Можливість спільного патрулювання демілітаризованого Широкиного в Донецькій області силами української міліції і бойовиками «ДНР», про яку говорили учасники переговорного процесу в рамках Тристоронньої контактної групи, — єдиний варіант оптимального контролю, хоча і не найвдаліший. Таку думку «Аналітичної службі новин» (АСН) висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
«Демілітаризована буферна зона для того, щоб бути демілітаризованою. Вона повинна бути під контролем, до того ж не тільки і не стільки під моніторинговим контролем ОБСЄ, скільки під контролем якогось силового контингенту. У таких конфліктах при створенні демілітаризованої зони використовуються миротворці ООН або під егідою інших міжнародних організацій. Але в ситуації на Донбасі поки що про миротворчий контингент не йдеться», — розповів експерт.
Політолог зазначив, що потрібно шукати якісь форми збройного силового контролю над буферною зоною, щоб у жодної зі сторін не було приводу, спокуси порушити перемир'я, повернути техніку і щоб були гарантії демілітаризації такої буферної зони.
«Очевидно, що в цих умовах єдиний, хоча й не найоптимальніший і прийнятний варіант — це змішаний контингент, який би складався з силових структур України і з іншого боку з так званих структур «ДНР». Силових структур мається на увазі поліцейського, а не військового характеру. Це ненайвдаліший, але єдиний спосіб якось проконтролювати ситуацію з демілітаризацією зони і забезпечити гарантії реального перемир'я і гарантії недопущення відновлення бойових дій», — зазначив Карасьов.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.