліції. Голосування з цих питань перенесли на вечірнє засідання. Як «Народний фронт» обіграв БПП Й справді, ціна політичних домовленостей виявилася три копійки. Першим на розгляд поставили закон «Про Прокуратуру». Голосування раз за разом провалювалося. Офіційних причин декілька. Перша — закон виписано так, що процедурою обрання спеціалізованого антикорупційного прокурора може маніпулювати генеральний прокурор. Створюється конкурсна комісія: п’ять представників від ради прокурорів і шість від Верховної Ради. Комісія потім на затвердження генпрокурора подає три кандидатури на посаду антикорупційного прокурора. Глава ГПУ обирає одного. «У такій процедурі маємо високі ризики. По-перше, конкурсна комісія може бути створена з угодних генпрокурору і Президенту людей. По-друге, подання на розгляд генпрокурору трьох кандидатів може повторити сумний досвід обрання глави НАБУ», — розмірковує народний депутат від фракції «Самопоміч» Олена Сотник. Та й це ще не все. «Також під різними соусами частково зберігається за прокуратурою держнагляд і слідчі функції. А це консервування радянської моделі, а не бажання переходити на європейські стандарти», — сказав АСН  заступник глави Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. «Фронтовики» пішли на хитрість. Під час одного з голосувань за «прокурорський» закон на табло системи «Рада» висвітилося 224 голоси — «рішення не ухвалено». «Шановний спікер. У нас не спрацювало дві картки», — публічно поскаржився співголова фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук і попросив поставити документ на переголосування. Гройсман пішов назустріч цьому проханню. Та знову провал. Закон «Про Прокуратуру» не набрав необхідної кількості голосів. «Пропоную, перейти до розгляду закону «Про Національну поліцію», а потім знову повернутися до «Прокуратури», — завершив політичну багатоходівку Тетерук. Депутати взялися за «поліцейський» законопроект. Бурхливі двогодинні баталії завершилися успішним голосуванням — 276 «за». Міністр МВС Арсен Аваков і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, що були у залі Верховної Ради, не стримували своїх емоцій. А далі депутати після майже годинної перерви, під час якої в Раду приїхав мер Києва Володимир Кличко і  заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе, знову повернулися до розгляду закону «Про Прокуратуру». Приїзд цих «гостей» переконав журналістів у думці, що депутатів «ламатимуть» і змусять проголосувати. Так і сталося. 228 голосами  парламентарії таки ухвалили закон. На знак протесту депутати від фракції «Радикальної партії» і «Самопомочі» покинули зал ВР. «Фронтовики» отримали після цього ще один бонус. Верховна Рада без шуму і пилу проголосувала за ще один «міліцейський» закон — «Про органи внутрішніх справ». «Закон регулює відносини між МВС та підпорядкованими йому центральними органами виконавчої влади. Остаточно визначається взаємодія між керівниками поліції, міграції, Нацгвардії і міністром внутрішніх справ. Якщо раніше у міліції, у прикордонників, у Нацгвардії були окремі підрозділи з медицини, то нині все централізується. Нині один колектив обслуговуватиме інформпотік всього міністерства», — дав коротку характеристику закону екс-глава МВС, глава фракції БПП Юрій Луценко. А ось закону «Про муніципальну варту» зеленого світла не дали. «До другого читання зроблено такі правки, що закон нестиме колосальні ризики. Фактично ним можуть узаконити в країні тітушок», — заявив народний депутат Ігор Мосійчук. Замість місцевих виборів реструктуризація валютних кредитів Банально заговорили, точніше кажучи, заскандалили, розгляд закону «Про місцеві вибори». Це питання й так у порядку денному поставили майже останнім, так ще й у найвідповідальніший момент «забули» про нього. Ні з того, ні з сього (формальна причина — мітинг під стінами Верховної Ради, — авт.) спікера Володимира Гройсмана змусили поставити на голосування законопроект про реструктуризацію валютних кредитів. Документ дає право українцям оплачувати кредитні борги за валютним курсом НБУ на момент взяття позики. І документ набрав 229 голосів. «Президент ветує цей закон. Документ ставить під загрозу діяльність усієї банківської системи», — сказав АСН народний депутат Ігор Кононенко. Примітно, що політичну комбінацію з поспішною реструктуризацією валютних кредитів розіграли спільно «Батьківщина», «Радикальна партія», «Самопоміч», «Опозиційний блок», група «Воля народна» і представники «Відродження» — ті, хто голосніше за інших виступали проти ухвалення нових правил проведення місцевих виборів. «Якщо закон «Про місцеві вибори» не ухвалити на цьому тижні, то тоді жовтневі вибори доведеться проводити за старим законодавством», — сказав АСН народний депутат від «Народного фронту» Ігор Лапін. Чи встигнуть цього тижня парламентарії розглянути закон про вибори, достеменно не відомо. В офіційному порядку денному Верховної Ради на п'ятницю, 3 липня 2015 року, виборчого закону немає. Але не унеможливлюємо того, що документ можуть ухвалити за процедурою ad-hok або ж обговорюється варіант, що спікер Володимир Гройсман призначить ще одне пленарне засідання в суботу, 4 липня.  
Суспільство «Азов»: Бойовики покинули Широкине Народний депутат і комбат «Азова» Андрій Білецький повідомив, що Широкине під Маріуполем підконтрольне Україні, а бойовики покинули його. Інформацію про це оприлюднила прес-служба полку на своїй сторінці в Facebook. «Ворог відійшов від Широкиного. Широкине — це Україна!!!», — повідомив Білецький. Як повідомляється, супротивник втратив убитими, пораненими і полоненими з початку Азовського зимового наступу понад 800 бойовиків. Такі дані вдалося отримати завдяки радіоперехопленням. Що стосується наших втрат, то, за словами Білецького, українських солдатів загинуло 60 осіб, 200 поранено. «Ми готові в будь-який момент рухатися далі і відвойовувати власну землю, як тільки отримаємо наказ», — йдеться в повідомленні. Також в полку зазначили, що звільнення Широкиного стало можливим завдяки хоробрості і жертовності українських військових.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Популізм коштуватиме 95 мільярдів гривень В шумі і хаосі народні депутати 2 липня ухвалили скандальний закон 1558-1. Ухвалили, а потім усвідомили, за яку фінансову катастрофу проголосували. Якщо закон про реструктуризацію валютних кредитів не скасують або Президент не ветує його, банківська система країни стане на коліна. Торжество піару Під натиском і бравурними популістськими спічами лідерів «Батьківщини» Юлії Тимошенко, «Радикальної партії» Олега Ляшка та «Самопомочі» Олега Березюка народні депутат проголосували за законопроект про реструктуризацію валютних кредитів. Сіль документа в тому, що він дає право українцям оплачувати валютні борги за валютним курсом НБУ на момент взяття позики. Досить принести в банк заяву з проханням перерахувати кредит. Жодних інших документів банк вимагати не має права. До речі, більшість скандальних кредитів брали за курсом 5,05 гривень за долар. Для розуміння, на сьогодні курс долара дорівнює 21—22 гривням. Після голосування Тимошенко, Березюк і Ляшко пішли тиснути руки валютним позичальникам, що мітингували під Радою, і купатися в променях подяки. Тим часом міністри, банкіри та експерти підраховували потенційні збитки від ухваленого закону. Щастя для тисяч і проблеми для мільйонів Однією з перших розкритикувала рішення народних депутатів міністр фінансів Наталія Яресько. «Сьогодні одні громадяни України, які взяли позики в банках, попри кризу платять за своїми кредитами. Інші громадяни взагалі відмовилися від кредитів, щоб не брати на себе ризики, асоційовані з ними. Треті взяли валютні позики, але домовилися з банками про добровільну реструктуризацію цих кредитів і сплачують за ними. Але чомусь депутати вирішили подбати про інтереси зовсім невеликої частини позичальників, які взяли валютні кредити», — написала обурений пост на своїй сторінці у Фейсбуці Наталія Яресько. За попередніми підрахунками міністра, потенційні втрати всієї банківської системи від такого депутатського голосування становитимуть 95 мільярдів гривень, що більше, ніж буде витрачено на оборону і правоохоронну діяльність у 2015 році. «І ці кошти платитимуть всі громадяни у формі погіршення стану нашої банківської системи, нових банкрутств банків, втрат депозитів громадянами, зовсім не винних. Це — популізм, який не має нічого спільного зі справедливістю», — наголошує міністр фінансів. Ще більшу суму втрат назвали в Національному банку. «Ухвалення законопроекту 1558-1 матиме руйнівний характер для фінансової та банківської систем. Адже ним запропоновано зобов'язати банки конвертувати всі споживчі кредити в іноземній валюті за курсом на момент підписання договору (приблизно 5,05 грн/дол. США). Під загрозу поставлять ​​не лише стабільність банківської системи, а й добробут усіх громадян, — йдеться в офіційному повідомленні НБУ. — Якщо всі кредити, надані фізичним особам — резидентам в іноземній валюті, конвертувати в гривню за курсом 5,05 грн/дол. США, то банківська система зазнає збитків у сумі близько 100 мільярдів гривень». Крім того, як наголошують у НБУ, «передбачені законопроектом заходи суттєво порушують баланс прав сторін кредитного договору — кредиторів і позичальників у бік споживача, покладаючи всю тяжкість збитків винятково на банківську систему». Економісти також обурені таким популістським рішенням Верховної Ради. За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, для десятків банків конвертація валютних кредитів за пільговим курсом стане великою проблемою. «Думаю, банки намагатимуться пролобіювати вето Президента на закон. Навіть більше, вони зможуть підключити і МВФ для тиску на Президента», — сказав Охріменко. До слова, на економічних форумах експерти озвучують третю суму втрат банківської системи в разі набуття чинності законом про реструктуризацію валютних кредитів. Розрахунок такий: згідно з інформацією, розміщеною на сайті НБУ, загальна сума всіх валютних кредитів населення на 1 червня 2015 року становить 4,56 мільярда доларів. Якщо перерахувати їх за курсом 5,05 гривень виходить 23 мільярди гривень. Сума в гривні всіх валютних кредитів населення за поточним курсом 95 мільярдів гривень. Різниця переоцінки 72 мільярди гривень. «Якщо коротко, голосування за закон про реструктуризацію валютних кредитів змусив відчувати себе лохами мільйони українців, які сумлінно виплатили свої кредити, потом і кров'ю заробляючи на життя. І зовсім ідіотами почуваються ті, хто з розумних міркувань цих кредитів не брав. «Знав би прикуп, жив би в Сочі, — ось як це називається, а не реструктуризація кредитів», — емоційно прокоментував ухвалення закону народний депутат від фракції БПП Мустафа Найєм. У свою чергу, лідер фракції БПП Юрій Луценко лаконічно заявив, що реструктуризація ощасливить тисячі українців, а ось мільйони громадян країни — постраждають, їхні гаманці стануть тоншими. Вето або анулювання голосування У пропрезидентській і пропрем'єрській фракціях впевнені, що Президент ветує закон про реструктуризацію валютних кредитів. Мовляв, Петро Порошенко як досвідчений економіст і державник чудово усвідомлює всі ризики чинності цього закону. «Парламент під тиском ухвалив божевільний закон — мінус 90 мільярдів у країні. Вважаю, що Президент скористається своїм правом вето», — заявив народний депутат Ігор Кононенко. Але, найпевніше, справа до вето не дійде. Парламентарії почали відкликати свої голоси за цей закон. Першим схаменувся народний депутат Олександр Черненко. «Відкликаю свій голос за 1558-1. У тому бардаку, який був у залі, просто не розібрався. Це не виправдання, просто інформація», — написав на своїй сторінці  у Фейсбуці Черненко. За ним аналогічну заяву зробив і соратник Юлії Тимошенко народний депутат Ігор Луценко. «Друзі, я вчинив як ідіот. У п'ятницю відкликаю голос. Я був шокований, коли, прийшовши додому і переглянувши підсумки голосування, виявив, що 1558-1 ухвалений у цілому. Чекаю нині  стенограму — як сформулював Гройсман. Я не чув, щоб йшлося про закон в цілому», — виправдовувався Луценко. Схаменулася і народний депутат Олена Шкрум. «Жах. Написала заяву про відкликання свого голосу за закон про реструктуризацію валютних кредитів. Вважаю, що єдина справжня помилка — не виправляти свої помилки. Це на сьогодні — єдиний вчинок, за який мені соромно в цій Раді», — заявила Шкрум. Отже, якщо до цієї трійці долучиться ще хоча б один депутат,  то ухвалення закону автоматично анулюється. Все просто: закон схвалили з підтримкою в 229 голосів. Якщо четверо депутатів відкличуть голоси, то «за» закон буде лише 225 голосів, що недостатньо для позитивного рішення. За інформацією АСН, потрібну кількість депутатів для відкликання голосів за закон буде знайдено. Закон не набуде чинності. А вся ця епопея з реструктуризацією валютних кредитів була хоч і експромтом, але добре зрежисованим. Причина — зірвати голосування за закон про місцеві вибори, щоб жовтневі вибори провести за старими правилами. Спочатку окремі партії опрацьовували «зірвання» через банальне блокування трибуни. Передумали. Зважилися на хитріший план: і позичальникам догодити (мовляв, ми старалися — не вийшло), і ухвалення закону про вибори зірвати. Ось такі стандарти демонструють деякі політики, в той час як на сході тривають військові дії.  
Суспільство В Одеській області два чиновника попалися на хабарі в 400 тисяч гривень СБУ затримала на Одещині в.о. голови райдержадміністрації та селищного голову на великому хабарі в 400 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба СБУ. В Одеській області затримали двох хабарників — в.о. голови райдержадміністрації та селищного голову. У чиновників була налагоджена схема хабарництва. Зокрема, вони вимагали винагороду за підготовку рішень про передачу в оренду нерухомого майна з наступним оформленням права викупу. За передачу в оренду поверху в «Будинку побуту» та будівлі школи з правом викупу хабарники запросили 400 тисяч гривень. Співробітники СБУ поетапно зафіксували момент передачі перших 20 тисяч гривень, потім другої частини суми — 80 тисяч гривень. Після цього хабарники були затримані на місці злочину. Триває слідство.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Віктор Чумак Держава не повинна брати на себе кредитні зобов'язання своїх громадян У разі набуття чинності законом про реструктуризацію валютних кредитів варто очікувати депозитного майдану. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Віктор Чумак. «Голосувати за реструктуризацію кредитів — це голий популізм. Те, що депутати починають відкликати голоси, називається парадом мазохізму. Навіщо йти в Раду, якщо не знаєш за що голосуєш?», — сказав він. За його словами, якщо закон не відкличуть, то слід очікувати нового майдану, тільки тепер він буде депозитним. «Адже банки надають кредити за рахунок депозитів», — додав він. Крім того, нардеп акцентував, що люди, які брали валютні кредити, повинні домовлятися з банками, а не з державою. «Це цивільно-правові відношення між людиною і банком. До чого тут держава? Вона не повинна брати на себе кредитні зобов'язання своїх громадян», — наголосив він.
оформление ленты  Блог: 
Політика Михайло Папієв Місцевим громадам доведеться приїжджати до Києва і намагатися отримувати гроші В результаті об'єднання громад вони стануть менш фінансово захищеними. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Михайло Папієв. «Про добровільне об'єднання громад сьогодні не йдеться. По-перше, немає ініціативи знизу. По-друге, йде тиск на громади з боку виконавчої влади. Крім того, відбувається втручання в діяльність органів місцевого самоврядування та примушування їх до тих чи тих дій під фінансовим тиском. Роблять так, щоб поставити місцеве самоврядування в ситуацію, коли не уряд буде камікадзе, а місцеві громади будуть робити собі харакірі», — сказав він. За його словами, хоч нині йде багато розмов про фінансову незалежність регіонів, проте, яким чином вона буде дотримуватися в змінах до Конституції, не прописано. Навіть більше, він зазначив, що планується створити фонд розвитку, однак мається на увазі, що він буде контролюватися Кабінетом Міністрів. «Тобто місцевим громадам доведеться приїжджати в Київ і якимось чином намагатися отримувати кошти. Знову буде задіяно принцип вибірковості», — вважає нардеп. Парламентарій вважає, що від об'єднання громад  більше вільних коштів не з'явиться, оскільки 70% громад є дотаційними, а їх основним джерелом надходження коштів є прибутковий податок з громадян. «80% податку надходить від працівників бюджетної сфери. У разі укрупнення громад може статися і об'єднання шкіл, сільських лікарень, тобто замість, наприклад, трьох стане одна. Відповідно зменшиться кількість працівників і кількість надходжень від податків. В результаті, громади будуть менш фінансово захищеними і їм доведеться постійно їздити в Київ і просити або дотації, або субвенції вирівнювання, або бюджетні позики», — пояснив він.
Політика Юрій Баулін Интервью
Юрій Баулін: Кримінальне провадження проти мене є неприкритим тиском на суд
Останнім часом до Конституційного Суду України, зокрема до його голови Юрія Бауліна, прикута надзвичайна увага. Причин тому декілька. По-перше, уже екс-очільник СБУ Валентин Наливайченко ініціював відкриття кримінального провадження проти Юрія Бауліна та його колег. По-друге, Конституційний Суд найближчим часом має ухвалити важливі рішення. «Аналітична служба новин» поспілкувалась із головою Конституційного Суду України Юрієм Бауліним і дізналась його ставлення до відкритих кримінальних проваджень проти суддів, скасування суддівської недоторканності і коли Віктора Януковича остаточно позбавлять статусу президента. — СБУ гучно анонсувала, що нібито до Генеральної прокуратури передано докази висунення Вам підозри у зловживанні службовим становищем. Що Вам відомо про це кримінальне провадження? Вас допитували? Як кого? — Нещодавно мене було допитано як свідка стосовно ухвалення Конституційним Судом України чотирьох рішень. Оскільки йшлося про мою участь у слідчих діях за цією справою як свідка, то розголошувати подробиці я не маю права з огляду на таємницю досудового слідства. Про те, що Генеральна прокуратура витребувала у СБУ кримінальне провадження про узурпацію влади екс-президентом Віктором Януковичем, в якому фігурують судді Конституційного Суду і депутати Верховної Ради, я особисто довідався з тексту інтерв’ю генерального прокурора України Віктора Шокіна «Українським Новинам». Тому нічого з цього приводу повідомити Вам не можу. — У чому, на думку СБУ, було перевищення повноважень Вами та суддями Конституційного Суду України під час політичної реформи в 2010 році? — Відповідно до конституційних повноважень Конституційний Суд України не лише має право розглянути питання конституційності будь-якого закону, оскарженого відповідним суб’єктом, а й зобов’язаний, у разі встановлення факту невідповідності цього закону Конституції України, визнати його неконституційним. Зокрема, й на підставі порушення конституційної процедури розгляду ухвалення та набуття чинності цим законом. В свою чергу, згідно зі статтею 152 Основного Закону України, у разі визнання правового акта або його окремих положень неконституційними, вони втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом відповідного рішення. Відповідно до закону судді Конституційного Суду не несуть відповідальності за результати голосування при ухваленні рішень та наданні висновків Також зазначу, що Конституційний Суд України — колегіальний орган, рішення ухвалюються кваліфікованою більшістю його конституційного складу. Тому, я вважаю, що це кримінальне провадження є неприкритим тиском на суд. Відповідно до закону судді Конституційного Суду не несуть відповідальності за результати голосування при ухваленні рішень та наданні висновків. У цьому питанні законодавець вчинив аналогічно, як і стосовно народних депутатів, які також не можуть притягатися до юридичної відповідальності за результати голосування. І це абсолютно правильно — представники судової та законодавчої влади не можуть виконувати свої обов’язки, озираючись на виконавчу владу, яку в цьому випадку представляє СБУ. — У період із жовтня 2014 року по червень 2015 року в Україні було розпочато близько 100 кримінальних проваджень щодо суддів. Як вважаєте, ці кримінальні справи — бажання очистити судову систему чи тиск на суддів? — Я не можу давати оцінку правомірності розпочатих кримінальних проваджень, це питання належить до виняткової компетенції відповідних органів держави. — Під час другого етапу змін до Конституції планується реформувати систему судоустрою. Як потрібно реформувати судову систему, Ваше бачення? — Реформування системи судоустрою та визначення судової системи є питанням політичної доцільності. Згідно з Конституцією його вирішення належить до компетенції парламенту. — Як ставитесь до ідеї окремих політиків стосовно ліквідації Конституційного Суду? — Я вже казав, що це був би крок назад. Якщо ми йдемо в Європу, для якої є характерним існування окремих органів конституційної юстиції, то, звичайно, в Україні повинен бути окремий єдиний орган конституційної юрисдикції — Конституційний Суд України. На мій погляд, пропозиції щодо ліквідації Конституційного Суду України — це небажання деяких політиків виконувати рішення єдиного органу конституційної юрисдикції, які згідно з Конституцією є остаточними, не підлягають оскарженню і є обов’язковими для виконання, однак які не влаштовують окремих політиків. Не випадково, що поряд із пропозицією щодо передачі повноважень КСУ до Конституційної палати Верховного Суду України, пропонується також наділити Пленум Верховного Суду України повноваженнями переглядати та скасовувати її акти. Замість запровадження відповідальності за невиконання рішень Конституційного Суду України, по-суті, пропонується ввести в дію механізм їх скасування Таким чином, замість запровадження відповідальності за невиконання рішень Конституційного Суду України, по-суті, пропонується ввести в дію механізм їх скасування. Цілком ймовірно, що це буде робитись з огляду на зміну політичної ситуації в державі. — Чи буде Конституційний Суд розглядати справу щодо відповідності Основному Закону країни закону «Про очищення влади»? — Справу про конституційність окремих положень Закону України «Про очищення влади» буде винесено на розгляд пленарного засідання Конституційного Суду України після закінчення відповідної підготовки матеріалів цієї справи. — Чи потрібно в новій Конституції вказувати анексований статус Криму і окупованих територій — Луганської і Донецької областей? Яким чином це зробити? — Визначення адміністративно-територіального устрою України та встановлення особливостей окремих територій належить до виняткових повноважень Верховної Ради України та є питанням політичної доцільності. — Коли Конституційний Суд України почне розглядати звернення стосовно оцінки конституційності рішення Верховної Ради про позбавлення Віктора Януковича статусу президента? — Порядки та строки розгляду справ Конституційним Судом України встановлено законом, преференції визначено лише у випадку визнання конституційного провадження невідкладним. — Чи варто позбавляти недоторканності суддів? — Встановлення особливого порядку притягнення суддів до юридичної відповідальності є одним з елементів їх незалежності при здійсненні правосуддя. Головне, щоб цей порядок сприяв ефективному виконанню суддями своїх функцій, а не був індульгенцією від відповідальності за вчинення будь-яких правопорушень або зловживань. Фото Віктора Ковальчука
Економіка Податківці попередили формування фіктивних кредитів на 7,5 мільярда гривень У червні Державна фіскальна служба запобігла формуванню понад половини всього обсягу фіктивних податкових кредитів. Про це в інтерв’ю виданню «Фокус» заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.   За його словами, загальний обсяг фіктивних податкових кредитів по країні становить від 11 до 13 мільярдів гривень. У червні ДФС ввела нові об'єктивні ризикові критерії для підприємств, що дало змогу уникнути формування 7,5 млрд грн фіктивного податкового кредиту.   «Таким чином, ми запобігли понад половині нелегальних операцій  ще до внесення фіктивних даних у податкові накладні», — зазначив Сергій Білан.   При цьому він зауважив, що у травні попереджено формування фіктивного податкового кредиту на суму 4,3 млрд грн.
Події У МВС розповіли про «добровільний» перехід співробітників ДАІ на бік бойовиків Голова обласного управління МВС в Донецькій області В'ячеслав Аброськін розповів подробиці «добровільного» переходу двох співробітників ДАІ на бік бойовиків. Як написав Аброськін на своїй сторінці в Facebook, 15 червня 2015 року на службу не вийшли два співробітника ДАІ в Донецькій області — підполковник міліції Віталій Балбек і майор міліції Олексій Кобзар. Того ж дня в правоохоронні органи звернулися їхні дружини з інформацією про те, що зазначені співробітники пішли з дому і не повернулися. Правоохоронці встановили, що до зниклих із проханням по допомогу звернувся їхній знайомий Герман Сальников. Він просив їх зустріти його дружину на одному з блокпостів українських військових, щоб вона могла передати сина на канікули. «Дорогою офіцери заблукали і натрапили на бойовиків «ДНР». На місці було вбито Германа Сальникова і поранено в ногу Олексія Кобзара. Потім офіцерів посадили в яму, били й принижували. Ось така правда про «добровільний перехід» наших співробітників на «службу в правоохоронні органи», — написав Аброськін. Раніше ЗМІ, підконтрольні бойовикам, поширили інформацію про перехід на бік бойовиків двох співробітників ДАІ Донецької області.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,81256604194641-/ /-pc-/
Top