![Що буде за допомогою України у разі перемоги путінської посипаки Ле Пен](http://asn.in.ua/cache/images/620x414/LC4/LC4JhmxfFc1X97e.jpeg)
У Національному науково-природничому музеї сьогодні знімали кіно - фільм «Мої думки тихі» молодого режисера Антоніо Лукича. Стрічка стала переможцем 10-го конкурсного відбору Держкіно.
«У головного героя - завдання: записати голос дуже рідкісного птаха в закарпатських горах, - розповідає Лукич. - І оскільки інформації в Інтернеті мало, то пошуки він починає саме з зоологічного музею. Тут герой сподівається знайти відповідь, куди йому їхати і де шукати».
«Нам завжди важливо підтримувати молоде кіно, дебютантів, і це послідовна політика, - каже голова Держкіно Пилип Іллєнко. - Цей випадок якраз такий. Я дивився попередні короткометражні роботи цього режисера, і мені здалося, що у нього є власний почерк і стиль, хотілося йому дати можливість спробувати себе в повному метрі. Фільм - іронічна трагікомедія. Цей жанр досить популярний і на фестивалях, і в прокаті, тому ми з нетерпінням очікуємо хороших результатів».
«Це фільм про взаємини матері і сина, про батьків і дітей, - каже режисер. - Ми досліджуємо теми, у яких немає конкретного розв'язання».
Велика частина знімального процесу вже позаду. Знімали в Києві і області. Також авторам вдалося організувати експедицію в Закарпаття, де працювали дванадцять днів. Цікаві зйомки велися в Ужгороді, Мукачеві, Тячеві якраз під час цвітіння сакур.
«Це наша окрема тема. Коли все цвіте, у нашого головного героя алергія, йому стає погано, він ходить незадоволений», - говорить Антоніо Лукич.
У Музеї працюють над останніми сценами. Далі - постпродакшн. Перші підсумки зйомок можна буде побачити вже восени, а прем'єра, швидше за все, відбудеться вже в 2019 році.
«Тому що у нас дуже тісний графік прем'єр - майже щотижня виходить українська стрічка, - уточнює Іллєнко. - Крім того, у авторів і продюсерів є фестивальні амбіції. Тому питання залежить від того, чи потрапить фільм на той чи інший фестиваль».
Бюджет фільму - трохи більше 10 мільйонів гривень. Майже всі витрати покриває держава.