
До кінця липня Україна не зможе розв’язати проблему реструктуризації держборгу з міжнародними кредиторами. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив економіст Владислав Старинець.
«Україні навряд чи вдасться досягти угоди з кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього боргу до 31 липня. Шанс домовитися з кредиторами з'явиться ближче до вересня, коли йтиметься про виплату нами півмільярда доларів. Ось до цього моменту, найімовірніше, вдасться домовитися з кредиторами про списання держборгу в розмірі 20%. Лише швидке і радикальне списання боргів дасть змогу країні хоч якось вилізти з економічної трясовини», — вважає експерт.
Економіст розповів, що найбільш прийнятним для України було б списання 40% держборгу, але кредитори навряд чи погодяться на такий обсяг.
«Україна домагається саме 40% списання боргу. Раніше розтягування нашого боргу на 15 років і зниження відсотків до 3% річних, в принципі, ситуацію стабілізації платіжного балансу вирішувало. Та оскільки показники першого півріччя досить темні, у зв'язку з цим Україна категорично наполягає на 40% списання боргу: тільки така цифра може більш-менш стабілізувати наш платіжний баланс. Український уряд живе «в режимі онлайн». Умовно кажучи, уряд дивиться на динаміку падіння промислового виробництва, яка виявилася, на жаль, набагато вищою; на прогнози падіння ВВП, які, найпевніше, будуть білчя 12%; дивиться на те, що зараз за субсидіями не вистачає ще близько 12 млрд гривень. Така сама сумна ситуація і з Фондом гарантування вкладів. Виходячи з цього, уряд і вибудовує свою політику», — зазначив Старинець.
Що стосується дефолту, то економіст впевнений, що влітку він нам точно не загрожує. Він буде можливим ближче до осені.
«Якщо уряд не домовиться з кредиторами і оголосить дефолт? По-перше, якщо ми оголосимо дефолт, ми прийдемо зрештою за грошима рано чи пізно до тих самих інвестиційних фондів Franklin TempletonInvestments, Black Rock тощо. По-друге, нашому корпоративному сектору, який винен понад 90 млрд доларів, теж потрібні будуть кредити. З низьким рейтингом країни в стані дефолту отримати ці гроші практично неможливо або під дуже високий відсоток. Це призведе до зростання банкрутств компаній, відповідно, потрібно буде більше допомоги з безробіття. Збільшиться кількість банків-банкрутів. А якщо банк-банкрут, то кредит, який ви брали на 25 років, ви зобов'язані будете погасити Фонду гарантування внесків не за 25 років, а за 2 роки. Тобто все це матиме суттєві наслідки для людей», — пояснив експерт.
Старинець наголосив, що неоднозначною залишається ситуація з російським боргом, який ми повинні оплатити в грудні.
«Якщо не заплатимо — це дефолт або суди. А ще ми в односторонньому порядку можемо визнати борг приватним і реструктуризувати. Який варіант обере Україна, поки ніхто не знає», — підсумував економіст.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.
Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.
Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!
Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.
Не позбавляйте себе хороших матеріалів!