counter
Всі новини...

Землю України продаватимуть на «електронних торгах»


Переглядів: 283


Землю України продаватимуть на «електронних торгах»

Землю України продаватимуть на «електронних торгах».

Тих, хто отримає у спадок понад 200 га, змусять протягом року продати землю. В іншому випадку вона буде відчуження на користь держави. Зі спекулянтами боротимуться за допомогою 50% держмита, а фермерам дадуть право розстрочки на придбання землі.

Про це в ході засідання круглого столу сказав директор Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру Олександр Краснолуцький, передає кореспондент АСН.

«За 27 останніх років вже багато зроблено у напрямку земельної реформи. Останнім кроком має стати включення земель сільськогосподарського призначення у загальний оборот. Верховна Рада вже 8 разів продовжувала мораторій на продаж землі. Останнього разу, доручивши Кабміну і профільним відомствам підготувати до 1 липня 2017 року проект закону про обіг земель сільгосппризначення, а не тільки купівлі-продажу... Такий законопроект підготовлений і буде внесений до парламенту», - заявив він.
За його словами, основоположною в законопроекті є норма про те, що тільки держава, територіальні громади або громадяни України можуть бути власниками землі.

«Всі розмови про те, що іноземні громадяни або юридичні особи зможуть купувати землю, не відповідають дійсності. Друге побоювання полягає в тому, що продаж землі призведе до концентрації земельних ділянок в одних руках. Але законопроектом обмежується площа - 200 га - для одного власника. Якщо ж, наприклад, хтось отримав у спадок землю понад 200 га, то, згідно із законом, він повинен протягом року здійснити її відчуження. В іншому випадку земля, згідно із законом, буде відчужена на користь держави. Це запобіжники концентрації землі в одних руках», - розповів він.

Також враховані рекомендації, щоб земельні ділянки не було вигідно продавати спекулянтам.

«А саме, в законі прописана норма про те, що необхідно заплатити держмито в розмірі 50% від оціночної вартості земельної ділянки, в разі продажу землі в перші півроку після придбання», - пояснив він.

Тому всі страхи, які є у громадян, були враховані в законопроекті... «Ми підготували «золоту середину», - вважає він.

Як же буде продаватися земля? За його словами, земля комунальної власності буде продаватися "на земельних електронних торгах", тобто за принципом системи Prozzoro. Громадяни зможуть робити вибір: або підписувати безпосередньо договір про продаж землі, або ж брати участь в аналогічних відкритих і публічних торгах.

Водночас у законопроекті не врегульовано до кінця питання про підтримку фермерства, яке, по суті, може бути позбавлене землі, на якій працює, через брак матеріальних ресурсів для її придбання.

Нагадаємо, що, за оцінками низки опозиційних політиків, це призведе до знищення фермерів. «Вони стануть батраками у земельних латифундистів», - прогнозувала глава фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Краснолуцький пояснив, що в законі про ринок землі пропонуються норми, коли «для молодих фермерів буде передбачено розстрочення платежів за землю», - сказав він.

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп від Павла Глоби на 9 грудня 2023 року
Гороскоп від Павла Глоби на 9 грудня 2023 року
Ця субота, 9 грудня 2023 року, буде енергійною, а працездатність зашкалюватиме У цей день усі зможуть здійснит....
Гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ви можете зіткнутися з деякими труднощами у вирішенні завдань Будьт....
Любовний гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша пристрасть та енергія привертатимуть увагу партнера Ви готові ....
Гороскоп від Тамари Глоба на 9 грудня 2023 року
Гороскоп від Тамари Глоба на 9 грудня 2023 року
Астролог Тамара Глоба розповіла, що принесе 9 грудня всім знакам зодіаку За її словами, день обіцяє бути насич....
Гороскоп на 8 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 8 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) День надає можливість проявити свою енергію і рішучість Будьте відкритими до....
більше матеріалів
/-0,55040502548218-/ /-pc-/
Top