24 февраля 2022 года российская федерация развязала войну на территории суверенной Украины. С этого самого дня началась жестокая и кровопролитная битва за свободу и независимость нашего государства. Первыми, кто вышли на защиту нас с вами - это военные. Конечно, можно много и долго говорить о том, что "они обязаны", "это их работа", "они за это получают деньги" и т.д. Но так рассуждать могут разве что глупые и ущербные люди, у которых всегда есть "кто-то", кто "должен".
Ежедневно мы можем видеть и слышать обращения нашего президента, губернаторов городов, мэров, представителей Верховной Рады, Министерства обороны и т.д. Все эти люди дают нам "сухие" данные и информацию, которую считают нужной давать. Как обстоят дела в реальности на фронте? Как живут обычные военнослужащие в условиях боевых действий? Какие нужды есть у солдат ВСУ? На все эти вопросы попыталась найти ответы журналистка ASN Карина Бобко.
Наш редактор вышла на связь с исполняющим обязанности командира десантно-штурмового взвода мастер-сержантом, позывной "Бахмут". Подразделение находится непосредственно в районе проведения боевых действий. Карине удалось задать вопросы (разумеется те, которые никоим образом не могут отразиться на ходе войны и не раскрывают секретных данных о местоположении, количественном составе группировки войск и имеющемся вооружении), и взять интервью у "Бахмута".
Ниже опубликованы вопросы автора и ответы военнослужащего (текст, орфография, пунктуация респондента сохранены. Прим. ред).
Карина: С начала войны наши бойцы ежедневно ведут ожесточенные бои, защищая страну. Вся Украина молится за наших защитников. Но, конечно, одних молитв мало. Все мы прекрасно понимаем, что помощь и поддержка нужна не только моральная. Существуют различные волонтерские организации, оказывающие помощь военнослужащим, находящимся в зоне боевых действий. Скажите, пожалуйста, помогают ли Вам гражданские? Какую именно поддержку вы получаете? Как часто привозят необходимое для бойцов на передовую?
Бахмут: Допомога від цивільних є колосальною, на рівні початку АТО, забезпечення від волонтерів починається з елементарних продуктів особистої гігієни та харчування закінчуючи засобами радіо-зв'язку та обладнання аеро-розвідки. Але є певні нюанси, оскільки через певну некомпетентність волонтерських організації та попиту людей на допомогу певним медійним підрозділам та (або) структурам, можна зіткнутися з ситуацією коли ТрО умовної Закарпатської області забезпечене краще за умовну 25ОПДБр, у нас виникла така ситуація при гострій необхідності у турнікетах та медикаментах, але представники волонтерських організацій посилаючись на те що ми є урядовими військами та браку елементарних медикаментів у нас виникнути "не може" відмовили у допомозі. Цивільне населення безпосередньо в зоні бойових дій само доволі часто потребувало підтримки з боку Урядових військ, але попри це ситуації коли нам приносили останні запаси борщу або вареників були не рідкі. Згадується випадок як під час боїв у Харківській області у нашого підрозділу виникла потреба у транспортуванні їжі та боєприпасів через річки, місцеве населення буквально за кілька годин з сусідніх сіл привезло чотири весельні та дві моторні лодки.
Карина: Часто в различных источниках можно прочитать, что поставляемая Западом экипировка не всегда надлежащего качества. Бывали ли такие ситуации? Предоставляли ли взамен негодного обмундирования новое? Если нет, то как бойцы справляются с этой проблемой?
Бахмут: Наш підрозділ не зіткався з іноземною амуніцією, від західних партнерів у цьому плані приходили медикаменти. Де знеболюючим назвали парацетамол.
Карина: Наши ребята в большинстве своем очень скромные. Они стесняются просить о чем-либо. Возможно, наша статья найдет отклик в сердцах неравнодушных граждан. Что бы Вы попросили? Это не обязательно должно быть что-то связанное с военным обмундированием. Может есть потребности в продуктах питания или же средствах личной гигиены. Элементарно, может хочется каких-нибудь конфет или печенья. Проще говоря: чего хочется солдату на передовой?
Бахмут: Тут індивідуально, та залежить як від підрозділу так і від бійця особисто. Але з власного досвіду можу сказати на першому місці після підтримки моральної та емоційної боєць потребує зручну амуніцію, звісно якість амуніції в ЗСУ є на рівні більшості країн НАТО, але окрім зручності в армії все ж таки важлива масовість та ціна однострою та амуніції. Наврядчи хтось з солдат відмовитися від берців IOWA або форми мультикам. Це ж стосується плитоноски замість класичного чохла на бронежилет, або каски з рельсами для дод.елементів та відкритими під балістичні навушники "вухами" (Як напевно вже зрозуміло самі балістичні навушники теж зайвими не будуть). В цілому тут краще мати зв'язок з бійцем або командиром підрозділу напряму. По класиці воїн в більшості випадків не відмовитись від добрих цигарок та банки нутели. Підрозділи на постійній основі потребують обладнання для зв'язку військового типу, медикаменти, тепловізори, оптичне обладнання та додаткове обладнання на автомати, кулемети.
Карина: Ходят слухи, что некоторые недобросовестные поставщики не в полном объеме довозят экипировку на фронт. Якобы в Эпицентре можно найти в продаже бронежилеты, выделенные для бойцов на передовой. Даже надпись имеется "не для продажи". Знают ли об этом в командовании? Предпринимаются ли какие-либо меры?
Бахмут: Нажаль приходиться стикатися навіть з випадками коли амуніція з написами "Власність ЗСУ (НГУ). Не для продажу" з'являється на майданчиках інтернет магазинів, що безумовно стурбовує особовий склад наших військ, але ці питання є в компетенції правоохоронних органів ані боєць ані командування ЗСУ не може на це впливати. Маємо надію що наші правоохоронні органи зроблять все можливе для виключення або принаймні зменшення подібних інцидентів. Від себе хочу додати що нещодавно наш підрозділ закупив партію в 25 пар берців Талан літнього зразку які порадували написом "Власність ЗСУ"...
Карина: Жители страны каждый день следят за успехами наших бойцов. К сожалению, есть и потери. Но мы искренне верим и надеемся на победу наших Вооруженных Сил. Враг встречает мощное сопротивление с нашей стороны. Как Вы думаете, сколько еще времени будут идти бои? Насколько мы уже подорвали моральный дух оккупантов? Хватит ли у рф сил и средств для продолжения этой войны?
Бахмут: Я думаю всім вже варто зрозуміти що війна подібного рівня не може закінчитись за кілька місяців, зараз ситуація в тому що якщо ми підемо на мирні умови без ультимативної перемоги ми навіть в кращому випадку отримаємо відтермінування війни на 5-10 років.Що змусить вже тих хто зараз закінчує другий-третій клас знову взяти до рук зброю, знову наші діти почують сирени та запах війни. Мир можливий після повної деокупації наших території та капітуляції рф. А на жаль це ще можливо не один рік війни, все що ми можемо це працювати на скорішу перемоги, потом та кров'ю. Моральний дух солдат рф важко обізначити, адже попри третій місяць війни вони досі не склали зброю, для них це війна на виживання ідеології. З кожним загиблим ця ідеологія стає для них все більш сакральною, ті росіяни які взяли до рук зброю наврядчи скоро зрозуміють хибність їх переконань. Їм спокійніше в цьому пеклі бачити мету, "свою правду''. Нажаль твердження про повальне зниження бойового духу ворога це прибільшення, та для нас не важливих їх бойовий дух для нас є розуміння нашої перемоги. З військової та воєнної точки зору ресурсів у них ще не на один рік війни, з економічної мені важко судити через відсутність відповідної освіти. Та варто згадати СРСР або Німеччину часів другої світової війни які попри ембарго та блокаду продовжували своє існування через ресурсні бази та закриту економіку, звісно потім подібний вид економіки болячки вдарить по рф, але то потім. Вони зараз це розуміти не хочуть. Їх ресурси тримаються на імперських амбіціях народу та впевненості у своїй правоті
Карина: С первого дня боевых действий все западные страны начали оказывать нам мощную поддержку. Поставляют вооружение, приезжают иностранные добровольцы, выделяются большие финансовые средства. Скажите, доводилось ли Вам иметь дело с иностранным оружием? Насколько оно сложно в применении? Готовы ли наши бойцы воевать с ним?
Бахмут: Робота з іноземними видами озброєння для нас була легкою, тут варто зауважити що ми штурмовий підрозділ з структурою механізованого. Тобто зразки іноземного озброєння яке потрапляло до нас було в основному протитанкового, гранатометного та стрілкового напряму. FGM-148 "Джавелін" до нас потрапили 11 березня для інструктажу роботи з ним бійцям вистачило двох днів по три години занять (Це все в умовах перебування в зоні БД), більше всього виникає складнощів з системами координат та розрахунки. Це стосується всього надбаного озброєння. Тут варто зауважити що все озброєння подібного типу засвоюється за лічені години, далі в хід йде досвід та тактики роботи.
Карина: Я знаю, что сейчас Украина как никогда сплочена и едина. Наши люди готовы отдать все, что у них есть ради общей победы. Не все могут помочь натуральной помощью, но многие хотят поддержать финансово. Было много случаев, когда люди, готовы были сделать пожертвования, но сомневались в том, что эти финансы пойдут именно на нужды армии. Каким образом можно помочь напрямую армии? Может, есть какие-то фонды или организации, в чьей компетентности Вы не сомневаетесь? Посоветуйте, пожалуйста, нашим читателям, куда можно отправить деньги, чтобы они дошли до нужного адресата!
Бахмут: ВО "Фонд Сергія Притули", ВО "Повернись Живим", ВО "Оса'', ВО "Коло"... Але по факту нам зазвичай допомагали люди не пов'язані з жодною з вищеперелічених організації. Це прості громадяни які оголосили збір коштів для потреб нашого підрозділу. В підсумку можу порадити при бажанні допомогти звертатися до командування підрозділу через фейсбук, там точно скажуть що потрібно певному підрозділу або суму в гривневому еквіваленті, бажано перед зверненням об'єднатись з знайомими які теж моють цілеспрямоване бажання допомогти певному підрозділу. Плюси великих фондів це обсяг допомоги та прозорість, а в мінусах у таких обсягів неможливість оперативно вирішувати нагальні потреби певного підрозділу тим паче при умові не медійності останнього. Для оперативної допомоги ефективніше працює принцип ентузіастів які особисто знаю підрозділ, о/с та потреби. Головне при допомозі подібним ентузіастам не трапитись на шахраїв, тут можу порадити реагувати на заклики тільки з джерел які у вас викликають довіру (Це як про сайти, канали, сторіс, інфлюєнсерів).
В заключении, журналист попросила Бахмута сказать пару слов народу Украины. Ответ нашего боевого товарища заставляет задуматься. Прочтите, и сделайте для себя выводы сами.
Карина: Что бы Вы хотели сказать нашим читателям? Может, есть что-то, что хотелось бы донести до обычных граждан? Скажите какие-нибудь напутственные слова для жителей нашей страны!
Бахмут: Шановні громадяни, ця війна є наслідком 30 річної безвідповідальність та егоїзму нашої нації, роками більша частина наших громадян вірила політикам популістам та дозволяла собі бути поза політикою. Зараз за ці помилки платять життям найкращі сини та доньки нашої країни, я сподіваюся що ці жертви не будуть даремні. Немає окремо влади, вся провина лежить на всіх українцях це ми мовчали коли зливали Ядерну зброю, пиляли заводи, розкрадали армію, йшли на сепаратні домовленості з рф, здавали Крим та грали на почуттях патріотів. Не дайте повторити помилки тим самим наплювавши на могили загиблих, наш обов'язок як громадян керувати нашою Україною.
P.S. Для тих хто вважає себе патріотом:
1) Дата проголошення незалежності України?
2) Державні символи України?
3) Кількість одиниць адміністративно-територіального поділу України?
4) Дата створення Конституції України?
5) Дата початку АТО?
6) Три імені героїв АТО?
7) Які гілки влади є в Україні?
8) Повноваження президента та депутатів України?
9) Державний та політичний устрій України?
10) Обов'язки та права громадянина України?
Неможливо любити те що чого не знає, це як юнак що щиро переконує у кохані до дівчини про яку він знає три речі: Її звати Леся в неї є цицьки та вагіна. Будьте громадянами а не населенням. Разом ми зможемо дати нашим дітям мирну та квітучу Україну!
Слава Україні!
Война - это боль, страх, страдания. Война всегда тянет за собой кровавый след. След, который калечит жизни тысяч людей. След, который ломает судьбу каждого. Война - это не игра и не шутка. Она не заканчивается по щелчку пальцев. Сейчас в нашей стране полномасштабная война. И только мы сами можем закончить ее. Многие из нас не могут пойти на передовую в силу различных обстоятельств ( возраст, гендер, показатели здоровья и т.д). Но мы всегда можем помочь и поддержать наших бойцов.
Если вы волонтер или же просто небезразличный человек, и готовы оказать помощь нашим ребятам, вы можете напрямую написать Бахмуту и сами лично узнать, как можно поддержать наших военнослужащих. Контактные данные:
Почтовый ящик:
Телеграм: @Solovei_Assault_Troops
Если Вам удобнее общаться по телефону, свяжитесь с автором сайта ASN Кариной Бобко, она предоставит вам номер мобильного телефона Бахмута.
Почтовый ящик:
P.S. На сегодняшний день, по сообщениям Бахмута, бойцам необходимо:
Медичне:
тактичні ножниці для зрізання тканини
- кровоспинний порошок Celox
- назофарингіальний повітропровід
- декомпресійний катетер з клапаном
- знеболювальне налбуфін
- покривало теплозберігаюче
- Еластичний бинт
- Пластир гемостаттчний Мepilex
- марлева пов'язка Urgo.
- повьязка медична 96/96/136 см.
- засіб для штучного дихання.
Підсумки та РПС.
З побутового це павербанки від 30000 ампір, польові котелки, кухонні спорядження при польових умовах, цигарки, засоби особистої гігієни, акамуляторні шуруповерти, болгарки та бензопили полупрофесійні.