counter

У чому різниця між БТР і БМП


Переглядів: 472


У чому різниця між БТР і БМП

Бронетранспортери і бойові машини піхоти - два класи техніки, максимально близьких один до одного. Обидва виконують, по суті, одну задачу - возять піхоту. Так в чому між ними різниця і чи є вона взагалі?

На перший погляд, відповісти на це питання дуже просто. Бронетранспортер - це в першу чергу «маршрутка» для своїх піхотинців, в бій з ними ця машина ходити не повинна. БМП ж, навпаки, воює разом з піхотою, тому у нього і озброєння краще, і ходова частина частіше гусенична, бо потрібна краща прохідність. Але вірні це критерії і чи достатньо їх?

Якщо почати вивчати питання, відразу стане зрозуміло, що нічого тут простого немає. БТР з моменту своєї появи ще на полях Першої світової повинні були ходити і ходили в атаку - і майже завжди проектувалися в тому числі з розрахунком на супровід піхоти на полі бою. А сучасні бронетранспортери часто озброєні і захищені нічим не гірше за своїх колег БМП. Існує, звичайно, радикальну пропозицію: вважати все машини з гарматним і ракетним озброєнням БМП, а в БТР залишити тільки машини з кулеметним озброєнням. Ось тільки тоді в БМП потраплять БТР-82 і БТР-90, хоча вони начебто вважаються чистокровними бронетранспортерами.

БТР-82А: з одного боку, явно БТР, а з іншого, озброєння - на рівні деяких БМП Інший варіант - звернути увагу на ходову. Якщо є колеса - значить, кличемо це БТР. Але і цей підхід зовсім не працює, адже в реальності колісні БМП цілком існують, і в БТР них не запишеш. Більш того, складися історія трохи по-іншому, і колісної могла б бути і БМП-1.

Іноді різницю між БТР і БМП шукають в можливості піхоти воювати з-під броні. І правда, багато перші БМП оснащувалися бійницями, щоб десант міг вести вогонь з особистої стрілецької зброї, що не спішуючись. Це дозволило б солдатам, наприклад, воювати в зоні радіоактивного зараження. Ось тільки на сучасних бойових машинах піхоти отворів для ведення вогню вже не знайти. І крім того, бійниці, наприклад, є на БТР-80, - так що, він тоді БМП?

Більш того, в одвічну проблему визначення що є БТР, а що БМП, недавно додався і третій учасник. Це МРАП. Чим вважати їх? Вони просто броньовані вантажівки з захистом від мін або насправді вже БТРи? Адже вони як раз транспортують піхоту і не ходять в атаку - як раз так найбільше люблять класифікувати БТР.

Можна сказати: «МРАП не озброєним, в цьому й відмінність». Але серійні МРАП все частіше і частіше отримують кулеметне озброєння. І не можна заперечувати можливість, що при розвитку таких машин ми скоро можемо почати їх плутати не тільки з БТР, а й з БМП.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Гороскоп на 23 листопада 2022 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 23 листопада 2022 року: що обіцяють астрологи
ОВНИ 23 листопада Овни зможуть загасити якийсь конфлікт, кажуть зірки І радять вам цього дня не боятися втруч....
Любовний гороскоп на 23 листопада 2022 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 23 листопада 2022 року: що обіцяють астрологи
ОВНИ У цей день ви можете надати другій половинці неоціненну послугу, якщо просто вислухаєте її, кажуть зірки....
Сон у ніч з 22 на 23 листопада 2022 року: тлумачення за місячним календарем
Сон у ніч з 22 на 23 листопада 2022 року: тлумачення за місячним календарем
28-а місячна доба Почалися вони 22 листопада о 5:57, а завершаться 23 листопада о 7:25
23 листопада: день шість святих. Прикмети і що заборонено
23 листопада: день шість святих. Прикмети і що заборонено
Православна церква сьогодні, 23 листопада, вшановує пам'ять шести апостолів: Родіона, Олімпу, Сосіпатра, Єраст....
Погода на 22 листопада 2022 року: народні прикмети та прогноз синоптиків
Погода на 22 листопада 2022 року: народні прикмети та прогноз синоптиків
Наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то й осінь буде холодною Також пращури помічали: якщо г....
більше матеріалів
/-0,21394300460815-/ /-pc-/
Top