counter
Архів Повернутись назад 03 Квітня 2015
3 Квітня
оформление ленты  Блог: 
Економіка Ярослав Жалило Якщо не провести реформ, Україна не переживе війни Потрібно проводити реформування економіки, а не озиратися на сінгапурське диво чи «План Бальцеровича». Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив глава Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло. За його словами, реформування економіки — це неминучий і єдино можливий шлях до виживання країни, у тому числі в умовах війни. На думку експерта, реформування — це модернізація системи. «Відновлення економічного зростання, забезпечення відповідної динаміки доходів і бюджету, і населення, фундаменту для інноваційної структури економіки можна досягти при ефективному використанні наявного в країні потенціалу. Це вимагає реформування в галузі підприємницької діяльності, дерегуляції, створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності», — пояснив економіст. Жаліло зазначив, що необхідні регуляторна і податкова реформи, а також реформа банківського сектора. Крім того, економіст упевнений, що Україні потрібно перейти від жорстко оборонної монетарної політики, яка, по суті, зорієнтована на єдиній меті контролю над динамікою інфляції і валютним курсом, до використання реальних інструментів економічного розвитку і структурних зрушень — це кредитна політика, кредитні стимули і інше. «У нас у воєнний період дуже складна ситуація з наповненням державного бюджету при високому рівні навантаження на його витрати. Необхідне реформування бюджетного сектора, структуризація витрат, досягнення максимальної ефективності механізму держзакупівель. Нам потрібно ефективне використання державних податків розвитку, реформування соціальної сфери шляхом оптимізації ефективності використання кожної гривні. Це включає в себе реформу медицини та освіти», — додав економіст. Також він наголосив на необхідності підтримувати зовнішньоекономічний сектор, правові інструменти промоції експорту. «Якщо не провести цих реформ, Україна не зможе пережити цю війну. У кінцевому підсумку справа буде вже не у війні, а в економіці», — акцентував він. Крім того, за словами Жаліло, не варто постійно озиратися на сінгапурське диво чи «План Бальцеровича». «При чому тут Бальцерович і диво? Ми, суспільство і влада, повинні все зробити самі, а не якісь заїжджі експерти або консультанти. Вони можуть тільки поради давати. Якщо поради будуть адекватними, то вони ляжуть у документи і будуть реалізовані. Якщо виключно такі, мовляв, подивіться на сінгапурське диво — так ми і будемо дивитися, а реформи не зрушать із місця», — обурився він. «Чи є в Україні свій потенціал? Він завжди є. Є високий суспільний запит на реформи, можливості реалізувати який у принципі є, хоча здатності нинішнього уряду охарактеризувати однозначно не можна. Уряд показав поки не дуже високу ефективність при рішенні «пожежних» завдань. Усе буває часто повільно і суперечливо. Тут є певний скептицизм. Але головне, що є такий суспільний запит», — підсумував він.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Кость Бондаренко Ми багато втратили через Угоду про асоціацію з ЄС Україні потрібна сильна зовнішня фінансово-економічна підтримка за принципом «Плану Маршалла». Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова Інституту української політики Кость Бондаренко.  На його думку, Україні не варто розраховувати, що ситуація в економіці зміниться за короткий період. «Щоб говорити про реальний відновлення потенціалу, який був у країни в 2013 році, — це, як мінімум, п'ятирічна перспектива», — вважає він.  Експерт зазначив, що для стабілізації економічної ситуації необхідно мінімізувати вплив основних негативних чинників. «Ми дуже багато чого втратили. 75% промисловості не працює через різні причини: меншою мірою — війни, більшою — Угоди про асоціацію з ЄС. Втрачені ринки на Сході — РФ, країни СНД. А (нові. — Ред.) ринки не завойовані», — зазначив експерт.  Бондаренко також вважає, що Україні потрібна фінансова допомога для стабілізації ситуації. «Та ж допомога Заходу необхідна, звичайно. Але це не повинні бути прості кредити. Це має бути щось за прикладом «Плану Маршалла», розробленого після Другої світової війни», — вважає він. «Нагадаю, спочатку був «План Моргентау» 1924 року. Міністр фінансів США вважав, що Німеччину потрібно взагалі позбавити промисловості і повністю демілітаризувати, щоб був тільки аграрний сектор, малий і середній бізнес, сфера послуг. Потім з'явився «План Маршалла», яким було сказано — потрібно дати гроші на відновлення економічного потенціалу. Що, якщо у них не буде грошей, за що вони будуть купувати наші товари? Виникатиме загроза комуністичного або фашистського реваншу. І ми повинні заплатити за те, щоб там розвивалася демократія», — додав політолог.  За словами Бондаренка, «План Маршалла» для України дозволив би розвивати середній клас і демократію.  «Коли великі геополітичні гравці зрозуміють, що Україною не можна нехтувати, перетворювати її на полігон для геополітичних випробувань, а потрібно перетворити її на економічно розвинену країну — в України з'явиться реальна можливість розвивати економіку», — підсумував він.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Вадим Рабинович Рецепт нашого економічного дива — дозволити все, що приносить прибуток Для того щоб зробити прорив в економіці, Україні потрібно піти власним шляхом, не оглядаючись на чужий досвід. Про це в коментарі «Аналітичній службі новин» заявив народний депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Рабинович. «Нам не можна проводити порівняння із Сінгапуром. У них реформи проходили на тлі диктатури. Але в Україні диктатура неможлива. І тому для України, для її економічного дива, яке нам треба створювати, потрібні три речі, використовуючи конкурентні переваги країни», — зазначив Рабинович. Перше, що, на його думку, необхідно зробити, — створити Земельний банк. «Ми сидимо на найбільшому багатстві світу — на унікальному чорноземі. Наше сільське господарство повинно годувати всю Європу. Оціночна вартість наших земель, за різними оцінками, від 45 до 60 мільярдів євро. Тому нам необхідно створити Земельний банк і зробити землю товаром. За чіткими правилами, зрозуміло. Це принесе колосальні гроші до бюджету, що дозволить не знижувати соціальних виплат і не ображати малозабезпечених», — підкреслив народний депутат. Другий крок, який, на думку Рабиновича, потрібно зробити для економічного ривка, — розвивати високі технології, заохочуючи молодь учитися, розвиватися і працювати в державі, а не в інших країнах. «У нас така талановита молодь! Їй просто потрібно надати умови. Я, до речі, вніс законопроект, за яким у всіх держустановах буде 30% -ва квота для працевлаштування молоді. У нас є всі шанси створити свою Силіконову долину, дати молоді можливість не відвозити свої мізки і працювати на Європу чи Америку, а на Україну », — підкреслив парламентар. Нарешті, третій крок, який він пропонує, — дати бізнесу широкі повноваження для розвитку, залишивши тільки мінімальні обмеження. «Нам потрібно закликати на допомогу так звані нетрадиційні методи економічного зростання. Я маю на увазі — дозволити бізнесу все, що не заборонено законом і мораллю. Тобто все, на чому можна заробляти і що потенційно принесе гроші до бюджету, має бути моментально легалізовано», — підсумував Рабинович.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Гела Васадзе Метою України повинно бути не диво, а подвоєння зростання ВВП Україні не варто гнатися за економічним дивом, як в інших країнах, а поставити відчутну мету. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив грузинський політичний оглядач Гела Васадзе. «Поняття «економічне диво» досить відносне й емоційне. Аж надто сильно відрізняється те, що сталося, наприклад, у Грузії, Польщі чи Сінгапурі. Давайте поставимо запитання по-іншому: чи можливе в Україні двозначне зростання ВВП найближчим часом? І можна відповісти однозначно позитивно — так, можливе», — підкреслив журналіст у коментарі «АСН». Відповідаючи на запитання, яким чином цього досягти, Гела Васадзе заявив, що іншого рецепта, крім глибинних реформ, немає. «У всіх країнах, де відбулося так зване економічне диво, воно було результатом корінних реформ. При яких одна людина робить реформи, друга — забезпечує їм правову базу, саджаючи тих, хто їм пручається, і третя — вища особа в державі, яка забезпечує політичне прикриття двох перших. Це слова нашого покійного реформатора Кахи Бендукідзе. Але є ще більш проста формула прем'єр-міністра Сінгапуру Лі Куан Ю (котрий недавно спочив у Бозі), який для успіхів економіки рекомендував вищій посадовій особі дати повну свободу підприємцям і посадити за корупцію трьох близьких друзів », — підсумував експерт.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Оксана Продан На 100% упевнена, що Україна зможе досягти економічного дива І, за словами народного депутата, війна на сході не стане цього перешкодою. Як би комусь не хотілося цього, але Україні під силу створити економічне диво. Про це «Аналітичній службі новин» (АСН) сказала народний депутат, член парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Оксана Продан. «Абсолютно впевнена, що нам удасться домогтися економічного дива. Але не сінгапурського, а виключно свого — українського, — говорить Продан. — І очевидно, що ми повинні його будувати зараз, під час тих подій, які відбуваються на сході країни. Не можна зволікати, списуючи все на бойові дії. На 100% переконана, що у нас усе вийде. Єдине — хотілося, щоб це все було швидше, легше і не такою дорогою ціною». У той же час політик не змогла відповісти на запитання, коли українці зможуть відчути перші економічні покращення в країні. «У нас були дуже високі очікування під час Революції гідності. Здавалося, що як тільки ми переможемо Януковича, у нас відразу все вийде. Але ... Не допомагають швидкому перетворенню України деякі помилки органів виконавчої влади, затягування законодавчого процесу у Верховній Раді. Якби ми ухвалили півроку тому низку законопроектів, я б вам могла точно сказати, що через рік буде все класно, — розмірковує народний депутат. — Як показує практика, хороше ніколи швидко не робиться». Важливо, на думку Продан, залучати в країну інвесторів: як іноземних, так і внутрішніх. Але з цим є проблема. Іноземці не впевнені, що їхні гроші в Україні будуть захищені, а українці поки не вірять владі. «Інвестори вкладають гроші в ту країну, в якій є гарантії їх збереження. На сьогодні головною перешкодою для залучення інвестицій в Україну є не війна на сході країни, а відсутність чесної судової гілки влади. Суд — це та інстанція, яка у всіх країнах повинна гарантувати дотримання закону. Можемо мати прекрасні закони, але якщо їх не дотримуються, то ніякого толку вони не дадуть, — говорить Продан. — Важливо не забувати і про внутрішніх інвесторів. Торік наші заробітчани, які працюють у Західній Європі та Росії, перевели більше грошей, навіть офіційно, ніж ввезли іноземні інвестори. Як їх підтримувати? Необхідно відновлювати довіру громадськості до влади і навпаки. Якщо не буде довіри, мало хто буде показувати зароблені кошти».
оформление ленты  Блог: 
Економіка Сергій Тарута Не потрібно гнатися за новими реформами Народний депутат переконаний, що влада пішла неправильним шляхом. Досягти економічного дива в Україні можна, але необхідно відійти від імітації реформ, а проводити реальні зміни. Про це «Аналітичній службі новин» (АСН) сказав народний депутат, колишній губернатор Донецької області, бізнесмен Сергій Тарута. «Необхідно проводити реформи — суттєві зміни з подальшим покращенням. Рік уряду, а що зроблено? Нічого. Поки я не можу назвати жодної реформи, яка в нашій країні щось суттєво змінила. Уряд неправдиво називає підвищення тарифів реформою. Це — болюча ін'єкція з незрозумілими подальшими наслідками, не більше», — розмірковує Тарута. Політик-бізнесмен стверджує, що при проведенні реформ у країні дуже важливо об'єднатися Адміністрації Президента, уряду, парламенту, бізнесу. Тільки єдиною командою можна працювати на результат. «Об'єднатися, поставити собі завдання — через півроку домогтися результатів і приступати до роботи. І тоді ми побачимо іншу ситуацію, — говорить Сергій Тарута. — Не потрібно гнатися за новими реформами, змагатися в їх авторстві. За ці роки напрацьовано багато реформ. Давайте їх втілювати в життя». В першу чергу політик вважає, що потрібно провести децентралізацію влади і конституційну реформу, а також чиновникам поміняти мислення: жити не від одного кредиту до іншого, а робити все можливе і неможливе для створення робочих місць, підтримки реального сектора економіки.
Політика Віктор Чумак Интервью
Віктор Чумак: Всі «корупційні кейси» лежать і чекають свого часу
Віднедавна народного депутата Віктора Чумака називають фаворитом президентської команди. Саме йому пророкують крісло керівника Національного антикорупційного бюро. Наскільки ці пророкування виправдані, стане відомо зовсім скоро. Останній етап конкурсного відбору керівника Бюро (спецперевірка кандидатів) вийшов на фінальну стадію. Далі Президент із трьох кандидатів вибере одного і внесе на розгляд Верховної Ради. В очікуванні кадрових рішень, Віктор Чумак часу не гає. Народний депутат активно спілкується з європейськими колегами, обговорює з міжнародними експертами, як протидіяти гібридній війні, яку Росія розгорнула проти України. Нещодавно Чумак повернувся з Брюсселю після відвідання штаб-квартири НАТО і дав розлоге інтерв’ю «Аналітичній службі новин» (АСН). Народний депутат розповів про чотири етапи гібридної війни Росії проти України, про сигнали, які Путін посилає Порошенку, оцінив політичну волю керівництва країни боротись із корупцією, чітко окреслив, які три кроки потрібно зробити, щоб розділити бізнес і політику. Україна уже рік потерпає від військової агресії на сході. Експерти зазначають, проти нашої країни розгорнуто гібридну війну. Як вважаєте, з чого вона почалася? Гібридна війна проти України ведеться достатньо давно. Думаю, її початок припадає на 2008 рік, коли Росія призупинила наше просування в НАТО. З того часу Путін періодично робить заяви, що Україна – це фейл-стейт, країна, зшита з різних територій. Війну розпочали в інформаційному полі. При президентові Вікторові Ющенку росіяни через ЗМІ перешкоджали будь-якій проєвропейській діяльності, створили міфи про бандерівців і націоналістів при владі. Коли президентом став Віктор Янукович, гібридна війна отримала новий поштовх. Через Януковича і його оточення, Росія почала просувати на керівні посади в оборонному відомстві, СБУ, структурах спецпризначення, контррозвідки, військової розвідки, зовнішньої розвідки своїх людей, які передавали всю інформацію до Росії. Згодом Кремль використовував її в інформаційних війнах. Черговий виток війни стався після Революції Гідності. Кремль вдався до військового, дипломатичного тиску, підсилив інформаційні впливи — загарбав Крим. Потім війна перекинулась на схід України. І там, до речі, було використано «сценарій Майдану». Ополченці почали проводити дзеркальну Майдану політику. Якщо майданівці захопили адмінбудівлю, то чому не можна захопити антимайданівцям? Зверніть увагу, Росія ні на день не припиняла інформаційної війни. Й надто, її постійно нарощують: від розп’ятого хлопчика до нещодавнього повідомлення по Рен-ТВ, що відставка Коломойського спричинила серію терактів в Україні. То де ці теракти? Як протидіяти гібридній війні? Потрібно шукати адекватні контрзаходи, оперативно запускати контрінформацію. Наскільки це нині реально? На сьогодні наші ресурси не дозволяють цього робити. Для прикладу, бюджет LifeNews, RussiaToday, Росія-24 більший, аніж бюджет нашого Міністерства оборони. Європейці дізнаються про події на сході нашої країни через англомовні канали, в першу чергу, через RussiaToday. Наше завдання, про це я говорив урядовцям, дати змогу СNN, BBC безкоштовно або за символічні кошти відкрити свої офіси в Києві. Щоб вони формували політику тут, а не в московській редакції. Ще одне «свіже» спостереження. Нещодавно, перебуваючи у відрядженні в Брюсселі, придбали з колегами популярні європейські і американські газети. На перших шпальтах ні слова про Україну. І це тривожна тенденція. Раніше Україна була в епіцентрі уваги. «Нещодавно, перебуваючи у відрядженні в Брюсселі, купили з коллегами популярні європейські і американськ газети. На перших шпальтах ні слова про Україну. І це тривожна тенденція». Як в Європі бачать ситуацію в Україні? Існує думка: оскільки Росія веде потужну інформаційну кампанію і витрачає багато коштів на дипломатичний корпус, європейці викривлено сприймають події на сході. Це правда. Але думка починає змінюватись. Нещодавно бельгійські прикордонники запитали: як у вас справи з Росією і Путіним? Тобто вони розуміють, що на сході воюють не ополченці, а РФ. Там інше надзвичайно складне питання. Західні держави інвестували в російську економіку величезні кошти. Ці інвестиції стосуються не лише великих компаній, але й кожного конкретного громадянина, який має акції. І замороження цієї бізнес-діяльності, і введення ЄС санкцій проти РФ завдають збитків простим громадянам. Європейці, переглянувши RussiaToday, не розуміють,чому вони повинні страждати, коли в Україні відбувається такий «розгардіяш». Водночас високопосадовці — європейці прекрасно усвідомлюють загрозу гібридної війни з боку Росії, усвідомлюють, що за «українським сценарієм» можна дестабілізувати будь-яку країну. Наприклад під Нарвою з’являться півтори тисячі людей з естонськими паспортами, озброєні автоматами,і кричатимуть: «Нарва — наша!». Що робити? НАТО не допоможе, оскільки немає прямої військової агресії. «Європейці, подивившись RussiaToday, не розуміють, чому вони повинні страждати, коли в Україні йде якась «неразбериха». Як ви вважаєте, яка кінцева мета Путіна? Що потрібно Путіну? Він не хоче знищити Україну. Він зацікавлений у знищенні державності: показати, що держава не відбулася, що корупція зашкалює, що регіони розбігаються, що децентралізації не відбувається…Путіну потрібно показати, що ця держава не спроможна ухвалювати нормальні рішення, що нам потрібно повернутися до його сфери впливу. Що якщо його сфера впливу буде відновлена, то в державі буде спокій і лад. Тобто так цинічно і безжально Путін дає сигнали українській владі: домовляйтеся зі мною? Абсолютно точно. Це сильний сигнал про те, що потрібно домовлятись зі мною. Якщо будете домовлятись з ними (ЕС, США), то я зроблю так, що ви ні про що не зможете домовитись. Останнім часом активно обговорюється питання стосовно запрошення миротворців на Донбас. Чи погодиться Радбез ООН на відправку «голубих беретів» на схід України? Росія є постійним членом Радбезу ООН з правом блокувати будь-яке її рішення. Європейці мають сумніви, чи не заблокує Росія і питання щодо миротворців. Що робити? В дружніх, емоційних розмовах, я уже, навіть, пропонував створити нові правила на міжнародній арені. Але… розвалити систему можна, а якою буде нова? Чи захочуть створювати таку систему? Хто її підпише? Зараз, якщо не діють одні механізми, діють інші. Якщо ми скажемо, що Радбез ООН — абсолютно недієва структура, рішення якої блокуються однією країною, і ми цю країну викидаємо, чи не запустимо ми механізм розвалу ООН? Поки що маємо багато запитань без відповідей. Один з елементів протидії гібридній війні — боротьба з корупцією. Нещодавно затримали вище керівництво ДСНС. Арешт Бочковського — це початок боротьби з корупцією чи піар-шоу? Це і не початок, і не кінець. Публічне затримання чиновників потрібне, щоб громадяни побачили процеси, які відбуваються у цьому напрямі. Справа полягає от в чому: якщо постійно боротись з корупцією в непублічній площині, всі кажуть, що нічого не змінюється. Хоча до цього (затримання Бочковського — Прим. авт.) були арешти. Громадськість не знає, що зараз зупинено тендерів майже на 800 мільйонів. Щоб дійсно побороти корупцію, необхідна політична воля керівництва країни. Ви таку політичну волю бачите? Я бачу політичну безвихідь. І Президента, і уряд поставили перед фактом: без боротьби з корупцією не буде коштів ні МВФ, ні Світового банку. І це підігріває політичну волю боротись з корупцією. Ви, як один із чотирьох кандидатів на посаду керівника Антикорупційного бюро, проходите спецперевірку. Коли вона закінчиться? Вже не знаю. Ще тиждень тому думав, що закінчиться до 10—12 квітня. Але тепер не впевнений. Процес затягується. Припустімо, що на початку травня країна дізнається прізвище керівника, коли запрацює Бюро? Керівник не може самостійно розслідувати справи, передавати їх до суду. Для цього потрібно набрати хоча в дві бригади слідчих, оперативних працівників. На формування кадрового ядра, вважаю, знадобиться три-чотири місяці. Сподіваюсь, з грудня запрацює оперативна складова. Враховуючи той факт,що за законом заборонено брати в Бюро людей, які останні п’ять років працювали в МВС, СБУ, в відомство прийдуть працівники, які розпочинатимуть свою діяльність з чистого аркуша. Їх потрібно буде навчити працювати, провести тренінги, бажано в європейських країнах, щоб отримати хороші методики. Це ще півтора-два місяці. Штат набрано. Людини навчені. З чого почне свою роботу Бюро? Яка буде перша гучна справа? Я вже два роки працюю з людьми, які проводять антикорупційні розслідування. Всі «корупційні кейси» лежать і чекають свого часу. Називати конкретні прізвища на цьому етапі — непрофесійно. Але для прикладу, хто не знав, що в службі з надзвичайних ситуацій процвітає корупція? Їх (Бочковського і Стоєцького — Прим. авт.) взяли на тендерах по пально-мастильних матеріалах. Я вже не буду казати про пожежну безпеку, про введення в експлуатацію будинків з дотриманням пожежних норм — там (у ДСНС — Прим. авт.) непочате поле праці. Хто не знає,що найбільша корупційна складова саме на державних підприємствах при проведенні тендерів? Коли Президент вносив у Верховну Раду кандидатуру Віталія Яреми на посаду генпрокурора, він порадив скористатись сінгапурським досвідом: «Спочатку посадити трьох друзів»? Якщо ви станете керівником, чи готові розпочати перевірки зі своїх друзів? У мене друзі не ведуть бізнесових справ, не займаються політикою, тож за ними й корупції немає. 18 березня уряд ухвалив рішення про створення Антикорупційного агентства. Чи не буде Агентство і Бюро конкурувати, дублювати одне одного? Ні. У них зовсім різні функції. За Агентством закріплена превентивна функція — перевірятиме декларації усіх держслужбовців, стиль і спосіб їхнього життя, з’ясовувати, чи є конфлікт інтересів. Повноваження Бюро — проводити корупційні кримінальні розслідування. Але ж документи чиновників, зокрема декларації, перевіряє і Люстраційна комісія. Виходить, що два органи будуть займатись одним і тим самим? Найближчим часом можливе дублювання функцій, в майбутньому — ні. Різниця в тому, що Люстраційну комісію створено як тимчасову, а агентство — як постійний орган. Коли запрацює Агентство? Певно, десь з липня. Чи можна вважати, що відставка голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського — це перший крок до відсторонення олігархів від влади? Нам потрібно розділяти не олігархів і владу, а бізнес і владу. Бізнесмен має займатись бізнесом. А політики мають створити правила для того, щоб всі бізнесмени — від олігарха до продав чині — працювали за єдиними стандартами. Ключове слово «мають», а чи будуть? А нам від цього немає де подітися. За такими правилами працює весь світ. Зверніть увагу, п’ять років тому в нас було багато олігархів, які впливали на владу, сьогодні — лише один впливовий олігарх, або два. Як розділити бізнес і владу? Це можна зробити, ухваливши три закони. Перший — про вибори депутатів: відкриті списки, регіональні преференції. Годі! Тоді до списків жоден бізнесмен не потрапить. Другий закон — про фінансування політичних партій. Потрібно заборонити юридичним особам фінансувати політичні партії. Застосувати певні бар’єри для фінансування фізичними особами. Зазначити граничні суми фінансової допомоги. Контролювати фінансування партій не лише під час виборчих кампаній, а повсякчасно. Зробити фінансування політичних партій із державного бюджету. Так, це непопулярний крок. Але громадяни повинні чітко розуміти: якщо вони не фінансуватимуть політиків, їх будуть фінансувати олігархи. А допоки фінансують олігархи, вони диктують правила гри. Третій — про лобістську діяльність. Щоб усі закони, такі, як наприклад, про зниження кворуму, необхідного для зборів акціонерів з 60% до 50% для всіх підприємств (більш відомий, як закон про «Укрнафту»), ухвалювали в прозорій площині. Щоб їх лобіювали не політики, а спеціально навчені люди, які потім звітували б перед податківцями, громадськістю. Фото Віктора Ковальчука  
Політика оформление ленты  На шляху російського ведмедя Вдихаючи на повні груди повітря гібридної війни, українські політики закликають європейських партнерів бути напоготові. Більшість стомлених комфортом країн ЄС від потенційних загроз відхрещуються.   Двозначний ТВ-сюжет У середині лютого російський «5 канал» у програмі «Головне» транслював сюжет, в якому говорилося, що російські солдати здатні дійти до Варшави за добу, а в Лондон дістатися до травня. «Прага, Гельсінкі, Вільнюс, Таллін, Рига — це взагалі поруч. У половину цих міст святкові російські солдати можуть висуватися і зовсім у пішому порядку. Візит до Лондона і Вашингтона, звичайно, доведеться планувати заздалегідь: без авіації і флоту тут не обійтися. Але до травня ще є час, так що заявки приймаються. Армія у нас велика, для всіх вистачить», — озвучував сюжет журналіст. Відразу уточнимо, що російські журналісти мали на увазі похід російських солдатів в Європу нібито не з військовою метою, а виключно зі святковою. Таким ось недвозначним сюжетом «5 канал» відреагував на заяву глави МЗС Польщі Гжегожа Схетини про те, що доцільніше святкувати 9 Травня не в Москві, а, приміром, у Берліні. Настільки зухвалий жарт європейські дипломати і політики проковтнули мовчки, хоча в душі у них вивергався вулкан гніву з домішкою страху. Окремі записи в соціальних мережах — тому свідчення.   Російські платформи в Польщі і Прибалтиці Українські політики б'ють на сполох, просять європейських колег не відгороджуватися від потенційних загроз, уважно вивчати інформаційні сигнали, які все частіше і регулярно вони отримують із РФ. «Росія напала на Україну. І Європа недалекоглядна, якщо, соромлячись або не звертаючи уваги на цю агресію, думає себе вберегти. Ні, не вбереже. І, очевидно, якщо Україні не вистачить підтримки, Путін піде далі. Його армія біля Варшави не буде виглядати дивно. На жаль, історія повторюється. Ми знаємо і аншлюс Австрії, і Судети Чехословаччини, — озвучив побоювання в рамках V Національного експертного форуму глава МВС Арсен Аваков. — Не потрібно тішити себе ілюзіями. Тому перетворення території України на буферну зону — трагедія для України і величезна проблема для Європи». Міністр упевнений, що багато європейських країн, коливаючись із рішучими діями щодо надання допомоги Україні, тільки «провокують агресора». Аваков вимагає: або дайте зброю, або допоможіть фінансово. «Час декларацій минув. Якщо не буде конкретних кроків із боку цивілізованого світу, ризик масштабної війни зростає, — підтримує Авакова міністр з питань інформаційної політики Юрій Стець. — З чого все починалось у нас? З того, що біля наших кордонів Росія почала брязкати зброєю. Те ж саме відбувається на кордоні Росії та країн ЄС. Це — літаки, які перехоплюються (сили НАТО в 2014 році здійснили близько 100 перехоплень російських військових винищувачів. — Прим. авт.). Потрібно розуміти, що один такий випадково збитий літак може спровокувати військові дії на території ЄС». За словами Стеця, Кремль уже починає інформаційно розгойдувати Європу. Міністр повідомив, що тільки за останній час російські інформаційні агентства почали створювати польські платформи, розширювати своє мовлення в Прибалтиці. У нові телеканали, радіостанції, газети вкладаються сотні мільйонів доларів. «Ще три з половиною місяці тому я переконував європейських і американських колег у необхідності створення загального інструменту російській контрпропаганді. Тоді вони тільки слухали, але, напевно, не чули. Тепер лідери європейських країн самі говорять про доцільність створення спільного телеканалу протидії пропаганді Кремля», — додає Юрій Стець. У свою чергу, експерти кажуть, що Росія взяла курс не тільки на створення свого інформаційного продукту в ЄС, але й активно підкуповує іноземних представників ЗМІ. Правда, не всі готові брати гроші з кремлівського та газпромівського гаманця. Мій друг, який нещодавно виступав у Військовій академії у Франції, розповідав, що план Путіна підкупити французькі ЗМІ провалився. А от у Німеччині російському президенту вдалося побудувати стабільну лобістську мережу, скупивши журналістів та експертів. Стійкість Франції, демонстрація високої політичної культури та європейських цінностей — свідчення того, що російську пропаганду, незважаючи на колосальні суми, які в неї вкладаються, можна зупинити.   Переписати міжнародні правила гри «ЄС не загрожує війна, — говорить лідер пропрезидентської фракції «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді Юрій Луценко. — Всі ось ці розмови, що війна може розповзтися на Європу, зайві. Мені здається, план Путіна — увійти в підручники з історії як людина, яка відновила поділ Європи у варіанті Олександра I 1814 року або Сталіна 1954 року». Політик вважає, що Володимир Путін робить крок за кроком до розвалу ЄС. Війну в Україні затіяв виключно для того, щоб залякати європейські країни, які своїми руками і розвалять єдність Європи. «На сьогодні як мінімум чотири країни ЄС служать інструментами Кремля. І ще близько 5-6 країн готові іноді прислужувати ВВП. Невже Європа не бачить, що скоро доведеться узгоджувати всі стратегічні питання європейської політики в Кремлі?» — ставить запитання Луценко. Як зазначають політологи, головною зброєю Путіна в досягненні мети, крім ЗМІ, є корупція. У багатьох країнах пройшли, проходять або найближчим часом будуть проходити парламентські (президентські) вибори. Фінансово підтримуючи ультраправі або ультраліві партії в Європі, Росія негласно захоплює владу в ЄС. Яскравий приклад — січневі парламентські вибори в Греції. Штурвал управління країною захопили вкрай ліві сили, які активно ратують за зближення з Росією та ігнорують правила ЄС. Європа зміцнює тили Потенційні загрози з боку Росії в ЄС оцінюють по-різному. Польський прем'єр Єва Копач упевнена, що її країни не торкнеться російська агресія. «Польщі з боку Росії нічого не загрожує. Гарантією цього є присутність на нашій території підрозділів НАТО », — сказала Копач. Оптимізм польського прем'єра підкріплено тим, що Північноатлантичний альянс за останній рік (якраз після анексії Криму. — Прим. авт.) почав активно нарощувати свою присутність в Європі. В Балтійське і Середземне моря були введені додаткові кораблі НАТО, над Польщею та Румунією регулярно літають літаки з радіолокаційним обладнанням — патрулювання на найвищому рівні. «Якщо під Нарвою з'являться півтори тисячі людей з естонськими паспортами, озброєні автоматами, і будуть кричати: «Нарва наша », як діяти? НАТО не допоможе, оскільки немає прямої військової агресії », — вказує на тонкощі гібридної війни, яку Росія відчуває на Сході України, народний депутат Віктор Чумак (див. інтерв'ю АСН «Віктор Чумак: Усі «корупційні кейси» лежать і чекають своєї години») . У Литві ці погрози усвідомили. Країна взяла курс на посилення армії: йде збільшення кількості солдатів і закупівля нової військової техніки, зброї. Крім того, нещодавно в Литві заборонили вільно носити військовий одяг. Міністерство оборони випустило 98-сторінковий довідник для громадян, як поводитись у випадку ймовірного військового вторгнення.
Суспільство Суд повернув державі землю, на якій розташовані резиденції Януковича Вишгородський районний суд повернув у власність держави 5 га лісу в Сухолуччі Київської області, де розташовуються резиденції екс-президента України Віктора Януковича «Акація» й «Острів».   Як повідомляє прес-служба прокуратури Київської області, нині встановлено, що Київська облдержадміністрація вилучила з постійного користування Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства землі лісового фонду й змінила їхнє цільове призначення на сільськогосподарське. А Вишгородська райдержадміністрація передала ці землі у власність шести громадянам для ведення особистого господарства.   Пізніше ці громадяни відчужували зазначені ділянки вартістю майже 2 млн грн на користь ТОВ «Будинок Лісника», якому обласна адміністрація в 2009 році змінила цільове призначення на землі для будівництва й обслуговування готельно-ресторанного комплексу. За інформацією прокуратури, відповідно до законодавства, Київська ОДА не мала повноважень на вилучення земель лісового призначення.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Владислав Старинець Поки ми самі собі не допоможемо — ніхто не допоможе Україна не зможе застосувати апробовані моделі успішного реформування економіки. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економіст Владислав Старинець. За його словами, часу на реформування в України дуже мало. «Але поки ми собі самі не допоможемо — ніхто нам не допоможе. Рецепт і простий, і складний: треба перестати давати хабарі, кидати під ноги сміття тощо. У нас же суміш пострадянського менталітету з ще недорозвиненим капіталістичним суспільством. Ми хочемо отримувати пільги, як при СРСР. І вся наша економіка напівсоціалістична, але ще не напівкапіталістична», — зазначив він. На його думку, необхідно виробляти українську комплексну модель дій. «Якщо згадати Сінгапур, там штрафи колосальні — тисяча доларів за виплюнуту жуйку або хабар. І суспільство докорінно відрізняється від українського. Але якщо ми хочемо застосувати модель сінгапурського дива — потрібно брати все повністю. Також у реформах Бальцеровича є кілька спірних питань. Польщі було списано чималу суму державного боргу. Ми сьогодні не бачимо, щоб наші західні партнери поспішали нам списувати, хоча ми насправді захищаємо їх східні кордони. І грузинський рецепт Україні не підійде. У Грузії малий бізнес дає більше 60% ВВП. У нас цей відсоток дуже маленький», — роз'яснив він. «Ми беремо лекала, які абсолютно нам не підходять, і намагаємося натягнути їх на нашу економіку. Нам потрібно шукати абсолютно нову українську модель. Так, вона може бути розроблена на базі сінгапурської чи польської, але не сліпо скопійована. Інакше все схоже на піар: беремо тільки назву, а в суті не розбираємося», — додав експерт. Старинець упевнений, що потрібно створювати хороші умови для інвестицій, розширювати ринки збуту нашої продукції. «Цього сьогодні немає. Багато рейдерських захоплень, багато дірок у законодавстві, в судовій системі. Ми як у дірявому човні, і команда не розуміє, яку пробоїну потрібно зараз закривати. Йде поверхневе вирішення питань. Чи є сьогодні хтось, здатний розробити і провести реформи? Напевно, є, але ми його не бачимо, оскільки у нього голова забита всякими іншими питаннями», — резюмував Старинець.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Олександр Жолудь Війна сама підштовхує нас до реформ Війна повинна підштовхувати до реформування економіки України. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. «Війна — це не те, що робить реформи неможливими. Навпаки — вона повинна підштовхувати до реформування економіки. Більш ефективна економіка генерує більше коштів, які можуть витрачатися на різні цілі, в тому числі і на те, щоб отримати більш високі витрати на оборону. Ми отримали ситуацію, коли реформи необхідні і для того, щоб забезпечити рівень оплати оборонних витрат», — пояснив економіст. Він зазначив, що реформи треба проводити вже зараз і швидко. «Сьогодні вони йдуть низькими темпами, що неприйнятно», — зазначив експерт. Він також підкреслив, що управлінський потенціал для проведення реформ в економіці в Україні є. «Приходять люди на рівні керівників департаментів, на рівні заступників. Це досить сильні люди зі знаннями і бажанням працювати. Вони ще не викривлені корупцією. Вважаю, що потенціал є», — підсумував він.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Лешек Бальцерович Передусім потрібно реформувати податкову службу Економічне чудо не залежить від впливу потойбічних сил, а є результатом кропіткої роботи. Таку думку в ексклюзивному коментарі «Аналітичній службі новин» висловив колишній віце-прем'єр Польщі, автор економічної «шокової терапії» Лешек Бальцерович. За його словами, все залежить від грамотної економічної політики. «Якщо її правильно впроваджувати в життя, економіка поступово поліпшується. Якщо реформування, про яке говорить українська влада, не залишиться на папері, а відбуватиметься швидко, думаю, ситуація незабаром покращиться», – відзначив пан Бальцерович. Розмірковуючи над тим, чи може Україна повторити польський досвід, він відзначив, що для України є багато прикладів: крім Польщі, це Словаччина або Чехія, які близькі Україні ментальністю й зуміли досягти швидких результатів в економіці. Мовлячи про реформу української економіки, Лешек Бальцерович відзначив кілька першочергових кроків. «Насамперед ідеться про стабілізацію гривні через стабілізацію бюджету, інфляцію, яка зменшується, масову дерегуляцію, зміну умов для малих і середніх підприємств. І ще одне – реформа певних структур держави. Адже реформа економіки неможлива без реформування держави. Так було в Польщі. І перший апарат, котрий слід реформувати, – податкова адміністрація. Потрібні нові компетентні, але при цьому досвідчені люди зверху. Одна людина нічого не зробить», – підсумував польський економіст. Інтерв'ю з Лешеком Бальцеровичем читайте на сайті найближчим часом.

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-0,42030501365662-/ /-pc-/
Top