counter
Стрічка новин
Вибрати все
28 Вересня
27 Вересня
Всі новини...

Обережно, шахраї: Польський «розлучення» знову потрапив в українські соціальні мережі


Переглядів: 186


Обережно, шахраї: Польський «розлучення» знову потрапив в українські соціальні мережі

У Facebook, так само як і в інших соціальних мережах, довірливих українців просять розіслати повідомлення про те, що вмирає дитина і просять зателефонувати на певний номер телефону. Ми з'ясували, що це за «розлучення», і в чому його особливість.

«Допоможи розіслати, шукають донора дитині. Розішли, будь ласка, кому можеш. Помирає 10-ти місячна дитина. У нього пухлина головного мозку, терміново потрібна операція, потрібен донор, група крові: третя мінус, тел.: 095 - 195 - 09 - 42. У батьків дитини недостатньо грошей "Epuis" і "Onet" згодні їм допомогти. "Onet" перевіряє, скільки людей отримали цей лист. За кожні відправлені три листи батьки дитини отримують на рахунок 32грн. Якщо ти відправиш мінімум 12 листів, то у тебе в профілі буде значок "Спасибі". Давайте Допоможемо », - саме так виглядає дане повідомлення.

Почнемо з того, що, по одному з достовірних джерел, вперше «розлучення» з повідомленнями про вмираючого дитині був помічений ще в далекому 2008 році. Його поширювала в сусідній Польщі група шахраїв. З тих пір зміст тексту не змінювався, в ньому все також продовжують рятувати 10 місячного хлопчика або дівчинку. Хвороба завжди приблизно однаково небезпечна - ракова пухлина головного мозку і терміново потрібен донор, кров - 3 негативна, вмирає дитина. Крім того, іноді пишуть про те, що дитина впала з гірки і розбив собі голову.

У розсилається повідомленні йдеться про компанії «Epuls» і «Onet». Onet - це польська газета, а Epuls - соціальна мережа. Ніяких благодійних акцій вони не проводять і відносини до фондів допомоги дітям не мають. Ці компанії згадуються шахраями просто так.

Деякі листи можуть містити номер телефону 8-950-1950-942, куди варто дзвонити для уточнення інформації. Номер телефону на вигляд стандартний, однак, при найближчому розгляді можна помітити цікавий факт, в номері 8-950-1950-942 - цифр більше, ніж зазвичай. Це вказує на платний номер мобільного оператора. За з'єднання візьметься непристойно велика сума грошей. Відповіді відповідно ніхто не зуміє дочекатися.

У нашому випадку, номер трансформувався в 095 - 195 - 09 - 42. Код свідчить про оператора Vodafone, при дзвінку на номер стає ясно, що абонент на зв'язку. У соцмережах пишуть, що за дзвінок на цей номер знімається 50 грн, проте це не так. Швидше за все, шахраї поширювали номер 8-950-1950-942, проте він трансформувався через самих користувачів мережі - люди побачили незнайомі цифри, подумали, що туди вкралася помилка, і переробили його. Однак, це всього лише припущення - ми настійно не радимо телефонувати на незнайомі номери, які явно залишили шахраї.

У випадках, коли не вказується номер телефону, а міститься прихована посилання, також слід побоюватися великих проблем. В такому випадку, перейшовши по ній, ви можете завантажити на мобільний телефон вірусну програму-троян. Вся незахищена інформація на пристрої стає надбанням хакерів. Так шахраї можуть отримати паролі до акаунтів, особисті фотографії, листування та багато іншого. Краще не відкривати посилання в повідомленнях дивного змісту, навіть при отриманні його від свого друга.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Що не можна робити з фотографіями небіжчиків і ворогів
Що не можна робити з фотографіями небіжчиків і ворогів
Наші фотографії несуть у собі особливу енергетику Відомо, що за допомогою знімків можна як допомогти людині, т....
Величезна скумбрія перерізала горло літній жінці
Величезна скумбрія перерізала горло літній жінці
В Австралії літня жінка-рибалка ледь не загинула під час риболовлі через агресивну рибу Белінда Бінгхем із чол....
6 щоденних звичок, які вбивають ваші нирки: як зберегти здоров'я нирок
6 щоденних звичок, які вбивають ваші нирки: як зберегти здоров'я нирок
Нирки - важливий орган в людському тілі Вони беруть участь в регуляції тиску, водно-сольовому балансі, але гол....
28 вересня: що не можна і що потрібно робити в день Микити-гусятник
28 вересня: що не можна і що потрібно робити в день Микити-гусятник
28 вересня в народному календарі - день Микити-гусятник, православна церква вшановує пам'ять святого Микити Го....
Складний день випробувань і зусиль: Найточніший гороскоп на сьогодні, 28 вересня
Складний день випробувань і зусиль: Найточніший гороскоп на сьогодні, 28 вересня
Овен День дражнить апетити Овнів, в тому числі, фінансові Як саме ви будете використовувати дану тенденцію, з....
більше матеріалів
/-0,28007698059082-/ /-pc-/
Top