Лента новостей
Выбрать все
Фильтровать тематики Выбрать
30 Июня
29 Июня
Лента новостей
Выбрать все
Фильтровать тематики Выбрать
30 Июня
29 Июня

Василь Вовк: Я казав Захарченку, що в нас за утримання заручника – 15 років, у Росії – довічне

22.04.2015, 09:30 Татьяна Бодня, фото Виктора Ковальчука, АСН Печать
Василь Вовк: Я казав Захарченку, що в нас за утримання заручника – 15 років, у Росії – довічне

Війна, яку у нас досі називають Антитерористичною операцією, - це не лише втрати, біль і сльози, а ще й неприхований цинізм. Бо ж тоді, коли одні жертвують своїм здоров’ям і навіть життям, щоб відстояти територіальну цілісність рідної землі, інші - піаряться, розважаються і навіть, що особливо боляче, заробляють на людській біді чималі гроші. Про те, як ділки від війни намагаються нині збагатитися на військових діях на Донбасі, як складається доля бранців, захоплених терористами, про можливість звільнення Надії Савченко та багато іншого «Аналітичній службі новин» (АСН) в ексклюзивному інтерв’ю розповів начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України генерал-майор Василь Вовк.    

- Василю Васильовичу, чому досі не спрацювала формула обміну полонених «всіх на всіх». Адже на перемовинах у Мінську неодноразово обговорювався саме такий варіант. Яких заходів вживається, щоб вирішити питання щодо їхнього повернення додому?

- Я не визнаю в цій ситуації слова «полонені», адже це відповідний статус, передбачений Женевською конвенцією у разі ведення воєнних дій. Там прописано певні правила щодо поводження з полоненими, умов їхнього утримання. Про які конвенції і статуси може йтися, коли наших хлопців беруть у заручники, викрадають, тримають у нелюдських умовах? Я вже не кажу про злочини міжнародного характеру: знущання, тортури, вигнання на рабські роботи. 

Ще із середини минулого року почали захоплювати блокпости, з поля бою забирали поранених, тих, хто не міг нікуди піти, перебував в оточенні. Їх утримували в підвалах Донецького управління СБУ, конюшнях, казармах, гаражах. Забирали захоплених заручників додому, де поводилися з ними, як із рабами.

Всі ці дії підпадають під кілька статей Кримінального кодексу:146-у, 147-у й 148-у. Тобто незаконне позбавлення волі, викрадання людей, утримування у заручниках. І люди, які це роблять, злочинці. Але представники так званих «ЛНР» і «ДНР» проконсультувалися з російськими правниками й наполягають саме на такому визначенні: полонені з обох сторін. Тим самим вони хочуть підвищити статус своїх і принизити наших. Хоч у нас немає ніяких полонених. Є лише підозрювані у злочинах, які утримуються в СІЗО, або ті, хто вже засуджений. Зазвичай за безпосередню участь у терористичній діяльності або надання терористам допомоги.

Я був присутній на всіх мінських зустрічах і завжди казав: «Жодних умов, ви вчинили злочини, віддайте наших людей, ви їх тримаєте незаконно». Так само я не визнаю слова «обмін». Ми не проводимо торговельно-грошових операцій. А робимо все можливе, щоб повернути наших людей, яких незаконно позбавили волі.

- Як би ви це не називали, ситуація, на жаль, зводиться до певних торгів. І першу скрипку на цих торгах відіграє протилежна сторона, диктуючи умови та розповідаючи по російському телебаченню, що саме Україна порушує домовленості. Скільки людей уже вдалося визволити і що за них просять терористи?

- Зазвичай гроші. Або намагаються заробити іншим способом, не напряму. Наприклад, наполягають, щоб ми відпустили кримінальних злочинців, які взагалі не мають відношення ні до Донецька, ні до Луганська. Так, один із них відбуває покарання в одній з колоній. Це - злодій у законі. Йому дали 15 років за подвійне вбивство. Він навіть ніколи не був у Донецьку, не знає, що таке тероризм чи сепаратизм. Ще один сидить у Львові. Вбив цілу сім’ю. Зараз хочуть на обмін ще одного злочинця, який не просто вбив родину, а відрізав людям голови. Хто нас зрозуміє, якщо ми випускатимемо таких злочинців?

Ми спочатку притягували до відповідальності всіх, хто займався сепаратизмом. Передусім ідеться про заклики до порушення територіальної цілісності України. І віддавали їм саме такий контингент. Але, що важливо, ці їм не потрібні. Хочуть тих, хто вбивав людей. А коли ми не погоджуємося на подібний обмін, виходять на російські канали й кажуть, що це українці затримують процес.

Коли у вересні за дорученням Президента при СБУ було створено Центр, який надає допомогу із визволення людей, що потрапили у заручники, ми зібрали перші списки, і почалася копітка робота. Я приїхав у Мінськ зі списком, у якому було майже дві тисячі осіб, і кажу: «Давайте всіх на всіх. Повідомте, хто у вас є, кого немає». Відповідають, що є лише тисяча осіб, місце перебування яких достеменно відоме. Решту потрібно шукати. А робити це непросто, адже там хазяйнують понад десяток командирів так званих вільних козаків, вони нікому не підпорядковуються і роблять що хочуть.

Там про юриспруденцію навіть не йдеться. Це - територія України, що визнає навіть Російська Федерація. Але дію українських законів на тій території, так би мовити, тимчасово зупинено. Там фактично немає законів – є порядки, встановлені місцевими бандюками. Починаючи від тих, яких нібито вибрали, й закінчуючи тими, які мають свої бандформування і нікому не підпорядковуються. Там є «сепаратисти у сепаратистів». Такий собі Мозговий заявив про створення Горлівської республіки.

Вони там ведуть слідство, придумують власні кодекси «ДНР» і «ЛНР»…

- І що, з кожним таким місцевим бандитом треба окремо домовлятися?

- Проблема в тому, як на них вийти. Намагаємося це робити через волонтерів.

- Волонтери в інтерв’ю часто підкреслюють, що немає загальної статистики і СБУ навіть не відстежує, скільки людей нині примусово утримують на територіях, підконтрольних терористам. Це правда?

- Ми все відстежуємо і співпрацюємо з волонтерами. Адже серед них справді є люди, які допомагають за покликом серця. Такі люди зазвичай у телевізорах не світяться, однак трапляються й такі, хто прийшов на цьому максимально пропіаритися, щоб із часом отримати змогу кудись балотуватися. 

У Мінську відчував велику підтримку Леоніда Кучми та представника ОБСЄ Хайді Тальявіні. Про Кучму не дуже популярно говорити позитивно, але він відіграє важливу роль у цих перемовинах, відстоюючи проукраїнську позицію. До нього та сторона прислуховується і не веде себе нахабно.

- Заручників обмінюють на бойовиків. Чи були випадки, коли під час звільнення певних осіб доводилося обирати між службовим обов’язком і власним сумлінням?

- Службою безпеки України був затриманий один із так званих міністрів «ДНР» Баранов. Потім його відпустили заради двох наших офіцерів. Змінили запобіжний захід. Та через два дні він не з’явився на допит – і ми оголосили його в розшук. Ось чому я кажу, що це операція зі звільнення наших заручників, а не обмін. Ми йдемо на юридичні тонкощі, враховуючи потребу у визволенні наших дітей, батьків, братів, сестер. За великим рахунком – ідемо на компроміс з «юридичною» совістю, але не з людською.

- Знайомі звертаються з проханням допомогти?

- Моя сусідка зателефонувала, коли я був на зустрічі в Мінську. Це було неочікувано. Я дав трубку Захарченку, щоб вона сама йому розповіла про чоловіка, якого ув’язнили терористи. Захарченко тут же представився як президент «ДНР» і пообіцяв: «Прилечу у Донецьк, почекайте два дні – й він буде вдома». Звільнили його аж через два місяці. Так що бачите, як виходить: якщо Вовк попросив, триматимуть до останнього або вимагатимуть по сто чоловік за одного.

Передбачаю, що є багато питань, які вирішуються за гроші. Але це роблять родичі – й заборонити їм ми не можемо. Якщо в мене якийсь батько спитає: «Василю Васильовичу, ти можеш дати слово, що завтра звільниш мого сина?», я можу лише запевнити, що робитиму для цього все можливе, але жодних гарантій не дам. На що почую: «А мені пообіцяли його завтра звільнити за гроші. Не лізь туди і не заважай. Інакше саме ти нестимеш моральну відповідальність за наслідки».

- У середньому який викуп вимагають за людину?

- Ціни називають різні: від 2 тисяч гривень до 10 тисяч доларів.

- Від чого це залежить?

- Від так званого статусу. Україна – велика країна, але коли йдеться про життя і смерть, можна дізнатися все. Наприклад, у кого в сім’ї які статки, які родичі. Один козак тримав 5 хлопців. Як вони розповідали, просив 2 тисячі за п’ятьох. Для бізнесмена середньої руки то невеликі гроші.

Буває, що просять за відомого бійця 50 тисяч доларів. А деякі хочуть 700 гривень. Але щоб їм ці кошти обов’язково на картку перерахувати. Серед них багато шахраїв.

- Можливо, в таких випадках варто попередити батьків, що їх хочуть ошукати?

- Ми попереджаємо. Я кажу батькам: «Давайте ми того шахрая спіймаємо на гарячому». А вони мені у відповідь: «А раптом він справді може за 700 гривень це зробити? Не заважай…» Як переступити батькам ту останню надію? Межа між юриспруденцією і стосунками між людьми надзвичайно тонка.

- Що перемагає частіше? Для вас особисто?

- Я апріорі не знаю, це шахрай чи ні. Що мені сказати матері чи батькові? Не несіть? Кажу: думаю, що гроші пропадуть, але вам вирішувати, що робити. Багато хто підсвідомо розуміє, що дзвонив шахрай, але все одно переказують ці гроші, бо бояться втратити шанс.

Однак ми намагаємось виявляти таких шахраїв та виводити їх на чисту воду.

- А ви завжди кажете батьками правду чи розбавляєте співчуттям?

- Я не приховую номера свого телефону. Тож зазвичай щодня отримую по 10-15 дзвінків від батьків, дружин, родичів заручників. Береш трубку, а там починають говорити про те, що ми заслали на Донбас дітей, не рятуємо їх, тому нехай і нашим сім’ям буде погано. А я не кидаю трубки, слухаю. І після всіх цих прокльонів співрозмовник каже: «Ви ще мене слухаєте? Вибачте, будь ласка. Знаю, що ви займаєтеся визволенням наших хлопців, але треба було комусь виговоритися». Відповідаю: «Я вас розумію. Повірте, ми робимо все, що можемо».

Є два варіанти звільнення. Один із них - силовий. Він нині відкидається. Інший - переговорний. А з ким там розмовляти? Та ми намагаємося це робити. Хоч процес справді непростий, однаково повертаємо наших хлопців додому.

- Скільки їх ще там залишилося?

- За нашими даними, 397 осіб. Звільнено 2586. І робота не припиняється ні на мить. Торік у вересні до мене приїжджав батько з Одеси, військовий офіцер. У нього син, також офіцер, був у заручниках. Ще з одним моїм земляком. Просили першими звільнити саме їхніх дітей. Я пояснюю, що не віддаю нікому жодних переваг, тут немає списку чи алфавітного порядку...

- Скільки в середньому тримають хлопців?

- По-різному. Якось дзвонили мені дві жінки з Херсона, розповіли про п’ятьох хлопців, яких в одному з містечок Луганської області сім місяців тримав козак. Зараз вони вже звільнені.  

- Правда, що наших військових вивозять у Росію?

- За даними МЗС, в Росії приблизно 30 осіб перебувають під слідством. Правильно чи ні, за фальсифікованими справами чи ні, у цьому вже будемо розбиратися пізніше.

- А в чому звинувачують?

- Статті різні. Наприклад, військовослужбовця зі Львова звинувачують у контрабанді літаків-безпілотників.

- Надю Савченко, яка перебуває в Росії під слідством, також називають полоненою. І говорять про її можливий обмін. Як думаєте, росіяни її віддадуть?

- Я не можу коментувати її справу як юрист, не маю перед собою матеріалів. Але скажу єдине: російські адвокати зацікавлені в тому, щоб Надя просиділа там якомога довше. Піар, на жаль, важливіший за її долю. Ви вірите в те, що російські адвокати зацікавлені у захисті нашої громадянки, якій приписують убивство двох російських журналістів? У Росії адвокат не може працювати проти системи й захищати Надю на повну силу. Він може говорити про це, заявляти, що його викликають на допит. І його й справді викличуть, але тільки для того, щоб показати, як він її захищає, що у них там демократія. Жити там і говорити позитивно вголос про Україну неможливо. Але це для них піар. Як і для декого з політиків і громадських діячів, які лише піаряться на закликах про її звільнення. І що ці заклики дадуть? Плювати Путін на них хотів. Вони її засудять. До цього ведуть.

- Якщо все так безперспективно, що тоді взагалі можна зробити?

- Надя може сказати, що не даватиме показання, нехай її справу відправляють до суду. Сказати, що вона погоджується на спрощену процедуру. Нехай не Надя, ми так скажемо.

- Який термін їй загрожує?

Надю так не відпустять. Це родзинка – у тій глобальній справі, яка порушена російською стороною проти нас. Надя у них єдина арештована, яку вони можуть пред’явити світу. 

- Десять-п'ятнадцять років. Надю так не відпустять. Це родзинка – у тій глобальній справі, яка порушена російською стороною проти нас. Надя у них єдина арештована, яку вони можуть пред’явити світу.

Вони її засудять. І щойно це станеться, міжнародна спільнота, Президент України звертаються до Путіна, щоб Савченко передали в Україну відбувати покарання.

- Так можна?

- Звичайно! Є угоди про передачу на відбування покарання, і вони досі діють у відносинах між Росією й Україною. Я думаю, що Путін на це піде, щоб згладити ситуацію. Ця схема дає змогу Росії зберегти обличчя.

- Якщо погодяться, що далі?

- Ми переводимо її в СІЗО й запускаємо процедуру помилування.

- Але ж так ми визнаємо, що вона засуджена законно?

- Так вона буде вдома і ми збережемо її життя. Коли першочергове завдання буде виконано, можна доводити, що її справа сфальшована, розбивати її. Нехай тоді адвокати і попрацюють.

Якщо ж головне питання – політичний піар, нехай ті, хто цього прагне, чесно скажуть: «Надю, ти посидь для того, щоб ми могли виграти найближчі вибори, а натомість тобі передачі возитимемо».

Росія ніколи не визнає її невинною і не закриє цієї справи. Інформаційна пропаганда, яка працює в цій країні, переконала більшість росіян, що Надя – винна. А за такою схемою є шанс її повернути. Бо Росія розуміє, що повноцінних доказів у них немає. Є лише показання нібито свідків, які вони обов’язково використають.

- А як бути з Олегом Сенцовим?

- Я думаю, щодо Сенцова теж можна було б цю процедуру запустити.

- Василю Васильовичу, як, на ваш погляд, чому ми програємо інформаційну війну, коли йдеться про події на Донбасі та резонансні справи?

Коли настане час і Росії потрібно буде перед міжнародною спільнотою зіграти певну роль, вона без жалю саджатиме за грати таких, як Захарченко. 

- На жаль, є фейкові журналісти, які лізуть туди, де не повинні бути, які хочуть зайняти нішу, котра не для них. Так само багато адвокатів, далеких від юриспруденції. Якого злочинця не спіймаєш, у кожного посвідчення адвоката.

Немає системності, солідарності журналістів у хорошому сенсі цього слова. Це моя думка. Я з дуже великою повагою ставлюся до всіх журналістів, але є й ті, хто нівелює хорошу роботу більшості.

Журналістська робота важлива, її не можна недооцінювати. Я розповів, що терорист на прізвисько Батон проводить над людьми «медичні експерименти з хірургічним втручанням». А експеримент полягав у тому, що він відрізав палець, поклав його в банку і спостерігав, що з ним буде через дві доби.

Журналісти вихватили це і максимально поширили, тому що постійно шукають щось нове. Наскільки нам стало відомо, після того як у ЗМІ з’явилася ця інформація, Батона вивезли з Донецька в невідомому напрямку. Захарченко дав команду його розстріляти.

До речі, я казав Захарченку на перемовинах у Мінську, щоб він не забував, що у нас за утримання заручника передбачено 15 років ув’язнення, в Росії – довічне. Коли настане час і Росії потрібно буде перед міжнародною спільнотою зіграти певну роль, вона без жалю саджатиме за грати таких, як Захарченко.

- Чи знаєте ви про нову забавку, яка останнім часом популярна у мажорів: їздити на екскурсію до Донецького аеропорту?

- Знаю, і не тільки у мажорів така забавка. На жаль.

- Хто ще ці люди?

- Не буду зараз називати їхніх прізвищ. Натомість наведу невеличкий приклад із власного життя. Я з Вінниці починав працювати, і до нас начальник слідства приїхав із Києва. Він родом був, як і я, із села. Щоб не вживати ненормативної лексики, він казав: «Я фуєю». Я від цих «екскурсій» також фуєю.

- Василю Васильовичу, коли все скінчиться і в країні буде справжній мир?

- Якщо вам хтось на це запитання відповість, я цю людину не зможу поважати як службову особу. Я сподіваюся, що це буде найближчим часом. Але ми розуміємо неадекватність російської сторони. Тому щось прогнозувати складно.

- Чи збирає Служба безпеки докази нелюдського поводження з полоненими та мирним населенням  у Луганській і Донецькій областях, щоб у подальшому передати їх до Міжнародного суду в Гаазі?

- Так, таке провадження нами розслідується. У цій справі вже допитано 600 потерпілих. Крім того, відкрито провадження зі створення терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». Є також справа «Російський слід», за якою допитаний Симоненко.

Комуністична партія, її лідери, активні члени своєю минулою діяльністю вже довели, що вони не мають права називатися людською партією. Та вони й далі демонструють антиукраїнську позицію. Натомість лідери могли б звернутися до своїх соратників і симпатиків, щоб сказати: «Давайте об’єднаємося навколо ненависної нам влади, яку ми не визнаємо, щоб разом врятувати країну. А після перемоги у війні ми з ними розійдемося і будемо їх критикувати нещадно, боротися проти них». Проте вони починають підігравати агресору, всіляко лаючи чинну владу.

- І що плануєте робити? Усіх пересаджати? Як це сприйматиме міжнародна спільнота? Адже у комуністів є симпатики в інших країнах.

- Нам часто закидають, що ми нічого не робимо, коли йдеться про комуністів. Приміром чуємо заклики: «Повісити, розстріляти!» Але так не можна - ми живемо у правовій державі. Щоб підвести їхню антиукраїнську діяльність під Кримінальний кодекс, потрібно кожну букву перевірити, провести відповідні експертизи.

- А що буде із Симоненком?  

- Ми ще будемо з ним працювати. Допитувати його, зараз підійдуть експертизи. Але щоб затримати і вручити йому підозру, я, як ви правильно сказали, повинен витримати критику і аналіз усього світу.

А щоб іти до Міжнародного суду, нам потрібно нині чітко дотримуватися процесуальних норм.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции


По теме
Экономика Стабилизацией по банкам 08 Июня
17:40

Стабилизацией по банкам

Стабилизацией по банкам О стабилизации банковской системы и макрофинансовой ситуации в государстве заявляет Президент Петр Порошенко. Конечно, он не премьер-министр, который должен такие улучшения озвучивать. И не глава Нацбанка. Но поскольку и КМУ, и НБУ возглавляют его люди, не удивительно, что он за них отчитывается. Все будет хорошо Итак, напомним, в ходе пресс-конференции 3 июня 2016 года Порошенко не только сообщил о том, что сроки получения транша МВФ не изменились и он будет получен, но и призвал журналистов быть ответственными в плане распространения информации, тщательно ее проверять и опираться только на авторитетные первоисточники в освещении вопросов сотрудничества Украины с Международным валютным фондом, оценки работы Национального банка Украины и формирования совета НБУ. Также Петр Алексеевич прокомментировал ситуацию в банковской сфере государства и деятельность руководства НБУ. «Глава Национального банка – профессионал, который обеспечивает стабильность банковской системы», - уже традиционно похвалил он Валерию Гонтареву. И заверил, что «сейчас мы пожинаем плоды безответственной банковской политики, которая велась еще с 2008 года, плоды кризиса и плоды войны, когда заемщики остались на оккупированных территориях и не могут обслуживать депозиты вкладчиков». По словам Порошенко, налицо улучшение. Так, в Украине происходит увеличение золотовалютных резервов, стабилизация валютного курса, проводится эффективное таргетирование инфляции. При этом он добавил, что ведущие мировые рейтинговые агентства признают эффективность действий НБУ, который ведет успешные переговоры с МВФ. А уже в июне Нацбанк будет готов принять решение о снятии ограничений на выплату дивидендов инвесторам как за 2014-й, так и 2015 годы. В условиях улучшения инвестиционного климата это будет очень ожидаемым решением, снимающим огромное количество проблем. Скрытые мотивы А вот управляющий партнер ЮК «Кравец и партнеры» Ростислав Кравец убежден, что эти заявления - не более чем политические, являются гарантиями для сохранения кресла Гонтаревой и дают лаг для полного развала банковской системы. Ростислав Кравец«Президент Украины в этом случае совершает преступление, покрывая полнейший непрофессионализм главы Нацбанка Валерии Гонтаревой, о котором уже заявляли международные институты, говорил наблюдательный совет НБУ. Международных рейтинговых агентств, которые бы давали положительную оценку деятельности НБУ, просто нет. Порошенко выгораживает Гонтареву, чтобы дать ей время, возможность удержаться на должности», - высказал свое мнение эксперт в комментарии АСН. Также он настаивает, что нельзя в современных реалиях считать позитивом анонс о снятии ограничений на выплату дивидендов инвесторам. «Инвесторы, которые уже более двух лет не могут забрать свои деньги, первым делом скупят валюту и вывезут ее за границу. И в таком случае стоит ожидать резкого падения курса гривни, которое снова будут объяснять войной, слабой экономикой, отсутствием очередных миллиардных кредитов МВФ», - убежден Кравец. Эксперт утверждает: заявленная стабилизация в банковской системе – манипуляция фактами. И обращает внимание, что банки продолжают закрываться. «Фактически большинство банков не выполняет нормативы Нацбанка. И, на мой взгляд, в более чем 90% банков Украины в любой момент может быть введена временная администрация в соответствии с отечественным законодательством», - объясняет Кравец. Мощный импульс Тарас КириченкоВ свою очередь сопредседатель комитета Американской торговой палаты в Украине по вопросам банковских и финансовых услуг Тарас Кириченко объяснил АСН, что будет значить решение о снятии ограничений на выплату дивидендов инвесторам как за 2014-й, так и 2015 годы для инвесторов и как повлияет на национальную валюту. Он отметил, что, учитывая международный опыт, использование административных ограничений на выплату дивидендов инвесторам рассматривается в качестве временной антикризисной меры. Учитывая то, что предпосылки валютной либерализации, определенные меморандумом с МВФ, пока фактически выполнены, отмена валютных ограничений необходима для эффективного функционирования рынка. «Американская торговая палата в Украине уже давно заявляет о необходимости и важности валютной либерализации и поддерживает инициативу снятия указанных ограничений. Кроме того, разрешение на репатриацию дивидендов международными инвесторами и либерализация мер валютного контроля является одним из пяти шагов, озвученных во время недавней встречи с Президентом Украины Петром Порошенко и премьер-министром Украины Владимиром Гройсманом и необходимых для финансового оздоровления Украины», - отметил Кириченко. По его словам, сейчас, в случае снятия ограничений, значительного давления на гривню не будет, но это, несомненно, станет мощным импульсом для привлечения новых инвестиций в экономику Украины. Язык денег Роман ШпекПризнаки стабилизации финансовой системы очевидны, сказал председатель совета Независимой ассоциации банков Украины Роман Шпек и заметил, что политику не комментирует - только цифры. «Прежде всего наблюдается макроэкономическая стабилизация. Украина хоть и не смогла восстановить настоящий экономический рост, однако вышла из рецессии. Шаги правительства обеспечивают финансовую стабилизацию в контексте государственных финансов: уже нет того безумного дефицита «Нафтогаза», который буквально разрушал монетарную систему Украины. Есть понимание новой монетарной политики центрального банка, направленной на поддержание стабильности и постепенное снижение процентных ставок», - объяснил банкир. По словам Шпека, на рынке прекратились оттоки депозитов, есть определенная тенденция к возвращению вкладов в банки: «Банки до сих пор фиксируют убытки, но не такие огромные, как в прошлом году. Неплатежеспособные банки все еще уходят с рынка, но это уже не такие громкие истории, как раньше. Происходит консолидация банковского бизнеса после падения». И в то же время он отметил, что отсроченные выплаты дивидендов усилят давление на гривню, однако сейчас у Украины есть солидный профицит внешней торговли и поэтому ситуация очень удачная для предоставления инвесторам такой возможности. «Посмотрите, практически каждый день НБУ выкупает на рынке довольно солидные суммы иностранной валюты. Поэтому предоставление возможности выводить доходы от инвестиций по определенному равномерному графику не должно привести к существенной девальвации. К тому же 2014-2015 годы были не самыми «урожайными» с точки зрения прибыли в Украину. В то же время Украине очень нужны инвестиции, а мы не можем их привлекать, если и дальше так вести себя с правом инвесторов получать заработанные доходы», - подытожил Шпек. Ответственность и ответственные Как видим, есть и риски, и шансы. Сейчас важно делать взвешенные шаги и не расшатывать ситуацию политическими моментами. Действовать, не чтобы понравиться или сохранить собственные позиции (электоральные или властные). А на реальное улучшение бизнес-климата в стране. Если же Президент заявляет о стабилизации банковской системы и макрофинансовой ситуации в государстве, то так и должно быть, поскольку ответственны за это члены его команды: премьер-министр Владимир Гройсман, председатель НБУ Валерия Гонтарева, а также самая большая по численности фракция в парламенте - «Блок Петра Порошенко». А переложить ответственность за провал теперь не на кого.
Общество Вера с любовью для Надежды 12 Мая
09:03

Вера с любовью для Надежды

Вера с любовью для Надежды Сто бумажных фонариков запустили в небо над Киевом в честь дня рождения украинской летчицы Надежды Савченко. Вчера ей исполнилось 35 лет. Над Почтовой площадью в Киеве собираются дождевые тучи. Но пришедших подписать открытку летчице, находящейся ныне в российском СИЗО, они не пугают. Люди подходят к столу и пишут теплые слова. Кто-то просит держаться, кто-то – бороться. Но большинство говорят, что желают Надежде сил и скорейшего возвращения домой. Рядом сестра Нади Вера. Она говорит, что эти фонарики – указатель нашим заключенным домой. «И они также напоминание политикам, что дело не завершено, - уточняет Вера Савченко. – Мы своих не бросаем. Вот, например, люди, что вы здесь делаете? Вы сейчас освобождаете Надю, Олега, Стаса… Своим небезразличием, вниманием, давлением на политиков, так как это политические дела – наших людей похищают, вы помогаете им выйти на свободу». Вера, как и остальные, запускает свой фонарик в серое киевское небо с  надеждами на скорейшее свидание с сестрой в Украине.
Общество Крымскотатарский Майдан 19 Мая
07:33

Крымскотатарский Майдан

Крымскотатарский Майдан В центре Киева – желто-синие флаги: украинские и крымскотатарские. В день 72-й годовщины депортации крымских татар на Майдан Независимости пришли сотни людей, чтобы почтить память погибших. 18 мая 1944 года на рассвете в дома крымских татар по всему Крыму постучали солдаты. На сборы дали пятнадцать минут, а после посадили в товарные вагоны и отправили в Среднюю Азию. По разным подсчетам, депортировано было около 200 тысяч человек, 30 тысяч из них погибли в дороге или в течение первого года ссылки. И лишь спустя 45 лет депортация была осуждена и признана незаконной, а коренному народу Крыма было разрешено вернуться на родину. Сегодня в Киеве те, чьи родственники вынуждены были покинуть свои дома более 70 лет назад, и те, кому пришлось уехать после аннексии 2014-го. Они держат в руках плакаты: «Вечная память жертвам геноцида крымскотатарского народа!», «Помним! Не позволим никому и никогда забыть!», «Президент Украины! От слов - к делу! Где конкретные действия по деоккупации Крыма?». В начале митинга – гимн Украины и гимн крымских татар. Далее – выступление представителей Меджлиса и священнослужителей. Первым к микрофону подходит муфтий исламского центра Аджи Сейран Ариф. Читает короткую молитву в память жертв депортации и «всех погибших от двух тиранов». Муфтия сменяет православный священник – архиепископ Климент. У него оккупационные власти забрали принадлежащий УПЦ Киевского патриархата Кафедральный собор Владимира и Ольги в Симферополе. Рефат Чубаров сегодня говорил не от своего имени, а от имени своего заместителя, находящегося более года в застенках ФСБ в Крыму, Ахтема Чийгоза. «На долю нашего народа выпало много испытаний, и мы с честью их проходили. Нас не сломать тюрьмами и лагерями, не запугать обысками и арестом, не обмануть с помощью марионеток. Крым больше никогда не будет без крымских татар», - сказал Чийгоз в своем письме. «Надо было, чтобы началась война, чтобы Россия, грязная страна, напала на нас, надо было потерять Крым, чтобы мы, украинское общество, собрались вместе. Жаль, что этого не случилось раньше. Но у нас, мусульман, говорят, что через испытания происходит очищение», - сказал на Майдане Рефат Чубаров.
Общество Арсенал мастеров 22 Мая
09:30

Арсенал мастеров

Арсенал мастеров Грузин, литовцев, белорусов, поляков и украинцев в Дни Европы объединил фольклорный праздник - фестиваль традиционных культур «Етносвіт». В Киев съехалось около 250 участников. В просторных залах «Мистецкого Арсенала» пахнет соломой и мокрой глиной, где-то постукивает ткацкий станок, а где-то - летит березовая стружка. Плетутся дидухи, создаются кувшины, ткутся ковры и вырезаются ложки и даже бандуры. Каждый из 250 мастеров занят своей работой. Многие делятся умениями с посетителями. Каждый желающий может поучаствовать в разных мастер-классах. Вот пани Олена показывает, как из листьев кукурузы можно сплести корзинку для конфет. Чуть позднее пани Мария учит детей и взрослых соломоплетению. Катерина Качур приглашала в Киев иностранных мастеров. Она уверена: фестиваль должен создать платформу для культурного обмена и интеграции украинцев в европейское пространство. Отдельный проект посвящен гончарству. Называется – «Пространство глины». Это некий экскурс в историю универсального природного материала, благодаря которому мы имеем информацию о различных культурных и цивилизационных пластах прошлого. Во дворе развернулась главная сцена. На ней выступают фольклорные коллективы со всей Украины. Тут и известный бандурист Тарас Компаниченко, и группа «Хорея казацкая», а также хор из села Лука Киевской области. Пение последних вскоре может стать частью нематериального культурного наследия ЮНЕСКО. А с субботы на воскресенье на этой же сцене все могли танцевать до утра, ведь в рамках фестиваля организаторы запланировали «Ночь танцев».  
marketgid
Новости партнеров
Loading...