counter
Стрічка новин
Вибрати все
19 Жовтня
18 Жовтня
Всі новини...


Максим Гольдарб
Максим Гольдарб

Ціну газу внутрішнього видобутку завищено, щоб закрити борги «Нафтогазу» за рахунок грошей людей


Парламент, діючи в рамках домовленостей із МВФ, щоб Україна змогла без проблем отримати другий транш кредиту, ухвалив закон №2029-а, який забороняє встановлювати тарифи на житлово-комунальні послуги нижчими від економічно обґрунтованих. Але в нашій країні поняття «економічно обгрунтований тариф» використовується людьми, які захоплюються теорією, але занадто далекі від реального життя українців.

Таку думку «Аналітичної службі новин» (АСН) висловив директор громадської організації «Публічний аудит» Максим Гольдарб.

За його словами, через узаконення нібито економічно обґрунтованих тарифів, відбувається банальний грабіж населення.

«Якщо говорити вузько про саме поняття «економічно обґрунтовані тарифи в житлово-комунальному господарстві», на мій погляд, ми стикаємося з очевидними і нероз'ясненими нинішнім законом термінами, а саме: економічно обгрунтований — за якою формулою? Тобто що прийматимуть в основу для того, щоб сказати «це правильно» або «це неправильно»? Друге: тариф, економічно обгрунтований ким? — Ставить запитання, які на слуху в суспільства, директор «Публічного аудиту». — Якщо йдеться про монополію, не секрет ні для кого, що монополія буде це робити на свою користь, з єдиною метою — отримати прибуток».

І найголовніше, на думку Максима Гольдарба, перед ким будуть обґрунтовуватися ці тарифи.

«Якщо уявити собі, що великий монополіст в Києві буде обгрунтовувати свій тариф, припустимо, перед чиновником або групою чиновників міськадміністрації, корупційні ризики в такій ситуації не просто величезні — вони там будуть обов'язково, — стверджує він.

За його словами, нині «Публічний аудит» працює над проектом закону, яким пропонується ввести інститут Омбудсмена, який буде відстоювати права споживачів.

«Йдеться про те, що у взаєминах між монополіями і споживачами немає рівності. Приходячи на ринок, ви маєте право вибрати продукт гарної якості за нормальною ціною. Купуючи воду, ви не можете її вибрати в іншого постачальника: у Києві вам її продасть тільки «Київміськводоканал». Причому монополії — в рамках чинного у нас законодавства — можуть нав'язувати споживачу свої цифри, ціни, умови. А люди — з урахуванням того, що не захищені і не хочуть стикатися з проблемами у вигляді обрізання проводки, непостачання газу, блокування водопостачання, — змушені приймати умови цих монополій», — зазначив експерт.

За словами Гольдарба, якщо в країні з'явиться такий інститут, це означатиме, що монополії повинні будуть економічно обґрунтовувати свої тарифи саме перед ним, а не один перед одним або декількома чиновниками, які ще ніколи не були захисниками інтересів простих людей.

«Головне, — роз'яснює директор «Публічного аудиту», — щоб обов'язково була сторона, що урівноважить у своїх правах і обов'язках монополіста і споживача. Тільки в цьому випадку можна буде говорити про якісь економічно-обгрунтовані тарифи на ту чи ту послугу. Що ж стосується проблеми загалом, наскільки справедливі і обгрунтовані тарифи, за якими змушені платити українці, то основоположною складовою нинішніх тарифів на житлово-комунальні послуги є ціна газу внутрішнього видобутку. На даному етапі вона завищена як мінімум удвічі. Це зроблено для того, щоб закрити борги «Нафтогазу» за рахунок грошей людей».

Тому, як стверджує експерт, найпершим кроком до того, щоб наблизити тарифи, зокрема до реальної економічної основи, буде зниження ціни на газ для населення.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 41Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Дієтологи назвали найкорисніший суп
Дієтологи назвали найкорисніший суп
Дієтологи розповіли, що найкориснішим супом на обід є сочевичний суп-пюре За інформацією видання, в страві мі....
Їхнє серце - камінь: 5 знаків Зодіаку з найбільш важким характером
Їхнє серце - камінь: 5 знаків Зодіаку з найбільш важким характером
Козероги - дуже важкі в спілкуванні Упертість - їх друге «я»
5 найрозумніших жінок по Знаку Зодіаку
5 найрозумніших жінок по Знаку Зодіаку
Жінки люблять змагатися не тільки в красі і чарівності Їм важливо бути ще і розумніше за своїх суперниць
День апостола Фоми 19 жовтня. Допомога всім невіруючим і тим, хто помиляються
День апостола Фоми 19 жовтня. Допомога всім невіруючим і тим, хто помиляються
Апостол Фома — святий, який засумнівався в тому, що Спаситель воскрес Незважаючи на свої сумніви, він не втрат....
Розлучитися або залишитися? Найточніший любовний гороскоп на 19 жовтня
Розлучитися або залишитися? Найточніший любовний гороскоп на 19 жовтня
Навряд чи 19 жовтня вас буде супроводжувати романтичний настрій – зірки схиляють не витати в хмарах, а твердо ....
більше матеріалів


/-0,24064207077026-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top