Лента новостей
Выбрать все
Фильтровать тематики Выбрать
24 Августа
23 Августа
Лента новостей
Выбрать все
Фильтровать тематики Выбрать
24 Августа
23 Августа

Василь Вовк: Я казав Захарченку, що в нас за утримання заручника – 15 років, у Росії – довічне

22.04.2015, 09:30 Татьяна Бодня, фото Виктора Ковальчука, АСН Печать
Василь Вовк: Я казав Захарченку, що в нас за утримання заручника – 15 років, у Росії – довічне

Війна, яку у нас досі називають Антитерористичною операцією, - це не лише втрати, біль і сльози, а ще й неприхований цинізм. Бо ж тоді, коли одні жертвують своїм здоров’ям і навіть життям, щоб відстояти територіальну цілісність рідної землі, інші - піаряться, розважаються і навіть, що особливо боляче, заробляють на людській біді чималі гроші. Про те, як ділки від війни намагаються нині збагатитися на військових діях на Донбасі, як складається доля бранців, захоплених терористами, про можливість звільнення Надії Савченко та багато іншого «Аналітичній службі новин» (АСН) в ексклюзивному інтерв’ю розповів начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України генерал-майор Василь Вовк.    

- Василю Васильовичу, чому досі не спрацювала формула обміну полонених «всіх на всіх». Адже на перемовинах у Мінську неодноразово обговорювався саме такий варіант. Яких заходів вживається, щоб вирішити питання щодо їхнього повернення додому?

- Я не визнаю в цій ситуації слова «полонені», адже це відповідний статус, передбачений Женевською конвенцією у разі ведення воєнних дій. Там прописано певні правила щодо поводження з полоненими, умов їхнього утримання. Про які конвенції і статуси може йтися, коли наших хлопців беруть у заручники, викрадають, тримають у нелюдських умовах? Я вже не кажу про злочини міжнародного характеру: знущання, тортури, вигнання на рабські роботи. 

Ще із середини минулого року почали захоплювати блокпости, з поля бою забирали поранених, тих, хто не міг нікуди піти, перебував в оточенні. Їх утримували в підвалах Донецького управління СБУ, конюшнях, казармах, гаражах. Забирали захоплених заручників додому, де поводилися з ними, як із рабами.

Всі ці дії підпадають під кілька статей Кримінального кодексу:146-у, 147-у й 148-у. Тобто незаконне позбавлення волі, викрадання людей, утримування у заручниках. І люди, які це роблять, злочинці. Але представники так званих «ЛНР» і «ДНР» проконсультувалися з російськими правниками й наполягають саме на такому визначенні: полонені з обох сторін. Тим самим вони хочуть підвищити статус своїх і принизити наших. Хоч у нас немає ніяких полонених. Є лише підозрювані у злочинах, які утримуються в СІЗО, або ті, хто вже засуджений. Зазвичай за безпосередню участь у терористичній діяльності або надання терористам допомоги.

Я був присутній на всіх мінських зустрічах і завжди казав: «Жодних умов, ви вчинили злочини, віддайте наших людей, ви їх тримаєте незаконно». Так само я не визнаю слова «обмін». Ми не проводимо торговельно-грошових операцій. А робимо все можливе, щоб повернути наших людей, яких незаконно позбавили волі.

- Як би ви це не називали, ситуація, на жаль, зводиться до певних торгів. І першу скрипку на цих торгах відіграє протилежна сторона, диктуючи умови та розповідаючи по російському телебаченню, що саме Україна порушує домовленості. Скільки людей уже вдалося визволити і що за них просять терористи?

- Зазвичай гроші. Або намагаються заробити іншим способом, не напряму. Наприклад, наполягають, щоб ми відпустили кримінальних злочинців, які взагалі не мають відношення ні до Донецька, ні до Луганська. Так, один із них відбуває покарання в одній з колоній. Це - злодій у законі. Йому дали 15 років за подвійне вбивство. Він навіть ніколи не був у Донецьку, не знає, що таке тероризм чи сепаратизм. Ще один сидить у Львові. Вбив цілу сім’ю. Зараз хочуть на обмін ще одного злочинця, який не просто вбив родину, а відрізав людям голови. Хто нас зрозуміє, якщо ми випускатимемо таких злочинців?

Ми спочатку притягували до відповідальності всіх, хто займався сепаратизмом. Передусім ідеться про заклики до порушення територіальної цілісності України. І віддавали їм саме такий контингент. Але, що важливо, ці їм не потрібні. Хочуть тих, хто вбивав людей. А коли ми не погоджуємося на подібний обмін, виходять на російські канали й кажуть, що це українці затримують процес.

Коли у вересні за дорученням Президента при СБУ було створено Центр, який надає допомогу із визволення людей, що потрапили у заручники, ми зібрали перші списки, і почалася копітка робота. Я приїхав у Мінськ зі списком, у якому було майже дві тисячі осіб, і кажу: «Давайте всіх на всіх. Повідомте, хто у вас є, кого немає». Відповідають, що є лише тисяча осіб, місце перебування яких достеменно відоме. Решту потрібно шукати. А робити це непросто, адже там хазяйнують понад десяток командирів так званих вільних козаків, вони нікому не підпорядковуються і роблять що хочуть.

Там про юриспруденцію навіть не йдеться. Це - територія України, що визнає навіть Російська Федерація. Але дію українських законів на тій території, так би мовити, тимчасово зупинено. Там фактично немає законів – є порядки, встановлені місцевими бандюками. Починаючи від тих, яких нібито вибрали, й закінчуючи тими, які мають свої бандформування і нікому не підпорядковуються. Там є «сепаратисти у сепаратистів». Такий собі Мозговий заявив про створення Горлівської республіки.

Вони там ведуть слідство, придумують власні кодекси «ДНР» і «ЛНР»…

- І що, з кожним таким місцевим бандитом треба окремо домовлятися?

- Проблема в тому, як на них вийти. Намагаємося це робити через волонтерів.

- Волонтери в інтерв’ю часто підкреслюють, що немає загальної статистики і СБУ навіть не відстежує, скільки людей нині примусово утримують на територіях, підконтрольних терористам. Це правда?

- Ми все відстежуємо і співпрацюємо з волонтерами. Адже серед них справді є люди, які допомагають за покликом серця. Такі люди зазвичай у телевізорах не світяться, однак трапляються й такі, хто прийшов на цьому максимально пропіаритися, щоб із часом отримати змогу кудись балотуватися. 

У Мінську відчував велику підтримку Леоніда Кучми та представника ОБСЄ Хайді Тальявіні. Про Кучму не дуже популярно говорити позитивно, але він відіграє важливу роль у цих перемовинах, відстоюючи проукраїнську позицію. До нього та сторона прислуховується і не веде себе нахабно.

- Заручників обмінюють на бойовиків. Чи були випадки, коли під час звільнення певних осіб доводилося обирати між службовим обов’язком і власним сумлінням?

- Службою безпеки України був затриманий один із так званих міністрів «ДНР» Баранов. Потім його відпустили заради двох наших офіцерів. Змінили запобіжний захід. Та через два дні він не з’явився на допит – і ми оголосили його в розшук. Ось чому я кажу, що це операція зі звільнення наших заручників, а не обмін. Ми йдемо на юридичні тонкощі, враховуючи потребу у визволенні наших дітей, батьків, братів, сестер. За великим рахунком – ідемо на компроміс з «юридичною» совістю, але не з людською.

- Знайомі звертаються з проханням допомогти?

- Моя сусідка зателефонувала, коли я був на зустрічі в Мінську. Це було неочікувано. Я дав трубку Захарченку, щоб вона сама йому розповіла про чоловіка, якого ув’язнили терористи. Захарченко тут же представився як президент «ДНР» і пообіцяв: «Прилечу у Донецьк, почекайте два дні – й він буде вдома». Звільнили його аж через два місяці. Так що бачите, як виходить: якщо Вовк попросив, триматимуть до останнього або вимагатимуть по сто чоловік за одного.

Передбачаю, що є багато питань, які вирішуються за гроші. Але це роблять родичі – й заборонити їм ми не можемо. Якщо в мене якийсь батько спитає: «Василю Васильовичу, ти можеш дати слово, що завтра звільниш мого сина?», я можу лише запевнити, що робитиму для цього все можливе, але жодних гарантій не дам. На що почую: «А мені пообіцяли його завтра звільнити за гроші. Не лізь туди і не заважай. Інакше саме ти нестимеш моральну відповідальність за наслідки».

- У середньому який викуп вимагають за людину?

- Ціни називають різні: від 2 тисяч гривень до 10 тисяч доларів.

- Від чого це залежить?

- Від так званого статусу. Україна – велика країна, але коли йдеться про життя і смерть, можна дізнатися все. Наприклад, у кого в сім’ї які статки, які родичі. Один козак тримав 5 хлопців. Як вони розповідали, просив 2 тисячі за п’ятьох. Для бізнесмена середньої руки то невеликі гроші.

Буває, що просять за відомого бійця 50 тисяч доларів. А деякі хочуть 700 гривень. Але щоб їм ці кошти обов’язково на картку перерахувати. Серед них багато шахраїв.

- Можливо, в таких випадках варто попередити батьків, що їх хочуть ошукати?

- Ми попереджаємо. Я кажу батькам: «Давайте ми того шахрая спіймаємо на гарячому». А вони мені у відповідь: «А раптом він справді може за 700 гривень це зробити? Не заважай…» Як переступити батькам ту останню надію? Межа між юриспруденцією і стосунками між людьми надзвичайно тонка.

- Що перемагає частіше? Для вас особисто?

- Я апріорі не знаю, це шахрай чи ні. Що мені сказати матері чи батькові? Не несіть? Кажу: думаю, що гроші пропадуть, але вам вирішувати, що робити. Багато хто підсвідомо розуміє, що дзвонив шахрай, але все одно переказують ці гроші, бо бояться втратити шанс.

Однак ми намагаємось виявляти таких шахраїв та виводити їх на чисту воду.

- А ви завжди кажете батьками правду чи розбавляєте співчуттям?

- Я не приховую номера свого телефону. Тож зазвичай щодня отримую по 10-15 дзвінків від батьків, дружин, родичів заручників. Береш трубку, а там починають говорити про те, що ми заслали на Донбас дітей, не рятуємо їх, тому нехай і нашим сім’ям буде погано. А я не кидаю трубки, слухаю. І після всіх цих прокльонів співрозмовник каже: «Ви ще мене слухаєте? Вибачте, будь ласка. Знаю, що ви займаєтеся визволенням наших хлопців, але треба було комусь виговоритися». Відповідаю: «Я вас розумію. Повірте, ми робимо все, що можемо».

Є два варіанти звільнення. Один із них - силовий. Він нині відкидається. Інший - переговорний. А з ким там розмовляти? Та ми намагаємося це робити. Хоч процес справді непростий, однаково повертаємо наших хлопців додому.

- Скільки їх ще там залишилося?

- За нашими даними, 397 осіб. Звільнено 2586. І робота не припиняється ні на мить. Торік у вересні до мене приїжджав батько з Одеси, військовий офіцер. У нього син, також офіцер, був у заручниках. Ще з одним моїм земляком. Просили першими звільнити саме їхніх дітей. Я пояснюю, що не віддаю нікому жодних переваг, тут немає списку чи алфавітного порядку...

- Скільки в середньому тримають хлопців?

- По-різному. Якось дзвонили мені дві жінки з Херсона, розповіли про п’ятьох хлопців, яких в одному з містечок Луганської області сім місяців тримав козак. Зараз вони вже звільнені.  

- Правда, що наших військових вивозять у Росію?

- За даними МЗС, в Росії приблизно 30 осіб перебувають під слідством. Правильно чи ні, за фальсифікованими справами чи ні, у цьому вже будемо розбиратися пізніше.

- А в чому звинувачують?

- Статті різні. Наприклад, військовослужбовця зі Львова звинувачують у контрабанді літаків-безпілотників.

- Надю Савченко, яка перебуває в Росії під слідством, також називають полоненою. І говорять про її можливий обмін. Як думаєте, росіяни її віддадуть?

- Я не можу коментувати її справу як юрист, не маю перед собою матеріалів. Але скажу єдине: російські адвокати зацікавлені в тому, щоб Надя просиділа там якомога довше. Піар, на жаль, важливіший за її долю. Ви вірите в те, що російські адвокати зацікавлені у захисті нашої громадянки, якій приписують убивство двох російських журналістів? У Росії адвокат не може працювати проти системи й захищати Надю на повну силу. Він може говорити про це, заявляти, що його викликають на допит. І його й справді викличуть, але тільки для того, щоб показати, як він її захищає, що у них там демократія. Жити там і говорити позитивно вголос про Україну неможливо. Але це для них піар. Як і для декого з політиків і громадських діячів, які лише піаряться на закликах про її звільнення. І що ці заклики дадуть? Плювати Путін на них хотів. Вони її засудять. До цього ведуть.

- Якщо все так безперспективно, що тоді взагалі можна зробити?

- Надя може сказати, що не даватиме показання, нехай її справу відправляють до суду. Сказати, що вона погоджується на спрощену процедуру. Нехай не Надя, ми так скажемо.

- Який термін їй загрожує?

Надю так не відпустять. Це родзинка – у тій глобальній справі, яка порушена російською стороною проти нас. Надя у них єдина арештована, яку вони можуть пред’явити світу. 

- Десять-п'ятнадцять років. Надю так не відпустять. Це родзинка – у тій глобальній справі, яка порушена російською стороною проти нас. Надя у них єдина арештована, яку вони можуть пред’явити світу.

Вони її засудять. І щойно це станеться, міжнародна спільнота, Президент України звертаються до Путіна, щоб Савченко передали в Україну відбувати покарання.

- Так можна?

- Звичайно! Є угоди про передачу на відбування покарання, і вони досі діють у відносинах між Росією й Україною. Я думаю, що Путін на це піде, щоб згладити ситуацію. Ця схема дає змогу Росії зберегти обличчя.

- Якщо погодяться, що далі?

- Ми переводимо її в СІЗО й запускаємо процедуру помилування.

- Але ж так ми визнаємо, що вона засуджена законно?

- Так вона буде вдома і ми збережемо її життя. Коли першочергове завдання буде виконано, можна доводити, що її справа сфальшована, розбивати її. Нехай тоді адвокати і попрацюють.

Якщо ж головне питання – політичний піар, нехай ті, хто цього прагне, чесно скажуть: «Надю, ти посидь для того, щоб ми могли виграти найближчі вибори, а натомість тобі передачі возитимемо».

Росія ніколи не визнає її невинною і не закриє цієї справи. Інформаційна пропаганда, яка працює в цій країні, переконала більшість росіян, що Надя – винна. А за такою схемою є шанс її повернути. Бо Росія розуміє, що повноцінних доказів у них немає. Є лише показання нібито свідків, які вони обов’язково використають.

- А як бути з Олегом Сенцовим?

- Я думаю, щодо Сенцова теж можна було б цю процедуру запустити.

- Василю Васильовичу, як, на ваш погляд, чому ми програємо інформаційну війну, коли йдеться про події на Донбасі та резонансні справи?

Коли настане час і Росії потрібно буде перед міжнародною спільнотою зіграти певну роль, вона без жалю саджатиме за грати таких, як Захарченко. 

- На жаль, є фейкові журналісти, які лізуть туди, де не повинні бути, які хочуть зайняти нішу, котра не для них. Так само багато адвокатів, далеких від юриспруденції. Якого злочинця не спіймаєш, у кожного посвідчення адвоката.

Немає системності, солідарності журналістів у хорошому сенсі цього слова. Це моя думка. Я з дуже великою повагою ставлюся до всіх журналістів, але є й ті, хто нівелює хорошу роботу більшості.

Журналістська робота важлива, її не можна недооцінювати. Я розповів, що терорист на прізвисько Батон проводить над людьми «медичні експерименти з хірургічним втручанням». А експеримент полягав у тому, що він відрізав палець, поклав його в банку і спостерігав, що з ним буде через дві доби.

Журналісти вихватили це і максимально поширили, тому що постійно шукають щось нове. Наскільки нам стало відомо, після того як у ЗМІ з’явилася ця інформація, Батона вивезли з Донецька в невідомому напрямку. Захарченко дав команду його розстріляти.

До речі, я казав Захарченку на перемовинах у Мінську, щоб він не забував, що у нас за утримання заручника передбачено 15 років ув’язнення, в Росії – довічне. Коли настане час і Росії потрібно буде перед міжнародною спільнотою зіграти певну роль, вона без жалю саджатиме за грати таких, як Захарченко.

- Чи знаєте ви про нову забавку, яка останнім часом популярна у мажорів: їздити на екскурсію до Донецького аеропорту?

- Знаю, і не тільки у мажорів така забавка. На жаль.

- Хто ще ці люди?

- Не буду зараз називати їхніх прізвищ. Натомість наведу невеличкий приклад із власного життя. Я з Вінниці починав працювати, і до нас начальник слідства приїхав із Києва. Він родом був, як і я, із села. Щоб не вживати ненормативної лексики, він казав: «Я фуєю». Я від цих «екскурсій» також фуєю.

- Василю Васильовичу, коли все скінчиться і в країні буде справжній мир?

- Якщо вам хтось на це запитання відповість, я цю людину не зможу поважати як службову особу. Я сподіваюся, що це буде найближчим часом. Але ми розуміємо неадекватність російської сторони. Тому щось прогнозувати складно.

- Чи збирає Служба безпеки докази нелюдського поводження з полоненими та мирним населенням  у Луганській і Донецькій областях, щоб у подальшому передати їх до Міжнародного суду в Гаазі?

- Так, таке провадження нами розслідується. У цій справі вже допитано 600 потерпілих. Крім того, відкрито провадження зі створення терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». Є також справа «Російський слід», за якою допитаний Симоненко.

Комуністична партія, її лідери, активні члени своєю минулою діяльністю вже довели, що вони не мають права називатися людською партією. Та вони й далі демонструють антиукраїнську позицію. Натомість лідери могли б звернутися до своїх соратників і симпатиків, щоб сказати: «Давайте об’єднаємося навколо ненависної нам влади, яку ми не визнаємо, щоб разом врятувати країну. А після перемоги у війні ми з ними розійдемося і будемо їх критикувати нещадно, боротися проти них». Проте вони починають підігравати агресору, всіляко лаючи чинну владу.

- І що плануєте робити? Усіх пересаджати? Як це сприйматиме міжнародна спільнота? Адже у комуністів є симпатики в інших країнах.

- Нам часто закидають, що ми нічого не робимо, коли йдеться про комуністів. Приміром чуємо заклики: «Повісити, розстріляти!» Але так не можна - ми живемо у правовій державі. Щоб підвести їхню антиукраїнську діяльність під Кримінальний кодекс, потрібно кожну букву перевірити, провести відповідні експертизи.

- А що буде із Симоненком?  

- Ми ще будемо з ним працювати. Допитувати його, зараз підійдуть експертизи. Але щоб затримати і вручити йому підозру, я, як ви правильно сказали, повинен витримати критику і аналіз усього світу.

А щоб іти до Міжнародного суду, нам потрібно нині чітко дотримуватися процесуальних норм.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции


По теме
Общество Очищенные огнем 07 Июля
10:15

Очищенные огнем

Очищенные огнем У истока речки Лыбидь в козацком поселении «Мамаева слобода» в ночь с 6 на 7 июля праздновали Ивана Купала. Это, пожалуй, единственный праздник, сохранившийся до наших дней с языческих времен. Организаторы гуляний сегодня говорят, что все у них происходит так, как много веков назад. Праздник начался уже вечером. Незадолго до заката в «Слободу» пришли сотни людей. Большинство надели праздничные вышиванки, а на месте плели традиционные веночки из ароматных трав и цветов. Девушки водили хороводы и пели купальские песни, плавно передвигаясь к тому месту, где должны были разжечь огонь. На лужайке уже были установлены чучела Марены и Купала. Они олицетворяют мужское и женское начало. Их сожгли уже после захода солнца. Затем пары - парни и девушки, взявшись за руки, стали прыгать через огонь. Примечательно, что перепрыгивать нужно не через дым или угли, а именно через пламя. Люди верили, что огонь обладает целебной могущественной силой, а смельчаки, прыгнувшие сквозь него, проходят обряд очищения от прошлого, а значит – готовы идти в новую жизнь вместе.  
Общество Замуж за сутки: журналистка АСН проверила правительственное новшество на себе 19 Июля
17:33

Замуж за сутки: журналистка АСН проверила правительственное новшество на себе

Замуж за сутки: журналистка АСН проверила правительственное новшество на себе Кабинет Министров уже запустил пилотный проект относительно регистрации бракосочетания в течение 24 часов в нескольких городах, а с 2017 года обещает, что на всей территории Украины пожениться официально можно будет за сутки. А также парламент принял законопроект, согласно которому в паспорта «брачные» штампы проставляться не будут. Остряки утверждают, что это для сверхактивных пользователей услуги «экспресс-брак». Но шутки шутками, а официальная регистрация - дело серьезное. Поженим всех! Итак, как обещано, зарегистрировать брак будет проще. Об этом уже заявил председатель правительства. «Решение принято», - сказал премьер-министр Владимир Гройсман и добавил, что вообще надо поддержать инициативу министра юстиции и запретить разводы (надеемся, это все же шутка, а не посягательство на права людей). Министр юстиции Павел Петренко объяснил, что в рамках пилотного проекта минимальный срок для регистрации брака с момента подачи заявления будет сокращен с 30 дней до суток. И такая экстренная регистрация браков вводится в Киеве, Львове и Одессе, а также в Мариуполе, Северодонецке и Херсоне. Акцентируется на необходимости учета интересов для граждан из Крыма и зоны АТО, внедрения механизма быстрого получения отечественного свидетельства о браке. А все организационные вопросы по реализации проекта должны взять на себя местные власти. Но такую радость от Кабмина разделяют не все. Отметим, что многие нардепы на захотели ее комментировать. Многие - но тоже не все. Искусственная сенсация Иван ВинникВ частности, нардеп Иван Винник, отметил, что к самой идее экспресс-браков относится положительно. Но! «Это искусственно созданные сенсации, чтобы отвлечь от главных проблем в стране. Я был на заседании Кабмина, слышал доклад Петренко. Это презентовалось как некая сногсшибательная революционная реформа. Будут люди месяц ждать или 24 часа - это никак не улучшит ситуацию в стране. Вроде бы говорят, что это снимается рудиментарная норма советской эпохи. Однако у нас есть случаи, когда на следующий день после свадьбы уже разводятся. Но я не против упрощений и внимания к институту семьи», - сказал он АСН. Сергей ЛабазюкА парламентарий Сергей Лабазюк рассказал, что лично он шесть лет встречался с женой, а в браке они уже двенадцать. И хотя идея не из катастрофических, но и не из злободневных. «Мы уже все сделали в стране, осталось только вмешиваться в личную жизнь людей? Пожениться «за один день» - это прикольно, но непрактично. Конечно, плохо, что в нашей стране так много разводов. Но, может, руководство государства должно было бы позаботиться о причинах и последствиях расторжения браков», - открыл свое видение нардеп. Не штампом единым Борислав БерезаБорислав Береза признался АСН, что на втором свидании сделал предложение своей жене. Но пришлось немного подождать: была очередь, а хотелось, чтобы праздник попадал на субботу. «Кому-то это облегчит моменты жизни. Возможно, в результате этого улучшится демографическая ситуация. Но, насколько мне известно, штамп в паспорте никогда не мешал этому делу. Важно, чтобы улучшения происходили и в других сферах, в бытовых, коммунальных. Чтобы благосостояние людей росло, улучшались экономические показатели. Но проще продемонстрировать новации в системе регистрации браков. Хуже не будет. Правда, и лучше жизнь людей от этого не становится», - считает нардеп. Игорь ЛуценкоДепутат Игорь Луценко тоже идею сокращения сроков ожидания регистрации не критикует. «Я - за упрощение всех бюрократических процедур. Если люди хотят быстро зарегистрировать брак, почему нет», - сказал он АСН. Что же касается слов Гройсмана о запрете разводов, то Луценко говорит, что даже при большом желании это невозможно: «Ну не хотят люди жить вместе. Как это должно быть: будут ходить судебные исполнители и класть их вместе в постель?» В служебных целях Выслушав разные стороны, АСН все же решает воспользоваться служебным положением - стать пионером пилотного проекта по регистрации бракосочетания в течение 24 часов. Словам представителей Правительства верим. Звоним «с намерением вступить в брак». Дело оказалось непростое. Может получиться так, что узнавать о правилах и правах придется дольше, чем росписи ждать, ведь трубку упорно не берут ни в Киеве, ни во Львове, ни в Одессе, ни в Херсоне. А вот в Северодонецке взяли сразу. «В новостях говорили, что можно расписаться за один день. Как это сделать?» - спрашиваем. «Еще не вступило это в законную силу. Мы еще сами ничего не знаем. Никаких распоряжений. Просто хотят запустить пилотный проект. Когда он будет, еще никто ничего не знает», - слышим в ответ. Тон приветливый, но усталый. Что дает понять - таких быстрых и проворных молодоженов, которые хотят за сутки расписаться, много. Если надо, то можно Ну что ж, оказалось, что бежать и требовать зарегистрировать брак уже и немедленно, даже ссылаясь на информацию от правительства, растиражированную СМИ, рано. Сейчас везде еще действуют старые правила (и в «пилотных» регионах тоже). Они обнародованы, в частности, и на официальном сайте Минюста: «Брак регистрируется по истечении одного месяца со дня подачи лицами заявления о государственной регистрации брака. При наличии уважительных причин руководитель органа государственной регистрации актов гражданского состояния разрешает государственную регистрацию брака до истечения этого срока». В случае беременности невесты, рождения ею ребенка, а также если есть непосредственная угроза для жизни невесты или жениха, брак регистрируется в день подачи соответствующего заявления или в любой другой день по желанию жениха и невесты на протяжении одного месяца (статья 32 Семейного кодекса Украины). И обходить эти препятствия люди давно научились. Например, если нет знакомства, то медицинскую справку «получить» не проблема. Еще хорошо, что дополнительных требований нет. К примеру, в Греции, как рассказывали, нужно еще и объявление в газету дать, что так и так, собрались люди такое отчебучить, если у кого-то есть замечания и претензии - сообщайте. Поэтому женитесь на здоровье. А ожидание месяц или 24 часа - это уже другая история.
Общество Гениальная выставка. В Киеве открылась выставка цветов, посвященная украинским гениям 20 Августа
14:01

Гениальная выставка. В Киеве открылась выставка цветов, посвященная украинским гениям

Гениальная выставка. В Киеве открылась выставка цветов, посвященная украинским гениям На Певческом поле в Киеве открылась цветочная экспозиция, посвященная известным украинцам. Сотни тысяч бутонов бегонии, колеусов, цинерарий к 19 августа расцвели на холмах над Днепром к открытию выставки «Гордость моя, Украина». Столичные коммунальщики из десяти районов столицы за несколько недель освоили две тысячи квадратных метров территорий. Они подготовили десять композиций, посвященных великим украинцам. «Смысл жизни – спасать людей», - эти слова - часть композиции, посвященной известному кардиохирургу Николаю Амосову. Рядом с ними - огромное сердце, а в нем сложный механизм, который умел перезапустить врач. Авторы работы - дизайнеры Святошинского района. Чуть дальше еще одна цитата – «Боже великий, єдиний! Нам Україну храни». Она из гимна на музыку великого украинского композитора Николая Лысенко. Композиция, посвященная ему, представляет собой соединение нот, клавиш и вышитого цветочного рушныка. Деснянский район показал своего Александра Довженко, а Подольский – олимпийских чемпионов по гимнастике. Есть тут композиции, на создание которых вдохновили произведения художников Марии Приймаченко и Казимира Малевича, поэтессы Лины Костенко, композитора Владимира Ивасюка, работы инженера Евгения Патона, конструктора Сергея Королева. Все они состоят не только из цветов, но и беседок, перегородок, человеческих фигур. Организаторы обещают, что до конца выставки - 18 сентября, каждую субботу в зеленом кинотеатре будут демонстрироваться документальные фильмы о великих украинцах.
Политика Верховная Рада: Достигнутые провалы и проваленные достижения 18 Июля
16:57

Верховная Рада: Достигнутые провалы и проваленные достижения

Верховная Рада: Достигнутые провалы и проваленные достижения Все. Наработались. Парламент за четвертую сессию Рады принял более 470 законодательных актов и ушел на каникулы. О достижениях своих депутаты говорят в основном критически или в общих чертах, ругают коллег (а значит, и себя, поскольку ВР - это коллегиальный орган) за прогулы, «кнопкодавство» и огульный самопиар. Традиционно подавляющее большинство народных избранников утверждает, что отпуск планирует провести на Одесчине или в Карпатах, а при первой необходимости готова прибыть в столицу и работать. Острые углы Максим БурбакТак, председатель фракции «Народный фронт» Максим Бурбак сказал АСН, что, по его мнению, основной провал этой сессии - это то, что парламент не смог выработать механизмы по возврату в бюджет средств, похищенных Виктором Януковичем и Ко. «Отказ депутатов голосовать за спецконфискацию денег, украденных Януковичем, - это провал», - сказал он АСН. А основным достижением Бурбак называет то, что парламентский кризис не обострился еще больше. «Мы отстояли равновесие в государстве, не допустили расшатывания внутриполитической ситуации. Политический кризис, который раздували определенные политиканы, обострить не удалось», - акцентировал он. Низы и вершины Александр ЧерненкоА представитель Блока Петра Порошенко Александр Черненко утверждает, что глобальный провал - низкая эффективность, много популизма, который мешает работать. «Действительно, заторможена децентрализация. Это и из-за отложенных изменений в Конституцию, и из-за непринятия ряда законов, которые до последнего появлялись в повестке дня, но никто за них не голосовал», - быстро назвал он негативы. Отсутствие по сей день Избирательного кодекса к провалам этой сессии Черненко причислять не стал: мол, не планировалось, что это произойдет. Разумеется, у каждого своя шкала. Но традиционные бои, подкупы, злоупотребления на семи округах, которые, к сожалению, никого не удивляют, продемонстрировали в очередной раз - с этим надо что-то делать. Потому что выборы должны быть волеизъявлением, а не соревнованием кошельков и воздействий ради мандата как инструмента удовлетворения собственных или корпоративных интересов. Что касается достижений, то, по версии депутата, первое место занимают изменения в Конституцию, судебная реформа. Второе - безвизовые законы, «которые с таким трудом, но все же прошли (и антикоррупционные, и антидискриминационные)». Третье - законы, которые усиливают обороноспособность. Верю - не верю Борислав БерезаИ внефракционный Борислав Береза ​​в комментарии АСН подчеркнул, что провал - это продолжение традиции неперсонального голосования, пропуски депутатами пленарных заседаний. И - нерешенность вопроса ротаций в Центральной избирательной комиссии. «Это очень серьезно. Поскольку усиливается недоверие общества. Соответственно, мы теряем поддержку украинцев. А парламент без поддержки украинцев семимильными шагами движется к перевыборам», - предупредил он. В список достижений Береза ​​включил законопроект, отменяющий налог на пенсии, и разрешение ввозить подержанные автомобили. Также он отметил, что несколько возросло качество законопроектов, которые депутаты перестали штамповать пачками. Болезнь роста Мустафа ДжемилевВ то же время уполномоченный Президента Украины по делам крымскотатарского народа, народный депутат Украины Мустафа Джемилев, который в ВР уже не первый созыв, заметил в интервью АСН, что не стоит смотреть на Раду и текущую сессию только сквозь призму негатива - нет ни особых достижений, ни провалов. Джемилев говорит, что дисциплина в Раде, точнее ее отсутствие, всегда у нас была такой - никаких сюрпризов. «Но очень жаль, что страна в таком состоянии, а многие занимаются популизмом. И вроде невооруженным глазом видно, что это за люди, почему они так делают. Таким образом, думаю, они рассчитывают повысить свою популярность в определенной среде. Жаль. Это не что иное, как безответственность. Также досадно, что случались в парламенте неприятные эксцессы, которые трудно представить где-то еще. Как то, когда хватали премьер-министра (11 декабря 2015 года нардеп от БПП Олег Барна с букетом роз пошел к Яценюку и попытался вынести его из-за трибуны. - Авт.). Что тут поделаешь? Это болезнь роста», - подчеркнул он. Демонстрация ответственности Кроме того, депутаты из разных фракций утверждают, что готовы прервать отпуск, если таковая необходимость возникнет, и прийти поработать. На этом неоднократно акцентировал и спикер парламента. Подводя итоги сессии, Андрей Парубий отметил, что за последние несколько недель большинство народных депутатов продемонстрировала ответственность. «Мы принимали непростые законы, мы принимали необходимые законы для евроинтеграции, для получения безвизового режима, и Рада в течение последних двух недель, несмотря на какие-либо политические противостояния, продемонстрировала способность эти законы принимать», - сказал Парубий во время пресс-конференции, отметив, что предпосылок для досрочных выборов нет. Быть или не быть Кстати, мероприятие проходило не в привычном формате, а уж очень смахивало на традиционные встречи медиа с Президентом на «зеленой лужайке» во дворе АП, основанные Виктором Ющенко и восстановленные Петром Порошенко. Впрочем, не суть. Главное не формат, а результат. И созвать внеочередную сессию может только председатель ВР, то есть Парубий. Так, внеочередные сессии Верховной Рады Украины с указанием повестки дня созываются председателем парламента по требованию Президента. Или по инициативе не менее трети народных депутатов Украины от конституционного состава Верховной Рады Украины. Есть третий вариант - Верховная Рада Украины собирается на заседание в двухдневный срок без созыва. Это происходит в случае объявления указа Президента Украины о введении военного или чрезвычайного положения в Украине или отдельных ее местностях. Но он очень маловероятен сейчас. Как и созыв Рады по прямой инициативе Петра Порошенко. По словам одного из собеседников АСН, в случае форс-мажора коалицианты собрали 150 подписей, заранее передав их Парубию. Что же касается повестки дня вероятной внеочередной сессии, то ее вероятные вопросы прогнозировать не берется никто. Лишь говорят, что вероятная причина экстренного сбора - обострение ситуации на фронте.
marketgid
Новости партнеров
Loading...