Щоб перемогти бідність в Україні необхідно по іншому організовувати суспільство. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив екс-голова Київської міської адміністрації Володимир Бондаренко.
«Існує проблема в організації суспільства: у нас бідність одних громадян проектується на тлі надзвичайного багатства інших. У Європі, ні в тій же Німеччині, ні у Франції, ні у Великобританії, ні в Польщі немає стільки мільярдерів і бідних одночасно, як в Україні, - говорить Володимир Бондаренко. - В Україні дуже багато мільярдерів і мільйонерів. І середньоарифметичний показник доходів громадян нашої країни досить високий. Виходить, що в країні немає бідності».
Політик також зазначає, що бідність можна буде перемогти, якщо керівники держави припинять експлуатувати громадян.
«Якщо у нас найвищі керівники належать до класу мільярдерів, то вони будуть боротися виключно за свої блага, а не думати про бідних. У нас же в країні влада звикла експлуатувати народ», - каже Бондаренко.
На думку екс-глави КМДА, уряду і главі держави, не зважаючи на військові дії на Донбасі, необхідно брати курс на збереження і створення нових робочих місць, продумати таку фіскально-економічну формулу, яка б дозволяла виплачувати гідну зарплату.
«Чому в розвинених країнах менше бідних? По-перше, доступність робочих місць - практично немає безробіття. Всі, хто може і хоче працювати, в ЄС без особливих проблем працевлаштовуються. По-друге, встановлений рівень мінімальної оплати праці забезпечує формальне проживання: можливість за «мінімалку» купити продукти харчування, одяг, оплатити «комуналку». У нашій же країні мінімальна зарплата не відповідає європейським вимогам. Крім того, зараз посилюється податковий тиск на бідних, а не на багатих», - резюмує Бондаренко.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.