Відмовлятися від Донбасу і Криму було б серйозною помилкою. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила прес-офіцер батальйону ім. Дудаєва Аміна Окуева, коментуючи інформацію, що згідно з даними соцдослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), 47,7% українців готові заради миру погодитися на надання російській мові статусу другої державної, проти — 38% опитаних.
Також заради досягнення миру визнати Крим російським готові 33,3% українців, а весь Донбас — 15,3%.
«Що стосується анексованих територій, і Криму, і областей Донбасу, вважаю, що визнавати їх окупацію нормою в жодному разі не можна. Впевнена, що це лише переконає Росію у безкарності і розв'яже їй руки, після чого вона діятиме ще нахабніше у спробах захопити інші території України. Адже набагато більше зруйнованих і розграбованих територій Донбасу Росію цікавлять й Харків, Дніпропетровськ, Одеса, яка є і виходом до моря, і дорогою в Крим, яка їм вкрай необхідна. Доки ми утримуємо окупантів на Донбасі і вони не мають ресурсів для розширення війни, доти решта областей України можуть почуватися більш-менш спокійно. Якщо ж піти на офіційні поступки, то нічого доброго з цього не вийде. Ми добре знаємо Росію, — це якраз той випадок, коли даєш палець — а відкусять руку, навіть не по лікоть, а по плече в кращому випадку», — акцентувала Окуєва.
Що стосується статусу російської мови та готовності майже половини респондентів погодитися заради миру на надання російській мові статусу державної, Окуєва зазначила, що «не мова прикрашає людину, а людина — мову».
«За цей рік я бачила і мала честь воювати в одному строю з російськомовними українцями — справжніми патріотами своєї країни, які готові були віддати своє життя за свою землю, а багато хто й віддав. І також довелося зіткнутися з деякими представниками україномовних жителів західної України, які не лише відсиджувалися в тилу, вважаючи, що це «не їхня війна», а й у приватних бесідах обурювалися з приводу того, що через цю війну не працює їхній бізнес з Росією або, прикриваючись патріотизмом і волонтерством, відверто обманювали, за гроші поставляючи неякісний товар, наприклад, з недавнього досвіду — машину, яка годиться лише на металобрухт... Такий ось «бізнес» у людей», — поділилася вона, наголосивши, що це приклад.
«Багато україномовних хлопців поклали свої життя на вівтар боротьби за свою Батьківщину. Просто хотілося б сказати, що не мова є визначальним чинником сутності людини, особливо, враховуючи те, що десятиліттями тут нав'язували російську мову і багатьом людям старшого покоління нині складно досконало оволодіти українською. Просто потрібно створити сприятливі умови для переходу в україномовний сектор, плекати любов до мови, показати її красу, а не створювати з цього чергове «яблуко розбрату». У багатьох цивілізованих країнах, взяти ту саму Швейцарію, дві чи більше державних мови — це норма і ніхто з цього приводу не комплексує», — підсумувала вона.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.