Щоб українцям захиститися від стану колективного психозу, який зокрема є метою проведеної Російською Федерацією інформаційно-психологічної війни, а за великим рахунком, виграти цю війну, в країні треба проводити реальні, а не надумані реформи. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив військовий експерт і психолог Олексій Арестович.
За його словами, обробляючи українців у потрібному їм напрямку, росіянам навіть не доводиться особливо напружуватися: вони беруть реальні факти — і подають під потрібним їм соусом.
«Говорити, що Україна вже програла інформаційну війну, не можна. Можна хоча б тому, що ця війна ще не закінчилася, — уточнює Олексій Арестович. — Але програє. Причин декілька. У росіян, по-перше, величезний досвід: Чечня, Грузія, участь в активних бойових діях у Сирії, де вони, виступаючи на стороні сирійського уряду, дуже багато чому навчилися. Річ у тім, що Сирія — це полігон, де беруть участь спецслужби різних країн світу, до того ж конфлікт триває вже п'ятий рік поспіль. Зокрема, російських військових фахівців там дуже багато і зрозуміло, що вони там багато чому навчилися. Й інформаційним війнам насамперед».
При цьому не можна забувати, акцентує експерт, що Росія — централізована держава, де все відбувається за єдиним задумом. «Тобто, — роз'яснює Арестович, — вони можуть подзвонити з Кремля і дати телебаченню конкретну команду. В Україні так не можна: у нас можна рекомендувати, створити умови, щоб телебачення щось там сказало, але безпосередньо команду дати неможливо. А у них дають команду, тому там все так і відбувається. Крім того, в Росії для такої боротьби створені спеціальні структури - ті самі ольгинські тролі, наприклад. Є навіть науково-дослідні інститути, які цим централізовано займаються, і люди за свою роботу отримують непогані гроші».
За словами експерта, щоб нам хоча б переломити ситуацію, в Україні теж треба створювати структури на державному рівні, які будуть професійно займатися цією роботою.
«Треба підбирати людей, виділити бюджет, — говорить експерт, — і впоратися з цією проблемою насправді сьогодні цілком реально, чому ні? Просто треба хотіти це зробити. Де взяти фахівців? Я легко можу підібрати команду, і такі люди ще є. Просто потрібно створити умови, щоб такі фахівці зайнялися інформаційною війною».
Поки ж, стверджує експерт, перебуваючи під впливом інформаційних атак з боку Росії, українці перебувають в стані, коли затяжна депресія переплітається з надією.
«Це дуже складний стан, мов би на грані між колективним психозом і нормальністю, яка схиляється то в один, то в інший бік. І одне із завдань інформаційно-психологічної війни, яку ведуть з нами росіяни, — переломити психіку українців у зону депресії, колективного психозу», — сказав Арестович.
За словами експерта впоратися з таким станом на рівні держави можна.
«Для цього нам потрібно проводити всеосяжні реформи, в першу чергу що стосуються стола і оплати рахунків за комунальні послуги. Адже кращої захистом є реальне перетворення суспільства. Але це, за словами Арестович, те, чого насправді не відбувається. Тому супротивнику особливо і намагатися не треба: для пропаганди є підстави», — говорить експерт.
«Найкраща пропаганда — та, де не треба нічого придумувати, а можна просто взяти реальні факти й інтерпретувати їх так, як тобі вигідно, — каже Олексій Арестович, — що насправді і роблять росіяни. Адже їм не доводиться спеціально шукати інформприводи, щоб Україну в чомусь звинуватити. Просто береш реальну ситуацію в суспільстві і реальне небажання влади проводити реформи, погіршення економічної ситуації — і ось вам поле для пропаганди. І до них тут складно причепитися, оскільки рівень життя пересічного українця постійно падає».
Він також наголосив, що ми не знаємо, за що боремося і яке майбутнє нас чекає.
«Реально не знаємо, чого хоче наша влада і куди вона веде нашу країну. Тому, щоб впоратися в першу чергу з інформаційно-психологічною війною з боку росіян, потрібно проводити реальні реформи, а не їх імітацію. Були б реформи справжніми, всі інформаційно-психологічні атаки росіян разом б втратили силу». А доти, доки нагорі цього не зрозуміють, у суспільстві мало що зміниться», — резюмував експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.