counter
Всі новини...

Олександр Готін
Олександр Готін

Контрабанда - це не правове, а економічне явище


Зростання кількості затриманого контрабандного товару і викритих зловмисників не змінюють стан правопорядку в державі. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив адвокат, кандидат юридичних наук Олександр Готін.

За його словами, причина цього досить проста - боротьба з контрабандою йде на рівні кінцевих наслідків, а не на рівні причин даного суспільно-шкідливого явища.

«Тому кожен вилучений контрабандний вантаж сприймають ліше як ризикові витрати нелегального бізнесу, однак зовсім не як важіль локалізації та ліквідації цього явища», - зазначив Готін.

Він також наголосив: слід враховувати, що контрабанда - не стільки правове, скільки економічне явище і її витоки криються в дисбалансі процесів суспільного виробництва і споживання товарів, робіт, послуг; в штучних коливаннях національної валюти; в розбалансованості механізму адміністрування митних платежів; в забюрократизованій системі органів митної служби; корупції тощо.

«Саме тому налагодження економіко-правових механізмів господарювання в країні є запорукою ефективної протидії контрабанді. Підтвердженням цієї тези є той факт, що держава, розуміючи саме економічну природу контрабанди товарів, свого часу перестала зараховувати це явище до числа кримінально караних діянь і відмовилася від переслідування винних у контрабанді осіб за допомогою Кримінального кодексу України», - зауважив експерт.

Він висловив упевненість, що акцент у системі заходів боротьби з контрабандою мають змістити з репресивно-каральних на економічні важелі. Саме економічний блок уряду, створюючи цивілізовані економіко-правові правила господарювання, має більше шансів ефективно протидіяти проявам контрабанди, ніж голови областей і силовики.

«Для ілюстрації, основна причина контрабандного ввезення товарів - брак змоги національних виробників задовольнити попит українського споживача в товарах і запропонувати товари в бажаному для споживачів співвідношенні параметрів якості - ціни. Тому нейтралізація цього різновиду контрабанди вимагає, насамперед, створення економіко-фіскальних стимулів розвитку вітчизняного виробництва. Інший приклад - контрабанда товарів за межі України. У зв'язку з повальної неконкурентноздатністю вітчизняних товарів на європейському та світовому ринках значну частину експорту з України становлять сировина, напівфабрикати та товари первинної переробки. Нога в ногу з експортом крокує контрабанда сировини і напівфабрикатів, зокрема деревини, корисних копалин, продукції сільгосппризначення, напівфабрикатів гірничо-металургійного комплексу», - зазначив експерт.

За його словами, для країни значно вигідніше, якби ми експортувати не низькотехнологічну, а глибокої переробки, високотехнологічну та науково-інноваційну продукцію. Для цього доцільно створити сприятливе, адекватне потребам сьогодення економіко-правове середовище, щоб й іноземний, і вітчизняний бізнес були зацікавлені в розвитку промислового виробництва в Україні.

«Без кардинальних економічних реформ боротьба з контрабандою і надалі буде являти собою окозамилювання і джерело натхнення для популістів», - резюмував Готін.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 45Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп від Павла Глоби на 9 грудня 2023 року
Гороскоп від Павла Глоби на 9 грудня 2023 року
Ця субота, 9 грудня 2023 року, буде енергійною, а працездатність зашкалюватиме У цей день усі зможуть здійснит....
Гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ви можете зіткнутися з деякими труднощами у вирішенні завдань Будьт....
Любовний гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша пристрасть та енергія привертатимуть увагу партнера Ви готові ....
Гороскоп від Тамари Глоба на 9 грудня 2023 року
Гороскоп від Тамари Глоба на 9 грудня 2023 року
Астролог Тамара Глоба розповіла, що принесе 9 грудня всім знакам зодіаку За її словами, день обіцяє бути насич....
Гороскоп на 8 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 8 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) День надає можливість проявити свою енергію і рішучість Будьте відкритими до....
Любовний гороскоп на 8 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 8 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 марта - 19 апреля) Сегодня вас ждет романтическое приключение Оставьте проблемы за порогом и позв....
Гороскоп від Анжели Перл на 8 грудня 2023 року.
Гороскоп від Анжели Перл на 8 грудня 2023 року.
8 грудня обіцяє принести приємні моменти Цей день відзначений сприятливою атмосферою для внутрішніх змін, почи....
більше матеріалів


/-0,25199508666992-/ /-pc-/
Top