counter
Стрічка новин
Вибрати все
28 Вересня
27 Вересня
26 Вересня
Всі новини...


Комітет Ради рекомендував кандидатуру нардепа Сергія Алєксєєва на посаду омбудсмена


Переглядів: 33


Комітет Ради рекомендував кандидатуру нардепа Сергія Алєксєєва на посаду омбудсмена

Комітет ВРУ рекомендував кандидатуру нардепа Сергія Алєксєєва на посаду омбудсмена. Про це в кулуарах парламенту заявив сам кандидат на посаду омбудсмена, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. 

«Вчора Комітет з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин рекомендував до розгляду у сесійній залі мою кандидатуру на посаду омбудсмена», - сказав він. 

Серед основних своїх завдань на цій посаді першочерговою Сергій Алєксєєв вважає захист прав та свобод внутрішньо переміщених осіб і осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. 

«Це одне з найбільш важливих завдань роботи офісу омбудсмена на сьогодні, бо наша країна перебуває в стані війни і саме захист вимушено внутрішньо переміщених осіб, тих, хто перебуває та тимчасово окупованих територіях, має бути в пріоритеті. Також важливою є реабілітація учасників та ветеранів АТО», - сказав він. 

Алєксєєв відзначив, що є співавтором законопроекту щодо внесення змін до деяких законодавчих актів щодо усунення дискримінації громадян, що проживають на тимчасово окупованій території, в Автономній республіці Крим та місті Севастополі. Цей законопроект спирається на рішення ЄСПЛ проти Росії та Молдови, коли держава нічого не робила на захист громадян, які перебували на тимчасово окупованих територіях.

«Другим напрямом, який я бачу для себе і про що завжди каже Венеціанська комісія та Рада Європи, – це поліпшення ситуації з низьким рівнем виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини. Це переважно стосується виконання рішень загального характеру», - відзначив Алєксєєв.

Народний депутат пояснив, що рішення індивідуального характеру, які стосуються  виплат чи поновлення на посаді, переважно виконуються, а ось рішення щодо необхідності змін у законодавстві майже не виконуються. Тут, на його думку, омбудсмен тісно має співпрацювати із органами законодавчої влади. 

«На моє переконання, треба систематизувати всі рішення ЄСПЧ і визначити основні критерії, відповідно до яких треба змінювати законодавство», – вважає кандидат на посаду омбудсмена.

Третім напрямком, якому Сергій Алєксєєв планує приділити особливу увагу, є здійснення контролю щодо захисту персональних даних. В цьому питанні він є співавтором законопроекту щодо створення спеціальної посади інформаційного комісара, який слідкуватиме за дотриманням захисту персональних даних.

Окрім того, на думку Алєксєєва, треба приділити увагу сприянню роботі постійного представництва офісу омбудсмена в регіонах.  Особливо це стосується прифронтових зон і зон, що межують з окупованих Кримом. Зараз, за його словами,  відсутнє належне регіональне  представництво, через що інколи  неможлива оперативна реакція на звернення громадян щодо фактів порушення прав людини в регіонах

«П’ятий напрям – це, звісно, фахова співпраця з усіма органами державної влади для «підтягування» нашого законодавства із захисту прав людини до рівня європейських країн. Тут мені, безумовно, допомагатиме парламентський досвід роботи», -  розповів Алєксєєв.

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Італійський жиголо, який спокусив 6 тисяч жінок, помер під час сексу
Італійський жиголо, який спокусив 6 тисяч жінок, помер під час сексу
Найвідоміший плейбой Італії Мауріціо Дзанфанті, спокусив, за його власними словами, більше 6 тис жінок, помер ....
Відносини стануть мінним полем: Любовний гороскоп на 28 вересня
Відносини стануть "мінним полем": Любовний гороскоп на 28 вересня
Часом любов нагадує мінне поле, а сьогодні 28 вересня будьте особливо обережні! Підступ цього дня – емоційна л....
У Pfizer спрогнозували терміни закінчення пандемії
У Pfizer спрогнозували терміни закінчення пандемії
Гендиректор американської транснаціональної фармацевтичної компанії заявив в інтерв'ю журналістам CNBC в неділ....
Річниця жахливої трагедії під Харковом
Річниця жахливої трагедії під Харковом
Рівно рік тому, пізно увечері 26 вересня о 20:45 під Харковом сталася жахлива трагедія Під час виконання навча....
Проявляйте почуття, заводьте романи: Любовний гороскоп на 26 вересня
Проявляйте почуття, заводьте романи: Любовний гороскоп на 26 вересня
Любов, як вогонь: без їжі вона згасає, проте завтра є шанс, що в ваше любовне багаття Доля підкине свіжу в'яза....
більше матеріалів
/-0,37258911132812-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top